Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

co do kolorów slotów - jeden kanał ma jeden kolor, drugi kanał, drugi kolor

 

Zastanawia mnie ten podwójny start. Z Waszych postów wynika że różnie to bywa.

 

U mnie podwójny start jest tylko przy włączeniu kompa po przerwie zasilania i po większych zmianach w biosie (zwłaszcza napięć).

Przy zwykłym ponownym uruchomieniem kompa (restart win) podwójny start nie ma miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Co trzeba zrobić na MSI NEO2-FIR żeby wykrywal dysk SATA, żadnych sterów do SATA nie dołączyli...

Daj dysk w tryb IDE , wylacz AHCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, co znaczy dla Ciebie "Duży load", ale 3680MHz (460x8) na q6600 (który ma normalnie 2400MHz=266*9) mi działa link!, co prawda srednio stabilnie, ale sie da zrobic. w pełni stabilnie chodzi mi 3360MHz (420x8) link!, przy leniwie obracających się wentylatorach, tak że komp jest bardzo cichy.

3680 do valida i to duzy load :lol: Porob 06 CPU test w petli na 3800 i wiecej i potem cos bedziesz mogl powiedziec.

 

Duzy load = 3800MHz + @ 24/7, ciekawe jak dlugo podziala ta mobo.

 

Ta MSI ma 4 fazy, Asus P5K ma 3 fazy i z Q6600 podzialal 2 godziny, potem sekcja zasilania sie spalila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kinslayer - cos tam daje.

 

ostatnio zauwazylem ze u mnie komp szybciej sie uruchamia. z ok 10 - 12 "paskow" ladowania czas skrocil sie nagle do 5. jedyne co zmienialem , to kolejnosc pamieci w bankach, pozneij troche oc i teraz na "stock" ustawieniach jest znacznie szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, co znaczy dla Ciebie "Duży load", ale 3680MHz (460x8) na q6600 (który ma normalnie 2400MHz=266*9) mi działa 2743394[/snapback]

3680 do valida i to duzy load :lol: Porob 06 CPU test w petli na 3800 i wiecej i potem cos bedziesz mogl powiedziec.

 

Duzy load = 3800MHz + @ 24/7, ciekawe jak dlugo podziala ta mobo.

 

Ta MSI ma 4 fazy, Asus P5K ma 3 fazy i z Q6600 podzialal 2 godziny, potem sekcja zasilania sie spalila.

3800 24/7 to minimum jakie chce uzyskać :)

 

dobra na razie czekam na x38-DQ6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zostałem szczęśliwym posiadaczem płyty NEO2-FR P35, zainstalowałem winde a tu coś dziwnego się dzieje. Jak kliknam WYŁĄCZ KOMPUTER to winda sie zamyka, monitor gasnie a wszystkie wiatraki się nadal kręcą a diody im dodają blasku - :huh:

Spotkł się już ktoś z czymś takim, wiecie jak temu zapobiec ??

Acha w takim przypadku przytrzymuje przyciek włączenia 5 sek i paczka dogasa (kompa nie da się obudzić żadnym klawiszen, ani przyciskiem restartu) ale to nie tak powinno być, co jest chyba oczywiste dla każdego na tym forum :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ale takie objawy są, gdy komputer się nie wyłączy a przechodzi w stan uśpienia. Na przykład Windows Vista domyślnie pod przyciskiem wyłączenia w menu Start ma właśnie uśpienie...

 

Sprawdź konfigurację w Windows i w BIOS czy przypadkiem nie masz włączonego usypiania (chociaż nie wiem, czy w BIOS można coś takiego ustawić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3800 24/7 to minimum jakie chce uzyskać :)

Takie rzeczy to najlepiej sprawdzić w praktyce, a nie gdybać :P

 

 

dr_Misiek - dobrze podpiąłeś kabelki od guziorów zasilania i resetu z obudowy?

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3680 to nic ;) DEVILEK wie do jakigo obciążenia szukam mobo

3800 24/7 to minimum jakie chce uzyskać :)

ok, daj znać jak się Ci uda

natomiast rozumiem, że to nie będzie chłodzone powietrzem ?

i tak sobie przypominam, że Intel podaje absolutny max vcore na poziomie 1,55v, i wyraźnie mówi, że jest to już poza specyfikacją (bodajże do 1,3v)

 

wydaje mi sie, tak mocne OC bardziej zależy od egzemplarza procesora, niż samej płyty. w moim przypadku VID to 1,3v, a goście, co wchodzili >4ghz to mają niższe VID'y

 

andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to najlepiej sprawdzić w praktyce, a nie gdybać :P

czyli kupić msi i jak będzie się zachowywać jak mój (właściwie to juz nie mój) abit to szukać kupca ?

 

ok, daj znać jak się Ci uda

natomiast rozumiem, że to nie będzie chłodzone powietrzem ?

i tak sobie przypominam, że Intel podaje absolutny max vcore na poziomie 1,55v, i wyraźnie mówi, że jest to już poza specyfikacją (bodajże do 1,3v)

 

wydaje mi sie, tak mocne OC bardziej zależy od egzemplarza procesora, niż samej płyty. w moim przypadku VID to 1,3v, a goście, co wchodzili >4ghz to mają niższe VID'y

 

andrzej

procek chodzi na 3933 (testy w temacie Q6600) tylko ze powyżej 3735/1.46V (nie ważne czy 3735/1.48V czy 3744/1.46V) odpalenie prime powodowało po 2-5s shut down kompa i jedynie wyłączenie zasilacza i odczekanie 10s pozwala ponownie go włączyć. Tempy procesora są w normie, zasiłka też daje rade - jedyny wniosek ze płyta a właściwie sekcja zasilania - policz sobie ile procek ciągnie i ile A musi podac układ zasilajacy - u mnie powodowało to tyle że cała płyta zimna (np. po nocy) od spodu w okolicy PWM<>CPU gorąca po 2-5s pracy Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SilentManiac - dziwne objawy masz bo u mnie przy uspieniu wszystko sie wylancza. Razem z wentylatorami.

Piszesz o trybie "stand-by" (pol. uśpienie) czy "hibernate" (pol. hibernacja)?

 

Tak na marginesie, to podświetlenie w trybie stand-by działało na moim poprzednim kompie - ostatnio zmieniałem i trochę mi się pomyliło... :-) Także już się nie będę wypowiadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek chodzi na 3933 (testy w temacie Q6600) tylko ze powyżej 3735/1.46V (nie ważne czy 3735/1.48V czy 3744/1.46V) odpalenie prime powodowało po 2-5s shut down kompa i jedynie wyłączenie zasilacza i odczekanie 10s pozwala ponownie go włączyć. Tempy procesora są w normie, zasiłka też daje rade - jedyny wniosek ze płyta a właściwie sekcja zasilania - policz sobie ile procek ciągnie i ile A musi podac układ zasilajacy - u mnie powodowało to tyle że cała płyta zimna (np. po nocy) od spodu w okolicy PWM<>CPU gorąca po 2-5s pracy

jestem tez z krk, mozemy sie spotkac i pokombinowac :-)

sprawdze popoludniu czy pojdzie mi na wiecej niz 3680 i dam znac

 

andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kolorów slotów - jeden kanał ma jeden kolor, drugi kanał, drugi kolor

 

Zastanawia mnie ten podwójny start. Z Waszych postów wynika że różnie to bywa.

 

U mnie podwójny start jest tylko przy włączeniu kompa po przerwie zasilania i po większych zmianach w biosie (zwłaszcza napięć).

Przy zwykłym ponownym uruchomieniem kompa (restart win) podwójny start nie ma miejsca.

 

U mnie zachowuje się dokładnie tak samo.Podwójny start nie występuje chyba ,że odłącze kompa od zasilania na kilka minut.Natomiast mnie zastanawia inna sprawa a mianowicie ładowanie windy.Przed instalacją sp2 potrafiła załadować się w 2 paski ... teraz ładuje się w 7.Dysk podłączony do sata7 , CD do sata5.Ktoś wcześniej wspomniał ,że jemu ładuje się w 3 paski ... da się to osiągnąć bez raida?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zachowuje się dokładnie tak samo.Podwójny start nie występuje chyba ,że odłącze kompa od zasilania na kilka minut.Natomiast mnie zastanawia inna sprawa a mianowicie ładowanie windy.Przed instalacją sp2 potrafiła załadować się w 2 paski ... teraz ładuje się w 7.Dysk podłączony do sata7 , CD do sata5.Ktoś wcześniej wspomniał ,że jemu ładuje się w 3 paski ... da się to osiągnąć bez raida?

Ok zrobiłem mały teścik na wszystkich S-Ata:

 

SATA7 - ładowanie 1 pasek - Pi 4M = 1.59.968

SATA6 - ładowanie 1 pasek - Pi 4M = 1.59.437

SATA5 - ładowanie 1 pasek - Pi 4M = 1.59.842

SATA4 - ładowanie 6 pasków - Pi 4M = 1.59.265

SATA3 - ładowanie 6 pasków - Pi 4M = 1.59.891

 

WNIOSEK...

 

Najszybciej ładuje się na 7,6,5, na 4 i 3 jest wolno...

 

Różnicy w superPi nie ma. bo to margines błędu :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psychodad - na jakim napięciu masz te A-daty mi przy 2.1V max 833 Mhz ( 4-4-4-12) hulają :cry:

 

mi vista pod sata3 w 3.5 paska się ładuje (mam AHCI)

Edytowane przez KOLA.K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem z instalacja windy i wieszaniem się zestawu nie w systemie operacyjnym?

U mnie na systemie do benchu z Asusa P5n-e sie powiesil, to myśle... brak sterów itd robie reinstalke.

Gdy zacząłem robić reinstalke z nlite to powiesił mi się instalator... pokombinowałem z pamięciami, ustawieniami w biosie i dalej to samo.

Następnie instalowałem oficialną wersję win XP bez nlite i znowu ten sam problem...

Kolej przyszła na Vistę i też się wiesza podczas instalacji...

 

konfig:

Pentium 4 631 3,2 800 2MB

Tytułowa Msi

Różne pamięci, więc to nie to (jedne na D9 inne na promosach chyba)

6600gt

HDD 1200JB na ATA

DVDRW na ATA

Zaraz będe walczyć z dyskiem na sata.

Miał ktoś coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector19 oczywiście mowa o xp tak? Druga sprawa to to że system masz pewnie czysty? Im więcej wszelakich sterów, programów tym pasków jest więcej.

XP SP2 System Codzienny... czyli wszelkie stery, codeki, programy biurowe, programy an uczelnie itp. itd. tylko ze zoptymalizowany :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki o to problem mam plyte z tematu, ram a-daty 800+, i hdd seagate 320gb 7200.10 i wlasnie z dyskiem mam problem po podlaczeniu wszystkiego odpalam kompa zeby zainstalowac windowsa, laduje tam te sterowniki itp itd i zaraz po tym jak skonczy wyswietla mi sie komunikat ze systm widnows wylaczy sie aby nie zniszczyc sprzetu .... dalej cos pisze o hdd i o ramach ( chyba tak zwany blue screen), pozniej troche siedze w biosie bawie sie roznymi opcjami, przemieniam kabelki i zlacza sata, ale to nic nie daje bo dalej wyskakuje ten sam komunikat i teraz mam prosbe czy ktos mogl by tak lopatologicznie wyjasnic mi co mam pozmieniac w biosie (wersja 1.2) zebym mogl zainstalowac tego windowsa :mur: (dodam ze czytalem wczesniejsze posty ale jakos niebardzo mi wychodzila ich realizacja :/) czy moze jest to jakas wada dysku i trzeba go na gwarancji oddac?? Z gory dzieki Wam za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptys - No to kiedy zaczniesz odszczekiwać? :D :P

 

Dobrze wiedzieć o tym BIOSie z pendrivea :)

 

kean - Jeśli chodzi o mnie, to jestem przeciwnikiem reinstalek. Ciągłe formatowanie nie jest zdrowe dla twardziela. Jednak takich problemów jak piszesz raczej nie powinno być. Masz w BIOSie odpalone to nieszczęsne AHCI? Może to wyłącz na czas instalacji...

 

Maaciek - Masz od początku płytę z BIOSem 1.2? Może to pamięci robią taki problem jak u mnie Patrioty z BIOSem 1.3? Spróbuj wpiąć pamięci w inne sloty. Jeśli to nie pomoże, a miałbyś możliwość odpalenia kompa z innymi pamięciami to tak zrób.

W jaki sposób świecą się diody na płycie? (te 4 w linii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bios mam na starcie 1.2, sprobuje przelozyc ramy do innych slotow, ale raczej nie uda mi sie skolowac innych, wszyscy siedza na ddr <_< a co do diod to zalezy bywa ze sie swieca wszystkie na zielono czyi prawidlowo a bywa i tak ze sie swieci 0@00 (0 zielony @ czerwony ) czyli cos jest nie tak ze stacja dyskietek bodajze, ale nie mam jej wmontowanej wiec to chyba nie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzta mi ludziska co u mnie jest skopane ?? Przeprowadzilem testy i moj E4400 nie pojdzie wyzej jak 3.2 GH na mojej MSI NEO2-FR P-35 Próbwałem zmian zworek na FSB 266 i nic nie pomogło. Zmniejszyłem mnożnik żeby sprawdzić jakie FSB wytrzyma płyta a ta cholera nie wstała już przy 350 - czy to wogóle możliwe?? Jeśli okazała by się to zła płyta to było by to szczęście w nieszczęsciu bo proc pokazał, że do owych 3.2GH nie potrzebuje zwiększania napięcia choc dla bezpieczeństwa pracy systemu zwiększyłem z 1.275V na 1.3V. Tylko jak teraz zareklamować płytę?? No i jeszcze problem z wyłączaniem o którym pisałem wyżej, że przy wyłączeniu windy XP system się zamyka monitor gasnie a wiatraki i djody w kompie kręcą się i świeca jak na jakimś festynie. I jeszcze jedna sprawa bardzo mnie niepokojąca dotycząca temperatury pracy komputera. Procek na boxowym chłodzeniu na 3.2GH w prime osiągał po 70 stopni, teraz już jest chłodzony WC (od Misia) i... temp jest taka sama :mur: w windzie mam po 40 stopni co chyba jest wynikiem zdecydowanie za dużym bo poprzeni proc jakiego miałem A64 X2 3800+ @ 2 X 3.0GH w prime po kilku godzinach nie przekraczał 54-57 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem :)

How how, hehe :D ptys

 

Po2jny start to nic :D Ja mam po3jny :D Fajny bajer bo odstraszyl mi 11 letnia siostre jak chciala mi wbic na kompa bez pozwolenia :D

 

Kto testował jakis najnowszy beta bios, chyba 1.4b3?

 

dr Misiek - zrob Clear CMOS (moze cos tam w ustawieniach zasilania pomociles). Jaki masz BIOS? Zasilacz?

Co to procka to moze wina procka, albo dowoltowania. Proboj na roznych ustawieniach zworek podkrecac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilka powinna oblecieć TAGAN 2-FORCE II 500W. Próbowałem na różnych ustawieniach zworek i w sumie max stabilne to 320. Nie próbowałem na ustawieniach zworek na 333 bo skoro nie wstał na 266 @ 330 to uważałem bez sensu wymuszać 333. Bios jest oryginalny taki jaki był z płytą, zresztą sprzęta mam dopiero do przedwczoraj :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilka powinna oblecieć TAGAN 2-FORCE II 500W. Próbowałem na różnych ustawieniach zworek i w sumie max stabilne to 320. Nie próbowałem na ustawieniach zworek na 333 bo skoro nie wstał na 266 @ 330 to uważałem bez sensu wymuszać 333. Bios jest oryginalny taki jaki był z płytą, zresztą sprzęta mam dopiero do przedwczoraj :lol2:

Jak chcesz zmieniać zworki to pierwsze ustaw w biosie FSB na 200 i niższy mnożnik, jak tego nie zrobisz płyta może nie wstać chociaż może mieć taką możliwość. Piszesz że na wyżej niż 350 nie wstaje, może to wina procesora? Mój E4500 miał być taki wspaniały, a nie wstawał przy FSB 275 aby to zrobić potrzebował większego napięcia na 1,4V nawet na FSB 300 nie botował. Teraz mam E4300 który idzie nieco wyżej nie botuje przy FSB 370MHz (ale to się jeszcze obada), zworkę mam ustawioną na 333. Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...