Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

266

 

Sprawdzałem 333 i było bez różnicy nie licząc problemu z bootowaniem pamięći (tylko Goodram PRO się bootowały), gdyż na default ustawiało odrazu memki na 533 MHz (1066) :(

Jestes w bledzie, 333 jest wydajniejsze niz 266. Radze wejsc do biosu, ustawic wszystko recznie na standardowe ustawienia (w tym dzielnik pamieci na 1:1), podbic troche vcore i dopiero przestawic na 333. Mi tak zadzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes w bledzie, 333 jest wydajniejsze niz 266. Radze wejsc do biosu, ustawic wszystko recznie na standardowe ustawienia (w tym dzielnik pamieci na 1:1), podbic troche vcore i dopiero przestawic na 333. Mi tak zadzialalo.

Zaraz wypróbuję :)

 

Ty jedziesz na oficjalnym od MSI czy masz jakiś beta bios?

Beta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

266

 

Sprawdzałem 333 i było bez różnicy nie licząc problemu z bootowaniem pamięći (tylko Goodram PRO się bootowały), gdyż na default ustawiało odrazu memki na 533 MHz (1066) :(

Wyżej masz moje testy na tych dwóch ustawieniach i takich samych taktowaniach. Różnica jest - na korzyść 333 MHz. :) Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecalem kilka fotek z zamontowanego chlodzenia:

 

post-105994-1186251425_thumb.jpgpost-105994-1186251450_thumb.jpg

post-105994-1186251477_thumb.jpgpost-105994-1186251489_thumb.jpg

post-105994-1186251524_thumb.jpg

 

Cieakwe jest to ze tak samo jak P35 Platinum ta plyta swieci :D

 

post-105994-1186251537_thumb.jpg

 

Fajny bajer tak wogule :)

 

Na koniec calosc zmontowana - troche ciasno w budzie ale we wrzesniu sie wymiana szykuje

 

post-105994-1186251557_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość wyłączenia tych diod?

Jak wyżej powiedział Forrestal, nie. Te diody to naprawdę świetna sprawa. Bardzo dobrze zastępują wyświetlacz LED w sygnalizowaniu procesu POST. Bez problemu można stwierdzić co powoduje nieuruchamianie się komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jakie chlodzenie oplaca sie zalozyc na c2d 6750 i neo2 fira?

Myslalem nad Tacensem pro lub thermaltake big typhoon. Byc moze macie inne typy?

Ninja chyba nie wejdzie ze wzgledu na to specyficzne chlodzenie. Calosc oczywiscie ma sie zmiescic do budy chiefa CH-01SL-SL-B-OP.

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz-czy 8800 gtx nie bedzie opieral sie o mostek (dosc dlugi jest)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniego zdjęcia Forrestala (post 139) wynika, że jest jednak minimalny prześwit pomiędzy X1950XT a radiatorem SB.

 

Forrestal, czy po zamonowaniu X1950XT na twojej mobo nie było żadnych problemów? Czy karta działała poprawnie? Pytam, bo sam zastanawiam się nad kupnem X1950XT razem z Neo2-FIR.

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się właśnie z karta graficzna 8800 gtx wstrzymałem bo tu widzę ze jeszcze w 100% nic nie wiadomo mam jednak już chłodzenie na procka Scythe Infinity ma możliwość ktoś sprawdzić czy wejdzie ? bo widzę ze ludzie tu z ninia maja problem i z grafa X1950XT rozne wersje sa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko czy wejdzie na ta płytke Scythe Ninja B?? Bo infinity to raczej nie ale też pewien nie jestem, może ktoś zakładał albo widział jakąś recke.

 

 

Mam propozycje żeby na pierwszej stronie wpisywać jakie chłodzenie czy grafa wchodzi na płytke a jakie nie. Będzie mniej niepotrzebnych postów.

Edytowane przez mechatronika87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fulgor, ja na X1950Xt mam Accelero i to moze robic mala roznice w stosunku do standardowego coolera ale ja przy montazu sie nie zastanawialm czy mi wejdzie kolo SB. Poprostu zamontowalem i wszystko gra jak nalezy.

 

Jak mi sie dzis zechce to moze pare fotek z bliska jeszcze stukne bo mi sie cos wydaje ze ten FR/FIR ma nieco nizszy ten radiator na SB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, powoli kończę testy :D reszte screenów dodam dziś wieczorem i jutro rano.

 

W każdym razie:

 

1) mobo jest WYDAJNE SuperPI Challenge LOWCLOCK, czyli wasza lamka wyszła na prowadzenie :)

2) mobas świetnie prowadzi procka

3) jest bezproblemowa

4) bardzo stabilna

5) Nienajgorzej prowadzi memki

6) Polecam ją każdemu :wink:

 

Zdecydowałem, że po sprzedaży P5B Deluxe zakupię którąś z tańszych wersji (do komputera 24/7) oraz do tego jakiegoś innego mobaska, do testów pamięci :razz:

 

BTW

 

Mój znajomy na Accelero na X1950XT :rolleyes:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem goscia w google z takim sprzętem |MSI P35 NEO2-FIR|C2D 6320@2800 1.28V|SCYTHE Infinity 1x120mm|TakeMS 4x1GB CL5|WD 1x36GB Raptor + WD 1x320GB|SAPPHIRE X2600XT 256MB DDR4|LiteOn LH-20A1S|X-FI Extreme Music|PoV 400W Black Diamond|PoV Maximum case 2x120mm silent .Wiec już sam nie wiem na to wychodzi ze SCYTHE Infinity 1x120mm wejdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla waszej informacji. 8800GTX z normalnym chlodzeniem powinien bez zadnych problemow wejsc. Ja posiadam GTXa z chlodzeniem ACS3, czyli duzo wiekszym od standardowego i owszem radiator opiera sie o mostek poludniowy, widac nawet ze od strony tego mostka karta do konca nie jest wcisnieta do slotu, ale wszystko dziala bez najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...