Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zainstalowalem Viste z ATA - Pioneer DVR-110 na SATA Seagate.

Problemem moze byc AHCI. Wylaczcie a powinno zadzialac :)

Jak mam AHCI zalaczone to nie dzialaja mi botujace plyty z narzedziami lub same narzedzia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centy gdzie ten bios znalazłeś??

 

Skąd zassać 3 wersję Bety biosu 1.4???

 

U mnie też działa wszystko-DVD LiteOn ATA, 2xSeagatae SATA...

 

Ma ktoś już ten nowy biosik? Jakie spostrzeżenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mialem problemu z postawieniem XP na SATA Raid - oczywiscie trzeba bylo uzyc dyskietki ze sterami, ale to w instrukcji opisali.

Instalowane z napedu ATA Pioneera.

 

Mam inne pytanie - da rade jakos wlaczyc SMARTa dla dyskow ktore wchodza do RAIDa?

Edytowane przez Maciejp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nagrywaniem dzwiekow. Mianowicie gdy rozmwiam przez TS czy Skype nagrywany dzwiek jest strasznie cichy mimo ze w Rear Pink In mam glosnosc ustawiona na maxa. Porobjac wlaczyc w ".." "zwieksz wydajnosc mikrofonu" dzwiek staje sie znieksztalcony i to nie tylko dzwieknagrywany ale tez odtwarzany. Przeinstalowywalem oczywiscie sterowniki Realteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centy gdzie ten bios znalazłeś??

 

Skąd zassać 3 wersję Bety biosu 1.4???

 

U mnie też działa wszystko-DVD LiteOn ATA, 2xSeagatae SATA...

 

Ma ktoś już ten nowy biosik? Jakie spostrzeżenia??

Bios jest z niemieckiego forum msi -klik-

Są tam wszystkie bety jakie wyszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inne pytanie - da rade jakos wlaczyc SMARTa dla dyskow ktore wchodza do RAIDa?

nie da sie ... ja nie znalazłem żadnego programu, który by potrafil odczytac Smarta przy włączonym Raidzie.

Jak sobie zainstalujesz Intel Matrix Storage Manager, to jak ci będzie padał dysk, to Ci powie, że Ci pada :-)

mozna odpiąc dysk, podpiąc do innego kompa, jako drugi, i sprawdzic jego dane w Smart

 

ak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie, pytanie za 10 punktów:

 

Po podniesieniu taktowania/timingów/whatewer ramu system się odpala i nagle crash/blue screen/restart/zwiecha :-| Nie są to ramy(sprawdzone-nie ma błędów), napięcia na NB/FSB/CPU raczej też odpadają. Domyślam się że chodzi o jakiś proces przy starcie wingrozy, co wy sądzicie?? Co to może być, daemon tools, everest, może sterowniki od grafiki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym biosem 1.4.....dotąd OC na nim przebiegało bardzo miło, procek zazwyczaj leciał tyle samo mhz przy niższym V w porównaniu do biosu 1.3, ale za cholere komp nie chce wstać na 3,5ghz i nawet 1,52v kiedy na 1.3 wstawał bez problemu na 3,5ghz i 1,48v :? Ciekawe kiedy bios 1.5 wejdzie jako oficjalny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mam ptrioty 6400 llk z epp które powinny śmigać 800mhz przy 4-4-4-12 i 2.2V lub 1000mhz przy 5-5-5-15 przy 2.3V. Teraz działam na setupie z siga, wszystko dovoltowane jak najbardziej, na ramach 2.4V na NB 1.3 na procu minimum, ale sprawdzałem-dovoltowywałem, tak samo jak FSB...

Powiem jeszcze że na EVGA nfroce 650i Ultra wszystko śmigało na ramach z napięciem 2.1, 933mhz 4-3-3-9 więc wydaje się że 1050mhz na 2.3/2.4 jest gwarantowane... :? Myślę że to wina daemon toolsa albo nvidiowego panela kontrolnego...

Edytowane przez Marin0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja juz 3ci raz wspomne, jako ze piszecie o Intel Matrix Storage Manager. Jak zrobic z 2ch dyskow RAID nie tracac danych i ile to trwa?

Jezeli stawiales system majac wlaczona w biosie funkcje RAID to da rade, inaczej nie.

Jak zrobic - instrukcja podaje, ze wystarczy wyklikac.

Ile trwa - zalezy od dyskow, wielkosci i szybkosci.

 

Osobiscie polecam RAIDA 0 - wydajnosc powala. Chociaz zastanawiam sie czy na 5 nie przejsc. Jak myslicie, wydajnosc mocno spadnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nagrywaniem dzwiekow. Mianowicie gdy rozmwiam przez TS czy Skype nagrywany dzwiek jest strasznie cichy mimo ze w Rear Pink In mam glosnosc ustawiona na maxa. Porobjac wlaczyc w ".." "zwieksz wydajnosc mikrofonu" dzwiek staje sie znieksztalcony i to nie tylko dzwieknagrywany ale tez odtwarzany. Przeinstalowywalem oczywiscie sterowniki Realteka.

FAQ 1 strona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciejp - a jesli zalaczajac raid po zainstalowaniu systemu, system sie laduje i za pierwszym razem zainstalowal sterowniki? Chyba moge wtedy dalej tworzyc raid0 bez problemow?

Mam 2 dyski po 160GB. Wyrobi sie to w nocke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAid robi sie szybko

Dane stracisz, to chyba normalne...co nie ?

w zwiazku z powyzszym nowa instalacja sysu wymagana

Do XP - potrzeba dyskietke, do visty nie.

pozdrawiam

 

Co do smarta.....

MatriX storage wola o uszkodzeniu hdd jesli jest smart wlaczony.

Przy wylaczonym smarcie nie wola juz...

Wiem bo mam zwalony hdd w raidzie i wylaczony smart z wiadomego powodu...

Denerwujace jest ogladanie ciagle tego smutnego okienka ;)

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Penie spadnie, spróbuj zrobić raid 10 z tego co pamiętam czyli raid 0 i 5 na raz... ile masz dysków?

Raid 10 to jest 0 + 1 a nie 0 + 5. Do 10 szkoda mi 2 dyskow, do 5 wystarczy dolozyc jeden a bezpieczenstwo danych rosnie mocno. Tylko ciekawe, jak z wydajnoscia... moze pozycze od kogos dysk i potestuje bo w tej chwili mam tylko 2 dyski.

 

@D154573R - zgaduje, ale nie powinno to trwac duzo wiecej niz przegranie zawartosci. Ja bym przy 160 obstawial czas 3-4 godzin. Nocka to max.

 

Odpal sobie ten programik ktory to robi - moze pokazuje orientacyjny czas?

 

@Zulusman - RADIA da rade zmigrowac bez utraty danych.

Zainstaluje sobie tego MatriX'a - zobacze co umie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raid 10 to jest 0 + 1 a nie 0 + 5. Do 10 szkoda mi 2 dyskow, do 5 wystarczy dolozyc jeden a bezpieczenstwo danych rosnie mocno. Tylko ciekawe, jak z wydajnoscia... moze pozycze od kogos dysk i potestuje bo w tej chwili mam tylko 2 dyski.

też to planowałem RAID 5, ale się wycofałem, kiedy przeczytałem, że ICH9R ma softwareowo rozwiązane wyliczanie sum kontrolnych. tzn procesor musi przeliczac za każdym razem, co zwalnia prędkość zapisu.

 

Mam teraz Raid1 (mirroring), na dwóch dyskach i jest wolne (tzn trochę wolniejsze w porównaniu do zwykłego SATAII oraz dużo wolniejsze od RAID 0)

wydaje się, że RAID 1+0 jest jedynym rozwiązaniem pozwalającym zachować szybkość i bezpieczeństwo. Ale nie wiem, czy mam ochotę jeszcze płacić dodatkowe 420zł, za to (czyli koszt dwóch dyskow).

 

i tak komp działa bardzo szybko, w porównaniu do trzech innych (Pentium III 1Ghz / 2xPentium III 800Mhz / Pentium 4M 1,8 Ghz)

 

andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę pytanie drugi raz :wink: Jaki proces może powodować restart systemu przy większym oc? Kwestia napięć odpada, pamięci też sprawne w 100%, podobnie jak proc i mobo... Bios 1.4B3...

 

BTW, czy te mobo mają jakieś problemy z taktami pamięci powyżej 1000? coś mi tak świta w głowie....

 

Wiadomo już coś o becie 1.5? Stabilnie wszystko? OC? Whatever?

 

Co do danych na dyskach z raidem to przesiadałem się 3 razy na nowe mobo za każdym razem z raidem i za każdym razem traciłem dane... :wink:

Poza tym kiedy pada 1 dysk, raid nie bootuje systemu(przynajmniej przy raid0)... Generalnie dużo z tym problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

no i w trakcie flashowania BIOSu się coś zjebało. Wrzuciłem napęd USB, uruchomiłem flasher wraz z nową wersją BIOSu (1.3) i wszystko poszło pomyślnie. PO restarcie miałem zwieche na ekranie po BIOSie a na ekranie do sieciówki. Później po wielu minutach komp ruszył dalej z komunikatem na początku przy ładowaniu BIOSu, że CMOS Date/Time nie jest ustawione + CMOS memory failed czy coś takiego. Nie wiem co dalej mam z tym zrobić, jedyna myśl jaką mam to wysłanie tego na serwis. Flashowałem, ponieważ miałem wersję BIOSu 1.1 i czujniki temp. pokazywały mi na każdym rdzeniu po 20*C.

 

Na płycie świecą się lampki zielona, zielona, czerwona, czerwona albo czerwona, zielona, czerwona, czerwona. Dziwne. Płyta nowa, mam ją od dwóch dni :(.

Na DFI LanParty Ultra-D flashowałem BIOS wiele razy i nigdy problemów, a tu :(

 

Jeśli ktoś z Was miał już taki przypadek to proszę o info.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eKOKOsss - jaki RAM?

Crucial BallistiX, ciężko mi po nich wyczytać jaki model ale jest na nich coś takiego:

CL1117L.JJ

 

Coś takiego:

Dołączona grafika

 

Podobno fajne pamiątki, ale nie miałem okazji się przekonać.

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wciśnij przycisk na mobo do resetowania cmoss(obok czerwonej lampki u dołu płyty-więcej info w... instrukcji), oczywiście przy wyłączonym komputerze. Potem poprosi cię po odpaleniu o wciśnięcie F1 albo F2(F1 to wejście do ustawień biosu, jeżeli chcesz sobie wszystko poustawiać jak ci pasuje, a F2 to wczytanie chyba domyślnych wartości), wybór należy do ciebie-jeżeli nie jesteś za bardzo obeznany w te klocki(bios) wybierz F2... Neo wybrał F1... :wink:

 

BTW. Czy to nie ddr1? Cl1-1-1-7? hmm... dziwne...

Edytowane przez Marin0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...