Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

A ja znalazłem goscia w google z takim sprzętem |MSI P35 NEO2-FIR|C2D 6320@2800 1.28V|SCYTHE Infinity 1x120mm|TakeMS 4x1GB CL5|WD 1x36GB Raptor + WD 1x320GB|SAPPHIRE X2600XT 256MB DDR4|LiteOn LH-20A1S|X-FI Extreme Music|PoV 400W Black Diamond|PoV Maximum case 2x120mm silent .Wiec już sam nie wiem na to wychodzi ze SCYTHE Infinity 1x120mm wejdzie ?

 

Możesz podac linka to bym z gościem pogadał czy by dał jakieś zdjęcia czy coś bo niechciałbym stanąć przed sytuacją kiedy chłodzenie nie wejdzie bede musiał je sprzedawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem goscia w google z takim sprzętem |MSI P35 NEO2-FIR|C2D 6320@2800 1.28V|SCYTHE Infinity 1x120mm|TakeMS 4x1GB CL5|WD 1x36GB Raptor + WD 1x320GB|SAPPHIRE X2600XT 256MB DDR4|LiteOn LH-20A1S|X-FI Extreme Music|PoV 400W Black Diamond|PoV Maximum case 2x120mm silent .Wiec już sam nie wiem na to wychodzi ze SCYTHE Infinity 1x120mm wejdzie ?

Po co mu takie chłodzenie przy 2,8G? Równie dobrze mógłby obniżyć napięcie poniżej 1,25V i sprawdzić czy wyrobi pasywnie :) Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lamerskie pytanie bo jestem lama :)

Jak to jest z tymi zworkami w MSI?

Powiedzmy że kupię proca fsb800 i MSI. Po zakupie przestawię zworkę testowo na 333, a komp nie wstanie, to czy będzie trzeba resetować bios, czy wystarczy tylko przestawić na 200 (lub 266) i będzie git?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalasz kompa na default, podnosisz asekuracyjnie napięcia, ustawiasz ręcznie timingi i obniżasz FSB jak najniżej. Następnie komputer wyłączasz i przestawiasz zworke na 333 MHz. Czyli o 133 MHz płyta automatycznie Ci podnosi FSB. Co za tym idzie, dzięki wewnętrznym latencjom chipsetu mamy koło 2000 MB/s przepustowości więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli np taki E4300 wystartuje na 9x333mhz??=3ghz na procu i X mhz więcej na memkach tak?? Innymi słowy to takie sprzętowe podkręcanie?? :)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy zworce na 333mhz w biosie będzie również ustawione 333mhz na sztywno czy jak to jest?? Chodzi mi o to czy jak bede chciał podkręcać przy zworce 333mhz to zacznie sie ono od 333mhz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako ze we wrzesniu skladam nowego kompa ( z podpisu nie zostalo mi juz nic ;) )

zastanawiam sie wlasnie nad ta plytka. I mam takie oto pytanie. Czy bedzie to dobra plytka do 4 rdzeniowke intela q6600 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie bardzo dobra, ale ja bym nie brał q6600, bo to nic dobrego. 4 rdzenie nie są szybsze w typowych zastosowaniach, za to jest quad jest droższy, żre więcej prądu i bardziej się grzeje od zwykłych conroe. Wziąłbym zwykłego e4400 albo conajwyżej e6750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie beda "typowe zastosowania" procek naprawde bedzie mial co robic - na raz serwer kilku gierek sieciowych

- miedzy czasie chcialbym sie pobawic 3ds maxem i innymi mu podobnymi ;)

- muza filmy

- serwer ftp ( spora siec ponad 300 kompow )

- i pare innych

no i przy tym wszystkim od czasu do czasu w cos zagrac ;) (ale to tylko okazyjnie)

 

jesli chodzi o temperatukre to bedzie on mial WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mu takie chłodzenie przy 2,8G? Równie dobrze mógłby obniżyć napięcie poniżej 1,25V i sprawdzić czy wyrobi pasywnie :)

Ogólnie to co twoja wypowiedź wniosła do tematu?? i odpowiedzi na moje pytanie???

Może ktoś zapoda jakieś zdjęcie z infinity albo ninja na pokładzie, albo chociaż się wypowie czy ten sprzęt się zmieści na tej płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do chłodzenia ich9r, to usunięcie blaszki da 1mm przestrzeni - chyba że nie przyklejona?

Co do Ninji to na moje oko będzie pasować - jedynie o mogło by kolidować to 3 rurki z radiatorem po lewej stronie płyty, tylko że Ninja ma różne wysunięcia tych rurek:

Dołączona grafika

 

Wystarczy obrócić go o 90st i będzie ok (o dolny radiator nie będzie kolizji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie do posiadaczy. Dziala wam EIST na tym mobo?

Działa, i to całkiem dobrze. Jeśli Tobie nie działa, to albo masz nieuruchomioną tą opcję w BIOSie (Cell Menu) albo nie zmieniłeś profilu zasilania w systemie.

 

A co się bardziej opyla brać foxconna p35a czy msi p35 neo2 fir

Ja bym brał MSI, bo więcej o nim wiadomo. Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekawy czy Infinity wejdzie. Przymierzam sie do tej płyty a nie uśmiecha mi się zmiana chłodzenia bo daje rade. Chyba że nie będzie innego wyjścia.

 

Wymiary Ninji to 110x110 a Infinity 125x116. @edOOs możesz sprawdzić ile jest jeszcze wolnego miejsca jak przyłożysz radiator do socketu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...