Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

FAQ do MSI




W związku z dużą ilością powtarzających sie pytań, zostało stworzone FAQ któe udzieli wam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

.

Q:Roznice miedzy P35 Platinum, Neo2-FIR, Neo2-FR
A:Wersja platinum od FIRa rozni sie... radiatorem obok ramow, rollercoasterem i 1 x Optical SPDIF out... ma RAIDa. Platinum ma D-Bracket, czyli dodatkowe porty USB. Werja FR ma HeatPipe i ma taka sama liczbe gniazd S-Ata 4 fioletowe i 1 niebieskie + 2 E-S-ATA i ma raida.

.

Zdjecia podgloadowe: MSI P35 Platinum, MSI P35 Neo2-FIR, MSI P35 Neo2-FR

TEST EGIELDA

TEST FRAZPC

.

BIOSy :
100.zip110.zip130.zip135Beta.zip141Beta.zip

.

Metoda powrotu do starego biosu z 1.3 do 1.1

I had the same problem after updating bios to 1.3.

Here is how I fixed it...
1. Prepare two floppy disks: one for DOS boot; the other is the bios flash tool and 1.1 bios.
2. Clear CMOS
3. Turn on the computer. Keep pressing Reset button about every 5 seconds. After around 10 times, I can see it tried to boot from the floppy drive.
4. Insert the DOS boot disk and let it boot to the DOS.
5. Insert the second disk and flash the bios to 1.1 (Although the manual said don't flash it from a floppy disk, I did it without problems.)
6. Restart the computer and it seems to boot normally.

.

Kolejna zabawka do flashowania BIOSu z USB
MSI FORUM

.

Z CD:
Stronka

.

Odzyskiwanie z dyskietki (dodaj ze jak chce sie odzyskac to lepiej wgrac ten co dzialal (1.1))
MSI AMI Recovery
Z tego co wyczytalem, jak sie nie ma dyskietki to mozna zaladowac bios tym sposobem wgrywajac pliki przez USB. Ponoc plyta szuka rowniez danych w USB.

.

Aktualizacja Standardowa z pod DOSu lub za pomoca LiveUpdate

1. Stworzyc dysk startowy w XP
2. Nagrac potrzebne pliki na dyskietke
3. Uruchamic kompa z dysku startowego XP
4. Wpisac nazwe flasha spacja nazwa biosu z parametrami /p /c /b /n .
5. Finish

.

Warto zmienić paste pod radiatorami na NB i SB.

.

Wszystkie plyty posiada 4-Fazowe zasilanie.

.

Mobo na biosie 1.3 ma problemy z Patriotami, na 1.1 nie ma tego problemu.

.

Na BIOSie 1.1 nie ma zadnych problemow z Patriotami czy A-Datami

.

Kazda plyta z tej seri oprocz Neo-F posiada RAIDa i obsluguje NCQ.

.

Radiatory typu Ninja, Infinity pasuja na ta plyte bezproblemowo.

.

Mobo posiada 2 dodatkowe zasilania, jedno 8-pin, drugie Molex 4-pin. Molex podpinamy jezeli posiadamy druga karte graficzna. 8-pin zalecane podlaczyc jezeli mamy takie w zasilaczu, jak nie to 4-pin.

.

Dysk SATA podlaczamy pod port nr. 7.

.

Punkty Pomiarowe By Sector
Dołączona grafika
Maly Wniosek

Vmem
BIOS - REAL
2,2v - 2,21v
2,3v - 2,31v
2,4v - 2,42v
2,5v - 2,52v
2,6v - 2,62v

Vcore

BIOS - REAL (idle) - REAL (load)
1,275v - 1,319v - 1,310v

.

Blad z mikrofonem:

W audio input wycisz sobie wszystko poza mikrofonem - czyli ustawisz tam to co chcesz żeby było nagrywane. Co do regulacji (suwaki) masz w audio output. Np mikrofon masz podłączony do różowego tylniego (tak powinno przynajmniej być) to szukasz suwaka do rear pink Jeszcze można wzmocnić wydajność mikrofonu naciskając ".." ( musisz mieć włączone "Zaawansowane elementy sterowania").

Jeśli używasz panelu przedniego bez HD, to musisz wyłączyć (zakładka wyj/wej audio-> ustawienia złącza) wykrywanie gniazda panela przedniego.

.

Regulacja wentylatorów:
Działa SysFan 1 i 4 na 3pin i cpuFan na 4pin. Czyli to co pokazuje bios.






Piszcie co ma tu sie znalezc :)



Dołączona grafika

Strona Producenta

Piszcie wszystko co jest na temat tej plyty w necie.

Przymierzam sie do jej kupna, troszeczke zrazony Neo-F glownie przez kontroler IDE, zakupilem P5K, ale mimo wszystko powrocil bym do MSI, robi coraz ciekawsze plytki Edytowane przez Bolo8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie sprzedałeś Neo-F -> nowy bios odmienił tę płytkę :]

 

BTW

 

Mnie też się ona podoba. Na laminacie jest P35 Platinum. Czyli wygląda na to, że płytka różni się rollercosterem i akcesoriami :]

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Chcialem to kupic , 450 zl za nia czyli nie jest zle. Jak widzimy wszedzie SSC , Addict wspomnial tez o laminacie. Ale niestety..wszedzie u mnie stan wirtualny wiec po zjaranym DS3 mam Ab9P :| Podobno te plyty nie padaja czesto :|

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie sprzedałeś Neo-F -> nowy bios odmienił tę płytkę :]

 

BTW

 

Mnie też się ona podoba. Na laminacie jest P35 Platinum. Czyli wygląda na to, że płytka różni się rollercosterem i akcesoriami :]

 

A ty ile na Neo-F FSB pociagles? rozumiem ze sprawa Marvella jest rozwiazana.

Orjentujesz sie jak ta nowa MSI sie kreci, jakies screeny, linki?. Tu nie ma problemu moge wymienic ja u siebie w sklepie :) na np. ta MSI.

A cos odnosnie Platinuma skoro to wlasnie ta sama plytka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrobi więcej, ale na co to komu? :wink:

 

Ta MSI zrobi z jakieś ~ 550 na 100%. Ale do tego trzebaby boskiego proca... P5K nie ma problemów z dobiciem do 600. Wielu ocerów asusy sprawdzało, a MSI nie...

 

BTW

 

możesz zmienić podpis pod tematem Neo-F :)

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta z SB ICH9R za 450zł?! :zonk: :banana: :ploom: :plum: :gitarzysta: Toż to święto chyba powinni ogłosić! Cała stówa taniej niż średnie ceny Abita IP35! Tylko jak z podkręcaniem na tej MSI? Zna może ktoś w Polsce jakiś sklep gdzie są dostępne te MSI, bo mi się aż nie chce wierzyć że może ona kosztować tylko 450zł i mieć przy tym ICH9R i niezgorszy roller-heatpipe-coaster.

 

Za ok. 2 tygodnie kupuję komputer. Bardzo zależy mi na ICH9R, jako że ma pełne AHCI a tym samym wsparcie NCQ. Już myślałem że nie będzie dla mnie ratunku - jedynym rozsądnym kandydatem był Abit IP35 za 500-570zł. A tu taka MSI ratuje portfel! Kto by pomyślał? :rolleyes: Ludzie, kupujcie tą płytę jak macie możliwość i testujcie, testujcie, bo coś mi się widzi że przy tej cenie szykuje się poważny hit :D

 

EDIT: Rzeczywiście - 440zł - 490zł, pełny wachlarz cen w zależności czy chodzi o wersję FR czy FIR.

 

EDIT2: Bolo8888 mógłbyś wyedytować pierwszy post, tak aby wiadomo było, jak wygląda wersja FR, a jak wygląda wersja FIR, tak jak to ma miejsce w większości wątków o konkternych płytach głównych.

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta z SB ICH9R za 450zł?! :zonk: :banana: :ploom: :plum: :gitarzysta: Toż to święto chyba powinni ogłosić! Cała stówa taniej niż średnie ceny Abita IP35! Tylko jak z podkręcaniem na tej MSI? Zna może ktoś w Polsce jakiś sklep gdzie są dostępne te MSI, bo mi się aż nie chce wierzyć że może ona kosztować tylko 450zł i mieć przy tym ICH9R i niezgorszy roller-heatpipe-coaster.

 

Za ok. 2 tygodnie kupuję komputer. Bardzo zależy mi na ICH9R, jako że ma pełne AHCI a tym samym wsparcie NCQ. Już myślałem że nie będzie dla mnie ratunku - jedynym rozsądnym kandydatem był Abit IP35 za 500-570zł. A tu taka MSI ratuje portfel! Kto by pomyślał? :rolleyes: Ludzie, kupujcie tą płytę jak macie możliwość i testujcie, testujcie, bo coś mi się widzi że przy tej cenie szykuje się poważny hit :D

 

EDIT: Rzeczywiście - 440zł - 490zł, pełny wachlarz cen w zależności czy chodzi o wersję FR czy FIR.

 

EDIT2: Bolo8888 mógłbyś wyedytować pierwszy post, tak aby wiadomo było, jak wygląda wersja FR, a jak wygląda wersja FIR, tak jak to ma miejsce w większości wątków o konkternych płytach głównych.

Powiedz mi ktora to ktora bo na stronie MSI jest tylko takie foto dla takich plyt.

 

Za 460zl dostepna caly czas w Actionie, chodz zapasy caly czas maleja :)

Edytowane przez Bolo8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W googlach wpisz "P35 Neo2-FR", a później "P35 Neo2-FIR". Za każdym razem wyświetli ci się przynajmniej kilkanaście linków do kilkunastu różnych sklepów (bo jak się okazuje, dostępność zarówno jednej jak i drugiej płyty jest bezproblemowa). Z tych sklepów pobierz kilka zdjęć tych płyt i wklej je w pierwszym poście - to wszystko :D

 

Dla ścisłości dodam jeszcze, że wersję FR można rozpoznać po braku heatpipów i radiatorze na NB przypominającym klocek ;) Wersję FIR można rozpoznać po występowaniu heatpipów.

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W googlach wpisz "P35 Neo2-FR", a później "P35 Neo2-FIR". Za każdym razem wyświetli ci się przynajmniej kilkanaście linków do kilkunastu różnych sklepów (bo jak się okazuje, dostępność zarówno jednej jak i drugiej płyty jest bezproblemowa). Z tych sklepów pobierz kilka zdjęć tych płyt i wklej je w pierwszym poście - to wszystko :D

 

Dla ścisłości dodam jeszcze, że wersję FR można rozpoznać po braku heatpipów i radiatorze na NB przypominającym klocek ;) Wersję FIR można rozpoznać po występowaniu heatpipów.

 

Oj cos ci sie pomylilo z tym "klockiem" to raczej P35 Neo2 tak ma a nie P35 Neo2-FR/FIR, na stronie MSI jest wyraznie pokazane ze radiator w ksztalcie "klocka" ma P35 Neo2 bez FR/FIR

Edytowane przez Bolo8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj cos ci sie pomylilo z tym "klockiem" to raczej P35 Neo2 tak ma a nie P35 Neo2-FR/FIR, na stronie MSI jest wyraznie pokazane ze radiator w ksztalcie "klocka" ma P35 Neo2 bez FR/FIR

:huh: "P35 Neo2-FR/FIR" to wspólne określenie dla dwóch różnych płyt: "P35 Neo2-FR" z klockiem i "P35 Neo2-FIR" z heatpipami. Strona zaś producenta dotycząca tych płyt była robiona chyba w pośpiechu, bo pod ilustracją jak wół jest napisane:

The product picture may differ from the actual product.

Only for your reference.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:huh: "P35 Neo2-FR/FIR" to wspólne określenie dla dwóch różnych płyt: "P35 Neo2-FR" z klockiem i "P35 Neo2-FIR" z heatpipami. Strona zaś producenta dotycząca tych płyt była robiona chyba w pośpiechu, bo pod ilustracją jak wół jest napisane:

Dobrze niech ci bedzie twoja racja moj spokoj. Czyli mozna by wywnioskowac ze P35 Neo2 bez dopiskow nie istnieje :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

 

Swoją drogą: martwi mnie trochę, że niewielu ludzi od jakiegoś czasu zagląda do tego wątku :( Szkoda, bo płyty zapowiadają się naprawdę ciekawie. Jeśli okazałoby się, że te płyty osiągają FSB ok. 500-520MHz w pełni stabilnie, to byłyby to najbardziej opłacalne płyty w stosunku cena/możliwości (pamiętajmy o tym, że ich cena jest niższa od 500zł, mimo iż są one wyposażone w ICH9R)

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się z tym zgadzam. Ciekawi mnie jak z tym strapem, zakresami napięć i czy chłodzenie napewno z miedzi :D. Bo czy bios Ami czy Awarda to chyba nie ma dużej różnicy :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy ile wykreci, sekcja zasilania widac ze madrze zrobiona, juz przyNeo-F chodz 3-fazowa dawala spokojnie rade, yu mamy 4-fazy. Chlodzenie raczej miedz,chyba by im sie nie chcialo malowac aluminium:P. Bios Awarda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba miedź, a co do biosu to AMI.

A płytka ma spore możliwości OC. Na azjatyckim forum gostek osiągnął 600 FSB. To chyba dobry wynik :)

 

Poniżej test wydajności pomiędzy płytami :

 

Asus P5K deluxe (BIOS: 0304 beta)

MSI P35 Platinum (BIOS: P01 beta)

Gigabyte P35 DQ6 (BIOS: F3 )

 

Procesor : QX6850 (9x400)

Dołączona grafika

 

Procesor : QX6850 (7x500)

Dołączona grafika

 

A różnic między NEO2 FIR a PLATINIUM na płytce oprócz chłodzenia nie widać.

 

Link do tego forum : http://forum.coolaler.com/showthread.php?t=155002&page=2

Edytowane przez S-I-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wykresów można wywnioskować, że przy wyższych częstotliwościach FSB, płyty MSI na P35 nie mają problemów ze strapem. Dobrze wnioskuję? ;)

 

Bolo8888 czekamy usilnie na twoje doświadczenia z płytką :D Zamierzasz kupić wersję "P35 Neo2-FR" czy "P35 Neo2-FIR" czy "P35 Platinum"? Pytam, żeby nie mieć wątpliwości.

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie strapa na MSI PLATINIUM =>>

http://www.xbitlabs.com/articles/mainboard...platinum_8.html

 

Jak widać przestawiająć zworkę na FSB 333 problemy ze strapem znikają, tzn do FSB 489 jak pokazano w tym teście.

 

Tutaj jeszcze porównanie MSI P35-NEO2 z GA-P35-DS3P :

 

http://forum.coolaler.com/showthread.php?t=155503

 

A ten link jest o płycie MSI P35 Neo2-FR(MS-7345) :

 

http://forum.coolaler.com/showthread.php?t=155913

 

 

Chyba się na tą płytkę skuszę :D. Tańsza od Gigabyte DS3P, lepsze chłodzenie, kondensatory te same, tzn SOLID. Jak widać wydajność dobra.

Edytowane przez S-I-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:huh: "P35 Neo2-FR/FIR" to wspólne określenie dla dwóch różnych płyt: "P35 Neo2-FR" z klockiem i "P35 Neo2-FIR" z heatpipami. Strona zaś producenta dotycząca tych płyt była robiona chyba w pośpiechu, bo pod ilustracją jak wół jest napisane:

Fulgor nie miales racji odnosnie tego "klocka" na P35-Neo2 FR, bo ostatni link jaki podal SID odnosnie plytki MSI widac wyraznie ze to P35-Neo2 FR a nie FIR. Ale juz mniejsza z tym.

Jak tylko pozbede sie mojei P5K to odrazu kupuje P35-Neo2 FR/FIR. Zapowiada sie konkretnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fulgor nie miales racji odnosnie tego "klocka" na P35-Neo2 FR, bo ostatni link jaki podal SID odnosnie plytki MSI widac wyraznie ze to P35-Neo2 FR a nie FIR.

Neo 2 to ta z tym "klockiem"

Neo 2 fr i fir różnią się jedną rzeczą - fir ma firewire.

Bolo8888 zwracam ci honor :rolleyes:

 

EDIT: Wtrącę jeszcze słówko na poruszony przez S-I-D'a temat kondensatorów: Mam wrażenie, że prawie wszystkie kondensatory na tej płycie to japońskie kondensatory polimerowe. Jedynie te kondensatory w południowo-zachodnim rogu płyty wyglądają na "zwykłe" - wydaje mi się jednak, że tyczą się one jedynie zintegrowanej karty muzycznej, więc ich ewentualna niewydolność nie będzie miała żadnego ujemnego wpływu na wydajność ogólną.

Jeśli moje przypuszczenia nie mijają się z prawdą, to płyty Msi P35 Neo2-fr/fir są najtańszymi na rynku produktami (opartymi o chipset P35) z tak dużą ilością kondensatorów polimerowych.

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystkie są polimerowe, a co do najtańszej, Gigabyte też maja od modelu ds3 ale nie z takim wyposażeniem :D a ta płyta ma prawie wszystko hehe .

 

a np ABIT IP35, który jest trochę droższy, posiada tylko przy sekcji zasilania kondensatory solid.

Edytowane przez S-I-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...