Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

SUREKOT ze tak zapytam jaka bedzie roznica jak przestawie??podkrece procesor??ja nie mam dodatkowego chlodzenia , i wiesz nie chcial bym spalic budy!jak przestawic na 333 to wiem bo widzialem na jakims tescie jak to sie robi!nie lepiej bedzie jak poprostu zmienie ta plyte na jakas inna??jak myslisz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector badz tak dobry podaj program ktorym zbierales odczyty.

Everest Ultimate Edition 2007

 

ładnie ładnie ;] dziękujemy za teścik :) Ale wydajność powyżej FSB 400mhz spada wtedy jak mamy pamieci ustawione na SPD i płyta ustawia jakie chce tak? Ale jeżeli na stałe ustawimy wartości timingów i alpha to jest ok? ;] Czy mimo ,,sztywnych,, timingów płyta powyżej FSB 400mhz dalej zmienia te timingi i trzeba je na nowo ustawiać??

Wszystko mam AUTO... Sprawdzcie U Was... u mnie sam test trwal 30 minut :P... Timingi macie podane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopcy i Dziewczeta

 

ZROBILEM DLA WAS TEST...

 

Mnoznik 7x

FSB ustawiane z BIOSu...

RAMY 1:1,25

 

MNOZNIKxFSBxDDR - (Odczyt/Zapis/Kopiowanie/Opoznienie)

7x333x832 - 7312/6089/6043/69,3ns

7x350x875 - 7658/6370/6468/66,1ns

7x360x900 - 7877/6546/6532/64,1ns

7x370x925 - 8088/6725/6712/62,5ns

7x380x950 - 8208/6915/6936/60,9ns

7x390x975 - 8494/7090/7140/59,3ns

 

I tu staje sie "TO COŚ"...

7x400x1000 - 8278/7254/6783/62,2ns - (timingi takie jak dala plyta - kosmiczne) 5-7-7-21 7-54-7-16-13-4-8-4-7-2

7x400x1000 - 8686/7257/7291/58,0ns - (timingi takie jak byly az do FSB 390 - czyli wymuszone przez memseta) 5-5-5-15 5-36-6-13-11-3-8-3-5-2

 

I DALEJ (timingi takie jak w fsb 390 - czyli wymuszone memsetem)

7x410x1025 - 8895/7466/7408/56,7ns

7x420x1050 - 9126/7639/7607/55,2ns

7x430x1075 - 9290/7831/7846/54,0ns

7x440x1100 - 9508/7993/8015/52,7ns

7x450x1125 - 9739/8166/8088/51,8ns

 

WNIOSEK:

 

Plyta powyzej FSB 400MHz daje okropne Timingi ktore TRZEBA skorygowac recznie :P...

 

I zadne SPD PAMIECI NIE POMAGA... bo przy ustawieniu 7x400x1000 moje pamieci dostaja timingi 5-7-7-21 7-54-7-16-13-4-8-4-7-2 a moje pamieci w SPD maja calkiem cos innego :)...

 

NO I TO TYLE

 

WNIOSKI NASUWAJA SIE SAME... plyta wydajna byc potrafi ale trzeba pilnowac timingow (i alphatimingow)

Tyle, że ja mam w biosie ustawione timingi na sztywno... No chyba, że zmieniają się te alphy, których w biosie nie ma i one mają aż taki wpływ na wydajność ? o_O

 

Sector badz tak dobry podaj program ktorym zbierales odczyty.

Everest pewnie [;

 

SUREKOT ze tak zapytam jaka bedzie roznica jak przestawie??podkrece procesor??ja nie mam dodatkowego chlodzenia , i wiesz nie chcial bym spalic budy!jak przestawic na 333 to wiem bo widzialem na jakims tescie jak to sie robi!nie lepiej bedzie jak poprostu zmienie ta plyte na jakas inna??jak myslisz??

Ło jezu spalić bude.... To można jak byś tam coś podpalił ręcznie :lol:

 

Zmieniasz zworkę na 333 i nic sie nie dzieje, nie ma potrzeby zmiany płyty o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał E6750 ?

Ten proc ma standardowo 333x8. Jak w sklepie ci nie zmienią zworki to będziesz miał 200x8 czyli 1.6Ghz, co za tym idzie jak zmienisz zworkę na 333Mhz to będziesz miał na procu tyle Mhz ile ten proc ma standardowo O_o

 

A co do takiego BOX'owego chłodzenia to można na nim jechać nawet przy 3.2Ghz na codzień bez problemów... Komputery nie palą/przegrzewają się od tak sobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka,

 

no wlasnie nadszedl ten dzien kiedy zmienilem platforme i juz jestem na MSI Neo2-FR, bios itp, itd poszedl dobrze nawet nie mialem problemow i mam teraz wersje 1.4 z pamieciami A-DATA 800+, mniejsza z tym jeszcze nic nie krecilem bo chwilowo nie mam czasu ale zeby nie bylo tak rozowo tez napotkalem na problemy i nie wiem jak z nich wybrnac.

 

Mam 3 dyski 2x250 GB Barracudy ES SATAII i WD Caviar Raptor 36,7 GB SATAI.

 

Oczywiscie z Barracud zrobilem RAID'a 0 (stripe'a) w biosie w opcji (nie pamietam jak sie nazywala ale mozna bylo wybrac IDE, AHCI i RAID) wybralem Raid zeby wogle wejsc do Intel Matrix Storage. Zrobilem raida, restart i instalowanie WINDY XP+SP2, na poczatku F6 zeby podac sterowniki z Intel ICH8R/ICH9R Raid Controler, system ladnie sie zainstalowal itd.

No i teraz zacznaja sie schody bo wogle nie widzi mi tego malego dysku WD Raptor.

Jesli wlacze w biosie AHCI to wtedy widzi mi wszystkie 3 dyski (ale nie ma raida) no i system nie startuje. Jak wezme Raid to nie widzi mi tego Raptora.

Raid mam zrobiony w kanalach 5 i 6. Raptora podpinalem w 3,4 i w Marvella i nadal nic. Kurde juz nie wiem co robic. A na tym malym dysku zrobilem sobie backup najwazniejszych rzeczy przed zmiana platformy a teraz nie mam do niego dostepu :mur:

Moze ktos mial taka akcje i pomoze. Z gory dzieki.

 

ratunku pomysly mi sie koncza....... znaczy juz sie wyczerpaly :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz ja osobiscie sie tym nie interesuje i nie mam zamiaru,ja sie poprostu interesuje projektami 3d i tak dalej!chcialem zeby ten komputer chodzil jak ma chodzic! uslyszalem ze mam przestawic zworki na 333 i tak zrobie zaraz jak dostane komputer.poprostu mam te dwie zworki przesunac na dol z tego co widzialem na jednym z testow i wszystko ma byc tak jak byc powinno z tego co mowicie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do takiego BOX'owego chłodzenia to można na nim jechać nawet przy 3.2Ghz na codzień bez problemów... Komputery nie palą/przegrzewają się od tak sobie...

Hmm

 

e4400 @ 2,4 GHz

 

idle ~53 stopni na rdzeniach, ~42 procek

stress ~70 stopni na rdzeniach, ~60 procek

 

dane z everest/tat/coretemp0.95.4

 

I co? Niby dojade z tym na boxie do 3,0 GHz? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze to zrobia ale szczerze mowiac watpie w to , bo wiesz jak to w sklepie!myslisz ze powinienem ich zapytac o to i poprosic jakby co zeby przepieli te zworki??taka konfiguracja mi wystarczy na chwile obecna!pracowalem na celeronie 2,4 , 512Mb ramu i geforce fx5200 i jakos szlo, to mysle ze to bedzie smigac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector dobra robota!

ja w wolnej chwili zrobie podobne porownanie, zobaczymy co z tego wyjdzie

nie zdziwie sie jak przeskok strapa jest w innym miejscu :D

tak jak to jest z podwojnym startem, jedni maja inni nie (:

 

@beny12345 bez urazy ale zapchales nam ze 2 strony tematu pytaniami na które odpowiedz mozna znalezc bez wiekszych problemow :?

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

 

e4400 @ 2,4 GHz

 

idle ~53 stopni na rdzeniach, ~42 procek

stress ~70 stopni na rdzeniach, ~60 procek

 

dane z everest/tat/coretemp0.95.4

 

I co? Niby dojade z tym na boxie do 3,0 GHz? :blink:

E2140/E2160 bez problemu śmigają na BOX'ie na 3.0-3.2Ghz i mają poniżej 70* ;]] Zwszystko to kwestia napięcia i w sumie trochę procka :)

 

BTW, bios 1.3 u mnie rozwiązał sprawę z odczytem/zapisem na FSB 400 [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał E6750 ?

Ten proc ma standardowo 333x8. Jak w sklepie ci nie zmienią zworki to będziesz miał 200x8 czyli 1.6Ghz, co za tym idzie jak zmienisz zworkę na 333Mhz to będziesz miał na procu tyle Mhz ile ten proc ma standardowo O_o

Jesli masz zworke na 200MHZ FSB i proca na 333MHz FSB to proc wstaje odrazu z FSB 333 MHz :) wiec pomylka :)

 

BTW, bios 1.3 u mnie rozwiązał sprawę z odczytem/zapisem na FSB 400 [;

NO widzisz bo bios 1.3 jest da best.

 

A Moje A-Daty Vitesty Pc800 okazaly sie Micronami D9 :P wiec nie dziwne ze smigaja ladnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2140/E2160 bez problemu śmigają na BOX'ie na 3.0-3.2Ghz i mają poniżej 70* ;]] Zwszystko to kwestia napięcia i w sumie trochę procka :)

Czyli co? po prostu trafiłem na gorącą sztukę? w budzie ciasno nie jest (teraz, bo poukładałem odpowiednio wszystkie kable/taśmy - wcześniej było gorzej, ale różnicy w temp nie widzę :P), ale z nawiewu to tylko zamontowany jest mały wiatrak na bocznej ściance który wieje na procka (ale to zrobiłem już dawno i dlatego mam teraz takie temp, bo wcześniej były o 5 stopni wyższe).

 

Co sądzicie o zakupieniu Scythe Katana2 na procka? Dużo to da? Jeszcze bym zamontował 120mm wiatrak z tyłu wyciągający powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopcy i Dziewczeta

 

ZROBILEM DLA WAS TEST...

 

Kazdy chyba sam ustawia timingi...

Bios 4-5-4-16-38-5-5-5-5

MemSet 4-5-5-4-16 4-38-7-12-12-5-8-5-4-2

 

Bardziej zwrocilbym uwage na zmiane Performance Level, przy 1:1 920 u mnie ustawia sie na 7 a gdy zmienie dzielnik i pamieci maja 1100 zmienia sie na 11 lub 13 i odczyty leca na leb, a fsb jest to samo...

 

NO widzisz bo bios 1.3 jest da best.

Wcale nie bo mam na nim dual boota :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewne spostrzeżenie co do biosu 1.3 (nie wiem jak na innych)

 

Ustawienie w biosie:

TWR i TWTR w rzeczywistości jest o 7 oczek w górę :mur:

Przykład: Ustawiam w biosie TWTR na 10, w memsecie mam 17. Ustawie w biosie na 4 (bo nizej sie nie da), memset ma 10. Z TWR jest identyczna sytuacja [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TWR i TWTR w rzeczywistości jest o 7 oczek w górę :mur:

Też to zauważyłem dawno temu. Post ten zalega w przepastnych czeluściach tego tematu :) LINK

Zaznaczone tam są ustawienia timingów alpha.

U góry obrazka nad zrzutami z Memseta napisałem jakie timingi alpha ustawiłem w BIOSie.

To było na BIOSie 1.3

 

Kilka stron wcześniej jest seria moich testów dotyczących różnicy w wydajności po przestawieniu wyłącznie tych timingów alpha.

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewalilem wlasnie caly topic i od razu powiem ze warto bylo. Przydaloby sie zeby ktos uaktualnil FAQ szczegolnie o nowe biosy i linki do nich oraz to gdzie podlaczac HDD.

 

Powiedzcie jak u was jest z wydajnoscia chlodzenia na mostkach? Ja na razie podkrecilem tyle co w sygnaturce i teraz bede testowal zeby ustawic mozliwie najnizsze napiecia. Nie pamietam jakie teraz ustawilem ale przy otwartej budzie (WC bez zadnego nawiewu to radiator na mostu niemal parzy). Niby komp jest stabilny, jak zmiejsze napiecia i zamontuje boczek od szefa z dwoma wentylami 90mm na 5v to bedzie calkiem chlodno. Zastanawialem sie czy jest jakis sposob zeby zamontowac blok na NB i nie rezygnowac z oryginalnego chlodzenia mosfetow i SB. Nie wiem, jakos wygiac te rurki z heatpipe... Ktos z was probowal czegos takiego? Moze jakies inne pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...