Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiew... nie bardzo mam jak w budzie ;>

Juz o tym myslalem...

Panowie o biosie innym niz 1.1.... moze na 1.4 plyta magicznie robi pamieci chlodniejsze? ;> Jakos inaczej V na patriotach moze?

Jak nie to chyba trzeba bedzie wymienic kostki na 2x2GB, ale tutaj cena ostro w gore leci.

Poki co Fryzjerowi dalem wiecej obrotow, z 1k na 1.6k, dalej cichy, troche zbiera powietrza z ramu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co sie dzieje??? co jakis czas kiedy wlaczam kompa nie wykrywa mi myszki (ps2) po restarcie wszystko ok, w czym tkwi problem, jezeli ktos moglby mi pomoc bylbym bardzo wdzieczny (to mocno irytuje). bios 1.2

pzdr

1. Zmien bios.

2. Zmien myszke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ida na 900 CL5 i 2.2 i niby ida. Ale to dziwne. Orthos sie nie sypie. Ale! Wczesniej jak mialem jedna pare, to ponizej 2.3V pamiatki nie chcialy chodzic na 900 O.o. Teraz mam 4 i ida. Nie wiem o co chodzi, ale cos widze, ze bez aktualizacji biosu chyba sie nie obedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanko, czy na tej plycie da rade odpalic raid0 na dwoch dyskach sata i jednoczesnie podlaczyc nagryware dvd sata ?

Wiem, ze oprocz kontrolera raid znajduje sie jeszcze jakis dodatkowy sata, czy ktos to przetestowal w praktyce ?

 

Normalnie nie powinno z tym byc problemu ale ja na tej plycie wlasnie mam taki problem o ktorym Ty piszesz z ta roznica ze mam RAID'a 0 i dodatkowo maly dysk na SATA i za Chiny mi go nie widzi. Juz wszystkiego probowalem, pisalem juz tutaj o tym problemie ale albo nikt nie zna rozwiazania albo zostalem "olany cieplym moczem" :sad: W kazdym badz razie napisalem do MSI-Polska, mam nadzieje ze mi odpisza bo na tym malym dysku mam backup najwazniejszych danych a nie moge sie do nich dostac.

 

Cytuje moj problem

 

siemka,

 

no wlasnie nadszedl ten dzien kiedy zmienilem platforme i juz jestem na MSI Neo2-FR, bios itp, itd poszedl dobrze nawet nie mialem problemow i mam teraz wersje 1.4 z pamieciami A-DATA 800+, mniejsza z tym jeszcze nic nie krecilem bo chwilowo nie mam czasu ale zeby nie bylo tak rozowo tez napotkalem na problemy i nie wiem jak z nich wybrnac.

 

Mam 3 dyski 2x250 GB Barracudy ES SATAII i WD Caviar Raptor 36,7 GB SATAI.

 

Oczywiscie z Barracud zrobilem RAID'a 0 (stripe'a) w biosie w opcji (nie pamietam jak sie nazywala ale mozna bylo wybrac IDE, AHCI i RAID) wybralem Raid zeby wogle wejsc do Intel Matrix Storage. Zrobilem raida, restart i instalowanie WINDY XP+SP2, na poczatku F6 zeby podac sterowniki z Intel ICH8R/ICH9R Raid Controler, system ladnie sie zainstalowal itd.

No i teraz zacznaja sie schody bo wogle nie widzi mi tego malego dysku WD Raptor.

Jesli wlacze w biosie AHCI to wtedy widzi mi wszystkie 3 dyski (ale nie ma raida) no i system nie startuje. Jak wezme Raid to nie widzi mi tego Raptora.

Raid mam zrobiony w kanalach 5 i 6. Raptora podpinalem w 3,4 i w Marvella i nadal nic. Kurde juz nie wiem co robic. A na tym malym dysku zrobilem sobie backup najwazniejszych rzeczy przed zmiana platformy a teraz nie mam do niego dostepu

Moze ktos mial taka akcje i pomoze. Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie powinno z tym byc problemu ale ja na tej plycie wlasnie mam taki problem o ktorym Ty piszesz z ta roznica ze mam RAID'a 0 i dodatkowo maly dysk na SATA i za Chiny mi go nie widzi. Juz wszystkiego probowalem, pisalem juz tutaj o tym problemie ale albo nikt nie zna rozwiazania albo zostalem "olany cieplym moczem" :sad: W kazdym badz razie napisalem do MSI-Polska, mam nadzieje ze mi odpisza bo na tym malym dysku mam backup najwazniejszych danych a nie moge sie do nich dostac.

Zamowilem plytke i zobaczymy, w razie co mam 3 dysk sata i jezeli potwierdzi sie Twoj problem a uda mi sie go jakos obejsc dam znac.

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolcie ze zadam pytanie bo jestem calkiem zielony i nie chce nic uszkodzic, :

 

1. jak seryjnie sa ustawione zworki na tej plycie ?

2. jak bez rozkrecania obudowy poznac jak sa ustawione czy np. mozna to jakos sprawdzic w biosie ?

3. moj procesor to c2d 6750e 8x333 czy podkreca sie go podnoszac to fsb (333) w biosie ? (sorki za glupie pytania ale naprawde jestem zielony) i do ilu ten konkretny procek mozna bezpiecznie podkrecic , aha i czy podnoszac to fsb (333) np. do 400 trzeba koniecznie przestawic te zworki i czy trzeba podniesc napiecie ?

4. moje pamieci to 2x1 800 geil ultra cl4 i seryjnie mialem ustawione timingi 6-6-6-18-38-12-12-12-12 i napiecie 1.90 v podnioslem do 2.1 v i zaciesnilem do 4-4-4-12-36-6-6-6-6 , czy to max ? bo nie chce przesadzic i pozbyc sie plyty

5. moj bios to 1.1 czy zostawic go czy lepiej zaladowac 1.4 ?

 

z gory dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jak seryjnie sa ustawione zworki na tej plycie ?

2. jak bez rozkrecania obudowy poznac jak sa ustawione czy np. mozna to jakos sprawdzic w biosie ?

3. moj procesor to c2d 6750e 8x333 czy podkreca sie go podnoszac to fsb (333) w biosie ? (sorki za glupie pytania ale naprawde jestem zielony) i do ilu ten konkretny procek mozna bezpiecznie podkrecic , aha i czy podnoszac to fsb (333) np. do 400 trzeba koniecznie przestawic te zworki i czy trzeba podniesc napiecie ?

4. moje pamieci to 2x1 800 geil ultra cl4 i seryjnie mialem ustawione timingi 6-6-6-18-38-12-12-12-12 i napiecie 1.90 v podnioslem do 2.1 v i zaciesnilem do 4-4-4-12-36-6-6-6-6 , czy to max ? bo nie chce przesadzic i pozbyc sie plyty

5. moj bios to 1.1 czy zostawic go czy lepiej zaladowac 1.4 ?

 

z gory dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi rolleyes.gif

1. 200mhz

2. w biosie standardowo FSB będzie Ci sie zaczynać od FSB 200mhz

3. żeby procek działał na def. ustawieniach to załaduj zworke 333mhz albo poprostu przestaw w biosie FSB na 333mhz, do ilu można podkręcić? Próbuj sam, co procek to inne OC ;]

4. a skąd mamy wiedzieć czy to max? Pobaw sie troche w biosie i sam zobaczysz ile to ich max :wink: A niby czemu masz płyty sie pozbyć?? :blink:

5. wgraj 1.4 i zobacz czy przyniesie zmiany na lepsze czy gorsze :wink: Jak nie to powrócisz do 1.1 bądź wgrasz dość polecany 1.3, sam polecam też :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie zworke mam dobrze ustawiona poniewaz skala fsb zaczyna mi sie od 333 mhz, ale w takim razie jeszcze jedno pytanie : co to jest fsb/memory ratio w biosie ? mam ustawione na auto, ale pewnie dobrze byloby to zmienic, ale nie wiem na ile ? 1:1 ? 1:25 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie zworke mam dobrze ustawiona poniewaz skala fsb zaczyna mi sie od 333 mhz, ale w takim razie jeszcze jedno pytanie : co to jest fsb/memory ratio w biosie ? mam ustawione na auto, ale pewnie dobrze byloby to zmienic, ale nie wiem na ile ? 1:1 ? 1:25 ?

fsb/memory ratio czyli dzielniki pamięci najprościej mówiąc :)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze o sprawdzenie przez kogos jak raguje plyta (diodki diagnostyczne) bez podlaczenia dodatkowego zasilania do plyty, samo glowne wejscie 24pin lub 20 pin

KU^%* znow cos spalilem, 3 podzespoly miesiecznie to juz przesada :sad:

 

Lanc - dzieki za info telefoniczne :*

jade jutro do tomana na warsztat katowac jakas inna zasilke :D

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor sorry ze pisze tutaj ale w Topicu o ramach nikt nie odpowiada itd.:

"

hej zmeniacie timingi tRC,tWTR itd? Jakie daje to korzysci? CZy jest to bezpieczne? Nie chce uwalic ramow.."

 

Czy moglby ktos zapodac linka gdzie jest to wyjasnione itd. ram jak w podpisie. Czekam na odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie zworke mam dobrze ustawiona poniewaz skala fsb zaczyna mi sie od 333 mhz, ale w takim razie jeszcze jedno pytanie : co to jest fsb/memory ratio w biosie ? mam ustawione na auto, ale pewnie dobrze byloby to zmienic, ale nie wiem na ile ? 1:1 ? 1:25 ?

Jak zmieniasz to pokazuje cie ile po zmianie ram będzie miał Mhz. Ustaw tak, żeby nie miał za dużo i tyle [;

 

bardzo prosze o sprawdzenie przez kogos jak raguje plyta (diodki diagnostyczne) bez podlaczenia dodatkowego zasilania do plyty, samo glowne wejscie 24pin lub 20 pin

KU^%* znow cos spalilem, 3 podzespoly miesiecznie to juz przesada :sad:

 

Lanc - dzieki za info telefoniczne :*

jade jutro do tomana na warsztat katowac jakas inna zasilke :D

:*

 

Dobry wieczor sorry ze pisze tutaj ale w Topicu o ramach nikt nie odpowiada itd.:

"

hej zmeniacie timingi tRC,tWTR itd? Jakie daje to korzysci? CZy jest to bezpieczne? Nie chce uwalic ramow.."

 

Czy moglby ktos zapodac linka gdzie jest to wyjasnione itd. ram jak w podpisie. Czekam na odp.

Memek nie uwalisz zmieniając te wartości, najwyżej będzie blue screen i tyle.

 

Poprawia to odczyt/zapis/czas dostępu.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A OC?? Wydajność??

Ktoś tu wcześniej robił test wydajności między 1.3 i 1.4. 1.4 dostał ostro po [gluteus maximus] jeśli chodzi o odczyt/zapis memek, do tego proc śmigał FSB oczko niżej. Zobacz do tyłu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wcześniej robił test wydajności między 1.3 i 1.4. 1.4 dostał ostro po [gluteus maximus] jeśli chodzi o odczyt/zapis memek, do tego proc śmigał FSB oczko niżej. Zobacz do tyłu ;]

Ale mi chodziło o oc/wydajność na przykładowo tej becie 1.5 :wink: A u mnie 1.4 wcale nie dostaje po d... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zapis w cacheme265 jest nieco gorszy na BIOSie 1.4 niż był na BIOSie 1.3 przy identycznych parametrach i jeszcze na tych samych pamięciach OCZ.

Na dodatek musiałem zluzować trochę zegarki proca i RAMu, bo był mniej stabilny.

 

Mi oczywiście nie chce się testować nowego BIOSa. Raz już miałem problemy z moimi Patriotami gdy wgrałem BIOS 1.3 i nie chcę czegoś podobnego znowu, bo w takim przypadku nie da się wrócić do wcześniejszego BIOSu bez włożenia innych pamięci.

 

beny12345 - pisałem już że dla proca e6750 (bo chyba o takim wspominałeś) odpowiednia zworka to 333. To nie jest OC tylko normalne FSB dla tego proca i BOXowe chłodzenie musi dać radę :)

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra...

Sflashowałem nowy bios(1.62).

Oto co zauważyłem:

Co do napięć to w biosie 1.325V a w CPU-z 1.304-iddle i 1.296-stress :blink: (raz zawyżają, raz zaniżają, mogli by to zrobić raz a porządnie...)

 

Patrioty chodzą, choć nie koniecznie wszystkie(moje na biosie 1.3 też chodzą) :wink: .

 

Dual Boota nie miałem nigdy(poza zmianami w biosie) i nadal nie mam.

 

Co do prowadzenia proca i ramu to sprawdzę i dam znać...

 

BTW. Chyba znów logo zmienili, ale nie jestem pewien bo miałem bios 1.2 a tego z 1.4 nie pamiętam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ubilem plyte (sekcje zasilania proca)

wystrzelily mosfety te nieoradiatorowane, pod radiator nie zagladalem wiec moze one tez sa na tamtym swiecie

nie to ze az tak mocno voltowalem :D

cierpliwie poczekam na nastepna MSI (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...