Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Glupoty opowiadacie, przecez jakies 2 tyg temu bylo walkowane, ze dysk podpiety do sata7 co prawda szybciej laduje windowsa ze wzg na to ze jest podpiety pod pci e ale ma gorszy odczyt i zapis. Podpinac pod 5 albo 6 ktore maja o wiele wyzsze transfery i troche dluzej laduja winde.

 

Sprawdz czy dales na IDE w biosie albo clear cmos bo def wlasnie jest ide.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam maly problem. Zauwazylem, ze plyta lub mem ma problemy z roznymi dzielnikami, wlasciwie wszystko dziala dobrze tylko na 1:1.2, tzn wtedy sie pamieci mi najlepiej kreca....

 

Poza tym procek wykazuje duzo wieksza niestabilnosc na mnozniku innym niz std, czyli w moim przypadku innym niz 9.

Dysk mam podpiety pod Sata 3, dlaczego wszyscy pisza zeby podpinac pod Marvella, jest szybszy? Mam taki problem, ze DVD-RW nie dziala mi na innych zlaczach - wiecie moze dlaczego?

 

Wrzucam tutaj dwa moje wyniki z superPi, jednak jak na taktowanie wydaje mi sie ze sa one bardzo slabe.....

 

Odgolnie mam problem z wydajnoscia...

 

Teraz procek chodzi na 360x9 @ 1.35V i jest stabilny 3h w ORTHOS i wyniki SuperPi sa rowniez nie odpowiednie dla 3.2GHz.... pamieci ida na 900 CL 5, a wyniki powyzej 8,5 min.... :/

 

Myslicie, ze problem ten moze rozwiazac inny bios? Mam obecnie wersje 1.2. Jak polecalibyscie go flashowac i na jaka wersje? - nie mam stacji FDD....

 

Aha i jak to w koncu jest z tymi alpha timingami, sa one zawyzone na tej MOBO czy nie? Znacie moze jakis opis jak sie obchodzic z tymi alphami ?

 

Tutaj screeny z SuperPi przy 3.5GHz (390x9)

 

Aha przy mnozniku 8 proc nie chcial isc nawet na szynie 380...

 

http://i56.photobucket.com/albums/g164/coo.../SuperPi_1M.jpg

 

http://i56.photobucket.com/albums/g164/coo...SuperPi_16M.jpg

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beta 1.63 w stosunku do 1.62 oprócz obsługi QX9650 nie wnosi chyba nic nowego bo OC takie samo i wydajność taka sama :wink:

 

Wrzucam tutaj dwa moje wyniki z superPi, jednak jak na taktowanie wydaje mi sie ze sa one bardzo slabe.....

 

Odgolnie mam problem z wydajnoscia...

 

Teraz procek chodzi na 360x9 @ 1.35V i jest stabilny 3h w ORTHOS i wyniki SuperPi sa rowniez nie odpowiednie dla 3.2GHz.... pamieci ida na 900 CL 5, a wyniki powyzej 8,5 min.... :/

 

Myslicie, ze problem ten moze rozwiazac inny bios? Mam obecnie wersje 1.2. Jak polecalibyscie go flashowac i na jaka wersje? - nie mam stacji FDD....

 

Aha i jak to w koncu jest z tymi alpha timingami, sa one zawyzone na tej MOBO czy nie? Znacie moze jakis opis jak sie obchodzic z tymi alphami ?

 

Tutaj screeny z SuperPi przy 3.5GHz (390x9)

 

Aha przy mnozniku 8 proc nie chcial isc nawet na szynie 380..

Wejdź do biosu i ustaw alphy na 38-5-5-5-5 a bios zmień na 1.4 lub beta 1.62 a wgraj go przez AFU WIN ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max340 ja też mam Infinity i pamięci w 1-3. Dajesz fana trochę do góry i ładnie wszystko siedzi.

 

edit:

Jak ktos chętny to betka 1.63 -klik-

 

Changelog A7345IMS.163

Support QX9650 CPU

Centy widac, ze sie udzielasz i czynnie wspomagasz ta baze wiedzy moze Ty bys zajol sie prowadzeniem FAQ jezeli inni nie maja nic przeciwko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek myslisz, ze to moze byc wina biosu - takie slabe wyniki? Alphy chyba wlasnie tak mam ustawione, bo takich ustawien doczytalem sie tutaj w watku wczesniej :)

 

Przypuszczam, ze zeby wgrac BIOS nawet przez Win trzeba ustawic opcje Boot Sector Protection na Disabled? :P tak tez zrobie...

 

Wgram moze najpierw 1.4 i zobaczymy.

 

Fredek moglbys podac orientacyjnie swoje wyniki z SuperPi na probce 1M i 16M przy 3GHz?

 

Czy mozliwe jest to, zeby np procek na nowym biosie chodzil stabilnie na 3,2Ghz przy nizszym vcore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co3en powaznie?

 

Ja teraz bez nawet usuwania procesow i zmieniania koligacji na 360x9 i mem 900 5-5-5-15-38-5-5-5-5 mam jakies 18,5s na 1M i zmierze za chwile na 16M. Czyli te wyniki sa w normie?

 

Bo balem sie widzac wyniki w SuperPi 3GHz tam meeron mial ~7,5 min na 3GHz, ja takiego czasu nawet na 3,5GHz nie moglem zrobic jak widac powyzej. Winda ma kilka dni i teraz juz jade na biosie 1.4 Czy ktos moze powiedziec skad ludzie biora takie wyniki? Bo na SuperPi za bardzo sie nie znam, wlasciwie to mnie malo obchodzi poza tym, ze chcialem jakos sprawdzic czy oprocz stabilnosci system jest tez wydajny na tyle na ile powinien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy zegarze 3.0ghz i ram coś około 910mhz 5-4-5-15-38-9-9-9-9 mam w 1M ok 18,5s.

Przy tym zegarze wszystkim czas na przeliczenie zajmuje ok18,5s (w tle internet i jakieś [ciach!]ły)-z tym,ze ja mam 1mb pamięci więcej na procu ale jaki to ma wpływ na wynik to nie wiem.

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostalo pytanie => skad ludzie biora wyniki po 7,5min ?:D

I jeszcze jedno, z tego wynika, ze jesli pomiedzy 3GHz a 3,5GHz nie ma az tak znaczacej roznicy, to moze szkoda grzac procka na ponad 1,5V ? Chyba, ze ta roznica jest tak mala tylko w SuperPi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostalo pytanie => skad ludzie biora wyniki po 7,5min ?:D

Jak skad przeciez to chyba normalne wyniki,przy konfiguracji która podałem wyzej Super Pi 16M 07m 20 . 165s czyli nawet ponizej 7.30 czyli twój wynik w 16M w normie juz nie(no chyba ze mój jest wyższy niz srednia krajowa przy tej konfiguracji) jest skoro ja przy procu o taktowaniu nizszym o ok 350Mhz mam wynik lepszy o ponad 1 minute

 

zapodalem drugi test i wynik troche gorszy

 

Dołączona grafika

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic juz z tego nie czaje, skad wziales taki wynik jeszcze przy taktowaniu 2,1GHz? Jak ja przy 3,5Ghz nie schodze ponizej 8,5min....

 

Ktos to moze wyjasnic?

taktowanie bylo 3150mhz ,po tescie mnoznik automatycznie sie przestawia z 9 na 6,nie przejmuj sie tymi wyniki w super pi bo one z realna wydajnoscia np w grach maja mało wspólnego i róznice sa pomijalne,i nie ma co grzac proca skoro 3.0Ghz styka do wszystkiego Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiec jak masz puszczona ?

1050Mhz 5-5-4-12,zapusc testy z EVEREST Ultimate Edition 4.00 to porownamy wyniki,tam tez mozna sobie porownac wyniki swojej konfiguracji z innymi -bardzo przyjemny program :)

 

Dam przykład jednego z testów,juz bedziesz mial porównanie

 

Dołączona grafika

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... a ja załapałem trzeci start przy uruchamianiu kompa i podwójny po restarcie systemu, ale ma to związek z podwyższonym FSB. Na E4300 nie wychodziłem powyżej 400MHz FSB teraz sprawiłem sobie E6750 i przy 460MHz FSB dostaję gratis jednego starta więcej :) W sumie nie przeszkadza mi to. Przy okazji zamieniłem kosy... z ninja na infinity :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

centy to ja wiem ze jak mam Infinity to wystarczy podnieść wiatraczek to nie żadna filozofia i mi wejdzie w slot 1 chodziło mi czy jest różnica ktoś to badał jak sa podłączone w slot 1 i 3 a jak w 2 i 4 na wydajności sprawdzał to ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostalo pytanie => skad ludzie biora wyniki po 7,5min ?:D

To sie nazywa umiejetnosc ustawienia systemu.

 

Ps. Po to powstal ranking do 3,0Ghz i do 3,5GHz zeby tam porownywac wyniki...

 

nijak sie do tego ma wynik 3,15GHz :/ Wiec polecam Pusc sobie Pi na 3,0Ghz i sprawdz ile jestes do tylu...

 

Roznica Cache tez jest... 1MB vs 4MB to az okolo 15 sekund w Pi16M @ 3,0GHz... (wynika z moich testow na dokladnie tym samym systemie i ustawieniach pamieci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostalo pytanie => skad ludzie biora wyniki po 7,5min ?:D

optymalizacja systemu!

Heh... a ja załapałem trzeci start przy uruchamianiu kompa i podwójny po restarcie systemu, ale ma to związek z podwyższonym FSB. Na E4300 nie wychodziłem powyżej 400MHz FSB teraz sprawiłem sobie E6750 i przy 460MHz FSB dostaję gratis jednego starta więcej :) W sumie nie przeszkadza mi to. Przy okazji zamieniłem kosy... z ninja na infinity :)

u mnie rowniez, co zreszta pisalem pojawil sie DB po podwyzszeniu szyny

jak sie kreci twoj E6750 ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meeron ale nie mów, że optymalizacja systemu daje prawie minute na identycznych ustwieniach (ram, proc). Ja na 9x333 i ram 500mhz 5-5-5-17 mam 9.15 a u ciebie 7.31...

 

Jeżeli tak to zdradź co pozmieniać zeby chociaż zejść na poniezj 9 min ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meeron ale nie mów, że optymalizacja systemu daje prawie minute na identycznych ustwieniach (ram, proc). Ja na 9x333 i ram 500mhz 5-5-5-17 mam 9.15 a u ciebie 7.31...

Przy tych ustawieniach poniżej 8 minut to normalny wynik bez żadnych optymalizacji, więc coś u ciebie nie tak. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO pierwsze faktycznie mialem zegar na 3,5GHz - wiec wynik powinien byc juz nienajgorszy. A po drugie mozliwe ze jest problem z pamieciami. Musze dokladnie przetestowac te TwinMosy i jak sie okaze ze to ich wina to pozbyc sie tego shitu...

 

Aha system optymalizowalem wg. artykulu na:

 

http://pccentre.pl/Article14289.htm

 

Jesli ten sposob optymalizacji jest nie tak to napiszcie...

 

Pozostaje wiec problem slabej wydajnosci dalej....

 

Ogolnie nie potrzeba mi na codzien 3,5GHz, ale chcialem porownac z wynikami w superpi w rankingu 3,5GHz. Wiem ze pamiec notatnikowa tez ma znaczenie, ale staralem sie przeciez porownywac z innymi E2160 lub ewntualnie E4300. A tutaj wynik na 3,5GHz duzo gorszy od meerona na 3GHz... cos jest nie tak, jesli to system to powiedzcie gdzie tkwi problem... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taktowanie bylo 3150mhz ,po tescie mnoznik automatycznie sie przestawia z 9 na 6,nie przejmuj sie tymi wyniki w super pi bo one z realna wydajnoscia np w grach maja mało wspólnego i róznice sa pomijalne,i nie ma co grzac proca skoro 3.0Ghz styka do wszystkiego

 

kolega miał ustawiony zegar na 3.5GHz

Mowilem o Tobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem co jest grane z tą płytą. Z jednego dysku mogę bootować a z drugiego nie. Sprawdziłem je dokładnie i są sprawne... Jakieś UFO. No nic zmienie kolejność dysków i przez najbliższy czas będę się dokładnie przyglądał co się z kompem dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...