Skocz do zawartości
Simpson

Linksys Wrt54g V2.2 Czy Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Obecnie użytkuje router WRT54G v7 (od pół roku) i wszystko byłoby super gdyby nie fakt że od wersji v5 routerki nie potrafią sobie poradzić z p2p i zapychają sie informacjami.

Kolejny problem jest taki że v7 jako jedyny wyposażony jest w inny chipset co uniemożliwia całkowicie wgranie 3rd party firmware.

Zastanawiam sie nad zmianą obecnego szrota na starszą wersje v2.2 i puszczenie obecnego na allegro.

 

W czym więc problem?

Czy jest sens zmieniać na wersje starszą v2.2? Plus jest taki że powinno działać bez problemu p2p. Kolejną zaletą jest możliwość wgrania np DD-WRT, Alchemy itp.

No i skoro już jest taka możliwość to który firmware polecacie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek. Mam WRT54GL

Włączam p2p i transfery mam kosmicznie duże :) ale co z tego jak po godzinie odmawia posłuszeństwa i muszę go odłączać od prądu i resetować.

Czy bez wgrywania innego softu idzie to jakoś ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek. Mam WRT54GL

Włączam p2p i transfery mam kosmicznie duże :) ale co z tego jak po godzinie odmawia posłuszeństwa i muszę go odłączać od prądu i resetować.

Czy bez wgrywania innego softu idzie to jakoś ustawić?

Są dostępne skrypty które "wrzucasz" do routerka mające za zadanie czyścić tablice adresów (prawdopodobna przyczyna)

http://www.nargalzius.com/blog/archives/20...8_14_0936AM.php

Powinno pomóc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem bezpośrednio podłączony PC do modemu kablowego astera. Problemy z zatykaniem zaczęły się po zakupie linksysa. Po kilka dniach działania pomaga odłączenie z prądu routera, nie modemu. Więc to chyba wina linksysa. Poszukam tego tomato i sprawdzę. A możesz jeszcze poradzić które FW wgrać do tego modelu i co zyskam prócz tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem bezpośrednio podłączony PC do modemu kablowego astera. Problemy z zatykaniem zaczęły się po zakupie linksysa. Po kilka dniach działania pomaga odłączenie z prądu routera, nie modemu. Więc to chyba wina linksysa. Poszukam tego tomato i sprawdzę. A możesz jeszcze poradzić które FW wgrać do tego modelu i co zyskam prócz tego?

 

oj to chyba nie do mnie pytanie. Na razie jadę na standardowym FW. polecam http://www.openlinksys.info/news.php

na ww stronie znajdziesz wszystkie informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...