Skocz do zawartości
kamakari

Upgrade (3-5 Czesci).

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przejrzalem z grubsza wiekszosc ineteresujacych mnie postow i... glowa mnie boli, a do konkretnej decyzji mi daleko.

 

Stad moja wielka prosba o rady i opinie z Waszej strony.

 

Scenariusz po krotce wyglada tak, ze majac dyski, grafike, zasilacz (wprawdzie Chieftec 400W ale dedykowany pod AMD) oraz bude (sie sypie, ale to zakup drugorzedny) zdecydowalem sie na upgrade. Na codzien dzialam w photoshopie, flashu, illustratorze i calej gamie pochodnych. Glownie do tego potrzebuje silnego i stabilnego, acz z zapasem mocy na okolo dwa lata, komputera. Nie ukrywam, ze gram od dziecka i zawsze bede grac, jednak obecnie nie mam na to tyle czasu ile chcialbym.

 

Zeby Was nie zanudzac... fundusz to ok 2.5k pln. Liczy sie moc i trwalosc.

 

Poczatkowo myslalem o C2D E6600 na AB9 Q GT.

Potem o C2D E6750 na Ip35 E / Pro. [edit: Asus P5K Deluxe(?) albo WS]

Teraz marzy mi sie C2D E6850... ale wydaje mi sie, ze to az nadto.

 

Pozostaje tek kwestia pamieci. Minimum to 2gb. Nie wiem czy oplaca sie klasc w 4gb, choc biorac pod uwage programy na ktorych pracuje, nie jest to calkowicie bezsensowne.

 

Jesli chodzi o OC, bardzo chetnie wykorzystam mozliwosci, a jak wspomnialem zapas mocy na pewno sie przyda. Z tymze, nie mowie o ekstremalnym podkrecaniu, ot niedzielny overclocking.

 

Prosze o komentarze i wskazowki. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Edytowane przez kamakari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli 2 rdzenie to max 6750. jesli 4 to q6600 (chyba nawet 960 da rade kupic)

plyta jak bajerow nie potrzebujesz to nawet ten Abit ip35-e

ram? zalezy co robisz. jaka grafika? duzo grasz? inne rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy może Patrioty LLK lub A-Data EE. Z E6750 można wiele wicisnąć, więc przydałyby się 800Mhz.

Q6600 - 950zł

IP35 Pro - 800zł

4x1GB Patriot LLK / A-Data EE 800Mhz - 750zł

I masz spokój na parę ładnych lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziekowac :)

 

Grafika glownie 2d, ale czasem dla relaksu odpale zbrusha. Gram coraz mniej ( w trakcie pisania magisterki i przygotowywania dyplomu). Mimo to nie ukrywam, ze czasem sie zapomne i 4 - 5 h popykam w cos, zbierze sie ok 20h tygodniowo przy dobrym wietrze.

 

[edit]: Z innych rzeczy to raczej standard. Internet, filmy, czasem komunikator...

 

[edit2]: Rozumiem, ze Chieftec 400 nie pociagnie takiego potwora ?

Edytowane przez kamakari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...