Skocz do zawartości
adamson_81

Mój Pierwszy Prawie Udany Casemod ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Chciałbym Wam pokazać co zrobiłem z komputerem jak mi się nudziło w weekend :) Cud to nie jest ale zrobiłem to w sumie w niecałe dwa dni i bez jakiegoś konkretnego planu - ale myślę, że jak na pierwszy raz to i tak nie jest najgorzej :).

 

Wyciąłem okienko z boku (nad tym się namęczyłem :) ), zmieniłem box-owy coolerek na Inifinity (swoją drogą straszne bydle:) ), na NB zmieniłem fabryczny kawałek gów....go aluminium na Thermaltake Extreme Spirit II, dysk zapakowałem w Pentagram SilentHDD i z boku nawiew za pomocą 12cm Scythe dodatkowo zimna katoda którą kupiłem chyba ze dwa lata temu i tak sobie czekała :). Ogólnie zrobiło się ciasno i temperatury generalnie spadły ale na końcowy efekt muszę poczekać ponieważ zastosowałem pastę Artcic Silver 5 a czytałem że pełną efektywność osiąga po mniej więcej 150h pracy. Zdjęcia robione w dzień więc wszystkich efektów świetlnych nie widać dokładnie :)

 

Efekty oceńcie sami - mnie się podoba i zrobiłem przy okazji porządek z kablami :).

Fotka1

Fotka2

Fotka3

Fotka4

Fotka5

Fotka6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plus zaliczyłbym porzadek w budzie, bo w zasadzie samego moda to wiele nie ma :> Kilka wentyli i okno to juz prawie standard w co 2 budce :D

Właśnie dlatego napisałem "Prawie Udany" :) - zrobiłem to w krótkim czasie i bez konkretnego planu - po prostu byłem w sobotę w markecie budowlanym zobaczyłem kawałem pleksi i aluminiowe listewki wpakowałem do koszyka przyjechałem do domu - wyrzynarka i szlifierka kątowa w ruch :). Następnie Internet -szybkie zamówienie - tutaj chciałbym podziękować firmom Komputronik i 4max.pl za błyskawiczną realizację zamówień. Póki co wydatków wystarczy :) jak mnie natchnie znowu i kolejna wypłata na konto wpłynie ;) to może coś wymyślę. Ale jak na razie jestem zadowolony z efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się zapytam jak poradziłeś sobie z kablami bo ja za cholerę nie mogę :( ciągle mam jakiś bałagan z nimi...

 

bo porządek w budzie to masz naprawdę na 10/10 :)

Większość kabli upchnąłem z tyłu tzn. pomiędzy plecami płyty głównej a zatokami pod napędy - masa opasek zaciskowych i jakoś to wygląda a reszta która się tam nie zmieściła zwisa sobie na górze obudowy w miejscu gdzie nie przeszkadza w cyrkulacji powietrza :) - ogólnie dużo tego nie ma ponieważ mam zasilacz w którym mogę odpinać niepotrzebne wiązki kabli - genialna sprawa. Jeszcze muszę tylko zmienić sobie nagrywarkę DVD na wersję SATA bo ta jedna tasiemka 80-żyłowa wygląda jakby była z innej epoki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jakiś problem z wyświetlaniem zdjęć czy tylko Tobie się miejsce nie podoba ??

mnie też się nie podoba bo bardziej badziewnego serwisu to już chyba nie ma

 

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

porządek i czystość w budzie masz niczym na sali operacyjnej niemieckiej kliniki transplantacyjnej

 

co do modyfikacji nie wypowiadam się bo nie ma tutaj takowych

 

pzdr

Edytowane przez simic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie też się nie podoba bo bardziej badziewnego serwisu to już chyba nie ma

 

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

porządek i czystość w budzie masz niczym na sali operacyjnej niemieckiej kliniki transplantacyjnej

 

co do modyfikacji nie wypowiadam się bo nie ma tutaj takowych

 

pzdr

 

Co do serwisu to trudno - nie można mieć wszystkiego :)

 

Natomiast jeśli chodzi o czystość i porządek to czysto jest zawsze - nienawidzę kurzu w komputerze więc bardzo często czyszczę wszystko żeby było jak nowe :) a porządek zrobiłem przy okazji modyfikacji co do której Szanowny Kolega ma wątpliwości. Jestem innego zdania ponieważ każda nawet drobna zmiana to jakby nie patrzeć modyfikacja - nie było okienka, jest okienko - wg mnie to jest modyfikacja :). To, że obudowa nie "mryga" wszystkimi kolorami tęczy i nie jest w kształcie odrzutowca nie znaczy, że nie została "lekko" zmodyfikowana :).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja kocham to forum.

Stres w zyciu i pracy mnie powoli wykancza, nie ma sie jak wyladowac bo czasu brak na rower / silownie / bicie ludzi na ulicach...

 

A wpadam tutaj i ledwo przywolalem zwieracz do porzadku, tak mna trzeslo ze smiechu...

Kolego - dzial "pochwal sie" jest zdaje sie gdzie indziej, blyskanie zabawkami tutaj nikogo nie rajcuje :).

A okienko (skoro twierdzisz ze to jakas modyfikacja) - pozal sie boze, kanciaste i odslania napedy 5.25....

Dluga droga przed Toba, ale nie zniechecaj sie, ja tylko gaworze sobie po swojemu kiwajac sie rytmicznie w przod i w tyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja kocham to forum.

Stres w zyciu i pracy mnie powoli wykancza, nie ma sie jak wyladowac bo czasu brak na rower / silownie / bicie ludzi na ulicach...

 

A wpadam tutaj i ledwo przywolalem zwieracz do porzadku, tak mna trzeslo ze smiechu...

Kolego - dzial "pochwal sie" jest zdaje sie gdzie indziej, blyskanie zabawkami tutaj nikogo nie rajcuje :).

A okienko (skoro twierdzisz ze to jakas modyfikacja) - pozal sie boze, kanciaste i odslania napedy 5.25....

Dluga droga przed Toba, ale nie zniechecaj sie, ja tylko gaworze sobie po swojemu kiwajac sie rytmicznie w przod i w tyl...

Zrobił to co umie najlepiej... skrytykował :-D

"Prawie Mod" - można to tak nazwać :lol: Schludna, elegancka buda.

Nie zniechęcaj się broń Boże przez takich ludzi jak Carl0s :) Trzeba go zrozumieć. Sam napisał, że brak czasu na wyładowanie się ale myślę, że forum nie jest najlepszym miejscem na Twoje humory. Forum powinno być przyjazne, przynajmniej niektóre takie są ale chyba nie to :)

Zapewne teraz mi pojedzie :) ale cóż takie życie... hehe :lol2:

Edytowane przez tOMeCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasze forum jest i fajne i przyjazne... :D, ale nie damy se napluć w kaszę :D

U nas jest jak w idolu... z tym, że tutaj mamy co najmniej 4 kubów wojewódzkich... :), więc się nie zrażaj.. przeżyjesz ten atak, przeżyjesz wszystko :D

 

jeśli chodzi o hosting zdjęć... to Ty pokazujesz zdjęcia czy cały serwis ze zdjęciem... imo zdjęcia są ważniejsze więc po co mam oglądać 3 reklamy fleszowe, i ładować tonę innych śmieci z patrza.pl? To tak odnośnie mych zastrzeżeń co do metodologii....

 

prawie udanego case moda nie skomentuję bo nie ma co komentować - z mojego ulubionego punktu widzenia jakim jest cudotwórstwo :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zrażam - to że Kolega Carl0s ma problemy z pracą, brakiem czasu i stresem specjalnie mnie nie obchodzi - kto nie ma?? -tylko to nie jest to powód żeby gnoić każdego ale to już jego problem - mnie to zwisa i powiewa :). Przecież nie napisałem, że stworzyłem nie wiadomo co tylko, że to moja pierwsza próba modyfikacji kompa - wyszło jak wyszło mnie się podoba.

 

Co do zdjęć to wybrałem pierwszy lepszy serwis - wiem, że jest nie specjalnie ciekawy ale fotki pokazuje więc wybaczcie błąd :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze, że się Tobie podoba, bo Ty masz go w pokoju i będziesz codziennie oglądał. Na tym forum jest paru takich co tam bawili się w modowanie i sami coś już ciekawego skonstruowali więc nie oczekuj od nich pochwał i zachwytów za takie "kosmetyczne drobiazgi" jakim poddałeś swój komputer. Potraktuj to co zrobiłeś jako przymiarkę i rozgrzewke przed modowaniem właściwym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- badziewna obudowa

- szpetne naklejki na froncie

- kwadratowe łindoł z boku

- katodka i świecący wentyl

- porządek w kablach

 

jednym słowem standard w dzisiejszych czasach, a może nawet poniżej standardu

 

tyle na temat, moderatorów proszę o zamknięcie tego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, to ja sie wypowiem ostatni...kolego od "moda" jesteś tępy jak wiadro, nie skumałeś nic a nic a mojej wypowiedzi....a myślałem, że mamy tu do czynienia z ludźmi choć trochę myślącymi - jakże się zawiodłem....

Ogólnie, twoja buda to temat typu "wróć i powiedz przepraszam, nie chciałem".

A teraz kolego - nóżka...raz raz - nóżka mówię....

 

aha, poproszę o bana na ileś tam czasu - tak mi przykro....

 

carson - moja buda ma sie dobrze - przybylo jej ze dwa kilo brudu - ale czasu nie mam zeby kontynuowac prace - a nawet jak mam - szkoda mi go i tak to wlasnie dziala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...