Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

Masę programów w tle chodzi, test robiony na szybko. Dysk podpięty i zbenchowany jeszcze przed podziałem partycji.

 

To rubcie testy dyskow ( szczegolnie ze sa to nowosci) na czystych systemach ( bez zbednych aplikacji w tle) a by nie mieszaly w wynikach. Dzieki tym testom wiele osob bedzie sie decydowac na owy model lub tez i nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie bardzo interesują kultura pracy dysków? Cavarr ma tego HDD w Chieftecu, co widać po beznadziejnych szynach mocujących ( każdy wie, o co chodzi... ) i jak tam wibracje? Dodatkowo sprawdzałeś sam dysk, jak hałasuje? Najlepiej oceń osobiste odczucia i przyrównaj do czegoś, żeby mieć pkt. odniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kulturę pracy nowego samsunga to nie jest źle :). Dysk pracuje na pewno przyjemniej niż moje dwa seagaty .10 320GB, jest zauważalnie cichszy w stresie, chrobotanie jest praktycznie niezauważane. Po przyłożeniu ucha do dysku słychać tylko szum obracających talerzy i delikatne "pyknięcia". - za kilka dni napisze czy w tej sprawie się nic nie zmieniło :-P

 

Tylko dlaczego transfer jest taki marny :mur: fuck

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

average 78,5 i max 93 - to nie taki marny a sporo szybszy np od mojego nowego samsunga 500gb (t166) a wiadomo przeciez za co odpowiada burst speed i ze nie ma takiego wielkiego znaczenia

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kulturę pracy nowego samsunga to nie jest źle :). Dysk pracuje na pewno przyjemniej niż moje dwa seagaty .10 320GB, jest zauważalnie cichszy w stresie, chrobotanie jest praktycznie niezauważane. Po przyłożeniu ucha do dysku słychać tylko szum obracających talerzy i delikatne "pyknięcia". - za kilka dni napisze czy w tej sprawie się nic nie zmieniło :-P

 

Tylko dlaczego transfer jest taki marny :mur: fuck

 

tez mam obudowe chiefteca. powiedz mi czy dysk w tych szynach mocno wibruje dotykajac reka do dysku , czy przenosi sie troche na koszyk dyskow i dalej ?

Co do trasferu to naprawde masz marny , sprobuj pzretestowac na innej plycie glownej np u jakiegos kolegi ( najlepiej aby byla to plyta na chipsecie intela , cos z nowszych). Jakby dalej tak marnie bylo to jakby cos z dyskiem nie tak lub po prostu te dyski tak maja co jednak bym sobie i innym nie zyczyl

 

average 78,5 i max 93 - to nie taki marny a sporo szybszy np od mojego nowego samsunga 500gb (t166) a wiadomo przeciez za co odpowiada burst speed i ze nie ma takiego wielkiego znaczenia

 

avarage powinien mie cos miedzy 95 - 98MB/s a poczatek startu okolo 120MB/s - tak bylo w zachodnich testach. Chociaz musimy poczekac na wiecej testow i wtedy sie wyda jak naprawde te dyski maja osiagi transferow. Dlatego tez jezeli ktos natknie sie na testy F1 to niech podaje linki a dzieki temu bedziemy wiecej wiedzieli i mieli jasniejsza systuacje przy wyborze dyskow

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mój dysk to na pewno wibruje dosyć mocno. Chrobotanie zwłaszcza podczas testu było wyraźnie słyszalne, ale nie jest uciążliwe. Musiałbym dłużej potestować dysk. Niestety nie mam porównania do t166 odnośnie głośności. Podczas przenoszenia dużych ilości danych nie było go słychać. Niestety mocowanie na dyski w Lian Li nie jest najszczęśliwsze. Przez wibracje sprawia wrażenie znacznie głośniejszego niż jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu ludzie czy wy naprawde wyznaczacie szybkosc dysku po burst speed;p? wiec co to w ogole jest? zacytuje z innego forum "Burst speed aka buffered Read , maksymalny transfer miedzy kontrolerem a buforem dysku"

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mój dysk to na pewno wibruje dosyć mocno. Chrobotanie zwłaszcza podczas testu było wyraźnie słyszalne, ale nie jest uciążliwe. Musiałbym dłużej potestować dysk. Niestety nie mam porównania do t166 odnośnie głośności. Podczas przenoszenia dużych ilości danych nie było go słychać. Niestety mocowanie na dyski w Lian Li nie jest najszczęśliwsze. Przez wibracje sprawia wrażenie znacznie głośniejszego niż jest.

 

hmm , to nie dobrze ze tak wibruje , jakby talerze zle wywarzone byly i mialy tzw bicie. kiedys jak wychodzily pierwsze dyski 7200 ( szzcegolnie baracudy) tego zjawiska nie bylo , dziwie mnie dlaczego teraz sa takie wibracje skoro kilka lat temu nie bylo a predkosc obrotowa jest i byla taka sama czyli 7200

 

Tez masz obudowe chefteca ? ja u siebie swoja baracude 7200.9 powiesilem na gumkach od majtek :) bo jak byla w szynach to wibrowalo i takie niskie tony obudowa wydawala (niskie bassy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wasze subiektywne odczucia co do tych dysków (F1 Vs "stare" dyski) ??

 

Chodzi mi np o czas ładowania windowsa czy wchodzenie do budynków w wiedźminie jeżeli ktoryś z was w to gra ;)

 

 

 

 

 

 

Ja czekam na 320/640gb (ale to pewnie dopiero q1 2008 :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, takich cyrków to chyba nigdy nie robili. Zbyt mało opłacalne, koszt produkcji praktycznie identyczny.

Chociaż może się skuszą, bo zauważyłem, że sporo ludzi lubi płacić więcej. Np: kupować teraz dysk 80GB, gdzie 160GB jest droższa o koszt dwóch browców :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, że chyba najlepiej wziąć 500GB bo wiedząc, że ten F1 ma 2 talerze o wielkości 334GB to na końcu użytkowania tego dysku nie będzie widać drastycznego spadku wydajności (bo końcowe gigabajty nie będą używane). Albo się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test cavarra jakoby to potwierdza :-| pzdr

No w sumie może być w tym ziarno prawdy ale jeśli 500 posiadałaby talerze 334GB to byłaby szybsza i od 320-tki i 640-tki. Może mu się trafił trefny egzemplarz albo leciwy chipset nie daje rady. Najlepiej jak poczekamy na testy 500-tki i 750-tki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, oto wykres mojego HD753LJ.

 

post-560-1196717792_thumb.jpg

 

 

Test na Abit IC7-G, kontroler ICH5R S-ATA 150,

XP SP1, instalowany około 2 lata temu, w tle kilka programów.

Jak znajdę czas to postawie świeży system i zobaczymy co z tego będzie, mimo starego kontrolera spodziewałem się średnich transferów na poziomie co najmniej 90MB/s, zobaczymy co da świeży system.

 

Pozdrawiam, Anon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no no... coś mi tu śmierdzi.

To już drugi test dysków samsunga z "talerzami 334GB" i transferek daleko za wersją 1TB.

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że zasyfienie systemu jest temu winne, wykres masz praktycznie idealny w każdym calu.

Znalazłem wykres na zagranicznym forum twojego modelu (jest na dole strony): http://www.computerbase.de/forum/showthread.php?p=3456206.

Gorzej niż u ciebie.

Na innym forum napisali:

* 334GB platters have 117...128MB/s max STR

* 250GB platters have 90...108MB/s max STR

 

Czyli mówiąc w skrócie:

Nieźle sobie Samsung w jajo poleciał z wersjami 500GB i 750GB serii F1.

334GB talerze zobaczysz, jak świnia niebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...