Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawia sie kiedys te dyski, tzn. 320/640GB? Paranoja, dac ogloszenie o nowej serii w czerwcu, a w styczniu nastepnego roku wciaz niektorych modeli nie miec... Jeszcze troche i wypne sie na Samsunga i pojde w 2x500GB od Seagate'a. Widze ze nawet w Niemczech wersji 320GB i 640GB nie widac, co nie wrozy dobrze..

Nie tylko w Niemczech ale wogóle żadnych przecieków nie ma. No cóż, wszyscy liczyli na to, że jeszcze w czasie wakacji dyski się pojawią. I pewnie się pojawią... ale w wakacje tego roku. Lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ostatniego postu 6 grudnia minelo troche czasu, wlaczylem buforowanie w raid i wyniki i predkosc dzialania komputera diametralnie wzrosla

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

naprawde system dostal poteznego kopa, polecam.

 

to samo na hitachi hdp725025

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez xisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ostatniego postu 6 grudnia minelo troche czasu, wlaczylem buforowanie w raid i wyniki i predkosc dzialania komputera diametralnie wzrosla

naprawde system dostal poteznego kopa, polecam.

to samo na hitachi hdp725025

Jak mam rozumieć, że system dostał potężnego kopa? Ja mam włączone writebackcache od paru miesięcy i różnicy w wydajności oprócz super wiarygodnego hd tachu nie zobaczyłem. Winda ładuje się tak samo podobnie jest z grami, szybkość przenoszenia plików między partycjami też się nie zmieniała więc włączenie tego nie zaszkodzi ale cudów niech nikt się nie spodziewa (poza super wysokimi wykresami w hd tachu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. Kiedy te dyski będą w PL 320GB lub 640GB :)

 

No właśnie kiedy będą te dyski. Wie może ktoś? Skoro dysk 320 gb ma takie wyniki, to myślę, że 640 gb będzie miała lepsze. Choć więcej talerzy ale w tym przypadku da to kopa. Tak jak jest w dysku 1 Tb

 

 

Dla zainteresowanych test dysku Samsung F1 jest dostępny na The Tech report.

 

http://techreport.com/articles.x/14200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie widzę że HD753LJ to fajne dyski za dobrą cenę, troche kusi mnie MATRIX RAID, strace 375gb dysku na RAID1 ale drugie 375gb będzie bezpieczne (fotki), ciekawe czy wzrost wydajności bym zauważył tej połowy na RAID 0 :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za 10 min swoją montuję, zdam relację wieczorem ;)

 

pusty f1 750GB

 

Dołączona grafika

 

i dla porównania zawalony hitachi 320GB

 

Dołączona grafika

 

z głośnością jest dobrze, z resztą na razie nie mogę nic powiedziec, odłącze hitachi i odetnę zasilanie współlokatorowi to powiem [;

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz zapodaj testy long bench, ale już po tym widać, że dysk to śmiech na sali z talerzami 250GB które to bardzo kuleją :wink: Wystarczy porównać z barkami opartymi o tak samo upakowane talerze :) Jeśli ktoś chce coś zdecydowanie szybszego to nic tylko czekać na 320 i 640, a jak ktoś ma kasę to model 1TB też ma bardziej "upakowane" talerze :)

 

btw. dobrze, że chociaż czas dostępu na przyzwoitym poziomie :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz zapodaj testy long bench, ale już po tym widać, że dysk to śmiech na sali z talerzami 250GB które to bardzo kuleją :wink: Wystarczy porównać z barkami opartymi o tak samo upakowane talerze :) Jeśli ktoś chce coś zdecydowanie szybszego to nic tylko czekać na 320 i 640, a jak ktoś ma kasę to model 1TB też ma bardziej "upakowane" talerze :)

 

btw. dobrze, że chociaż czas dostępu na przyzwoitym poziomie :) pzdr

Sytuacja z wydajnością wygląda mniej więcej tak: Segate 250GB =< Nowy WD 320GB = Samsung 750GB < samsung 320/640/1TB <= segate 320/640 gdzie "A =< B" - "podobnie choć z przewagą B" zaś "A < B" - "z wyraźną przewagą B" :):)

 

Póki co prawa strona tej "nierówności" nie jest jeszcze 100% pewna, ale bardzo prawdopodobna.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... tylko czekać aż będą w PL :)

Właśnie.. kiedy będą w PL ? I czy w ogóle będą ? Można zakupić np. w DE, ale gwarancja w PL nie będzie niestety realizowana, ( wg. opisu na stronie Samsung PL)... Więc albo czekać, albo ...kupić 1TB ?

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos mi powie, ktory z tych 4 dyskow bedzie najcichszy F1 500 giga , F1 750 czy F1 640 ?czy moze barka 7200.11 czy mam sie sugerowac iloscia talerzy, bo w F1 750 sa 3 talerze, on bedzie najglosniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...