Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

F1 320GB wreszcie zamontowany w komputerze:

 

Obok lezy druga sztuka, o podobnej wydajnosci. Jak tylko uporam sie z bluescreenem po postawieniu raida, zamieszcze testy macierzy.

Czekam na testy z niecierpliwoscia... i jak tam glosnosc w porownaniu z poprzednim dyskiem..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja napisze bo juz mam jakis czas f1 320gb w raidzie wiec w stresie jest sporo glosniejszy od jednotalezowego seagate 250gb (410AS) chrumczy zwlaszcza gdy ktos z sieci kopiuje pliki srednio przyjemne:( ale nawet otworzenie folderu z folderami filmow powoduja co prawda maly ale zawszy chrumkot w idle za to jest lepiej nie slychac szumow jak w 410AS w sumie gdybym wiedzialem ze tak bedzie to nie wiem czy tak ochoczo sprzedalbym seagaty i przeszedl na f1 teraz musze dolozyc kase i kupic scythe quiet drive:( mocny plus to transfery i czas dostepu dodam jeszcze ze wybieralem dyski z kilku wiec nie ma mowy bym trafil na glosne sztuki jestem cichofilem mam wc i wiem co slysze:)

 

Wyniki na windows vista ultimate x64

 

Samsung

Dołączona grafika

 

Seagate

Dołączona grafika

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x Samsung F1 320GB raid-0:

 

Dołączona grafika

 

Nie powiem, zebym nie byl zadowolony ;]

 

Dysk cichutki - w idle nieslyszalny zupelnie, kiedy cos robi lekko skrobocze, duzo cichszy niz moj 7K500. Uwazam zakup za udany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie widzi z tym testem Cruel. 280MB/s na środku? Na początku nawet tyle nie wyciska. Wyżej kolega dał już bardziej prawdopodobny wykresik. Oboje macie Intela i WBC ON, więc skąd takie różnice, albo raczej, jak u ciebie 2 te same dyski mogą wycisnąć więcej niż suma transferów pojedynczych? Zazwyczaj jest nawet trochę mniej niż 100% obu, więc WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze test nie w longu wtedy wychodzi troche wiecej moj wynik jest identyczny z innymi urzytkownikami innego forum i nikt nie mial wiecej a przynajmniej tak duzo raczej +-2MB/s

 

edyta

 

Dokladnie tak w 8mb mam to samo a nawet wiecej tylko wiadomo ze szybszy jest nie wiarygodny

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w raid0 w początkowych obszarach dysku (do 30GB) macie przecież czas dostępu rzędu 7.5 ms...

 

ja wczoraj sie troche wkurzyłem(przy okazji zabawy z Vistą...te gowno to dopiero zarzyna dyski), bo dysk jak pracował, a pracował prawie non stop, to jakoś tak piszczał....moze talerz sie rozpędzał do I kosmicznej, by uciec od tego syfu...

dziwne

 

pod xp nie ma tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x Samsung F1 320GB raid-0:

 

powiem, zebym nie byl zadowolony ;]

 

Dysk cichutki - w idle nieslyszalny zupelnie, kiedy cos robi lekko skrobocze, duzo cichszy niz moj 7K500. Uwazam zakup za udany.

ładnie, ale powiem Ci, że mój 7K500 z włączoną akustyką był niesłyszalny, a 750GB F1 już lekko skrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy, tak jak Miczq pisze, przeprowadzane jako quick bench 8MB, strip size 32kb, WBC on. W tescie long wyniki mam troche ponad 190MB/s.

Z wielkoscia paska nie kombinowalem bo zbyt czesto mialem niespodziewane bluescreeny, cierpliwosci mi nie starczylo na testy roznych ustawien ;]

 

Wibracje w Chieftecu niestety odczuwalne raz na jakis czas, ale obecnie mam zamontowane trzy dyski, w tym dwa nowe lekko na pale - wiec radze sie poki co nie sugerowac.

 

ginder - mialem duzy dylemat zwiazany z 320GB od Samsunga i Seagate'a. Wybralem F1, roznica czasow dostepu 13.5ms vs 19.5ms na korzysc Samsunga przemawia do mnie bardziej, niz 108MB/s w odczycie Seagate'a wzgledem 97MB/s Samsunga.

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie mam problem.Postanowilem kupic 2 wieksze dyski i postawic je w raid 0.Wybór padl na Samsungi F1 320gb.Płyta głowna Asus Commando,dyski podpiete.Po uruchomieniu kompa nastepuje 1,5 minutowy "zwis" (kontrolka od dysku caly czas sie swieci) po tym czasie dopiero moge wejsc do biosu.Po wcisnieciu ctrl-i ,utworzeniu raid 0 wciskajac exit ponowny 1.5 minutowy zwis.Ponowny restart w celu zaladowania sterowników do raid takie same zwisy.W zasadzie po kazdym uruchomieniu komputera nastepuja te same zwisy.W momencie kiedy juz sie system zaladuje jest ok.Poprzednie dwa dyski (Barracudy 160gb) rowniez w raid 0 chodza bez problemu,zadnych zwisow itp. Powoli zaczynam zalowac ze pokusilem sie na Samsungi.Moze bedziecie wiedziec co jest grane? Mam nadzieje ze w miare jasno opisalem problem.Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie mam problem.Postanowilem kupic 2 wieksze dyski i postawic je w raid 0.Wybór padl na Samsungi F1 320gb.Płyta głowna Asus Commando,dyski podpiete.Po uruchomieniu kompa nastepuje 1,5 minutowy "zwis" (kontrolka od dysku caly czas sie swieci) po tym czasie dopiero moge wejsc do biosu.Po wcisnieciu ctrl-i ,utworzeniu raid 0 wciskajac exit ponowny 1.5 minutowy zwis.Ponowny restart w celu zaladowania sterowników do raid takie same zwisy.W zasadzie po kazdym uruchomieniu komputera nastepuja te same zwisy.W momencie kiedy juz sie system zaladuje jest ok.Poprzednie dwa dyski (Barracudy 160gb) rowniez w raid 0 chodza bez problemu,zadnych zwisow itp. Powoli zaczynam zalowac ze pokusilem sie na Samsungi.Moze bedziecie wiedziec co jest grane? Mam nadzieje ze w miare jasno opisalem problem.Pzdr

Na początek załadowałbym najnowszy bios do płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanko: Samsung F1 z jednym talerzem jest dyskiem "low-profile" w tym sensie, że jest cieńszy od większości innych dysków (tak jak jednotalerzowa barka 250GB) czy ma "normalne" wymiary jeśli chodzi o grubość. Grzebałem chwile na stronie Samsunga, ale jakoś nie znalazłem wymiarów dysków...

 

 

 

Witam

mam pytanie do posiadaczy. Czy jest możliwość przestawienia tego dysku w tryb sata1? Na mojej płycie nie mam sata2. Wiem że w starszych konstrukcjach jest taka możliwość, ale czy w tym f1 też? Pzdr

Teoretycznie nie powinno być problemów z podłączeniem dysku SATA2 do kontrolera SATA1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie do posiadaczy. Czy jest możliwość przestawienia tego dysku w tryb sata1? Na mojej płycie nie mam sata2. Wiem że w starszych konstrukcjach jest taka możliwość, ale czy w tym f1 też? Pzdr

A po co chcesz to zrobić? Nie działa Ci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz to zrobić? Nie działa Ci?

Zamierzam go kupić i wole sie upewnić niż zostać z niedzialającym dyskiem, koszt kontrolera pci->sata2 to jakies 50zl wiec jezeli nie ma na nim opcji przestawienia na sata1 to kupie 250hj on na pewno działa na sata1 Edytowane przez moozg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam go kupić i wole sie upewnić niż zostać z niedzialającym dyskiem, koszt kontrolera pci->sata2 to jakies 50zl wiec jezeli nie ma na nim opcji przestawienia na sata1 to kupie 250hj on na pewno działa na sata1

W instrukcji do dysku napisali tak:

"In some rare cases SATA 1.5Gb/s hosts can not establish SATA interface connection with SATA 3.0Gb/s devices due to interface protocol issues. In this case you should switch your hard drive to SATA 1.5Gb/s speed with a software which we are providing via www.samsunghdd.com"

 

dla ludzi slabiej obeznanych z mowa Szekspira szybkie tlumaczenie:

"w pewnych rzadkich przypadkach kontroler SATA1 moze sie chrzanic z dyskiem SATA2 i wtedy trzeba go przelaczyc w wolniejszy tryb za pomoca softu z www.samsunghdd.com" :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie widzi z tym testem Cruel. 280MB/s na środku? Na początku nawet tyle nie wyciska. Wyżej kolega dał już bardziej prawdopodobny wykresik. Oboje macie Intela i WBC ON, więc skąd takie różnice, albo raczej, jak u ciebie 2 te same dyski mogą wycisnąć więcej niż suma transferów pojedynczych? Zazwyczaj jest nawet trochę mniej niż 100% obu, więc WTF?

Z wykresów obu użytkowników łatwo można wywnioskować, który ma WBC włączone a który wyłączone. WBC na on ma Cruel. Ta funkcja niestety fałszuje prawdziwą wydajność dysków w raid 0. Miczq ma WBC wyłączone bo wartość 191 MB/s dla odczytu to podowjone 95.5 MB/s dla 1 samsunga F1. Zobacz też na wykres, z włączonym WBC jest chotyczny i nierównomierny. Przy wyłączonym WBC łagodnie opada i nie ma dziwnych skoków wykresu. Sam używałem kiedyś WBC i wtedy na wykresach widać takie dziwne i podejrzane wzrosty wydajności.

 

A tak swoją drogą to świetny czas dostępu jak na samsungi F1. Tylko 13.5 ms. Nie wiem czy się na nie nie skuszę.

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...