Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

http://znak.pl/index.php?cid=69&scid=1...tSam640+HD642JJ

 

Nareszcie można je nabyć;) teraz to mam dylemat pomiędzy 2x640GB Samsung albo 2x640GB WD...

Może w wyborze pomoże Ci ten screen, znalazłem na extreme systems w temacie samsung f1 640gb vs WD 640GB AAKS

hd tach test long:

Dołączona grafika

 

Wiedziałem, że WD wygrywa w czasie dostępu z samsungami F1 średnio o ok 0.9ms ale wynik 99 MB/s w odczycie budzi respekt. Jestem ciekaw jak w hd tach-u wypadnie samsung 640GB. Bo jak widać dyskowi WD dobrze zrobiło dodanie 1 talerza do wersji 320 gigowej. Ciekawe jak będzie z samsungiem.

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie trafi, a krew zaleje

 

Pisałem już w temacie PODST. ZAGADNIENIA, ale widac nie bylo mocnego wiec moze tutaj.

 

2 dyski HD322HJ spiete w raid0.

Primo to problem z zainstalowaniem Visty, staje juz na etapie wyboru dyskow twierdzac, ze kontroler nie wlaczony lub system nie obsluguje uruchamiania z tego sprzetu.

Jakos ominalem i teraz.

Utworzone 2 macierze

1. 40GB stripe 32kB

2. reszta stripe 128kB

 

Najnowsze steorniwki ze strony Foxconna i Intela

Raidem zarzadza ICH9R, a to wszystko na plycie Foxconna P35A-S

 

System czysty tylko stery do chipsetu i oto wyniki

 

Dołączona grafika

Wlaczone wbc

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Co jest do jasnej cholery

Gdzie ta wydajnosc ze screenow z poprzednich postow ??

 

Aha dyski 2 nowki sztuki !!!

Kazdy z nich oddzielnie w trybie IDE mierzony jako dysk oddzielny nie systemowy wskazuje wyniki jakie widac u innych

Czyzby płyta zwalona ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden tescik w HD Tach. Swiezo co podlaczony dysk, zupelnie pusty.

 

Dołączona grafika

 

Wszystko sie zgadza z opiniami. Jutro jak bede mial plytke z Winda to przetestuje go w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w wyborze pomoże Ci ten screen, znalazłem na extreme systems w temacie samsung f1 640gb vs WD 640GB AAKS

hd tach test long:

Dołączona grafika

 

Wiedziałem, że WD wygrywa w czasie dostępu z samsungami F1 średnio o ok 0.9ms ale wynik 99 MB/s w odczycie budzi respekt. Jestem ciekaw jak w hd tach-u wypadnie samsung 640GB. Bo jak widać dyskowi WD dobrze zrobiło dodanie 1 talerza do wersji 320 gigowej. Ciekawe jak będzie z samsungiem.

No właśnie ten czas dostępu pcha mnie w stronę WD i cena z tego co widzę w sirius jakieś 40zeta niższa a są na stanie te WD bo dzwoniłem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten czas dostępu pcha mnie w stronę WD i cena z tego co widzę w sirius jakieś 40zeta niższa a są na stanie te WD bo dzwoniłem;)

Wg mnie na teraz jeśli miałbym brać dysk 640GB to brałbym tego WD. Ale jeszcze się wstrzymaj do czasu, aż nie będzie na forum testów samsunga F1 640GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymm i mnie coś ciągnie do WD.. samsunga mogę mieć jutro w domu za 300zł,, WD - nie jest dostępny, pewnie w przyszłym tyg, pewnie 30-50zł taniej ;]

 

szkoda że nie ma real info głośności, temp pracy etc. coś poza hdtaczem by się przydało ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was tez jest taki dziwny dzwiek podczas startu talerza? Dopiero dzisiaj to zauwazylem i mnie to zaniepokoilo bo w zadnym innym dysku sie z takim czyms nie spotkalem. Zeby kazdy wiedzial o co chodzi daje filmik: http://pl.youtube.com/watch?v=zrXLTvwSF44 . Powtorzylem test 3 razy (z reszta tam slychac 3 razy taki sam dzwiek).

 

Kurde, ledwo co kupilem, a juz cos sie dzieje... :/

 

Edit:

 

Jak wylaczam system to na koncu, gdy talerze sie zatrzymuja tez jest podobny dzwiek tylko, ze krotszy...

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis dostalem 640 i musze powiedziec, ze chyba podobny mam dzwiek...

Wrzuc smarta tu jak mozesz.

 

Dokladniej testy i wszystko inne podam pozniej, jakies zyczenia?

 

 

Ale mam dziwna sprawe w speedfan mam fitness 90% - tez tak macie?

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMART:

Dołączona grafika

 

W zadnym innym dysku nie slyszalem takiego dzwieku. Cale zycie mam Samsungi i nawet najstarszy rupiec nie wydawal czegos takiego. W jakims Samsungu 160GB (model z przed dwoch lat) kumpla tez nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

Dzieki rada ludzi z TPC zakupilem dysk Samsung 640GB seria F1. Poprzednio mialem dyski tez Samsunga 200GB i 250GB. Dysk poczatkowo gdy polozylem na gabce dosc mocno wibrowal kto ma Samsunga ten wie o czym mowa ;) Jednak po zamontowaniu w kompie dysk jest bardzo cichy, nie wibruje juz (jest na gumkach). Praca glowic jest slyszalna ale jest jakby bardziej basowa, duzo przyjemniejsza i cichsza niz w poprzednich wersjach Samsunga (P120). Dysk jest rowniez zimniejszy znacznie od starszych braci..

 

 

System dostal kopa, czuc wyrazne przyspieszenie. Jest ciszej i chlodniej, czego chciec wiecej? Polecam zdecydowanie ten model dysku!

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jest w koncu z tymi dzwiekami talerzy? Kazda F1 tak ma czy tylko moja?

 

Strasznie denerwuje mnie ten dzwiek i nie wiem czy zanosic na gware czy po prostu taki urok tych dyskow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jest w koncu z tymi dzwiekami talerzy? Kazda F1 tak ma czy tylko moja?

 

Strasznie denerwuje mnie ten dzwiek i nie wiem czy zanosic na gware czy po prostu taki urok tych dyskow...

U mnie tez występuje ten dźwięk (322HJ) wiec chyba taki urok tych dysków :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie dobrze. :) Przynajmniej wiem, ze dysk sprawny.

 

PS. wiesz co mii Twoj avatar przypomina? I to nie jest dlon kobiety na myszcze... Ble

Ten avek to dluga historia... :P Ale na wielu forach ludzie zwracaja na moj av uwage. xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz inny model albo nie slyszysz dzisiaj bylem u kumpla ktory wlasnie za namowa kupil f1 320gb i ma rowniez ten dzwiek a dysk z zupelnie innego zrodla

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...