Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

rozgadaliście się nt parkowania czy odparkowywania głowicy.. to jeden dysk miał cyk przy starcie ?? eot, działają okej. ew. wymieńcie isę numerami seryjnymi/wersją fw.

dawać mi testy ncq/ahci i bez

 

to ja sie tez dolacze i zapytam czy NCQ (AHCI) naprawde daje jakis przyrost szybkosci operacji dyskowych pod windowsem ? (mowa o codziennej pracy a nie w czasie testow) , czy moze to tylko jakis "bajer" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas dostępu rośnie ale przy kilku operacjach na raz jest trochę lepiej,, testowałem coś temat gdzieś nisko w dziale 775

No wiec czy warto ustawiac AHCI czy razej jechac na stadardzie IDE ?:) ( nie wiem czy to ma znaczenie ale system to Vista a dysk to nowa Barca 7200.11 500GB )

 

Piszesz cos o czasie dostepu - testowalem ten dysk na AHCI i czas dostepu byl cos w granicach 12 ms, czy jak przelacze na iDE to bedzie mniejszy ?

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prponuje przeprowadzenie kilku testów przy pomocy programu ze strony samsunga : ES-tool:

http://www.samsung.com/global/business/hdd...es/ES_Tool.html

 

Chciałbym się dowiedzieć jak spadają osiągi dyski przy włączonym Automatic Acoustic Management w trybie FAST, MIDDLE, QUIET i gdy ta funkcja jest wyłączona. Jeśli ktoś mógłby zrobić szybkie testy w hd-tachu byłbym wdzięczny bo jestem na 90% przekonany do wymiany moich starych, dwutalerzowych barracud 7200.10 320GB spiętych w raid0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec czy warto ustawiac AHCI czy razej jechac na stadardzie IDE ?:) ( nie wiem czy to ma znaczenie ale system to Vista a dysk to nowa Barca 7200.11 500GB )

 

Piszesz cos o czasie dostepu - testowalem ten dysk na AHCI i czas dostepu byl cos w granicach 12 ms, czy jak przelacze na iDE to bedzie mniejszy ?

 

pofatyguj się znajdź temat,, zrób test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prponuje przeprowadzenie kilku testów przy pomocy programu ze strony samsunga : ES-tool:

http://www.samsung.com/global/business/hdd...es/ES_Tool.html

 

Chciałbym się dowiedzieć jak spadają osiągi dyski przy włączonym Automatic Acoustic Management w trybie FAST, MIDDLE, QUIET i gdy ta funkcja jest wyłączona. Jeśli ktoś mógłby zrobić szybkie testy w hd-tachu byłbym wdzięczny bo jestem na 90% przekonany do wymiany moich starych, dwutalerzowych barracud 7200.10 320GB spiętych w raid0.

1. Na jakie dyski wymieniasz?

2. Jak już kupisz samsungi to mógłbyś je porównać dźwiękowo do barek? Najlepiej jak byś mógł nagrać mikrofonem leżącym na jednym a później na drugim podczas przeszukiwania dysku.

 

Sam mam teraz barke 200.10 320GB i jak dla mnie to straszny traktor podczas przeszukiwania, ale ogólnie jestem zadowolony wiec właśnie głośność jest tutaj jedynym czynnikiem pchającym mnie ku wymianie. Jak to sie okaże równie bądź tylko odrobinę cichsze to kupie 7200.11 bo przeczytałem tu na forum ze są znacznie cichsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na jakie dyski wymieniasz?

2. Jak już kupisz samsungi to mógłbyś je porównać dźwiękowo do barek? Najlepiej jak byś mógł nagrać mikrofonem leżącym na jednym a później na drugim podczas przeszukiwania dysku.

 

Sam mam teraz barke 200.10 320GB i jak dla mnie to straszny traktor podczas przeszukiwania, ale ogólnie jestem zadowolony wiec właśnie głośność jest tutaj jedynym czynnikiem pchającym mnie ku wymianie. Jak to sie okaże równie bądź tylko odrobinę cichsze to kupie 7200.11 bo przeczytałem tu na forum ze są znacznie cichsze.

Hmm, myślę, że test głośności moich barek w obudowie, w której mam je zainstalowane nie będzie zbyt miarodajny. Mam chiefteca lcx..., a więc dyski podczas pracy głowicy hałasują bardziej niż w innych budach. Oczywiście mam nadzieje, że po wymianie na jednotalerzowe samsungi będzie lepiej bo moje obecne barki mają 2 talerze a więc w sumie w mojej budzie wirują aż 4 talerze. To tak jakbym miał 4 samsungi F1 w RAID0 :lol2:

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

active mode w porządku, a czas dostępu, hmm

 

może coś ze sterami od chipsetu?

Hmm, tylko wyniki powtarzaja sie zarowno na Viscie x64 z SP1 jak i na XP z SP2.

Zaraz sprobuje wlaczyc AAC i wtedy sprawdze czy czas dostepu jeszcze bardziej sie powiekszy.

 

Update: Po wlaczeniu AAC na Quiet, ten sam czas dostepu, czyli ok 18-19ms. O co chodzi ? ;/

Edytowane przez elCooL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepściutkie te wykresy. Bawiłes się coś ze strapem?

Na razie nic a nic nie grzebałem ani w ustawieniach dysków, ani w samym RAIDzie. Po prostu podpiąłem dyski, zrobiłem RAID w biosie i tyle.

Szerokość stripa dałem na default, cokolwiek by to nie znaczyło.

 

Danych na dyskach na razie niet, więc podpowiedzcie, co pozmieniać :)

 

EDIT: I pamiętajcie - to RAID5 an nie 0

Edytowane przez Daniel Wieszczycki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż - a jakiż to kontroler ?? Z mobasa - to nie dziwota ...

No niestety, kontrolery Nvidii do dobrych nie należą. Ale taki mam...

A jakich wyników POWINIENEM się spodziewać?

Warto bawić się w zewnętrzny kontroler? Jak dużej poprawy byście się spodziewali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauwazylem, jak zupelnie przez przypadek zobaczylem SMARTA, ze mam 1 badsectora... Czy to jest normalne i czy jest cos takiego jak np. w monitorach LCD dopuszczalna liczba badpixeli? Daje SMARTA:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach idę kupować 320GB, moje jedyne kryterium to wibracje, czy samsung 320 322HJ wibruje ? jak wypada w porównaniu do seagate 7200.11 ? moj obecny seagate 160 to młot pneumatyczny i mimo 5 warstw folii bąbelkowej na dnie obudowy słyszę/czuję wibracje obudowy - dlatego zmieniam

 

seagate czy samsung ? ( wibracje), czas dostępu i transfer się nie liczy ...

 

pls help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ elCooL przelacz dysk na tryb ide i dopiero wtedy pozmieniaj ;)

 

Jak to nie pomoze to na zapasowy kontoler i tam zmien.

Zmienilem na tryb IDE i nic to nie dalo, takie same czasy dostepu jak na AHCI.

Nie wiem co masz na mysli mowiac o zapasowym kontrolerze, ale mialem podpiety dysk pod Marvella i wyniki byly identyczne. Zaczynam myslec, ze trafila mi sie jakas trefna sztuka ;/

 

Ma ktos z Was speedfana?

Mozecie popatrzyc jaka macie "fitness" dysku?

Mam 90%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauwazylem, jak zupelnie przez przypadek zobaczylem SMARTA, ze mam 1 badsectora... Czy to jest normalne i czy jest cos takiego jak np. w monitorach LCD dopuszczalna liczba badpixeli? Daje SMARTA:

W moim 500GB Seagate są aż 4 badsectory, ale na razie <od 3 miesięcy> wszystko działa w porządku, ja bym się nie przejmował 1 badem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się i kupiłem samsunga F1 320GB HD322HJ, od lat używałem seagate, to moj pierwszy samsung, jak na razie jestem zadowolony chociaż wibracje o które pytałem są takie same jak w poprzednim seagate. Chyba nie ma szans na nie wibrujący dysk taki jak kiedyś seria seagatów 7200.7 które po włączeniu trzymając w rękach nie dało się wyczuć czy pracują :(

 

Wrzucę moje testy i porównanie może komuś się przyda.

 

SAMSUNG F1 SATA 320GB HD322HJ vs SEAGATE 7200.9 160GB ST3160811AS: (oba dyski 1 talerz)

+ samsung znacznie chłodniejszy o conajmniej 10C (widać a fotkach), dyski po ok 1h kopiowaniu partycji

+ samsung znacznie cichszy w trybie idle, nie ma takiego "szumu" jak w seagate

+ samsung cichszy w trybie seek

+ samsung szybszy od seagate ;)

= oba dyski wibracje na podobnym poziomie

 

HD Tune:

Dołączona grafika

 

HD Tach:

Dołączona grafika

 

Oby tylko się nie zepsuł to będę zadowolony z samsunga:)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki rada ludzi z TPC zakupilem dysk Samsung 640GB seria F1. Poprzednio mialem dyski tez Samsunga 200GB i 250GB. Dysk poczatkowo gdy polozylem na gabce dosc mocno wibrowal kto ma Samsunga ten wie o czym mowa ;) Jednak po zamontowaniu w kompie dysk jest bardzo cichy, nie wibruje juz (jest na gumkach). Praca glowic jest slyszalna ale jest jakby bardziej basowa, duzo przyjemniejsza i cichsza niz w poprzednich wersjach Samsunga (P120). Dysk jest rowniez zimniejszy znacznie od starszych braci..

A czy ktoś mógłby porównać czy Samsung 750GB F1 też będzie cichszy od 250GB (którą mam w tej chwili - sztuk dwie: P120 SP2504C)? Albo czy F1 750GB jest tak samo cichy jak F1 640GB? Zakładam włączone wszystkie funkcje wyciszające.

 

Musze się zdecydować między 750GB a 640GB a podstawowe kryterium to właśnie hałas (mam otwartą obudowę). Kusi większa pojemność ale nie wiem jak jest z hałasem tej 750GB (szum tależy i dźwięk głowic - bo drgania myślę że da się w jakiś sposób wytłumić) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...