Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam ale jestem troche zielony - co mam rozumieć z tego linka co podałeś?

Powinieneś go ruzumiec dosłownie :)

 

Napisz gdzie ci go nie wykrywa? W biosie go nie ma czy po podłączeniu system nie widzi czy podczas instalacji systemu go nie wykrywa?

 

Łaskawie nie pisz posta pod postem tylko edytuj...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś go ruzumiec dosłownie :)

 

Napisz gdzie ci go nie wykrywa? W biosie go nie ma czy po podłączeniu system nie widzi czy podczas instalacji systemu go nie wykrywa?

 

Łaskawie nie pisz posta pod postem tylko edytuj...

Nie widzi go nigdzie! Winda jest zainstalowana na innym dysku pod IDE. Nie widzi go równiż program samsunga ESTool. Są jakieś specjalne patche na stronie samsunga (http://www.samsung.com/global/business/hdd/support/utilities/ES_Tool.html

) ale też nie pomagają (i nie widzą dysku). Dysk jest na 100% sprawny zanim ktoś spyta:)

 

Chyba go wymienię na WD 320AAKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzi go nigdzie! Winda jest zainstalowana na innym dysku pod IDE. Nie widzi go równiż program samsunga ESTool. Są jakieś specjalne patche na stronie samsunga (http://www.samsung.com/global/business/hdd/support/utilities/ES_Tool.html

) ale też nie pomagają (i nie widzą dysku). Dysk jest na 100% sprawny zanim ktoś spyta:)

 

Chyba go wymienię na WD 320AAKS

a w ogóle jakiś inny dysk pod sata mobo wykrywa ??

może coś nie tak w biosie masz ustawione (tryb pracy na Raid dla sata czy cooo)

na moje oko to wina mobasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle jakiś inny dysk pod sata mobo wykrywa ??

może coś nie tak w biosie masz ustawione (tryb pracy na Raid dla sata czy cooo)

na moje oko to wina mobasa

 

Tak wykrywa. Kolega ma starszy model Samsunga SP coś tam 250GB pod SATA. I na naklejce na nim pisze jak byk jak ustawić zworkę żeby ruszył w trybie SATA I. Tylko po ustawieniu tejże zworki działa jeśli tego nie zrobie to tak jak mój - jakby wogóle nie był podłączony. Oczywiście jak ustawie tak samo zworke na moim to nadal nic :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupilbylem f1 320gb, wlasnie testuje. na wykresach bydle szybki na maxa, moje poprzednie wdki do piet mu sie nie umywaja. ale jesli chodzi o wibracje to rzadzi - chyba tylko barka 9 byla w te klocki lepsza. zaraz dyska ogumkuje i zobacze jak wtedy sie sprawuje. zimny - na nim postawiony system, a dysk ma raptem 31 stopni (otwarta buda, dysk poza nia). jak sie ze wszystkim uporam to sprawdze glosnosc jak nalezy i jeszcze raz sie odezwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wykrywa. Kolega ma starszy model Samsunga SP coś tam 250GB pod SATA. I na naklejce na nim pisze jak byk jak ustawić zworkę żeby ruszył w trybie SATA I. Tylko po ustawieniu tejże zworki działa jeśli tego nie zrobie to tak jak mój - jakby wogóle nie był podłączony. Oczywiście jak ustawie tak samo zworke na moim to nadal nic :angry:

Czyli wina płyty głównej, która nie wykrywa HDD z interfejsem SATA II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do was taka prośbe...czy ktos moze wypowiedziec sie na temat glosnosci HD322HJ i HD642JJ.

Wiem ze pierwszy ma 1 talerz a drugi 2 wiec teoretycznie powienien byc glosniejszy ale czy moze wypowiedziec sie ktos kto jest wyczulony na punkcie ciszy?

 

Chodzi mi glownie oto czy te dwa dyski sa ciche? I o ile jest glosniejszy drugi od pierwszego. Bo jesli roznica jest prawie nie odczuwalna to kupie wiekszy. I prosze bez odpowiedzi typu ...kup 2 zrobisz raida itp. Ja nie jestem maniakiem wydajnosci jak niektorzy :)

Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raus jedyne rozwiązanie to zewnętrzny kontroler sata2...lub zmiana płyty niestety, bo wygląda to na problem nie do obejscia

Domyślałem się... dlatego wymieniłem w sklepie w którym kupiłem na WD Caviar 3200AAKS w tej samej cenie. W nim już bez problemu ustawiłem zworkę w tryb 1.5GB/s i śmiga super :rolleyes:

 

aha prz okazji - WD 3200AAKS miał być cichym dyskiem a wielu ludzi narzeka że jest głośny - mój pracuje jakby wogóle nie był podłączony do komputera :wink: nawet ciszej niż ten samsung ponieważ on wpadał w lekkie wibracje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czytać temat

 

jedynie nowy WD niby cichszy

http://www.silentpcreview.com/article847-page2.html

 

Samsungi najcichsze i najwydajniejsze spośród napędów 7200

U mnie w domu wyglada to tak (od najcichszego do najglosniejszego):

 

1. 2*Samsung F1 640GB (2-talerzowce) - w roli "zagluszacza" 2*12cm z Thermaltake Armor, Box-owy wentyl z Wolfdale na ok 1200rpm i zasilacz BQ600SP (niewielkie obciazenie) - dyski zupelnie bezglosne. Naprawde, trzeba niemalze przytknac ucho zeby uslyszec bardzo ale to bardzo delikatne chrobotanie.

 

2. Samsung F1 750GB (3-talerzowiec) - "zagluszany" przez box-owy wentyl z PentiumDC na ok. 1000rpm i wentylator z zasilacza z Antec-owej obudowy NSK2480 - talerze nie swiszcza, ale dosyc mocno chrobocze glowicami (na szczescie to niedrazniacy, niski dzwiek). Jestem mocno zaskoczony, ze ten jeden dysk jest znaczaco glosniejszy od RAID-u z dwoch 640GB. Mysle, ze duzo do rzeczy ma tu sposob zamonotowania (plastikowe sanki w przypadku 640GB vs. tradycyjne metalowe sruby w 750GB). No i ta 750GB ma juz cztery miesiace... mam wrazenie ze jest glosniejszy niz na poczatku swojego zywota.

 

3. WDC 3200 AAKS (ze starej - 2-talerzowej wersji) - "zagluszany przez 1*120mm+1*60mm by Thermaltake, boxowy cooler AMD i Seasonic SII... rozczarowujaco glosny, swiszczy i chrobocze, w moim prywatnym odczuciu daaaaleko za Samsungami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru miesięcy mam problem z moim samsungiem 750GB, a mianowicie sama się bestia wyłącza. Robi to kiedy che :lol2: i zaczyna mnie to trochę denerwować. Spotkał się ktoś z takim problemem ??

(Zasilacz jest ok.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 dyski 1TB F1 spiete w 2 razy raid0 i jedna para z nich jest zdecydowanie glosniejsza. Niestety transfery nie sa tak dobre jak u wiekszosci uzytkownikow, sredni transfer to okolo 178mb/s a burst wogole nie zbliza sie do Waszych, jako iz tylko 320-340 mb/s a widzialem na forum nawet po 2400mb/s. Lepszy mam za to access time bo ~ 9,8ms

 

Jeden pokazuje mi blad w raid0 ale nie wiem co to za blad, po prostu podczas post-u pokazuje error na jednym z dyskow.

Chcialem sprawdzic dysk S-toolem od Samsunga ale niestety nie moge tego programu uruchomic, przy ladowaniu z bootowalnej plyty wyskakuje blad o nie wystarczajacej ilosci miejsca. Jakies pomysly czym sprawdzic co to za blad? Robilem windowsowy skan powierzchni i zadnych bledow nie wykryto. SMART nie dziala, ale to chyba zwiazane z uzywaniem Raid-a.

Edytowane przez NotUsedBrain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

burst wogole nie zbliza sie do Waszych, jako iz tylko 320-340 mb/s a widzialem na forum nawet po 2400mb/s. Lepszy mam za to access time bo ~ 9,8ms

Bursta masz zupełnie normalnego. Te wyniki w tysiącach ludzie osiągają przez włączenie jednej z opcji niektórych płyt głownych (write back cache czy jakoś tak, teraz wypadło mi to z głowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój pierwszy post... Mam pytanie, niestety dałem się nabrać samsungowi na f1 500 gb-i w związku z tym pytam czy to tak strasznie skaszaniony dysk i super wolny... i jak on się ma do 500 gb KJ... wymienić już niestety nie mogę... Komputer używam do filmów, gier + normalne użytkowanie, czy tak strasznie zauważe różnice w wydajności do np. f1 640?

 

 

edit- i czy warto brnac dalej w ten dysk i dokupic pozniej-ciagle tanieja dyski i zrobic raid?

Edytowane przez th3one

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :]

 

krotkie pytanko: oplaca sie kupowac ten dysk:

 

Samsung SpinPoint F1 HD642JJ (640GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) ?

 

zalezy mi zeby byl cichy i szybki a teraz nie mam pewnosci czy wersje 640GB w miare szybkie czy jednak naleza do wolniejszych ;]

 

jesli to juz bylo, to sorry. Przy 12 stronach w temacie moglem przeoczyc :)

 

pozderko ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie przymierzam się do samsunga f1 640gb w tej chwili mam starszego sp2504c czy jakoś tak ten 250gb co ma z poprzedniej seri i tak sie zastanawiam czy jak dam pod windowsem tak ze zrobie raid programowy między tymi dyskami tak z 2 gb partycja to będzie na tym swap , to szybciej bedzie chulać to jak by był na tym starym dysku ? (windows na nowym wtedy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie przymierzam się do samsunga f1 640gb w tej chwili mam starszego sp2504c czy jakoś tak ten 250gb co ma z poprzedniej seri i tak sie zastanawiam czy jak dam pod windowsem tak ze zrobie raid programowy między tymi dyskami tak z 2 gb partycja to będzie na tym swap , to szybciej bedzie chulać to jak by był na tym starym dysku ? (windows na nowym wtedy)

Trudno zrozumiec to co piszesz! Wyszło jakoś nieskladnie!

Nie polecam łączyc starego dysku z nowym w raid - za duża róznica w wydajności.

 

@Pietruszka - tak, 3x250GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile talerzy posiada Samsung F1 750GB 32MB SATAII? 3x250? Przymierzam się do jego zakupu. Jak to jest wreszcie z jego głośnością?

Widzisz taką opcję "Przeszukaj temat" ?? Wszystko o co pytasz było już omówione w tym temacie, więc radzę poszukać,a nie powielać te same pytania. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nabylem F1 HD322HJ 320GB

Data produkcji 2008.02

 

SMART :

03 Spin Up Time 11 94 94 2840 OK: wartość w normie

04 Start/Stop Count 0 100 100 3 OK: zawsze pozytywnie

 

 

BE <specyficzne dla dostawcy> 0 79 79 353435669 OK: zawsze pozytywnie

C2 Temperature 0 73 73 454098971 OK: zawsze pozytywnie

C3 Hardware ECC Recovered 0 100 100 15253440 OK: zawsze pozytywnie

 

Temperatura jakas kosmiczna ale wcale sie tym nie przejmuje.

 

Predkosc odczytu w jak innych F1 320 GB czyli ok.

 

Wibracje takie same jak w moim Spinpoincie 80GB ( HD080HJ ) czyli prawie niewyczuwalne.

 

Glowca o wiele cichsza niz w w mojej 80...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie, choc technicznie jest możliwe żeby był na 333GB talerzach z zablokowana częściowo powierzchnią.

Niestety jakoś brak testów w sieci żeby jednoznacznie potwierdzić którąś wersje. Ale najpewniej jest na wolniejszych 250GB talerzach bo skoro opłaca sie produkowac 500 i 750GB dyski to czemu nie 250..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panocki lipa ... HD322HJ nie biega na Sata 150...

 

Ograniczenie do trybu 150 zworka rowniez ( tego nawet chyba w nim nie ma )

 

Jeszcze zobaczymy czy nie da sie go software przerobic by właczyc tryb Sata 150....

 

Strona samsunga milczy w sprawie Patha...

 

Z tego co sie dowiedziałem HD321KJ zworkologia ograniczajaca działa....

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie, choc technicznie jest możliwe żeby był na 333GB talerzach z zablokowana częściowo powierzchnią.

Niestety jakoś brak testów w sieci żeby jednoznacznie potwierdzić którąś wersje. Ale najpewniej jest na wolniejszych 250GB talerzach bo skoro opłaca sie produkowac 500 i 750GB dyski to czemu nie 250..

A jednak jak ma się trochę szczęścia można trafić na samsunga F1 750GB z talerzami 333GB:

 

Dołączona grafika

 

Screen znalazłem na cdrinfo.pl. Wyraźnie widać, że to dysk z talerzami 333GB. Odczyt kończy się na poziomie 70MB/s a nie na ok 60MB/s jak to ma miejsce w wersjach 320/640/1000 i 750/250 z talerzami 250GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...