Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

Wisisz mi piwo za odwalenie tej roboty za Ciebie :rolleyes:

 

 

Tak, wersja 640GB nadal jest wydajniejsza od 750 i póki Samsung nie zmieni talerzy to taki stan nie powinien ulec zmianie.

 

 

W 1TB talerze są identyczne jak w wersji 640GB, cache o 16MB większy. Wydajność ociupinkę większa. Masz kasę, masz zastosowanie dla tego dysku to bierz i się nie zastanawiaj.

 

 

Mam dzisiaj dobry humor, normalnie to zaraz mi mroczki przed oczami latają jak coś takiego czytam B-)

sorry, dzieki za wyrozumialosc, w takim razie zamawiam 1TB

w między czasie przejrzalem caly temat, ale potrzebowalem takiego kogos jak ty kto mi to wszystko pouklada i podsumuje, dzieki raz jeszcze katoda :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka płyta i cipset, że tak się z ciekawości zapytam? Swoją drogą bardzo nietypowy objaw, bo ze swoich doświadczeń to zarówno na nForce3/nForce4 i teraz na Intelu P45 nie mam problemów przy pracy kontrolera w natywnym trybie SATA.

AMD 690G i SB600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Stac na wiecej? To pierwszy screen z transferem 150MB jaki widze na Samsungach F1 z tego tematu , chyba ze cos przegapilem. Imho wynik swietny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stac na wiecej? To pierwszy screen z transferem 150MB jaki widze na Samsungach F1 z tego tematu , chyba ze cos przegapilem. Imho wynik swietny.

Oj stać, stać... Dobrze dobrany stripe potrafi uczynić cuda.

ICH10, stripe 32k.

Po włączeniu WriteBack Cache jest jeszcze lepiej (average read 212MB/s) , ale że zetknąłem się z opiniami że to taki trochę chłyt małketindody, to nie wiem czy jest się czym chwalić ;)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj stać, stać... Dobrze dobrany stripe potrafi uczynić cuda.

ICH10, stripe 32k.

Po włączeniu WriteBack Cache jest jeszcze lepiej (average read 212MB/s) , ale że zetknąłem się z opiniami że to taki trochę chłyt małketindody, to nie wiem czy jest się czym chwalić ;)

Wynik masakra.

Z tego co pamiętam stripe ustawiłem na 128k, myślisz że można z mojej płyty więcej osiągnąć? Kontroler to Intel ICH8R/ICH9R. Szkoda jeszcze raz wszystko ustawiać, dużo z tym zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jako że nie ma za bardzo dostępnych dysków HD322HJ, myślę nad zakupem dysku HD252HJ (250GB).

Podobno, dyski te są na talerzach tych samych, co 320GB. Czy ma ktoś ten dysk, lub słyszał o nim cokolwiek ? Jest to dla mnie bardzo ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik masakra.

Z tego co pamiętam stripe ustawiłem na 128k, myślisz że można z mojej płyty więcej osiągnąć? Kontroler to Intel ICH8R/ICH9R. Szkoda jeszcze raz wszystko ustawiać, dużo z tym zabawy.

Zdecydowanie!

Ja przed założeniem macierzy przestudiowałem wątek o RAID0 z tego forum i wynikało z tego, że wbudowane kontrolery niezbyt dobrze radzą sobie ze zbyt dużym stripe'em, że niby "dławią się" i nie są w stanie odpowiednio szybko transferować danych. Coś w tym jest, bo z moich testów wynika coś zbliżonego: przy stripe 128k średni transfer miałem na poziomie 165MB/s, wykres przez całą długość miał w zasadzie płaską charakterystykę, tak jakby coś go hamowało.

Co do Twojej sytuacji, jeżeli masz możliwość zrzucenia zawartości macierzy na zewnętrzny nośnik (np. trzeci dysk) to używając programu do robienia obrazów partycji pasek zmieniasz w ciągu góra 15 minut :) - odpowiedni przepis również znajduje się w powyższym wątku, w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie dobrnąłem do końca tematu (ale musiałem sobie czytanie rozłożyć na 2 dni żeby nie przegrzać mojego HDD w głowie :-)

 

Już wiem, że do mojego nowego kompa sprawię sobie RAID 0 z 320 albo 640 F1 (640 o 50 % bardziej opłacalny niż 320 ale nie wiem jak z kaską się wyrobię)

Ewentualnie muszę jeszcze poszukać informacji o Green Power bo wiele tekstów słyszałem że dobre ale nie wiem jeszcze w jakim aspekcie (cisza, wydajność)

Edytowane przez Piterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prubuje zainstalowac Intel Matrix Storage ale wywala blad:

Co z tym fantem zrobic ? :>

Żeby zainstalować Intel Matrix Storage Console musisz mieć włączoną funkcję RAID w BIOSie, tyle że wtedy przestanie Ci się uruchamiać aktualnie zainstalowany Windows, z racji braku sterowników do RAIDa. Można próbować podmienić sterowniki do kontrolera na działającej Windozie - 3096017[/snapback]

AMD 690G i SB600 :)

No tak, to tłumaczy wszystko :mur: Szkoda, że AMD taką manianę odwaliło, żeby mając pełne SATA nie można było się dobić do SMARTA, przecież to jest kompletnie bez sensu :(

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co zrobić? Dzisiaj byłem na WGE kupić dwa dyski z przeznaczeniem dla RAID 0. Celowałem w WD AAKS ale ich nigdzie nie mieli więc postanowiłem zaryzykować z Samsungiem. Jako, że nie wiedziałem wiele o tym dysku postanowiłem uwierzyć zapewnieniom sprzedawcy, że daje mi F1. W domu szukając w internecie zobaczyłem, że dostała mi się stara seria :/ Ale się wku****em:/ Iść zrobić z nimi porządek czy próbować tych dysków? Kupiłem po 160zł sztuka. Dużo stracę na wydajności i awaryjności? Pozdrawiam

 

edit: dyski to HD321KJ :/

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na awaryjności pewnie niewiele, a na szybkości... F1 są jakieś 50% szybsze :sad: A cena? pan na giełdzie zdarł z Ciebie jak komputronik :lol2: Tylko, że w komputroniku za tą cenę byś miał faktycznie serię F1 :) Osobiście przeszedł bym się na tą giełdę i porozmawiał z tym panem :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż 50%? A sobie dzisiaj czas zarezerwowałem na tworzenie RAID 0 i przenosiny systemu. Pewnie mi ich już nie przyjmą ale nie wyjmuję ich chyba i pójdę sobie z nimi "porozmawiać" :/ Dzięki za szybką odpowiedź bo się tak zdenerwowałem, że nie mogłem znaleźć nigdzie porównania;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz, to nie jest 50%! HD321KJ robi 68 MB/s. HD322HJ (F1) robi 98 MB/s :)

Jeśli to jest 50%, to trzymaj mnie.

 

PS. Nie dawajcie takich wielkich screenów, bo się forum na 19' rozjeżdża. Miejcie umiar :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dobra, mam już ten dysk który miał być, oto nieco screenów:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pytanko - czy wszystko wygląda na ok?

 

Max. temp - 31 stopni - w zatoce, nie przykręcony, bez nawiewu, BRAK wentylacji budy (ani przód ani tył).

Zaraz kładę go na gabce bo nieco za bardzo go słychać.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo ok. One tak mają - u mnie bez nawiewu w koszyku na gąbce na dole - 27*C - chodzi od doby ;D

 

Na spodzie dysku jest napisane F1 - mniej więcej na środku.

Ja też poszedłem do arestu we Wrocku i mówię, że chce samsunga f1 320. Facet pogrzebał, pokrzątał się i coś wyciągnął. Ja go oglądam z lewa z prawa no i sie pytam człeka: "A gdzie tu jest napisane F1 ?" a on, że rzeczywiście nie ma. W kulki se leciał albo na prawdę nie wiedział o co mi chodzi ;)

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad pol roku mam Seagate Barracude ES.2 (ta wersja serwerowa) 500 GB 32 mb cache

 

No i zaczela sobie coraz glosniej chodzic/ Chrobotanie i stukanie nie przeszkadza mi (az tak bardzo) ale piszczenia napedu i ogolnego glosnego dzialania nie zniose, tymbardziej ze jestem na to bardzo wyczulony. Jedyny . jak do tej pory, dysk ktory moge uznac za bardzo cichy to hitachi deskstar t7k500 - ale niestety tera juz raczej odbiega szybkoscia i pojemnoscia od obecnych.

 

Tak wiec, czy F1 ma ten sam problem co moja barca ? czy slychac prace silnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh no to nie ciekawie :(

 

Dobra, F1 640 + Scythe Quiet Drive zamowione, po dotarciu poskladaniu i przerzuceniu 400 GB danych (OMG) napisze co sadze o dysku i jak z hałasem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez evocati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz, to nie jest 50%! HD321KJ robi 68 MB/s. HD322HJ (F1) robi 98 MB/s :)

Jeśli to jest 50%, to trzymaj mnie.

(...)

Trochę zaokrągliłem :wink: Jest to dokładnie 44%, a w przypadku mojego (67MB/s) robi się już 46%, więc sugeruję się czegoś złapać :wink:

 

@rafa przed ssd jest jeszcze Velociraptor :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

98 - 100%

67 - x%

 

Wylicz procent z danej liczby. x = 68,3 %

 

Odpowiedź: Wydajność HD321KJ stanowi 68,3% wydajności HD322HJ.

 

Może powrót do szkoły podstawowej odświeżył Ci pamięć wyliczania procentu z danej liczby i przestaniesz siać głupoty. :)

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...