Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

Może powrót do szkoły podstawowej odświeżył Ci pamięć wyliczania procentu z danej liczby i przestaniesz siać głupoty. :)

A ty nie filozof :wink: Chcesz kogoś wracać do podstawówki? To czas zacząć od siebie :lol2:

 

Odpowiedź jest prosta jeśli patrzymy względem HD321KJ (a te dyski posiada pytający) to pytający "posiada" 67MB/s wydajności i teraz o ile podskoczy wydajność (procentowo) jak przesiądzie się na 98MB/s (HD322HJ)? Podskoczy o 31MB/s, a ile to jest procent z tych posiadanych 67MB/s?

 

BTW. Wracaj do szkoły pogadać z Panią od matematyki :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co z tymi dyskami HD322HJ, nie wiecie gdzie można je dostać? W żadnym sklepie w którym pytałem nie wiedzą kiedy będzie dostawa. Wziąłbym ewentualnie 640GB F1 ale on już ma 2 talerze, nie będzie głośniejszy od 320GB??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupilem sobie formulke 1TB powod byl ze mialem 3x250 (3 rozne modele samsungow ;) spxxx,hd250xx,i najnowsza f1 czyli hd252xxx) jako ze w nowej obudowie chiefteca lcx niezle to dudnilo :/ to pomyslalem ze wymiana na 1 dysk cos da, no i nie zawiodlem sie, wiecej pojemnosci szybkosc prawie taka sama, bo mialem w raidzie0 ten spxxx+hd250 czyli (147MB/s), nawazniejsze ze jest teraz juz w miare cicho i nie ma tego basowego pomruku ;) z wydajnosci dysku bardzo zadowolony (110MB/s), ale z obudowy nie, bo juz przy 2 dyskach znow lipa jest, btw po co tam tyle miejsc (6) ;d to by skakalo po podlodze mimo 16kg wagi obudowy... czekac teraz trzeba na ssd albo poprostu bardziej pojemne dyski bo max co moge miec to 1TB z raidami niestety przy mechanicznych dyskach koniec w tej obudowie:/

w zasadzie ten post sie nadaje do dzialu obudowy tez.. no ale juz tu zostawie ;p

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam maly problem z moim dyskiem samsung Spinpoint F1 640GB. Problem polega na tym ze jak kopiuje plik z partycji na partycje to transfer maleje z 60MB/s do ok 30MB/s :mur:

Czym to moze byc spowodowane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam maly problem z moim dyskiem samsung Spinpoint F1 640GB. Problem polega na tym ze jak kopiuje plik z partycji na partycje to transfer maleje z 60MB/s do ok 30MB/s :mur:

Czym to moze byc spowodowane??

ja tez tak czasem mam ale to tylko na viscie na xp leci spoko

 

Szybkie pytanie: oplaca sie brac 750GB? Czy z 750 jest cos lepszego w rownie niskiej cenie (~270zl w sklepie nie na allegro). Oczekiwania: cisza, niezawodnosc, demonem predkosci nie musi byc.

750 sie nie oplaca bo nie jest tak wydajny jak wersja 640 (nie jestem pewny co do 320) bedziesz mial cisze niezawodnosc i predkosc ;)

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: oplaca sie brac 750GB? Czy z 750 jest cos lepszego w rownie niskiej cenie (~270zl w sklepie nie na allegro). Oczekiwania: cisza, niezawodnosc, demonem predkosci nie musi byc.

Z 750ek to najlepsze są 640ki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Noszę się z zamiarem zakupu HD322HJ :). Mam jednak pytanie (pojawiało się ono już w tym temacie ale z racji że było to już bardzo dawno więc pytam ponownie).... Czy będzie on działał w trybie SATA150 (I) ?? Słyszałem że nie posiadają one zworki do zmiany trybu i trochę mnie to niepokoi... :huh: Posiadam płytę ASUS K8N-E DELUXE Proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko moja przypadłość, ale sprawdzałem już 2 czy 3 dyski i na każdym to samo. Przy starcie kompa występuje takie piknięcie, jakby "zatrybiał". Też to macie w swoich 640'stkach? Poza tym dysk w spoczynku bezgłośny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten 322HJ jest rzeczywiście taki szybki? Czy poczułbym różnice gdym wymienił za mojego WD5000AAKS (500GB)? Rozglądam się za szybkim i cichym dyskiem, pojemność nie ma znaczenia... i te piski od mojego WD są lekko denerwujące :)

 

Trzeba poczekać, towar zamówiony już u producenta w agito.pl.

Być może lada moment się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko moja przypadłość, ale sprawdzałem już 2 czy 3 dyski i na każdym to samo. Przy starcie kompa występuje takie piknięcie, jakby "zatrybiał". Też to macie w swoich 640'stkach? Poza tym dysk w spoczynku bezgłośny ;)

Było już na forum. Głośny dźwięk startu Samsungów F1 to normalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybsze moze i sa, ale o duuuuzo glosniejsze tez ;) Ja wlasnie sie przesiadlem z barki 7200.11 na F1 i cud miod i orzeszki ;)

 

Swoja 640'tke mam w Scythe Quiet Drive i jest bezglosna, nawet przy odczycie/zapisie slysze tylko fajny niski pomruk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głośniejsze :) dysk jest mega cichy, duzo cichszy od Barki11 500GB o dziwo jestem w szoku ze go praktycznie nie słychać pomimo 3 talerzy w maksymalnym odczycie czy zapisie, ja bym tą serię śmiało nazwal Barracuda12 :) ale juz nic nie gadam bo wątek ten jest o Samsungach hehe.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Samsunga F1 640GB , od nowości ma w cholerę bad sectorow i wiesza sie w niektórych sytuacjach :/

 

Leci na gwarę , zawiodłem się na tej firmie :(

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też niestety muszę oddać ten dysk na gwarancje, mam dokładnie 16 badsectorów :angry: Pojawiały się co kilka dni, po kupnie nie było żadnego :|<coś mam nieszczęście do dysków, dopiero co wysłałem dysk segate 500GB na gwarancje :(> Co teraz kupić ?

Edytowane przez racegrid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee tam szybkie, szybsze są juz nowe Barki11 z talarkami 333GB od Samsungów F1

No zobacz na czas dostępu tych barek. To standard ale dla dysków 2.5 cala do laptopów. Samsung F1 jest szybszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...