Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

pytałem jak męczyć hdd i nikt mi nie odpowiedział, ale wpadłem na pomysł , choć nie jest to zautomatyzowane i nie umiem zapętlić a tak by było najlepiej.

moje męczeni polega na tym że odpalam defragmentatora i jednocześnie skanuje powierzchnie dysku na błędy , wtedy fajnie mieli ;)

niestety po 2-3 defragach , defragmentator nie ma już co robić, teraz tylko skanuje powierzchnie a to malo męczy hdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary piekny system :

Ustawiasz ograniczenie do 64Mb pamieci dostepnej dla windowsa ( msconfig w wim ME nie wiem jak to zrobic w XP )

Zarzucasz mu do skompresowania RAR-em np 300mb plik.

Idziesz spac ..

Rano zrobione moze 2 % albo stoi i mieli dyskiem ....

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To warto teraz kupować jakiś dysk serii F1, bo chciałem kupić 1TB ale w sumie stwierdziłem ze póki co to nie potrzebuje takiego dużego dysku i kupie albo 320Gb albo 640GB. Moze lepiej kupić jakiego WD? Chodź od zawsze miałem dyski Samsunga i nigdy nie narzekałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bucza i wibruja. Malo chrobocza. Nie wiem jak to sie ma do Barek.

Miałem barkę czas krótki (250) i chrobotała niemiłosiernie. Samsunga nie słychać niemalże. Natomiast wibruje strasznie. Trzeba go kłaść na gąbce bo inaczej trzepie całą budą. Na szczęście jest baardzo chłodny więc nie ma z tym problemu. Buczenie to taki niski świst - cichy - słyszalny po wyjęciu z budy. Na podstawie 320.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

no niezle, chcialbym to widziec :lol:

musze tylko zobaczyc jak w xp to zrobiec i skopiowac system na ta partycje. bo teraz ten samsung tylko jak magazyn robi.

kombinowałem z VirtualPC cos takiego ale on nie ma bezposredniego destepu do hdd i to nie bedzie to o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem jak męczyć hdd i nikt mi nie odpowiedział, ale wpadłem na pomysł , choć nie jest to zautomatyzowane i nie umiem zapętlić a tak by było najlepiej.

moje męczeni polega na tym że odpalam defragmentatora i jednocześnie skanuje powierzchnie dysku na błędy , wtedy fajnie mieli icon_wink2.gif

niestety po 2-3 defragach , defragmentator nie ma już co robić, teraz tylko skanuje powierzchnie a to malo męczy hdd

Możesz uruchomić pod DOSem stary, dobry disktool. Skanuje on powierzchnię dysku w sposób losowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy F1 mniej bucza/wibruja/chrobocza od 7200.11? Glownie chodzi mi o 640GB

F1 640Gb - dużo wibruje, buczy mało chrobocze,

7200.11 500Gb - mało wibruje, mniej buczy i bardziej tak sopranowo ale strasznie chrobocze.

Przynajmniej u mnie tak jest.

Edytowane przez wwd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ma ktoś może jakiś z tych samsungów w scythe quiet drive? Jak "wygląda" głośność HD322J?

 

Miałem ostatnio okazję kupić za 70zł to wziąłem, jeszcze nie mam więc zbieram dane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem jak męczyć hdd i nikt mi nie odpowiedział, ale wpadłem na pomysł , choć nie jest to zautomatyzowane i nie umiem zapętlić a tak by było najlepiej.

moje męczeni polega na tym że odpalam defragmentatora i jednocześnie skanuje powierzchnie dysku na błędy , wtedy fajnie mieli ;)

niestety po 2-3 defragach , defragmentator nie ma już co robić, teraz tylko skanuje powierzchnie a to malo męczy hdd

  • sciagasz program HD Speed
  • uruchamiasz go 11 razy
  • za kazdym razem w Position % dodajesz 10 -> 0, 10, 20, ... , 100
  • w Block Size wybierasz 256 KB
  • w Drive wybierasz dysk do testowania -> PHYSICALDRIVEx (y GB)-> gdzie x to nr dysku, a y to pojemnosc
  • klikasz Start we wszystkich 11 okienkach
  • wsluciach!esz sie w muzyke jaka wydaje glowica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie HD642JJ jest zupełnie cichy - praktycznie niesłyszalny. Co do wibracji - faktycznie są, ale w sumie zupełnie nie przeszkadzające :P

 

Co do szybkości:

HDTach - Burst - 235-240MB/s, średni odczyt - 69-70MB/s, dostęp - 13,5ms...

HDTune - Burst - 158MB/s :o, śr. odczyt -66MB/s, dostęp 13,2ms...

 

Kurde, nie podobają mi się te wyniki :?

Edytowane przez QRVICH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie HD642JJ jest zupełnie cichy - praktycznie niesłyszalny. Co do wibracji - faktycznie są, ale w sumie zupełnie nie przeszkadzające :P

 

Co do szybkości:

HDTach - Burst - 235-240MB/s, średni odczyt - 69-70MB/s, dostęp - 13,5ms...

HDTune - Burst - 158MB/s :o, śr. odczyt -66MB/s, dostęp 13,2ms...

 

Kurde, nie podobają mi się te wyniki :?

 

Na HD tune mój 642jj badany jako systemowy (jedyny dysk) ma średni odczyt 90 - na hd tach'u odczyt 93 więc jest spora różnica. Posprawdzam jeszcze numerki na dysku ale mój jest położony na gąbce - ma po kilku godzinach pracy ok 30 stopni - nie słychać ani głowic ani chrobotania przy odczycie - jakby nie istniał. Bez gąbki przenosi wibracje na obudowę. Nie wiem jak obecne barki 11 ale poprzednie nawet na gąbce są u mnie wyraźnie słyszalne z poziomu monitora - słuchając z tego samego poziomu F1 642jj jest bezgłośny.

Edytowane przez flashh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • sciagasz program HD Speed
  • uruchamiasz go 11 razy
  • za kazdym razem w Position % dodajesz 10 -> 0, 10, 20, ... , 100
  • w Block Size wybierasz 256 KB
  • w Drive wybierasz dysk do testowania -> PHYSICALDRIVEx (y GB)-> gdzie x to nr dysku, a y to pojemnosc
  • klikasz Start we wszystkich 11 okienkach
  • wsluciach!esz sie w muzyke jaka wydaje glowica...
no super, juz go sciagam i chce uslyszec ta muzyke glowic :razz:

dwa dni go tak zmecze to bedzie mial jak miesiac pracy

 

 

no i już głowice grają :lol2:

dobry pomysł Barty dzieki

Edytowane przez marximus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F1 640Gb - dużo wibruje, buczy mało chrobocze,

7200.11 500Gb - mało wibruje, mniej buczy i bardziej tak sopranowo ale strasznie chrobocze.

Przynajmniej u mnie tak jest.

a sa to duze roznice w wibracjach i buczeniu (co dla mnie wazniejsze) czy symboliczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sa to duze roznice w wibracjach i buczeniu (co dla mnie wazniejsze) czy symboliczne?

Każdy odczuwa inaczej, ale dla mnie 7200.11 jest po prostu głośniejszy - strasznie chrobocze, choć nie wibruje tak jak F1.

Jak ktoś ma kompa w miarę cichego to różnice będą bardziej widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot i skrajnie odmienne opinie.

Niestety, dużo zależy też od konkretnego egzemplarza.

 

WD AAKS, Seagate 11, Samsung F1 - wszystkie słychać. Więc i tak sprowadza się wszystko do dobrej gąbki lub gumek z gaci .... ;-)

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot i skrajnie odmienne opinie.

Niestety, dużo zależy też od konkretnego egzemplarza.

 

WD AAKS, Seagate 11, Samsung F1 - wszystkie słychać. Więc i tak sprowadza się wszystko do dobrej gąbki lub gumek z gaci .... ;-)

Gąbki czy gumki wogóle nie sprawdzają się w wypadku AAKS bo one mają prawie zerowe wibracje. Tam jest szum talerzy który poza SQD ciężko wyciszyć.

Co do egzemplarzy święta racja - miałem kilka godzin dwie 640ki które były prawie bezgłośne. Nakręcony tym faktem zamówiłem trzy 320ki i się okazało że te modele choć mają po jednym talerzu są tylko minimalnie cichsze od WD.

 

Wygląda że tylko SQD tu pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego wolnego SQD. Czyli mój następny dysk to WD 640GB AAKS.

W końcu do tego doszedłem.

Niech no tylko barka 11 500GB sypnie dodatkowymi badsektorami to poleci na gwarę.

Jak na razie stanęło na 9 i od miesiąca się nie zmienia ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale powiedzcie mi co w takim przypadku.

Kupilem dysk Samsung 640GB w kwietniu, jak wiadomo jest z tych wczesniejszych i lepszych, gdyby padl to oddaje na gwarancje i co daja mi dziada wolnego? No przeciez wedlug prawa nie moga dac sprzetu o gorszych parametrach. Nie moga dac GORSZEGO sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i nie dostaniesz gorszego, bo teoretycznie oba sa takie same hhehehehe

 

a ja swojego pomęczyłem troche wg przpisu Barty, i powiem że te chrobotanie przy takim obciążeniu nie było głośne. musiałem się wręcz wsłuchiwać

ale ja też nie jestem maniakiem ciszy, nawet lubie jak mi hdd pohrobocze trochę, albo gdy słyszę lekki szum wiatraków, wiem bynajmniej że sprzęt pracuje :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)wiem bynajmniej że sprzęt pracuje :D :D :D

http://portalwiedzy.onet.pl/polszczyzna.ht...amp;x=0&y=0

 

Kiedyś chyba nawet o to tutaj pytałem, ale może mi się tylko wydaje, więc zapytam jeszcze raz ;)

Obecnie posiadam Seagate 7200.9 160GB ATA. Czy te nowe Barki .11 500/640GB są znacznie od tego głośniejsze? No i jak w porównaniu z 7200.9 wypadają F1?

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dysk samsunga z seri f1 1tb to dobry wybór? Byle był cichy i niezawodny. Rozważam także opcje 2x 640gb w raid 0. Co byłby lepszym wyborem?

Kupując 1TB masz jak na razie gwarancję dostania dysków 334GB, kupując 640GB może się okazać że dostaniesz egzemplarze z bliżej nieokreślonych powodów wolniejsze od normalnych 640 (prawdopodobnie na talerzach 250GB), ale nawet w takiej sytuacji łącząc je w RAID0 dostaniesz osiągi zostawiające 1TB w tyle - ale oczywiście musisz pamiętać, że dwukrotnie wzrasta Ci prawdopodobieństwo utraty danych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...