Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kupiłem jednak tego F1 500gb (502IJ). I już problemy, przy kopiowaniu z drugiego dysku wywalało błędy (opóźniony zapis się nie powiódł coś tam). Poza tym wibruje tak że obudowa wpada w rezonans (nawet w idlu) i buczy jak bombowiec, poza tym mam w SMART'cie "B8 unkown attribute" zaznaczony na FAILED (na czerwono). Pożyje czy go na gwarę?

 

Ja pitole, ostatnio co kupię to szajs. Zwalony sprzęt.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Zonc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam f1 640b (firmware 1AA01108) od jakiegos czasu, naszlo mnie na testy i wyniki z rzedu 65mb/s average read zamiast tych ~90. Eh a mialem zamiar zrobic raid z dwoch szybkich dyskow a z takiego czegos to sie nie oplaca. Teraz bawic sie w sprzedawanie bede musial i rozejrze sie za szybkimi dyskami innych firm bo ten samsung w h*** leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam f1 640b (firmware 1AA01108) od jakiegos czasu, naszlo mnie na testy i wyniki z rzedu 65mb/s average read zamiast tych ~90. Eh a mialem zamiar zrobic raid z dwoch szybkich dyskow a z takiego czegos to sie nie oplaca. Teraz bawic sie w sprzedawanie bede musial i rozejrze sie za szybkimi dyskami innych firm bo ten samsung w h*** leci.

Jakim programem robisz testy? Też mam tą 640'stkę tyle, że z FW 1AA01112.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

O, coś przeoczyłem:

Zwiększone ryzyko utraty danych a macierz RAID0.

...

Odpowiedź: Jeśli macierz składa się z czterech dysków, z których każdy w ciągu roku ulegnie uszkodzeniu z prawdopodobieństwem 25%, to macierz przetrwa ten rok na 32% (i popsuje się na 68%).

 

Wniosek: Ryzyko utraty danych w macierzy RAID0 wzrasta wraz z ilością dysków, ale nie jest to wzrost proporcjonalny do ilości użytych dysków (tylko mniejszy).

przemo3642:

...25% to masz szansę na wyrzucenie "1" na 4-ro ściennej kostce. Dysk twardy to nie jest kostka, jeśli chcesz zobaczyc jak wygląda twardy dysk, daj znac - wrzucę Ci fotkę...

 

Twój pseudonaukowy wywód to całkowita bzdura. Nie masz bladego pojęcia jak wyliczac takie rzeczy, więc daruj sobie i nie wyskakuj więcej z matematyką na poziomie szkoły podstawowej, bo tylko zamęt wprowadzasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno robiłem zakupy kilku dysków.

Wśród nich był Samsung HD 642JJ i HD322HJ.

Bardzo wkurzają mnie wibracje nowych dysków, więc jestem na to szczególnie wyczulony.

WD to młotki udarowe, więc od razu je odrzuciłem.

W.w. 640GB lekko drży podczas pracy. 320GB znacznie bardziej. Drgania przenoszą się przez budę nawet na biurko (choć daleko mu do WD).

Poniżej benchmark z 640-tki HDTune (320-tka poszła do innego kompa).

post-103692-1225041006_thumb.png

W czasie pomiaru odczytu losowego dość ostro chrobotał.

Poza tym dysk jak dysk :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by mu się u trafiła sztuka z talerzami 250GB to by miał odczyt na poziomie ~80MB/s a nie 65.......

Dysk wadliwy i tyle w temacie.

Musze na jakims innym pc sprawdzic jescze ale nie mam za bardzo zadnego z nowsza plyta, pytanie czy SATA 150 w starszej plycie da miardoajne wyniki (tzn czy to jakies ograniczenie?)

Myslicie ze moge takie cos oddac na gware - "za wolny jest" ? :D Dysk ma zero bad sektorow i ogolnie nie sprawuje problemow. Ale ten odczyt to tragedia i czas na poziome 14.x ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie o czym ty mówisz??? WD to najmniej wibrujące dyski z wszystkich obecnie na rynku!

Śmiem twierdzić, że to najbardziej wibrujące dyski na rynku.

Kumpel ma 2 szt w kompie. Ten stoi na biurku i chodzi w idle. Kładę rękę na podłodze i czuję jak drży.

Drugi kupił sobie WD mimo moich ostrzeżeń. Teraz brzęczy mu bok obudowy od tego dysku. Nieznacznie poprawiło się po położeniu dysku na bok.

Dla porównania. Puszczam sobie muzykę na słuchawkach i kładę rękę na moim Seagate'cie. Nie jestem w stanie wyczuć czy dysk chodzi, a tym bardziej czy coś kopiuje.

Nigdy więcej WD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić, że to najbardziej wibrujące dyski na rynku.

Kumpel ma 2 szt w kompie. Ten stoi na biurku i chodzi w idle. Kładę rękę na podłodze i czuję jak drży.

Drugi kupił sobie WD mimo moich ostrzeżeń. Teraz brzęczy mu bok obudowy od tego dysku. Nieznacznie poprawiło się po położeniu dysku na bok.

Dla porównania. Puszczam sobie muzykę na słuchawkach i kładę rękę na moim Seagate'cie. Nie jestem w stanie wyczuć czy dysk chodzi, a tym bardziej czy coś kopiuje.

Nigdy więcej WD.

Nie mówimy o jakichś starych modelach...jak mówisz o czymś to podawaj konkrety - jakie modele, seria itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa Wd najbardziej wibrujacy.... ciekawe jakos moja 320AAKS mniej wibuje od 320 F1.

 

W idle tez jest cichsza....

 

I te magiczne 13ms VS 16 WD-ka... powiem tak WD na bank bedzie dłużej życ... ( co juz własnie stwierdzam bo zaczyna sie wysyp F1 z uszkodzeniami ... )

 

;) macie swoje 13ms...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówimy o jakichś starych modelach...jak mówisz o czymś to podawaj konkrety - jakie modele, seria itp...

Przepraszam, miałem na myśli właśnie starsze modele :oops:. 120 i 160GB.

Skoro nowe nie drżą to fajnie, ale ja tak się do WD zraziłem przez te wibracje, że mimo woli omijam je z daleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super ;/ Od wczoraj czy przedwczoraj, zaczal mi windows zacinac. Dzis gram w Far Cry 2 i najpierw wywalilo do pulpitu a potem blue screen. Cos mi tu nie pasowalo. Zapuscilem HD Tune Pro i oto co sie moim oczom ukazalo:

post-140846-1225715320_thumb.jpg

Dzis juz chyba nie zdarze przeskanowac calego. Moge wysylac juz na gware ? Dlugo bede czekac ? I czy moge go zaniesc do ktoregos z serwisow podanych na stronce samsunga czy do sklepu gdzie kupilem (wole zaniesc bo musialbym wyslac poczta) ?

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...