Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa samsungi 320GB sobie leżą na biurku luzem, poza obudową

F1 leży elektroniką do góry częściowo blachą na gąbce (nie całkiem by się nie zagrzał).

T166 leży elektroniką do dołu na gąbce, ale też tak by gąbka nie zasłoniła jej, a tylko utrzymywała dysk nad powierzchnią biurka:

 

Przez ostatnie kilka godzin pracowałam w 3ds maxie i słuchałam muzyki, więc poza tempem nic nie pracowało.

 

obudowa T166 ma 35-39st, obudowa F1 ma 33-36st

scalaki na F1 maja nawet 42st

scalaki na T166 maja do 50 stopni

 

Ciekawe z któreog miejsca czujnik odczytuje temp. Bo nigdy nie pokazał więcej jak 30.

 

Temperatura w pokoju 24stopnie.

 

 

 

Zainspirowana powyższym screenem zerknęłam w HD Tune i mam:

 

HD321KJ Power on time: 8531

HD322HJ Power on time: 151

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem zakupc 320GB 322HJ Samsunga ale nigdzie w zadnym sklepie (fizycznym nie internetowym) juz tych dyskow nie ma.

Czy Waszym zdaniem lepiej kupic WD3200AAKS czy moze Seagate'a w wersji 7200.11? a moze powinienem brac jeszcze jakis model pod uwage? Zalezy mi na pojemnosci 320GB nie mniej nie wiecej.

Zalezy mi aby dysk byl cichy, nie mial wibracji i byl stosunkowo szybki.

Ktory dysk moglibyscie mi doradzic jako najlepszy zakup?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Oba są ciche, do tego zależy nieco na jaki egzemplarz trafisz :)

 

@Creer: są na allegro:

http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=HD322HJ

 

 

Ja właśnie dokupiłem sobie drugiego HD322HJ i mam zamiar zrobić RAID 0 - zysk warty operacji? Kolejne pytanko - aktualnie mam pierwszy dysk na dnie budy na foli z bąbelkami, elektroniką do folii. Temp nie przekracza 34 stopni (full obciążenie i defragmentacja). Czy to bezpieczne ułożenie?

 

Kiedy będę miał drugi dysk chyba wrzucę je do zatok 3,5'' ale najpierw walnę na spód właśnie taką folię, zobaczymy jak to się spisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej mialem Samsunga SP2514N 250GB (PATA), a jak kupilem te F1 to odrazu mialem raida....no i w zasadzie w porownaniu do poprzedniego dysku roznica jest odczuwalna (i ciszej i szybciej)....moze nie az tak jak na wykresach ale wszystko szybciej sie laduje, kopiuje itd.

Ogolnie jestem zadowolony tylko teraz potrzebuje jakiegos dysku na backup i wsumie chcialem tez f1 tyle, ze 640gb...ale skoro teraz nie wiadomo czy sa w nich 2 czy 3 talerze to sie zastanawiam nad 1tb....czy one sa ok czy tez jakies "wolniejsze" wersje sie trafiaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam zamiar kupić SAMSUNG 500GB Spin Point F1 HD502IJ SATA II i umieścić w kieszeni Welland ME-747K udostępniając go w domu poprzez sieć. Czy mieliście do czynienia z tymi dyskami? Moja wiedza na razie zatrzymała się na dyskach 160GB. Do dysku będą miały dostęp 2 komputery - sporadycznie, tak więc zajechać go, nie zajadę. Proszę o jakieś opinie.

Czy może wybrać 640GB?

Co polecacie? Radzicie?

 

MisiekT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

640ka dużo szybsza i nowsza kontrukcja - oczywiście że lepiej ją wybrać.

Yhm zwłaszcza osiagi wykozystasz w sieci LAN ... nawet przy 1 Gbit to i tak nie wycisniesz wszystkiego...

 

Jesli ma byc to dysk pracujacy 24/7 to lepiej WD greenpower... Mniejsza predkosc obrotowa mniejszy pobór pradu mniejsze wydzielanie ciepła co za tym idze awaryjnosc..

 

ps. 7 stopni chłodniejszy niż WD3200AAKS

Ile twój WD mial ?

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T 34 stopnie w folii bąbelkowej, to jak mierzysz?

 

TO co pokazuje czujnik ma nieco niższa wartośc od realnej temperatury obudowy dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję przetestować F1 640GB 3 talerzową i osiągi nie są takie złe. W hd tachu średnia 93MB/s, tylko na końcu dysku spada do ~55MB/s, przy kopiowaniu z mojego raida0 transfery po 100-125MB/s (6GB w niecała minutę :rolleyes: ). Temp ~25*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec stałem się posiadaczem HD322HJ, miód w porównaniu do Seagate 500 GB Barracuda 7200.11

 

Załączam screeny z HD Tach RW i HD Tune, będę zobowiązany za opinie ponieważ juz chyba mam fobie w temacie dysków ...

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poradźcie mi co robić bo mnie chyba już sz..g trafi.

Kupiłem sobie dysk Samsung HD103 UJ (1 TB) i za nic nie mogę zainstalować na nim legalnej visty 64-bit. Nigdy nie miałem z tym systemem problemów i mój dotychczasowy dysk działa jak trzeba. Zachciało mi się 1 Tera to "tera" mam. System instaluje się bardzo długo po instalacji bardzo słabo reaguje na polecenia. Ledwo zainstalowałem sterownik grafiki i zawiesił się. 2 razy już go przeinstalowałem i nie wiem co robić. Przepiąć go na inny kontroler Jmicron czy co? Może ten dysk nie pracuje w trybie AHCI?

albo np nie można założyć jednej partycji?

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...