Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm zastanawiałem się nad zakupem drugiej 750tki bo z tej obecnej jestem zadowolony, ale widzę, że z ta wydajnością u innych jest różnie. Chciałem je spiąć w RAID0 i teraz nie wiem czy dalej pchać się w Samsungi, czy może zainteresować się czymś od konkurencji, tylko wtedy chyba mogą być problemy z RAID0 o ile się nie mylę…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak myślicie co bardziej opłaca się wziąć ... Samsuna 1TB z serii F1 czy z F2 ecogreen ? :> Dysk będzie służył do przechowywania gier,filmów,mp3 itd. ale przede wszystkim będzie dyskiem na którym ma być postawiony system ;]

 

W komputroniku różnica pomiędzy tymi 2 modelami wynosi 50zł więc nie wiem co wybrać <_<

 

Tak w ogóle czy dobrym pomysłem jest branie jednego dysku 1tb i używania go do wszystkiego ? ;> :rolleyes:

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak duża jest różnica w wydajności ? Testował ktoś może oba modele ?? :> W końcu F2 ma niższą ilość obrotów niż F1 ... Czy brak tych 1800 rpm jest odczuwalny ? mowa o szybkości oczywiście ;D bo co do ciszy to domyślam się, że na pewno jest lepiej ...

 

Tak w ogóle to zastanawiam się na tym czy nie lepszym rozwiązaniem będzie zrobienie macierzy RAID 0 np na 2x SpinPoint F2EG 500 GB

 

Co byście mi polecali ? RAID 0 jak wiadomo ma swoje wady i zalety. Dlatego mam dylemata [;

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roger - F2 są minimalnie, niezauważalnie, nieodczuwalnie wolniejsze, przy czym są cichsze, zero wibracji, chłodne.

 

Ja myślę, że raid z tych dysków to dobry pomysł. Chociaż sam bym wolał kupić F2 1TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nówka HD502HI wyniki w załączniki HD Tune :)

 

Mogę potwierdzić bardzo dobrą kulturę pracy tego dysku, w odniesieniu do np 7200.10 czy 7200.7 to jest kosmos, jest też cichszy od WDka 640GB i to sporo

post-162727-1245277963_thumb.png

post-162727-1245277969_thumb.png

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie cwaniak chciał trupa sprzedac jako w pełni sprawny....ja mam 750 i 1 tb zbadami - olewam to bo nic nie wzrosło od pół roku - a gwara jeszcze jest wiec luz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie skończyło mi się miejsce na dysku :)

 

Potrzebuję nowy zestawik - tak jak teraz - musi być RAID 0.

 

Generalnie po kilku h przeglądania forum i wyszukiwarki obrazków google, a także allegro pod uwagę biorę:

 

2x Samsung F1 HD322HJ lub 3x Samsung F1 HD250HJ

 

pierwsza opcja to 2x320GB 16MB cache, druga 3x250GB 8MB cache. Cena właściwie ta sama (minimalnie na korzyść 2x320).

 

Co byście wybrali? Priorytet (kolejno) = niski czas dostępu, szybkość, cisza i możliwie wysoka bezawaryjność. Na macierzy będzie stał system, programy i kilkuset-gigabajtowa partycja "Download".

 

Ew. Pytania troszkę nie pod ten temat - czy lepiej byłoby brać 2xWD3200AAKS ? tyle, że one mają minimalnie gorszy czas dostępu?

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dzięki za zainteresowanie tematem. Ale pytanie tak naprawdę jest takie: 3xHD250HJ (~330zł) czy 2xHD322HJ (~300zł) czy 2xWD3200AAKS (~320zł). Które rozwiązanie z tych 3 wybrać i dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem nowy dysk po reklamacji [~2tyg]

model z maja

kilka cyferek :P

post-146246-1245962997_thumb.png

post-146246-1245963016_thumb.png

post-146246-1245963037_thumb.png

post-146246-1245963088_thumb.png

 

Dysk pracuje z podobną głośnością do swojego poprzednika.

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wakacje ubiegłego roku kupiłem samsunga f1 640 ( dwa talerze ) i teraz chciałbym kupić drugi taki sam . Czy mogą być problemy z raid0 ? Czy obecne 640 są na dwóch talerzach po 320 czy też zdarzają się klopsy z 3x2xx gb ?

 

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem mojego 322HJ na nowego bo fiksował. Nowy jest z czerwca i wszystkie dane podobne jak u arniego, ale ma ma literkę G zamiast C w numerze firmwareu i transfer średni 79 zamiast 90Mb/s oraz czas dostępu 13.5ms zamiast 13. Poprzedni psujący się miał 19.5 więc i tak jest good. Możliwe, że zamienię go na F2EG 500gb za małą dopłatą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Bady sa w kolejce. Co znaczy , ze nie mozesz Acronisem? Mam 160GB z 12 badami i moge robic czym chce bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...