Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

stały klient ? zabytek ? co wy sobie myślicie co ja mam powiedziec na to co ja mam w domu ??

 

najstarszy WU33205A

 

potem były modele 10 , 40 , 80 , 250 no i 640gb sprzedany 80 i 40 co bady złapał bo dostawal przez pol roku ognia w serwerku.

 

wracajac do tematu co to to zolte jest ?

 

http://images33.fotosik.pl/313/14546ad4c581b77a.jpg (odczyt smart przez hd tune 3.10 everest niczego nie wyszczegulnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się chyba detronizacja Samsunga F1 przez nowe dyski Hitachi:

 

Jeden z liderów i innowatorów rynku dysków twardych – firma Hitachi kolejny raz wychodzi przed konkurencję, przedstawiając najnowszą serię dysków Deskstar o gęstości zapisu wynoszącej rekordowe 375GB na talerz (poprzedni rekord należał do Samsunga F1 – 334GB). Nowe dyski wykorzystują standard SATA II i są zgodne z mechanizmami kolejkowania zadań (NCQ) i zapisu prostopadłego (PMR), a dzięki siódmej generacji technologii zarządzania energią i zgodności z normą Energy Star 4.0 zapewniają o 43 procent mniejsze zużycie energii w porównaniu do poprzedniej serii. Nowe Deskstary będą dostępne w pojemnościach 160GB i 250GB z 8MB cache, 320, 500, 640 i 750GB z 16MB cache oraz 1TB 32MB cache. Cena za model 7K1000.B (1TB) ma wynosić 239USD, a dyski trafią do sprzedaży pod koniec miesiąca.

frazpc.pl

 

A już chciałem kupować samsungi F1 320GB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekam z niecierpliwością na te dyski. Już miałem wymieniać mojego skrobacza na F1 320 ale się wstrzymam. To "pod koniec miesiąca" dotyczy pewnie Zachodu, więc w Polsce możemy niestety czekać dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze w nowej serii Hitajca będzie to, że tylko dysk 750GB będzie miał prawidłowy rozmiar możliwy do uzyskania dzięki takim talerzom. Wszystkie inne rozmiary to będzie jakaś ściema. Przy 640GB - 77GB ukrojone, przy 500GB 62GB. Jestem ciekawy co oni zrobią, przecież to istny miszmasz. Albo Hitajec zrobi to co Samsung. Talerze 375GB zastosuje tylko w 750GB, a w reszcie wrzuci stary zalegający syf z magazynów tylko nową nalepkę na twardziela naklei.

Poza tym, gdzie jednotalerzowy dysk 375GB? Czyżby za ciężko było go wyprodukować mając takie talerze? OMG!

 

Zresztą nie wiem, co w newsie robi tekst "firma Hitachi kolejny raz wychodzi przed konkurencję"

Gdzie oni wyszli i kiedy przed konkurencję? Pierwszy bądź co bądź dysk 1TB wyszedł od nich, ale był oparty na pięciu 200GB talerzach, kiedy konkurencja już 250GB się bawiła.

Teraz pierwszy raz coś wystrzelili do przodu i wielkie halo.

Od premiery 320GB talerzy innych firm minęło już sporo czasu, więc odpowiedzi spodziewałbym się bardzo niedługo :P

55GB skok jest mały... tak jeszcze dodatkowe 25GB do 400GB na talerz byłoby optymalny :).

Czekamy na Barki 12 i Samsungi F0 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze w nowej serii Hitajca będzie to, że tylko dysk 750GB będzie miał prawidłowy rozmiar możliwy do uzyskania dzięki takim talerzom. Wszystkie inne rozmiary to będzie jakaś ściema. Przy 640GB - 77GB ukrojone, przy 500GB 62GB. Jestem ciekawy co oni zrobią, przecież to istny miszmasz. Albo Hitajec zrobi to co Samsung. Talerze 375GB zastosuje tylko w 750GB, a w reszcie wrzuci stary zalegający syf z magazynów tylko nową nalepkę na twardziela naklei.

Poza tym, gdzie jednotalerzowy dysk 375GB? Czyżby za ciężko było go wyprodukować mając takie talerze? OMG!

 

Zresztą nie wiem, co w newsie robi tekst "firma Hitachi kolejny raz wychodzi przed konkurencję"

Gdzie oni wyszli i kiedy przed konkurencję? Pierwszy bądź co bądź dysk 1TB wyszedł od nich, ale był oparty na pięciu 200GB talerzach, kiedy konkurencja już 250GB się bawiła.

Teraz pierwszy raz coś wystrzelili do przodu i wielkie halo.

Od premiery 320GB talerzy innych firm minęło już sporo czasu, więc odpowiedzi spodziewałbym się bardzo niedługo :P

55GB skok jest mały... tak jeszcze dodatkowe 25GB do 400GB na talerz byłoby optymalny :).

Czekamy na Barki 12 i Samsungi F0 :P

Nie mów hop póki nie przeskoczysz. Skąd wiesz jakie talerze będą mieć poszczególne dyski? Pracujesz w firmie Hitachi? Takie gdybanie nie ma sensu. Poza tym na logicznie rzecz ujmując, chyba bardziej opłaca się firmie stosować w dysku 320GB talerze 375GB niż 2 talerze 250 czy 200GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mów hop póki nie przeskoczysz. Skąd wiesz jakie talerze będą mieć poszczególne dyski? Pracujesz w firmie Hitachi? Takie gdybanie nie ma sensu. Poza tym na logicznie rzecz ujmując, chyba bardziej opłaca się firmie stosować w dysku 320GB talerze 375GB niż 2 talerze 250 czy 200GB.

A czy ja gdzieś to napisałem, jakie talerze będą mieć? Tylko spekuluje, że firma może zrobić klientów w bambuko tak samo jak Samsung, którego 750GB dyski z NOWEJ serii F1 miały osiągi mniejsze o 20MB/s. Dopiero teraz przerzucili się na 750GB z takimi talerzami jakimi powinny mieć w dniu premiery. Dlaczego tego nie zrobili? Odpowiedź jest banalna i pisałem już o niej. Kasa... kasa... trzeba zużyć stary syf.

 

Co do nowegą tematu, to się zgadzam. Chociaż jakby nie patrzeć, zainteresowanie Hitajcami jest na forum bardzo małe. Osobnego tematu o dyskach tej firmy, czy seriach nie widziałem na górze listy tematów bardzo długo.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wal postów, w każdym z możliwych topiców, bo to nieładnie ;)

Wydajniejszy będzie 640GB, ma dwa talerze 320GB. Większość 750GB ma talerze 3x250GB i są o ok 20MB/s wolniejsze. Powoli zaczynają już się pojawiać egzemplarze z 3 talerzami 320GB (5 głowic), zależy jak trafisz. Ja bym nie ryzykował.

 

Najwydajniejsze będą wkrótce Seagate'y i Hitachi z talerzami 375GB :P.

Jak ci się nie śpieszy to poczekaj do września.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że raid. Jak postawisz takiego raida to żaden pojedynczy dysk nie podskoczy. Pamiętaj, że na takim raidzie trzyma się praktycznie tylko system i mało ważne pliki. Jak chcesz system i magazyn (na mniej lub bardziej ważniejsze dane) to zapomnij :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w mordę, ale żeś teraz dowalił chemiczny :damage_wall:

A w czym przeszkadza zrobienie partycji na system i programy, a reszta na śmieci/magazyn? Czyżby dane leżące na innych partycjach przeszkadzały RAID'owi w funkcjonowaniu?

 

darksigns

RAID będzie szybszy od pojedynczego dysku w każdym zostawaniu, a trzymać na nim dane możesz tak Ci się żywnie podoba/ tak jak na 1 dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że musi całą przestrzeń na macierz oddawać? Wystarczy 30GB partycja na system + powiedzmy 100GB na instalacje gier (czyli ok 130GB na RAID) a pozostałe 500GB (2x250GB) zostawiamy na dane.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć, bo nie za bardzo kumam :oops:

 

Wychodzi na to, że tylko 130GB będzie w Raid0, a reszta będzie bez raida? Czyli będą 4 partycje i trzy dyski fizyczne (1 dysk z dwiema partycjami czyli Raid0 plus 2x250GB nie w raidzie)?

tak to nie ma ... dyski w raidzie i można na nich kilka partycji postawić ... wszystkie w raid0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

yotomeczek: niekoniecznie, wyjątkiem jest 'matrix raid' od Intela - tam jest to możliwe, choć rozwiązanie to jest kulawe pod względem wydajności w pewnych sytuacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek: niekoniecznie, wyjątkiem jest 'matrix raid' od Intela - tam jest to możliwe, choć rozwiązanie to jest kulawe pod względem wydajności w pewnych sytuacjach.

W jakich sytuacjach to jest kulawe, możez podać przykład :?: Bo właśnie miałem zamiar kupować dwa Samsungi HD322HJ, by stworzyć taki "Matrix RAID" i mnie trochę zmartwiłeś tą wypowiedzią :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to nie ma ... dyski w raidzie i można na nich kilka partycji postawić ... wszystkie w raid0

No właśnie albo raid i jak szlak trafi raid to wszystkie partycje, albo dwa dyski i jak szlak trafi to jeden lub drugi :sad:

 

Jeżeli ktoś czuję się na siłach (tomazzi, yoto) to może napisać coś więcej o tym "matrix raid". Jakie plusy, minusy i ogólnie jak się do czego takiego zabrać.

 

No dobra sam poczytałem trochę i wychodzi na to, że chyba z dwóch fizycznych dysków możemy zrobić dwa rodzaje macierzy. Czyli raid0 i raid1? Czy jak w takiej konfiguracji coś niedobrego stanie się z jedną macierzą to ta druga jest w najlepszym porządku? A co jak jeden dysk odmówi posłuszeństwa? Czyż wtedy obydwie macierze idą się kochać? :? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

W jakich sytuacjach to jest kulawe, możez podać przykład :?:

Hmm, to chyba oczywiste: w sytacjach gdy na przemian potrzebne są dane z partycji w raid0 i 1/no_raid - jest gorzej niż na pojedyńczym dysku, ze względu na większy 'seek time' i rozsynchronizowanie cache dysków. W praktyce sytuacje takie to np. kopiowanie między partycjami, odpalanie programu, który potrzebuje danych z innej partycji czy nawet aktywnośc usługi indeksowania/prefetchera (ten ostatni defaultowo będzie próbował "wspomóc" ładowanie z partycji non-raid0 poprzez odczyt z katalogu prefetch, który znajduje się na partycji systemowej - domyślnie raid0).

 

Najlepszym zabezpieczeniem zawsze był i będzie backup - zawsze może paśc zasiłka (burza, "pomyłka" elektrowni) i zabrac ze sobą wszystko, łącznie z dyskami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam maly problem - wczoraj zakupilem 320 GB , robie test i ... patrzcie jakie skoki mi wyszly ... moze mi ktos wytlumaczyc o co chodzi czy dysk jest uszkodzony ?

http://img139.imageshack.us/my.php?image=57811953gs5.jpg

Wykres nie wyglada za ciekawie .. podaj logi ze smart + zrob test HD tune..

 

Chyba ze podczas testu cos "podgryzało" ci dysk ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym zabezpieczeniem zawsze był i będzie backup - zawsze może paśc zasiłka (burza, "pomyłka" elektrowni) i zabrac ze sobą wszystko, łącznie z dyskami...

...albo w domu będzie pożar i się wszystko spali, albo (jeśli backup jest na DVD) płyta się porysuje lub (jak jest gorszej jakości) po czasie nie będzie się dało niektórych danych z niej odczytać i nie będzie się nadawała do użytku...

 

Tak gdybać to można cały czas, bo w życiu wszystko się może zdarzyć ;). "Nie znasz dnia, ani godziny...", kiedy dysk może "paść" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Awarie instalacji elektrycznej są bardzo często przyczyną zniszczeń w komputerach (znacznie częściej niż pożary, burze i lądowanie UFO ;) ), tyle że 99% "ofiar" nie zdaje sobie z tego sprawy. Są przypadki (widziałem takich kilka) gdzie w kilkudziesięciu domach/mieszkaniach spaliło się wszystko, co było podłączone do gniazdka - od lodówki po żarówki - bo upaliło się "zero" na rozdzielni albo pan z elektrowni puścił napięcie międzyfazowe na gniazdka (400V AC). Poza tym mało kto wie, że impulsy rzędu 1-6kV są codziennością w naszych instalacjach, a jeszcze mniej - jak się przed tym zabezpieczyć.

 

Oczywiście, wszystko jest możliwe - nawet przechowując dane na poważnym komercyjnym serwerze możemy je stracić - jak wybuchnie 3 wojna światowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...