Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mój HD322HJ wyjechał do serwisu B8 [unknown atrbiutte] zobaczymy co będzie. Dysk niby działał wszystko było ok, ale zaczynało mi juz przeszkadzać jęczenie Intel matrix.. o dokonanie backup`u. Orientuje się ktos co robi serwis z takimi dyskami??? Kasuja błąd czy wymieniają. Bo ponoć to słynne b8 to nic wielkiego... ale to tylko plotki

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu podpiąłem drugi dysk.

Samsung 750GB 7200 32MB HD753LJ

Problem jest taki - dyski wykrywa w BIOSie, wykrywa w menadżeże sprzętu, ale nie ma żandych konkretnych tam informacji nt. 750tki Partycji też nie ma nowej...

Czy problemem może być brak zworki? :P

 

edit: nieaktualne.

Edytowane przez Arxel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój SpinPoint f1 640 po jednym dni od podłączenia (jeszcze nie ma na nim żadnych danych) ma 85% health w programie HDD Health, gdzie starszy 400gb samsung ma cały czas 100%. Czy powinienem się martwić, że będę musiał go oddać na gwarancje i lepiej poczekać z wrzucaniem na niego danych?

Nie martw sie moja 640 od nowosci ma 89%, one tak maja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura...

Jak mam 4 dyski w macierzy, z których każdy z prawdopodobieństwem 25% padnie w ciągu roku, to macierz w ciągu roku padnie na 100% ? :D

 

Albo może lepiej 30%, to wyjdzie 120% (co jest niemożliwe). :D

Z grubsza wychodzi na to, że masz 100% prawdopodobieństwa że w ciągu roku padnie Ci JEDEN dysk z tych 4, co przy RAID0 może trochę namieszać. Tyle że wiadomo, jest małe kłamstwo, wielkie kłamstwo i statystyka :wink:

 

Wiadomo, że prawdopodobieństwo padu dysku to są jakieś małe % czy wręcz promile, dodatkowo nikt nie trzyma dysku przez cały okres jego, założonego przez producenta, życia, więc to prawdopodobieństwo jest jeszcze mniejsze, ale mimo wszystko jest. Zawsze też może zawieść elektronika albo sterowniki kontrolera RAID (nie ma softu bez błędów) i np. odczepić jeden dysk z macierzy po resecie kompa, co czasami jest odwracalne, a czasami nie. Dodatkowa warstwa sprzętowo - programowa = dodatkowe źródło potencjalnych błędów, które mogą wystąpić ale wcale nie muszą.

 

Kwestia subiektywnego odczucia, czy zgadzamy się na to ryzyko czy nie, ale określanie RAID0 jako posiadający taki sam lub odrobinkę niższy poziom niezawodności jak pojedynczy dysk, tak jak to określił tomazzi, jest w moim odczuciu co najmniej nadużyciem. Ja np. takiego ryzyka nie przyjmuję i dlatego na RAID0 mam tylko system i gry, czyli czego utrata będzie mnie kosztowała najwyżej trochę czasu poświęconego na reinstalację systemu. Jeżeli ktoś trzyma sobie jeszcze na tym dane których utrata może zaboleć - jego dane, jego sprawa.

Ale to już chyba OT, mało to ma wspólnego z naszymi Samsungami F1 :)

Zwiększone ryzyko utraty danych a macierz RAID0.

 

Zagadka: Łączymy 4 dyski w macierz RAID0. Prawdopodobieństwo tego, że któryś z nich padnie w ciągu roku = 25%. Jakie jest prawdopodobieńswo tego, że macierz przeżyje?

 

Rozwiązanie zagadki: prawdopodobieństwo przeżycia macierzy jest takie, jak prawdopodobieństwo przeżycia wszystkich dysków łącznie. Ponieważ prawdopodobieństwo przeżycia poszczególnych dysków wynosi 1-0.25 = 0.75, więc prawdopodobieństwo przeżycia całej macierzy wynosi: 0.75 x 0.75 x 0.75 x 0.75 = 0.316 (a prawdopodobieństwo uszkodzenia macierzy wynosi 1 - 0.316 = 0.684).

 

Odpowiedź: Jeśli macierz składa się z czterech dysków, z których każdy w ciągu roku ulegnie uszkodzeniu z prawdopodobieństwem 25%, to macierz przetrwa ten rok na 32% (i popsuje się na 68%).

 

Wniosek: Ryzyko utraty danych w macierzy RAID0 wzrasta wraz z ilością dysków, ale nie jest to wzrost proporcjonalny do ilości użytych dysków (tylko mniejszy).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest prawdopodobieństwo statystyczne tylko. Jakby znać dane konkretnego producenta dotyczące awaryjności dysków to wtedy można obliczać a tak to gdybamy...bo np jeśli awarii ulega 0.001% produkcji to ile sztuk nam sie trafi w takiej macierzy? a że sztuki dostajemy losowo to mogą paśc wszystkie cztery, trzy, dwa, jeden albo żaden więc na prawde nie przesadzajmy ze straszeniem ;) i tak nigdy nie mozna byc pewnym niezależnie od ilości i konfiguracji dysków. To tylko przedmioty martwe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest prawdopodobieństwo statystyczne tylko. Jakby znać dane konkretnego producenta dotyczące awaryjności dysków to wtedy można obliczać a tak to gdybamy...bo np jeśli awarii ulega 0.001% produkcji to ile sztuk nam sie trafi w takiej macierzy? a że sztuki dostajemy losowo to mogą paśc wszystkie cztery, trzy, dwa, jeden albo żaden więc na prawde nie przesadzajmy ze straszeniem ;) i tak nigdy nie mozna byc pewnym niezależnie od ilości i konfiguracji dysków. To tylko przedmioty martwe..

Ano statystyczne prawdopodobieństwo (a może być inne?) a w wywód czysto teoretyczny. Nie zmienia to jednak faktu: bez względu na to, jak małe jest prawdopodobieństwo, że zakupiony dysk/dyski nam padną, to szansa, że dane w RAID0 ulegną zniszczeniu jest tym większa, im więcej dysków połączymy. Ja niogo nie straszę, przeciwnie: w praktyce szansa jest znikoma i zdecydowana większość użytkowników może spokojnie pominąć ten fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałes to czy tylko gdybasz?

 

http://forums.extremeoverclocking.com/p3078358.html

 

Przy planowanej przesiadce zawsze można zainstalować (na wszelki wypadek) na starym systemie najnowsze sterowniki (o ile już ich ktoś nie ma) które mają już wpisane wyższe modele i potem przy odpalaniu nie będzie problemów.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar postawić sobie nowy OS, kórym będzie Mac OS X Leopard i szukam do niego odzielnego dysku. Musi być najcichszy, posiadać złącze SATA2, pojemność najlepiej powyżej 160GB, bo za 80GB trzeba zapłacić niewiele mniej, a mamy do dyspozycji dwukrotnie mniej miejsca, cena nie gra roli, ale napewno będzie to poniżej 150zł, bo nie potrzebuję aż 500 czy też 640GB dysku. Do bazy swoich danych mam już dyski, więc ten będzie jedynie na jakieś programy Mac'owe i muzykę, może jakiś film, ale grać na nim nie zamierzam. Zatem 320GB to absolutny max jeśli chodzi o jego pojemność.

Najlepszym wyborem byłoby zapewne coś z 1 talerzówek od Samsunga, bo najprawdopodobniej one będą najcichsze, tylko pytanie któy będzie najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni 501LJ od 502IJ? dobre w ogóle te dyski są? zamówiłem dziś w sklepie 502IJ do odbioru osobistego ale zawsze mogę nie odebrać :rolleyes: ważne aby nie piszczał ani nie chrobotały głowice, wibracje może wyciszyć. Doradźcie mi jeszcze dziś (ewentualnie jutro hehe, nie czekają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj moja f1 320 wróciła z serwisu, Podłączając dysk patrze na niego a tu.... HD321KJ kurczę, lece z dyskiem do sklepu i dowiaduje się ze nie mają w hurtowni F1 więc przysłali taki :? kurcze co za kraj, mam teraz do wyboru czekać az sie pojawią, albo brać coś innego, tylko ze mam już jednego f1 320 gb (biegał z tym padniętym w Raidzie) . Co radzicie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że z pewnością ciężko mu będzie znaleźć teraz gdziekolwiek HD322HJ. W tym momencie nie ma ich chyba nigdzie z tego co widziałem. I nie wiadomo kiedy będą znów dostępne.

 

sa caly czas dostepne

 

http://allegro.pl/search.php?from_form=1&a...ting_interval=7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj moja f1 320 wróciła z serwisu, Podłączając dysk patrze na niego a tu.... HD321KJ kurczę, lece z dyskiem do sklepu i dowiaduje się ze nie mają w hurtowni F1 więc przysłali taki :? kurcze co za kraj, mam teraz do wyboru czekać az sie pojawią, albo brać coś innego, tylko ze mam już jednego f1 320 gb (biegał z tym padniętym w Raidzie) . Co radzicie ???

Zdecydowanie go oddaj i dobrze poszukaj F1. Gdzies na pewno w polsce mają. Poszukaj na skąpcu lub ceneo czy tym podobnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru, albo kasa, albo dowolny model twardziela do 500gb bez dopłaty, bo na F1 320 nie ma ponoć szans.... Jakie macie typ?y Wd 3200aaaks- odpada - czas dostępu, hd321kj albo 500 samsung - nic o nich nie wiem, aseagety nie ma pojęcia jak się teraz spisują, kiedyś używałem i nie narzekałem ... ale straszny zamęt w oznaczeniach, cholera wie który jest który.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...