Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

Ten HD322IJ na 2 "ograniczonych" talerzach 320-gigowych minimalny i średni doczyt ale też czas dostępu ma wyraźnie lepszy od jednotalerzowego HD322HJ. Dobrze byłoby gdyby ktoś porównał te 2 dyski pod kątem głośności. Jeśli nie ma większej różnicy to lepszym wyborem będzie HD322IJ bo jest szybszy i jego konstrukcja jest oparta na takich samych talerzach jak w HD322HJ

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HD322IJ na 2 "ograniczonych" talerzach 320-gigowych minimalny i średni doczyt ale też czas dostępu ma wyraźnie lepszy od jednotalerzowego HD322HJ. Dobrze byłoby gdyby ktoś porównał te 2 dyski pod kątem głośności. Jeśli nie ma większej różnicy to lepszym wyborem będzie HD322IJ bo jest szybszy i jego konstrukcja jest oparta na takich samych talerzach jak w HD322HJ

To że są na takich samych talerzach jest dość mało prawdopodobne bo jaki miałoby to sens? Raczej sa na starszych 250ach których samsung chce się szybciej pozbyć z magazynu. Chociarz jest ewentualność że mają partie nie w pełni sprawnych talerzy 333 i prostym zabiegiem ograniczają straty.

Drugi przypadek wydaje się lepszy dla nas bo nowsza seria jest cichsza i raczej mało awaryjna.

 

No ale to tylko spekulacje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że są na takich samych talerzach jest dość mało prawdopodobne bo jaki miałoby to sens? Raczej sa na starszych 250ach których samsung chce się szybciej pozbyć z magazynu. Chociarz jest ewentualność że mają partie nie w pełni sprawnych talerzy 333 i prostym zabiegiem ograniczają straty.

Drugi przypadek wydaje się lepszy dla nas bo nowsza seria jest cichsza i raczej mało awaryjna.

 

No ale to tylko spekulacje :D

Ja uważam, że HD322IJ mają na 100% talerze 333 bo prędkość szczytowa odczytu pokrywa się z tą z HD322HJ (ok 113MB/s w hd tune). Zobacz na wykresy i sobie porównaj. Talerze 250ki wyciągają poniżej 100MB/s w szczycie. Wniosek jest więc prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to i dziwne ale wydaje mi sie ze zaczelo sie dzis od instalacji sterow ATI 9.1. Zainstalwoalem odpalilem gre zwiecha, odpalilem film przycina. Chcialem wrocic do 8.12 usunalem 9.1 przejechalem driver cleanerem i za cholere nie przyjmwoal mi system 8.12 instalowalem ale nie znajdywal karty. Teraz odpalam HD Tune i to co on wyrabia to jakies jaja chyba: Co ma jedno z drugim wspolnego nie wiem.

 

 

Dołączona grafika

 

Taki wykres dostaje podczas uruchomienia hd tune i chodzenia po folderach na dysku ... o.O wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, kupiłem 2 sztuki HD322HJ:

 

1

Dołączona grafika

 

2

Dołączona grafika

 

No i raid0 64kb paski:

 

Dołączona grafika

 

Wydajność i skoki odczytu mnie nie satysfakcjonują :damage_wall: , sprawdzane na Viście i XP, zawsze podobny wynik, stery ati nowe. Chyba mam jakiś kontroler zwalony? Płyta to MSI K9A2 CF-F (790x, SB600). Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chesz zmieniać płytę tylko dla raid'u? Jedna z lepszych płyt pod AM2+ to Gigabyte GA-MA790GP-DS4H. Generalnie szukaj płyt z mostkiem SB750.

 

BTW. masz wgrany najnowszy bios do płyty?

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chesz zmieniać płytę tylko dla raid'u? Jedna z lepszych płyt pod AM2+ to Gigabyte GA-MA790GP-DS4H. Generalnie szukaj płyt z mostkiem SB750.

 

BTW. masz wgrany najnowszy bios do płyty?

Mam bios najnowszy. Cyba ten chipset jest jakiś skopany..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma taki sam problem jak chipsety nVidii i trzeba podłączać co drugi port sata. Spróbuj podłączyć na 1 i 3 gniazdo sata i porównajmy wyniki.

Chipsety nVidii mają problem z wydajnością przy podłączeniu 1i2 3i4. Może to to...

Pozatym pasek 64 to moim zdaniem najgorszy z możliwych - dałbym 128 jeśli sie nie da innego. Pozatym dobre są 32 i 16 w pewnych warunkach.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dla RAID 5 również paski 16 i 32 są najlepsze? Czy to ogólnie dobry dobór długości czy może tylko dla RAID 0?

Czy dobra długość paska będzie inna dla HD322HJ i inna dla Barracudy 7200.12 500GB?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dla RAID 5 również paski 16 i 32 są najlepsze? Czy to ogólnie dobry dobór długości czy może tylko dla RAID 0?

Czy dobra długość paska będzie inna dla HD322HJ i inna dla Barracudy 7200.12 500GB?

 

Pozdrawiam

Tutaj masz bardzo dobry poradnik o raid0.

 

http://www.purepc.pl/jak_zbudowac_i_przysp...radnik?page=all

 

Jest między innymi przetestowany wpływ wielkości paska na wydajność macierzy. Konkluzja jest taka, że jak raid0 stawiasz na wbudowanym w płytę kontrolerze to powinieneś ustawić 32kB. 128kB powinno się ustawiać tylko jak dyski są podłączne do zewnętrznego kontrolera z własnym procesorem i pamięcią podręczną. Reguła ta ma prawdopodobnie również zastosowanie dla raid5. Wielkość paska nie ma nic wspólnego z modelem dysku. Więc nie ma takiej sytuacji, że jak mam barkę to ustawiam 64kB a jak szajsunga 16kB.

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z was z samoistnym wyłączaniem dysku przy kopiowaniu danych lub defragmentacji. Od kilku miesięcy występuje u mnie ten problem, który na początku zbagatelizowałem. Ostatnio na dniach problem z dyskiem się nasilił. SMART pokazuje czasami błąd z C7 Ultra ATA CRC Error Rate. Żonglerka kablami od zasilania i SATA nie zdała egzaminu. Również zmiana portu SATA nie pomogła. Nieszczęsny dysk to F1 750GB.

 

Zapomniałem dodać, że jedynie błąd C7 Ultra ATA CRC Error Rate występuje czasami w programie HDDScan. W innych programach, które pozwalają na podgląd S.M.A.R.T wszystko wygląda super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kombinowałem, wyłączyłem opcję Gigabyte boundary i włączyłem Fast unit czyli dokładnie odwrotnie niż standardowo. Nie wiem do czego są te opcje ale wykres wychodzi tak:

 

Gigabyte boundary ON Fast Unit OFF

 

Dołączona grafika

 

 

Gigabyte boundary OFF Fast Unit ON

 

Dołączona grafika

 

Spadł nieco czas wyszukiwania, odczyt się poprawił.. Jest jeszcze opcja wyłączenia i jednego i drugiego ale nie próbowałem, albo zmiany portów SATA na 1 i 3.. Co o tym sądzicie? Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

128kB powinno się ustawiać tylko jak dyski są podłączne do zewnętrznego kontrolera z własnym procesorem i pamięcią podręczną...

A nie prawda. Bo np kontrolery HighPoint (chyba nie powiesz że firma nie robi profesjonalnego sprzętu) półsprzętowe (bardziej softwareowe podobne do zintegrowanych) wogóle nie pozwalają na zmiane paska i jedyny dostepny jest 512kb!

Gdyby małe paski były zawsze najlepsze to dobrano by na pewno odpowiednio mniejszy!

 

 

@Diamond32 - zamiast próbować jakichś dziwnych funkcji po których wykres jest jeszcze gorszy lepiej spróbuj przełożyć wtyczke. Sekunda roboty ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prawda. Bo np kontrolery HighPoint (chyba nie powiesz że firma nie robi profesjonalnego sprzętu) półsprzętowe (bardziej softwareowe podobne do zintegrowanych) wogóle nie pozwalają na zmiane paska i jedyny dostepny jest 512kb!

Gdyby małe paski były zawsze najlepsze to dobrano by na pewno odpowiednio mniejszy!

 

 

@Diamond32 - zamiast próbować jakichś dziwnych funkcji po których wykres jest jeszcze gorszy lepiej spróbuj przełożyć wtyczke. Sekunda roboty ;)

No fakt, kontrolery highpoint są bardzo dobre ale ja pisałem o wielkości paska na podstawie artu z purepc, którego autorem jest Mardok i po prostu mu ufam bo zrobił testy różnych pasków i wyszło mu, że najlepiej na wbudowanych kontrolerach raid sprawują się macierze z paskiem 32kB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dysk hd250hj i chciałem dokupić drugi aby zrobić raid0. Jednak nigdzie nie mogę znaleść tego dysku. W sklepach jest tylko hd251hj. Zastanawiam się czym one się różnią i czy mogę z nich zrobić raida ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raid możesz zrobić ale zaleca się łaczyć takie same dyski.

 

Ale, hd251hj to nowa seria F1 a hd250hj to starsza seria, w wypadku 250GB modelu mają tę samą gęstość danych (250GB na talerz) i wydajność niemal identyczną więc nie ma większych przeszkód w ich połączeniu w macierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung Spinpoint F1 HD642JJ,

firmware version 1AA01108

kupione w esc.pl w pazdzierniku 2008

 

od poczatku czulem, ze cos jest nie tak. Mial byc szybki, cichy i zimny. Jest tylko zimny...

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, a mogłoby się wydawać, że samsung to poważna firma <_<

Swojego "demona szybkości" też kupowałem w październiku. Pewnie w środku siedzą te nieszczęsne 3 talerze. Dodatkowo ten firmware 1AA01108 jest najgorszy ze wszystkich... Czyli szajs do potęgi :damage_wall:

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Wykres"
Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...