Skocz do zawartości
Subvoice

Subwc Reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Przydalaby sie jakas fota z daleka obudowy, jak ten zbiornik sie prezentuje.

Odnosnie wczesniejszych zdjec, bardzo fajnie zamontowana cwu.

Poprowadzenie kabli bardzo ciekawe i skutecznie je kryje. Niedlugo wejdziemy na niebezpieczny ranking "Najlepiej ukryte kable w Polsce" :lol: to sie staje dziedzina sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komentarze i cieszę sie, że sie podoba. Fot frontu nie ma, bo nie jest jeszcze po prostu gotowy. Mam niestety spore zaległości :sad: Góra budy też jeszcze przypomina kłębowisko kabli. Jestem teraz w trakcie zmiany grafy na 8800GT, a w zasadzie czeka już od tygodnia na radiator na sekcje zasilania. Oczywiście jak już po walce wewnetrznej zdecydowałem sie na sparkla (niebieski) to pojawiły się w Pronoxie XFXy - czarne. Ehhh ;) W planach był także bloczek na SB, ale ten zalman jest ledwo letni, wiec narazie sobie podaruję. Bedzie także (mam nadzieje, że w tym roku) trochę udziwniona skrzynka na twardy dysk (z heatpipami) a przynajmniej mam takie plany. A w ogóle to korci mnie już nowa buda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie zmien ta bude bo przy wc i twoim wkladzie pracy wyglada jak tania tandeta (zwlaszcza ten metalico-podobny lakier). :D Az zal trzymac taka "zawartosc" w takim pudelku. A reszta oczyscie super, szkoda tylko ze zlaczki gina na tle mobo.

 

ps. fakt ze sporo w niej funkcjonalnych rozwiazan ale wyglad ma oblesny (oczywiscie imo)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..łagodnieje klimat techniczny mając takie klejnociki w środku, ... rękodzieła mają w sobie ten klimat, ... to się nazywa artystyczne zacięcie, widać też po zdjeciach

niezłe rzeczy można wyczarować

Moje uznanie, z tego wszystkiego poprawię u siebie ..co by charekteru nabrało

 

przy okazji backplate

http://www.cooling.pl/thermalright-adapter...odukt,2098.html

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przyszedł czas na zmiane grafy. Cały czas miałem pietra, że blok nie będzie pasował. Pozostała jeszcze kwestia chłodzenia mosfetów na moim sparklu. Znalazłem stary radiator ze slotowego celerona 233 i wystrugałem takie cuś:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

spodnia strona nie wygląda już tak ładnie, ale bez freza (i frezarki) ciężko uzyskac estetyczny efekt.

Tak to wyglada na karcie:

 

Dołączona grafika

 

Ponieważ jestem stary asekurant, to z zapasem podpiłowywałem radiator wszędzie, gdzie mógłby zrobić jakieś zwarcie

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Blok na szczęscie pasuje, musiałem jedynie wyciągnąć kolidujacą plastikową nasadkę na gniazdo wentylatora. Montaż tego bloczku, tak jak w przypadku radeonów, na 4 śruby i w zupełności wystarcza. Na siłę można wywiercić 2 dodatkowe otwory (wiecej nie, bo wypadaja za blisko tych od montazu na 7900 lub śrub skręcajacych top z podstawą) ale nie ma takiej potrzeby.

 

Dołączona grafika

 

niestety całość straciła chyba na wyglądzie przez to niebieskie PCB :(

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit ip35 by wygladal niezle. Ale to juz zaczynaloby byc smutne - dobor plyty i karty ze wzgledu na kolor pcb.. :) idac tym tropem rozowy port lpt i czewone radiatorki na pamieci tez nie pasuja.

 

Jestes tez szczesliwcem ktoremu udalo sie zachowac fullcovera na kolejna generacje kart,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarły patrioty... czarne ;) Ale fakt - nie popadajmy w przesadę. Od jakiegoś czasu odczuwam patologiczną - jak na mnie - niechęć do wymiany sprzętu. Albo za bardzo to pędzi, albo obudziłem niechcący węża z kieszeni ;) Układ okazuje się naprawde wydajny, co mnie nieco zaskakuje. relatywnie słaba pompa, węże -słomki, flowkiller w postaci bloku na grafę, kolanka, rez (!) a tempy w okolicach 30 stopni. Po 3 pętlach 3DMarka 06 42 stopnie na grafie :) aż wsadziłem z niedowierzania czujkę z cooldrive'a pod blok. Wentyle na minimum (no prawie). Proc kręcony na 3GHz. Podoba mi sie :) Tylko dysk sobie szumi :( Ale przyjdzie czas i na niego ;) Na płytę niestety też, bo choć nie robi większych problemów i dokręciłem mojego e4500 do 3,6GHz, to przy fsb powyżej 300 często odmawia współpracy mój Audigy. To już drugi egzemplarz tej płyty i podobna historia. Po prostu milknie. Juz wypróbowałem wszystkie pomysły. Przy kręconym E6750 problem pojawia się powyżej 420MHz FSB. Raz na 2-3 odpalenia kompa wita mnie cisza. Rzadko wysiada podczas pracy. Więc może ten Abit... ;)

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie środek skończony. Chodzi mi co prawda po głowie płytka Lan Party z pomarańczowymi slotami A kysz! głupie myśli...

W najblizszym czasie zajme sie chyba frontem budy, który w całości zamierzam wykonać sam. Z aluminium :huh: Zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Jeśli chodzi o wnętrze, to wyszło trochę kolorowo - na szczęście w naturze kolorki są spokojniejsze i wszystko świeci wyraźnie dyskretniej. Diody mają naprawde piękny, ciepły, pomarańczowy kolor, którego za cholerę nie mogę uchwycić na fotkach. Nie ma żadnych żółtych rozbłysków. Trochę drażni mnie, że niebieska grafa robi sie w świetle katod zielona ( jakbym wiedział wziąłbym GTSa ;)) Na szczęście okno będzie przyciemniane, więc nie będzie sie to tak rzucać w oczy. na małej chłodnicy jest tymczasowo zainstalowany wentyl revolteca - mniej zasłania papsta w zasilaczu. Docelowo wentyl bedzie poza budą, a między pompą i chłodnicą umieszczę dysk - jedyną rzecz, która słychać. Zapomniałem zrobić fotki filtra przeciwkurzowego :? Ramkę wydłubałem z 3mm pleksi. Wypróbowałem wiele materiałów i zdecydowanie najlepiej w charakterze filtra sprawuje się zwinięta żonie pończocha (tak kochanie, wiem, że to kolanówka). Najlepiej przepuszcza powietrze zatrzymując przy tym 99% kurzu. Mieszkam na śląsku - raju dla gospodyń domowych z newricą natręctw na punkcie odkurzania ;) więc materiału do porównań mi nie zabrakło.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajera :) Na ostatnim foto wygląda jakbyś miał ognisko. Nie myślałeś żeby obić prawy bok obudowy od środka ? I wywal złączkę kątową przy CPU -> NB - będzie ładniej

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu nb jest piękne.. Nie po to bawił się z topami żeby teraz to wywalać.. Układ super coś dla oka. Wszystko tak wykonane dokładnie że jestem pełen podziwu :) ps daj coś na sekcje zasilania w tym asusie bo chyba by się przydała

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...