Skocz do zawartości
jackkpl

S.N.D.S - jak czesto zdarza sie to w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze prosze o przyklejenie tego tematu. Ostatnio duzo czytalem o tym syndromie (dla niewtajemniczonych Sudden Northwood Death Syndrome) , gdyz moj P4 1.6A chyba zlapal to chorobsko. Chcialbym sie zorientowac ile osob w Polsce doswiadczylo tego "czegos". Syndrom ten objawia sie naglym pogorszeniem podkrecalnosci, procesor wymaga wieszkego napiecia. Kolejna faza to przypadkowe restarty i zwisy. U mnie srednio 10 razy/dzien. Nie pomaga nawet podmiana pamieci, zanizenie taktowania do 1.44 ghz (epox ma magistrale 90 mhz), obnizenie napiecia do 1.4 volta. Po prostu sie rebootuje i kupa. Kto spotkal sie z takim dziwnym syndromem. Prosze o wypowiedz kazdego , kto mial jakiekolwiek doswiadczenia w tej materii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podmieniałeś zasilacz ? (no jakby nie było to sudden death to nagła śmierć a Twój proc cały czas jeszcze jakoś żyje)

ps. za jakieś 2 miechy będzie jeszcze S.T.D.S. - 0,13 mikrona nie lubi dużych napięć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz mam w miare dobry, chieftec 420 watow. Na codegenie to samo sie zdarza , wiec to chyba nie wina zasilania. Pamieci mam 2 kosci, kingston 256 mb i seitec 256 mb. W zadnej konfiguracji poprawy nie widac. Czy jedna kosc, czy dwie, nadal sie restartuje. Jedyne co to moge sprawdzic na innej plycie glownej, ale za bardzo jestem przekonany o chorobie mojego proca. Kupie nowego to sie okaze czy mialem racje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, do serwisu pojde. Niestety jest jeden problem, komp zakupiony w Olsztynie, tam mieszkam, ale studiuje w Gdansku. Do domu pojade dopiero na swieta Wielkanocne, a do tego czasu musze miec sprawnego kompa. Teraz mam niezly dylemat. Nie wiem czy rzucic sie na p4 2.4 GHZ C1 czy moze platforme na amd-> Asus nforce2 deluxe i antka 1700+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam dylemat ;) asus deluxe + antek to prawie tyle samo co sam p4 2.4 a jak Ci serwis uzna gwarancję to pchniesz p4 z płytą i nieźle na tym wyjdziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, do serwisu pojde. Niestety jest jeden problem, komp zakupiony w Olsztynie, tam mieszkam, ale studiuje w Gdansku. Do domu pojade dopiero na swieta Wielkanocne, a do tego czasu musze miec sprawnego kompa. Teraz mam niezly dylemat. Nie wiem czy rzucic sie na p4 2.4 GHZ C1 czy moze platforme na amd-> Asus nforce2 deluxe i antka 1700+.

A jakie masz mobo pod tym P4? Jak dobre to zostań przy Intelu i qp 2.4 C1 a jak kijowe to qp tera 8RDA+ lub Asusa i antka 1700+, a na wielkanoc jedź do servisu wymienią Ci P4 na nówke i opylisz razem ze starym mobo, i Ci się koszty zwrócą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba narobilem troche szumu wokol niczego. Bylem pewien ze to juz proc. Jednak po 2 dniach uzywania kompa pod WIN 98 nie bylo ani jednego takiego restartu. Nie mam pojecia o co chodzi. Instalowalem na czysta partycje winxp sp1 z 6 razy i za kazdym razem konczylo sie tak samo :-/. Kurde moze jakas lewa wersja sp1.......... BTW mobo mam epoxa na i845e ma dopiero 2 miechy wiec chyba i tak bym nie chcial jej zmieniac :-)ale skoro moj komp jednak zyje , to nic nie stoi na przeszkodzie aby kupic asusa + antek jako drugi komp, w koncu w akademiku stoi jeden i w domu tez musi cos stac ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdź do klubu AMD! już nie ma problemów z podkręcalnością Athlonow a są one o wiele tańsze! zmienisz sprzęt na lepszy i jeszcze zostania kasa na WC! :wink:

a na nForce to i wydajność będzie super!

 

są ludzie, którzy kupują P4 z przekonania o wyższości Intela nad AMD ale te czasy minęły... a po co przepłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...