Skocz do zawartości
arthurrr

Częstotliwość Odświeżania Ekranu W Ubuntu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem.

Chciałem sobie ustawić częstotliwość odświeżania na 75hz, więc skonfigurowałem sobie plik xorg.conf poprzez komendę:

sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

Wszystko poszło dobrze, ale sprawdzam rozdzielczość w systemie i pokazuje tylko 50hz!

Ale pomyślałem że sprawdzę na monitorze i pokazuje 75hz!!!

I teraz nie wiem komu mam wierzyć, czy systemowi czy monitorowi.

Ktoś wie?

W windowsie mam dobrze, ale 75hz pokazuje i system i monitor

 

karta graficzna: nvidia GeForce 6600GT

monitor: Samsung 940BF (LCD, matryca TFT)

sterowniki: nvidia-glx

zainstalowany Beryl

OS: Ubuntu 7.05 Frywolny Fumar

 

dla formalności podam mój plik xorg.conf:

# nvidia-xconfig: X configuration file generated by nvidia-xconfig# nvidia-xconfig:  version 1.0  (buildmeister@builder3)  Thu Nov  9 17:55:20 PST 2006# /etc/X11/xorg.conf (xorg X Window System server configuration file)## This file was generated by dexconf, the Debian X Configuration tool, using# values from the debconf database.## Edit this file with caution, and see the xorg.conf(5) manual page.# (Type "man xorg.conf" at the shell prompt.)## This file is automatically updated on xserver-xorg package upgrades *only*# if it has not been modified since the last upgrade of the xserver-xorg# package.## If you have edited this file but would like it to be automatically updated# again, run the following command:#   sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorgSection "ServerLayout"	Identifier	 "Default Layout"	Screen		 "Default Screen" 0 0	InputDevice	"Generic Keyboard"	InputDevice	"Configured Mouse"	InputDevice	"stylus" "SendCoreEvents"	InputDevice	"cursor" "SendCoreEvents"	InputDevice	"eraser" "SendCoreEvents"EndSectionSection "Files"	# path to defoma fonts	FontPath		"/usr/share/fonts/X11/misc"	FontPath		"/usr/share/fonts/X11/cyrillic"	FontPath		"/usr/share/fonts/X11/100dpi/:unscaled"	FontPath		"/usr/share/fonts/X11/75dpi/:unscaled"	FontPath		"/usr/share/fonts/X11/Type1"	FontPath		"/usr/share/fonts/X11/100dpi"	FontPath		"/usr/share/fonts/X11/75dpi"	FontPath		"/var/lib/defoma/x-ttcidfont-conf.d/dirs/TrueType"EndSectionSection "Module"	Load		   "bitmap"	Load		   "dbe"	Load		   "ddc"	Load		   "extmod"	Load		   "freetype"	Load		   "glx"	Load		   "int10"	Load		   "record"	Load		   "v4l"	Load		   "vbe"EndSectionSection "InputDevice"	Identifier	 "Generic Keyboard"	Driver		 "kbd"	Option		 "CoreKeyboard"	Option		 "XkbRules" "xorg"	Option		 "XkbModel" "pc105"	Option		 "XkbLayout" "pl"EndSectionSection "InputDevice"	Identifier	 "Configured Mouse"	Driver		 "mouse"	Option		 "CorePointer"	Option		 "Device" "/dev/input/mice"	Option		 "Protocol" "ImPS/2"	Option		 "ZAxisMapping" "4 5"	Option		 "Emulate3Buttons" "true"EndSectionSection "InputDevice"	Identifier	 "stylus"	Driver		 "wacom"	Option		 "Device" "/dev/input/wacom"	Option		 "Type" "stylus"	Option		 "ForceDevice" "ISDV4"		# Tablet PC ONLYEndSectionSection "InputDevice"	Identifier	 "eraser"	Driver		 "wacom"	Option		 "Device" "/dev/input/wacom"	Option		 "Type" "eraser"	Option		 "ForceDevice" "ISDV4"		# Tablet PC ONLYEndSectionSection "InputDevice"	Identifier	 "cursor"	Driver		 "wacom"	Option		 "Device" "/dev/input/wacom"	Option		 "Type" "cursor"	Option		 "ForceDevice" "ISDV4"		# Tablet PC ONLYEndSectionSection "Monitor"	Identifier	 "Samsung 940BF"	HorizSync	   30.0 - 81.0	VertRefresh	 56.0 - 75.0	Option		 "DPMS"EndSectionSection "Device"	Identifier	 "nVidia Corporation NV43 [GeForce 6600 GT]"	Driver		 "nvidia"EndSectionSection "Screen"	Identifier	 "Default Screen"	Device		 "nVidia Corporation NV43 [GeForce 6600 GT]"	Monitor		"Samsung 940BF"	DefaultDepth	24	Option		 "AddARGBGLXVisuals" "True"	SubSection	 "Display"		Depth	   1		Modes	  "1280x1024" "1024x768" "800x600"	EndSubSection	SubSection	 "Display"		Depth	   4		Modes	  "1280x1024" "1024x768" "800x600"	EndSubSection	SubSection	 "Display"		Depth	   8		Modes	  "1280x1024" "1024x768" "800x600"	EndSubSection	SubSection	 "Display"		Depth	   15		Modes	  "1280x1024" "1024x768" "800x600"	EndSubSection	SubSection	 "Display"		Depth	   16		Modes	  "1280x1024" "1024x768" "800x600"	EndSubSection	SubSection	 "Display"		Depth	   24		Modes	  "1280x1024" "1024x768" "800x600"	EndSubSectionEndSection
Edytowane przez arthurrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W systemie to znaczy gdzie? W tym programiku do zmiany rozdzielczosci w menu przy innych narzedziach do zarządzania systemem?

 

Jesli tak to jedynym zadaniem tego programu jest chyba zajmowanie miejsca na dysku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W systemie to znaczy gdzie? W tym programiku do zmiany rozdzielczosci w menu przy innych narzedziach do zarządzania systemem?

 

Jesli tak to jedynym zadaniem tego programu jest chyba zajmowanie miejsca na dysku...

System -> Preferencje -> Rozdzielczość ekranu

 

chyba o to ci chodzi, właśnei tam mi pokazuje 50hz

czyli rozumiem że mam nie wierzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...