Skocz do zawartości
Draq_emigrant

Zestaw Pod 4'rdzeniowca

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje kupic komputer oparty na procku czterordzeniowym. Nie jestem jednak pewien co do tego zestawu ktory wybralem. Byl byl wdzieczny za ew. korekty jakie byscie zaproponowali.

 

Asus P5N32-E nVidia nForce 680i SLI -730zł

Intel Core2 Quad Q6600 - 950zl

Zalman CNPS 9700 LED -200zł

GeForce 8800 GTS EVGA 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) KO ACS3 -1300zł

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Reaper EPP CL4-3-3 Heatpipe -550zł

WD Raptor 36.7 GB Serial ATA (16MB) -400zł

Zasilacz do obudowy Chieftec (CFT-620A-12S) 620W -350zł

NZXT Lexa Silver-Black -500zł

 

Zestaw oscyluje w granicach 5000zł. Zastanawiam sie jednak czy nie lepiej wziac jedna z plytek Intela P35 na ktorej bym mogl zaladowac jakies ramy z wyzszymi czestotliwosciami (warte zachodu?). Karta graficzna z nienajwyzszej polki poniewaz nastawiam sie na kupno drugiej gdy ta juz nie bedzie dawac rady. Dlatego wybralem troszke mocniejszy zasilacz (dosyc przypadkowy wybor). Dysk twardy wylacznie pod system ( ew. 1-2 ulubione gry). Ciagle jednak zastanawiam sie czy nie lepiej oprzec sie na plycie intela P35, zaladowac silniejszymi koscmi ramu, tyle ze w tym wypadku bym musial nastawic sie na pojedyncza karte graficzna NVidii ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P5K DLX

Q6600

nie lepiej GTX i mieć na dłużej ? ew. na teraz X1950XTX , potem wymiana na DX10

pamięci - nie trzeba Ci więcej ;] ? możesz brać i tańsze....

raptor - dla mnie by był za mały ... ale jak chcesz ;]

zasilacz - lepiej weź BQ ~ 600W

po cholerę taka droga obudowa :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beka ja wiem czy to gtx bedzie miał dużo dłużej te karty sa wypuszczone mniej wiecej w tym samym okresie i jeżeli wyjdzie coś nowego to skok jakościowy miedzy nimi powinien być dużo większy. ja sadze ze gts wystarczy zwłaszcza ze planuje jego wymiane gdy ten nie bedzie sobie dawał rady

Edytowane przez MiGoMaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo GTX powinien sobie na początku w DX10 jakoś radzić, GTS może nie ... W każdym razie ja jakbym coś takiego kupował, to na początek X1950XTX , potem wymiana na DX10 jak coś będzie wiadomo więcej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezygnuje z SLI na rzecz 1 mocnej karty graficznej. Komputer jest skladany pod gre Supreme Commander. Nie planuje wiekszego monitora niz 19/20 cali, czyli rozdzialka bedzie w granicach 1280-1024 nie wieksza. Do tego juz jestem przekonany:

Asus P5K Deluxe -780zł

Intel Core2 Quad Q6600 - 950zl

Scythe Infinity -150zł

Kingston HyperX DDR2 2x 1GB 800MHz CL3 Ultra Low-Latency -700zł

WD Raptor 36.7 GB Serial ATA (16MB) -400zł (posiadam juz Seagate 320 GB Barracuda 7200.10)

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer -300zł

NZXT Lexa Silver-Black -500zł

 

Razem 3.800zł (granica dopuszczalna calego zestawu bez monitora to ~6000-6500)

 

Nadal jednak zastanawiam sie nad grafika, a co za tym idzie i zasilaczem. W tej chwili to co oferuje ATI jest niewystarczajace, dlatego tez zastanawiam sie jedynie nad oferta nVidii. Tutaj jednak nie wiem co wybrac do tego zestawu. Wydaje mi sie ze dla monitora 19` GF8800GTS 320mb by byl wystarczajacy i nie warto sie ladowac w GTX'a. Zastanawiam sie ciagle jaka karte wybrac, a co za tym idzie jaki zasilacz do calego zestawu.

 

Zasilacz do obudowy Chieftec (CFT-620A-12S) 620W -350zł

GeForce 8800 GTS EVGA 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) KO ACS3 -1300zł

 

Czy jest sens w tej chwili wydawac ok 2000zł na 1 karte graficzna nVidii, czy lepiej poczekac ze 2 miesiace na ruch ATI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Moim zdaniem branie tak drogie ramu mija sie z celem, chcesz urwać parę tysięcznych w spi? Ogólnie zostaw to tak jak jest a reszte daj komuś potrzebującemu, wydawać 6000zł na kompa żeby za rok nic na nim nie działało/był warty 1/6 lub 2/6 tego jest bez sensu moim zdaniem. Ramu weź jak już 4x 1gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość StoProGratis

zasadniczo GTX powinien sobie na początku w DX10 jakoś radzić, GTS może nie ... W każdym razie ja jakbym coś takiego kupował, to na początek X1950XTX , potem wymiana na DX10 jak coś będzie wiadomo więcej ...

już wiadomo coś więcej to, że 2900XT ssie i najlepiej brać teraz 8800GTS'a i można już na DX10 pograć za to by kupić 1950XTX trzeba chyba chodzić w koszulkach z logiem ATI

 

Co do ramu jak do grania ja bym brał 4GB jakichś tanich :wink:

Za cenę tego 320MB 8800GTSa kupiłbym 8800GTSa 640MB

 

BTW jaki ruch ATI? W tym roku ma nic nie być. Poczekać to można na G92 pod koniec roku a do tego starczyć powinien spokojnie 88GTS ;)

Edytowane przez StoProGratis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...