Skocz do zawartości
alien.ni

Dziwny Start... :/

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem z Abitem IP35

Nie wiem skad i nie wiem dlaczego...

Podlaczam wszystko zeby uruchomic kompa tzn.

- Zasilanie 24 PIN do MOBO

- Zasilanie 4 PIN do MOBO

- Kabel 4 PIN obok PCI-E

- Na MOBO Stoi E6750 (Scythe Infinity) i pamieci OCZ 2 x 1 GB

 

Obojetnie czy na MOBO wkladam grafike czy nie problem jest ten sam

 

Kiedy wlaczam przycisk POWER komp startuje na jakies 2-3 sekundy po czym sam sie wylacza na ok 5 sekund i bez zadnego ruchu z mojej strony on po 5 sam zaczyna sie zaczyna normalnie odpalac... :/ Nie rozumiem tego...

Czy to wina zasilacza ?

 

PS. Aha i nie wiem czy to wazne ale na MOBO caly czas pali sie jakas lampka...

Znajduje sie ona miedzy Slotem pamieci a wejsciem 24 pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że to wina zasilacza...Sprawdź na innym najlepiej takim z wtyczką EPS 8pin (o ile się nie mylę płyta posiada takie właśnie gniazdo), teoretycznie powinno śmigać po podłączeniu tylko 4pinów, ale nie zaszkodzi sprawdzić jak płyta będzie się zachowywać po podłączeniu 8pin...Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Moj AB9P tez tak startowal na poczatku gdy nie byl ustawiony. Natomiast DS3 po ocowaniu tak zawsze sie uruchamial jak i P5LD2. Taka charakterystyka Inteli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie!-koledzy mają rację. Ja też kupiłam E6750 na Abit IP35E, mam chiefteca, zaniepokoił mnie ten start bo nigdy tak nie miałam, pożyczyłam Tagana który ma wejście 8 pin i było to samo, rozmawiałam z kolegą który składa komputery i podobno to normalka więc nie martw się tylko korzystaj z jego mocy ile się da:) Pozdrawiam. Ps w Biosie możesz ustawić żeby nie robił pełnego testu pamięci więc jego "podwójne wstawanie" powinno ograniczyć się do wykrywania sprzętu, pokręcenia wszystkimi wiatrakami, 2-3 sek ciszy i ponowny start :) Mam nadzieję że nic nie pokręcilam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem zainteresowany tą płytą i teraz trochę mnie to zmartwilo. :/ Czy przez to dysk nie zlicza 2 razy więcej uruchomień? :/

Przed updatem biosu tez mialem po o/c podwojny start, ale przy pierwszym starcie dysk sie w ogole nie odpalal, dopiero przy drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak jest na asus p5k. Z tym że jedynie jak odepne go z sieci. Wciskam power i startuje na chwile, wyłącza się i startuje już normalnie. Jeżeli nie wyciągnę kabla z sieci to odpala zwyczajnie.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...