Skocz do zawartości
Gość wolfszary

Be Quiet!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wolfszary

Czym sie roznia linie Dark Power od Straight Power? Czy tylko tym, ze Darko Power ma odpinane kable? Czy sa moze jakies wieksze zmiany konstrukcyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznia sie cena,odpinanymi kablami i chyba Dark Power ma wieksze radiatory oddajacece ciepło.Ale ja i tak brałbym Straight Power bo

-tańszy

-kable zawsze mozna ułozyc

- i wcale sie tak nie grzeje jak nie ktorzy pisza

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

To nie kwestia wentylatorów. Po prostu radiatory w BQ SP przylegają do obudowy, przez co ona samoczynnie się nagrzewa.

 

Tak zgadzam się. Obudowa zasilacza jest ciepła i na dodatek nagrzewa jeszcze obudowe komputera.

Do podkręcania to BQ nie jest najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się. Obudowa zasilacza jest ciepła i na dodatek nagrzewa jeszcze obudowe komputera.

Do podkręcania to BQ nie jest najlepszym wyborem.

Ale o czym ty piszesz masz ten zasilacz,bo ja mam,nie mam nawet wentyla z tyłu i zasilacz podnosi temp o zaledwie 2-3 stopnie.rzeczywiscie do OC sie nie nadaje :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Ale o czym ty piszesz masz ten zasilacz,bo ja mam,nie mam nawet wentyla z tyłu i zasilacz podnosi temp o zaledwie 2-3 stopnie.rzeczywiscie do OC sie nie nadaje :lol2:

Popatrz w sygnature :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

no widze i blokuje tobie OC :D

No tak.

Zasilacz na tyle skutecznie podgrzał wszystko, że bez dodatkowego chłodzenia na układy zasilania procesora i karty graficznej to o OC moge sobie pomazyć :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Ja na o/c nie narzekam.

Jesli sam zasilacz ma wyciągac powietrze to nie za bardzo. Poprostu musi byc wywiew w postaci wentylatora.

Najlepiej jak cos jeszcze wtlacza chlodne powietrze. I BQ Sp jest co najwyzej cieply.

2. Nie demonizujcie. Corsair niby idealny. Ale też się grzeje.

3. BQ SP jest stworzony dla ciszy. :) Wiec wentyl kręcic szybko sie nie może.

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.

Zasilacz na tyle skutecznie podgrzał wszystko, że bez dodatkowego chłodzenia na układy zasilania procesora i karty graficznej to o OC moge sobie pomazyć :lol2:

To co ty masz za bude Codegon,Tracer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

To ani tracer, ani codegon. Taka zwykła o grubości ścianek 1mm. Ta ścianka co znajduje się za płytą główną jest ciepła.

Jeżeli dam na nią nadmuch z takiego pokojowego wentylatora, to moje oc procka wzrasta.

Procesor mam chłodzony wodą, to się nie przegrzewa. Przegrzewa się za to PWM. Jego temp. to ok 110 stopni celciusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

To ani tracer, ani codegon. Taka zwykła o grubości ścianek 1mm. Ta ścianka co znajduje się za płytą główną jest ciepła.

Jeżeli dam na nią nadmuch z takiego pokojowego wentylatora, to moje oc procka wzrasta.

Procesor mam chłodzony wodą, to się nie przegrzewa. Przegrzewa się za to PWM. Jego temp. to ok 110 stopni celciusza.

 

Swego czasu miałem celkaD 2,66@3,6 na ABIT AI7 - temp. PWM w stresie prawie 90 stopni.

 

Nie boisz się o układ PWM w tym ASUSie że Ci się zjara albo siądzie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Boje się. Nakleiłem na niego takie radiatorki homemade i dałem nadmuch. To tymczasowo bo zamówiłem klej termoprzewodzący zalmana i przygotuje lepsze radiatorki ze starego chłodzenia procesora.

 

Mam też Abit AI7 i na tej płycie czujnik pokazywał 125 stopni (w stresie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:

Be-quiet dark power zmienił producenta z Topowera na jakiegoś Chinczyka to fakt.

 

Po drugie:

BQ Straight power to inaczej Fortron GLN z najstarszego projektu.

 

Po trzecie:

To że zasilacz grzeje obudowę, nie znaczy że jest zły, obecnie FSP ma projekty, które częśc ciepła przenoszą na obudowe właśnie i to jest zamierzone, dzięki temu oszczędza na radiatorach (koszty) przy dobrej skuteczności chłodzenia wnetrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebałem ten temat, aby poinformować, że nowa rewizja Straight Power ma zasilanie grafiki PEG 6+2pin, zamiast zwykłych 6pin. Trzy dni temu dostałem z gwarancji (wymiana na nowy) mojego BQT SP 350W właśnie z takim zasilaniem. Do tego dochodzi kosmetyczna zmiana w wtyczce P4+P4 (EPS12V), wcześniej w obu wtyczkach były wypustki, które wzajemnie sie blokując usztywniały powstałego z 2xP4 EPS12V, obecnie tych wypustek nie ma, nie ma to żadnego znaczenia dla komfortu wkładania wtyczki. Z zewnątrz nową rewizje mozna poznać po tym , że ma kilka-kilkanaście okrągłych dziurek zamiast 3 podłużnych otworów tuż nad tabliczką. Tradycyjnie już Straight Power nieźle zawyża napiecie na 12V w stresie 12,41-12,42V, a na luzie 12,43V (jedynie orthos, bez obciażania grafiki). Wydaje sie też być chłodny, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich Straight Powerów, które oddałem na gwarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...