Skocz do zawartości
qqrydza

Resident Evil 5

Rekomendowane odpowiedzi

jestem wielkim fanem RE. Piątka będzie rozwinięciem czwórki. Czyli akcja , akcja i akcja na maksa. Minimum zagadek. Oczywiscie na pc trafi za x lat lub wcale. czwórke zajezdzilem na ps2 i przeeszedłem raz na pc. Mi zmieniony Re w stosunku do trzech pierwszych częsci przypadł do gustu. Piatka będzie mistrzostwem patrząc na trailer i wiedząc kto jest za nia odpowiedzialny -CAPCOM. Oni nie robia lipy a RE jest jedną z ich flagowych serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia.Przecież to jest RE4 w nowej scenerii, czyli akcja w dzień i rozpierdziucha na maksa. Zero dawnego klimatu.Jako jednemu z nielicznych nieodpowiada mi to co Capcom zrobił z czwartą częścią i na 90% z piątą będzie podobnie.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie martwi mnie sprawa z surrvival HORRORU zrobil sam survival :(

a gdzie te psy co nagle wsakuja przez okno jak sie czlowiek najmniej spodziewa, a licker atakujacy z sufitu a najwazniejsze A GDZIE ZOMBIE ???????????

 

pozdro 4@ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wszyscy mowili, że w 5 będzie powrót zombies.... tego najbardziej żałuje. Powiem tak 1-3 były wspaniałe, klimatyczne niespodziewane, duzo trzeba było kombinowac (jedynka) ale czworka tez mi sie podobała.... W piątce wygląda mi to na jakies voodoo ( nie lubie) walke w palącym słoncu... ale zobaczymy, wiem ze nie ma sie czego obawiac bo to Capcom. Ja jestem spokojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie martwi mnie sprawa z surrvival HORRORU zrobil sam survival :(

a gdzie te psy co nagle wsakuja przez okno jak sie czlowiek najmniej spodziewa, a licker atakujacy z sufitu a najwazniejsze A GDZIE ZOMBIE ???????????

 

pozdro 4@ll

Dokładnie. Nie ma już tego elementu zaskoczenia i strachu,który powodował że bało się iść postacią na przód,ponieważ w każdej chwil mogło coś z nienacka wpaść do pokoju i porządnie nas wystraszyć. Zniknęła również ta cudowna muzyka,która powodowała dreszcze na ciele i nadawała grze niesamowitego klimatu. Już nie wspominam o przeciwnikach,którzy śmieszą zamiast powodować strach.Z prawdziwego surrival horroru zrobiła nam się strzelanima TPP z delikatnym klimatem gore.A po tym trailerze widać że piąta część RE, będzie bazowała na RE4 jeśli chodzi o klimat i system rozgrywki. Prawdziwy RE umarł już dawno temu i pewnie nigdy nie wróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączę się w bólu także jako fan części 1-3. W 4ce jedyne co mi się podobało to Mercenaries - ale jako czysta wyżywka. Sama gra jak dla mnie na raz. Poprzednie części są o wiele bardziej żywotne.

 

Trzeba jednak przyznać, ze poziom graficzny 5ki wbija w glebę. Tylko że sama gra jako żywo będzie przypominać Black Hawk Down :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czwórka była dobra panowie do wyżywania się ,ale ja 1 czy 2 przechodziłem na PSX za jednym razem. Odpalałem szaraka ,zakładałem słuchawki i grałem. Klimat Racoon City powalał. Czwórkę można powiedzieć że trochę męczyłem. Piątka mi nie kojarzy się w ogóle z tą serią. Wygląda to jakbyśmy chodzili po tropikalnej wyspie i walczyli z kanibalami ;) Bardziej to przypomina zwykłego shootera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się panowie z wami, pierwsza i druga część jest nie do pobicia. Powiem wam szczerze, że czasem nawet wspominają mi się chwile spędzone z Residentem, ach ten klimat komisariatu i ta genialna muzyka :)

 

Marzy mi się nowy Resident ze starymi zasadami, nie ruchomą kamerą i tymi zagadkami. Mogli by zrobić Remake dwójki z next genową grafiką, przecież to by była masakra....

 

Przy graniu w remake jedynki na gamecubie moja szczęka do dziś gdzieś leży..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do dyskusji ;) Macie racje. Najlepsze Resident Evil to były 1,2,3. Teraz w moich łapach mam GameCube i wg mnie Resident Evil Zero i Resident Evil Remake zamiatają wszystko...

 

Nie wiem po co tak narzekacie. GameCube-a można kupić za kwotę lekko powyżej 100zł. A gry używane też nie są wcale takie drogie. I napewno lepiej się gra niż na PC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

GameCube jak GameCube ale nawet zakup Wii nie jest głupim pomysłem zwłaszcza że praktycznie wszystkie części serii Resident Evil wyszły właśnie na tę konsolę (poza outbreakami ofkorz). Osobiście bardzo wyczekuję premiery RE5. Szkoda że Capcom ogłosił ją dopiero na 2009 rok (mam podejrzenia dlaczego tak zrobił ale nie powiem bo wiele osób pewnie by się zaraz pluło). W prawdzie ma to być praktycznie to samo co RE4 tylko w troszkę zmienionej oprawie z dodanymi nowymi ciosami, broniami no i oczywistych względów nową scenografią, fabułą i postaciami. Tak czy siak kaska na grę pomału się zbiera. Bo myślę że gra będzie tego warta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Foty jak foty... tu jest film, z którego one pochodzą.

 

http://games.tiscali.cz/news/news.asp?id=26739

no wlasnie mialem Cavarr'ovi powiedziec ze sie nameczyl niepotrzebnie z wklejaniem fotek,kiedy filmik na necie..ale zes mnie ubiegl :lol2:

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z trailera wynika [;

natychmiastowe znikanie obrażeń na ciałach zombiaków(?), durny efekt 'roztapiania' się zwłok, za mało[nawet więcej niż mało] mroczna, RE5 przypomina mi film RE3 - pustynia, a truposze niczym nie przypominają tych z poprzednich części gry.

 

Resident Evil 4 i chyba z 5 będzie to samo, to już nie RE, to tylko gra akcji bazująca na tytule.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O maj gad, gra na którą czekam jak na Mesjasza... nie podoba mi sie to co widzę na tych trailerach... jak cavarr napisał -Blade 2, lubie ten film ale jakos nie widze tego w RE. Czwórka była inna niz seria ale byla super.... a piątka, hmmm na trailerze jakis osobnik z piłą, czwórka jak nic, cos wychodzi udziom z głowy, znow czworka. Nie przeszkadza mi dość duża kontrowersja - akcja w dzień, ale sorki ja narazie klimatu nie załapałem.... Wiem że robia to mistrzowie, i wierzę że dadzą radę, aha podobno premiera w marcu 2009 (czemu robia to tak długo skoro jest tak podobna do 4)hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Nie da sie ukryc ze podobienstwa sa wielkie(np gosciu z workiem na glowie) ale moze jest to jakos wyjasnione w grze np.ten sam wirus powoduje podobne zachowania itp.

to ze gra sie w dzien jakos mi nie przeszkadza,bo ciagla akcja i uczucie zaszczucia nie pozwoli nam sie przejmowac slonecznym niebem,a poza tym moze to byc poczatek gry a pozniej sloneczko zmieni sie w szarobura ulewe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu w PSXExtreme podsunęli świetny pomysł: wydawca RE5 powinien wydać publiczne oświadczenie, że w grze nadal zabijamy białych ludzi, jeno pomalowanych czarną farbą. Wtedy nikt by się nie burzył, bo białych zabijać, jak wiadomo, wolno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem dzisiaj , ze pekne ze smiechu jak zobaczylem ,ze tworcy RE5 pod wplywem oskarzen o rasizm dodali plejade "bialych" zombi w srodku Haitanskiej wioski aby przeciwnicy byli nie tylko czarni :D

 

Jak dla mnie w ogóle plenery nie są Residentowe. Jedyne czego się obawiam to, żeby nie zrobili z tego jakiegoś shootera TPP. Rozgrywka w dzień może raczej przypominać klimatem nieco filmy typu "Wzgórza Mają Oczy " czy coś na wzór tego. Jednym może się spodobać innym nie. Mi się nie podoba i liczę, że wprowadzą coś ciekawego. i nie zabraknie roślinek, zagadek, i rozgrywki w nocy jak na serię RE przystało. Bo gruntowne zmiany zwykle nie wróżą nic dobrego

 

P.S Nie wkraczajmy lepiej temat rasizmu , bo zaraz może wybuchnąć burza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...