Skocz do zawartości
qqrydza

Resident Evil 5

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktos moze pojęcie gdzie można kupić w Polandi limitowaną edycje (chciałbym amerykańska wersję ale skonczy sie pewno na biednej europejskiej)

W Polsce chyba nie ma pre-ordera na limitowaną edycję. Znając życie dopiero koło premiery zaczną się pojawiać w sklepach albo na Allegro.

Musisz poczekać, albo zamówić np. w UK (X360, PS3) ;)

 

BTW faktycznie europejska limitowana edycja jest bardzo biedna :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram już 3 dzień w pełną wersję i powiem krótko CAPCOM odwalił kawał dobrej roboty (po demku miałem mieszane uczucia) ale Full wymiata :D :D :D :D :D :D :lol2:

 

Jeśli chodzi o problemy z vsyncem (na xboxie360) to wygląda to tak:

 

jesli w opcjach konsoli (XBOX 360) mamy ustawione 1080P to vsync pojawia się ale tylko w cutscenkach. Żeby zlikwidować całkowicie problem z vsyncem (tearing) należy po prostu przestawić NXE na 720P.

 

Znalazłem rozwiązanie tutaj:

 

http://www.gamefaqs.com/boards/genmessage....;topic=48417108

 

Nie wiem jak to będzie wyglądało w przypadku PS3 (ja mam wersję na x360)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co odpaliłem tą grę i jestem pod sporym wrażeniem. Grafika po prostu miód. Grywalność też dobra. Caly czas czuje się zagrożony i liczę się z każdym nabojem, przez co gra nie zanudza. Zombiaki (czy jak to teraz nazwać) są zaje.. szybkie. Momentami bywa naprawdę ciężko jak jesteś otoczony przez chordę odmieńców (czyt mutantów nie murzynów! Żeby potem nie było ;) ).

 

Na razie za długo nie pogram, bo mam problemy z konsolą (kto chętny pomóc niech zajrzy do tematu o X360).

 

Jak na razie śmiało mogę dać 8/10. Dałbym i 9, ale klimat w dzień jakoś nie sprzyja tej grze. Ale to akurat mały minusik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem na poziomie VETERAN w trybie co-op. Nie mam słów, gra wciąga, wbija w fotel, grafa ponadczasowa. Od Halo3 nie bawiłem się tak dobrze na co-opie. Szacun Capcomowi za tego RE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka: jak wypada co-op na tle GoW2? I druga sprawa: moze ktos porownac klimat z RE5 i Dead Space? Nigdy mnie ta seria nie ciagnela zbytnio, ale jesli klimat jest konkrenty (chociaz duzo bardziej przemawia do mnie totalne odosobnienie w kosmosie) to chetnie sobie w co-opie z lepsza polowka pogram. No i ile trwa cala gierka? Jak dacie rade to prosilbym o szybka odp, bo o 15 jade do sklepu po pare tytulow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli co-op na jednej konsoli to wypada gorzej niż GOW2, ale tylko dlatego że mamy czarne pasy - poza tą wadą gra się znakomicie, widać że to gra robiona 'pod' co-op. Dead Space miał lepszy setting, bardziej działało to na wyobraźnie, RE5 nie straszy... ale to i tak b. dobra gra. Zdecydowanie warta zakupu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wczoraj wzbogacilem moja kolekcje o 3 gierki i jedna z nich jest wlasnie RE5...i nie wiem szczerze mowiac co o tym myslec. Wprawdzie ledwo odpalilem gre, ale juz mi sie nie podoba pare rzeczy:

 

1. wieczny napis LOADING, co chwila wlacza sie ladowanie poziomu/pokazowki/nie wiem czego co baaaardzo oslabia napiecie

2. sterowanie z dup.y? W kazdej grze w momencie celowania mozna sie jeszcze ruszac a tutaj kolo jest nieruchomy jak kolek. Poza tym w ogole srednio sie wyczuwa postac, czasami jakby sama wykonywala ruchy

3. za duzo przerywnikow filmowych, gadane scenki to jak na razie praktycznie polowa czasu jaki spedzilem przy grze a tego tez nie lubie. Zeby to jeszcze bylo zrobione w grze, bez przerywania, ale nie. Loading->scenka :(

 

Klimat jak klimat, na razie zbytnio sie nie bede wypowiadal w tej materii chociaz faktycznie - malo straszne. Dam gierce szanse, ale cos mi sie wydaje, ze wyladuje na Allegro szybciej niz mysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. sterowanie z dup.y? W kazdej grze w momencie celowania mozna sie jeszcze ruszac a tutaj kolo jest nieruchomy jak kolek. Poza tym w ogole srednio sie wyczuwa postac, czasami jakby sama wykonywala ruchy

Przecież było o tym pisane w temacie.

Nie martw się, słyszałem że chłopaki wypuszczą łatkę umożliwiającą jednoczesne strzelanie i chodzenie - ma być za tydzień na rynku, za jedyne 1200mps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 2. hehe... kupiles Residenta w ciemno ? przeciez w kazdej czesci takie sterowanie bylo, o to chodzi w tej grze...

Ciezko bedzie Ci sie do tego wszystkiego przekonac, bo dla fanow wszystko co wymieniles jest plusem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież było o tym pisane w temacie.

Nie martw się, słyszałem że chłopaki wypuszczą łatkę umożliwiającą jednoczesne strzelanie i chodzenie - ma być za tydzień na rynku, za jedyne 1200mps.

WTF? Latka do gry PLATNA?! :blink:

 

Ad 2. hehe... kupiles Residenta w ciemno ? przeciez w kazdej czesci takie sterowanie bylo, o to chodzi w tej grze...

Kupilem glownie z mysla o co-opie i z powodu klimatu, ktory teoretycznie jest fajny (o tym sie przekonamy).

 

Ciezko bedzie Ci sie do tego wszystkiego przekonac, bo dla fanow wszystko co wymieniles jest plusem ;]

Loadingi co chwile to tez plus dla fanow? Jesli tak to faktycznie ciezko moze byc <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTF? Latka do gry PLATNA?! :blink:

Taki żarcik a propos płatnego trybu versus :D

 

Też miałem okazję pograć na co-opie, ale na jednym klocku średnio to wygląda ;/ Niestety, wielu gier z takim trybem nie ma, więc nie można za mocno narzekać :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również zaopatrzyłem się w Residenta i moje pierwsze odczucie - "o kurde, ale crap"

Archaiczne poruszanie się, gra nie jest najładniejsza, zombiaki jakoś dziwnie się poruszają i są strasznie głupie...

Ale mimo tych wad nowy RE ma coś w sobie, że potrafi przyciągnąć gracza - bez zająknięcia doszedłem do 3 bossa (matko, ale nie sam owity widok był na zachodzące słońce przed walką )

Do sterowania dość szybko można się przyzwyczaić a loadingi są dość krótkie u mnie :D .

 

Jak dla mnie 8+/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym nie powiedział, że loadingi przeszkadzają. Są, owszem, ale trwają chwilę. Gra zainstalowana na dysku.

 

Z drugiej strony - może to przez to, że gram na splicie, więc podczas loadingu zawsze coś się pogada albo złapie łyk piwa i nie czuć przerw:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loadingi strasznie przeszkadzaly na poczatku, ale faktem jest, ze potem bylo juz tego duzo mniej. Generalnie musze powiedziec, ze ogolnie gierka nie jest zla, ale moglaby byc duuuuzo lepsza (czyt. przyjemniejsza) gdyby nie to zrabane sterowanie. Gdyby normalnie mozna bylo sterowac postacia tytul zyskalby sporo na dynamice, ale i do tego idzie sie przyzwyczaic. Fajna roznorodnosc zadan, eksterminacja zombiakow przynosi sporo funu (nie ma to jak rzucic granat centralnie w grupke czarnuchow :D ). Minus: gra na splicie ssie, po Live pewnie jest znacznie lepiej, ale na jednym ekranie jest marnie. A szkoda, po potencjal w tym wzgledzie jest spory. Na razie zostaly jeszcze dwa chapterki, ale mysle ze mocne 8/10 jest w pelni zasluzone. Aha i jeszcze uwaga co do grafy. IMO jest bardzo dobra, animacje postaci w miare a masakra na ekranie calkiem realistyczna, tutaj nie mozna sie w ogole przyczepic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mastha z Twojego punktu widzenia gra może ssać za różnego typu udziwnienia, ale na tle serii są to zupełnie normalne rzeczy. Gra jest bardziej skierowana do określonej grupy odbiorców. Mój kumpel mówił to samo co Ty o sterowaniu, ja natomiast na to, że bieganie w czasie strzelania zrobiło by z tego bezsensowny shooter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle niestety potwierdzam mam 2 wersje. Jestem psycho fanem RE. Piatka na poczatku wydawala mi sie bardzo srednia.....poza wymiatajaca grafa (jedna z najlepszych gfx wogole) nie pokazala mi nic. Potem bylo duzo lepiej. Ja daje -9/10 świetna pozycja polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki znów 2017 rok lol ? Z tego co czytałem, to Capcom tylko zakłada, że może im zająć to aż 8 lat.Do tego czasu wiele się może zmienić, a oni nawet niewiedzą czy w ogóle zrobią 6 część. Co do 5 to już przeszedłem i ogólnie można pograć. Im dalej tym ciekawiej. A co do sterowania to takie właśnie miało być. To właśnie odróżnia RE od zwykłych shooterów. Poczucie zagrożenia i bezradności jak Cie otacza horda przeciwników. Musisz też oszczędzać amunicję by jej starczylo na później. Chociaż w 5 jakoś juz mniej mi jej brakowało niż np. w RE4, gdzie momentami musiałem biegać z nożem, bo nie miałem nawet jednego naboju pistoletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki znów 2017 rok lol ? Z tego co czytałem, to Capcom tylko zakłada, że może im zająć to aż 8 lat.Do tego czasu wiele się może zmienić, a oni nawet niewiedzą czy w ogóle zrobią 6 część. Co do 5 to już przeszedłem i ogólnie można pograć. Im dalej tym ciekawiej. A co do sterowania to takie właśnie miało być. To właśnie odróżnia RE od zwykłych shooterów. Poczucie zagrożenia i bezradności jak Cie otacza horda przeciwników. Musisz też oszczędzać amunicję by jej starczylo na później. Chociaż w 5 jakoś juz mniej mi jej brakowało niż np. w RE4, gdzie momentami musiałem biegać z nożem, bo nie miałem nawet jednego naboju pistoletu.

Ja rozumiem, ze to jakas kontynuacja serii, ale tworzenie poczucia zagrozenia i bezradnosci przez brak mozliwosci ruchu i jednoczesne przeladowanie? Come on, mozna to rownie dobrze (a moze i lepiej) zrobic innymi sposobami. Zreszta powiedzialem, idzie sie przyzwyczaic do takiej obslugi, ale na miano wygodnej to raczej nie zasluguje. Z tym oszczedzaniem amunicji to tez bym nie przesadzal, w 1 moze 2 momentach faktycznie bylo krucho i trzeba bylo isc na solo z maczeta w reku, ale poza tym zawsze jakies ammo lezalo (szczegolnie w trupach). Zostal mi finalowa walka, ale do gry napewno wroce. Co wiecej, chetnie pogram w kontynuacje, ale za 8 lat to chyba raczej bede mial inne zajawki niz konsolka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wiecej, chetnie pogram w kontynuacje, ale za 8 lat to chyba raczej bede mial inne zajawki niz konsolka ;)

Za 8 lat to będziemy na OnLive pocinali :P .

 

Co do amunicji to ja na medium nie miałem, żadnych problemów. W sumie długo latałem z Stun rod - niesamowita maczetka, dzięki której możemy zabijać nadbiegające hordy :) .

Edytowane przez eragonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie długo latałem z Stun rod - niesamowita maczetka, dzięki której możemy zabijać nadbiegające hordy :) .

Racja, sieczke mozna robic niezla. Mozna jednak latwo popelnic inny blad: dac to Shevie. Ja tak zrobilem i lala mimo tego ze miala dobra gnaty i w opor amunicji to non stop latala z palka, idzie tlum to stoje i z dystansu strzelam a ona co? Oczywiscie avanti w najwiekszy mlyn, w koncu jej to zabralem, bo glupota partnerki mnie dobijala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś chętny na przejście gry w co-op'ie? Będę pierwszy raz przechodził grę. Obowiązkowo HS :) PW do mnie i bym podał GG. Ale 13-letnik dzieciom podziękuję.

 

Oczywiście xbox 360

Edytowane przez binio21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...