Skocz do zawartości
Gość janefonda

Macbook?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość janefonda

Prawie zdecydowałem się kupić MacBooka.

 

Wg mnie za:

przyzwoita cena jak na rozmiar 13"

stabliność OS X

design

 

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WARTO !!!

Posiadam MacBook-a prawie pół roku i chciałbym aby wszystkie produkty były tak przereklamowane B-)

Owszem cena nie jest niska ale używanie Mac OS-X na MacBook-u powoduje szczere zadowolenie.

Ostatnio zauważyłem u siebie dziwne zjawisko - mam sporo wolnego czasu, który mogę przeznaczyć na rozrywkę (film, muzyka, gry). Po prostu komutera używam, nie instaluję co 2 miechy systemu, nie ma wirusów (brak spowalniających antywirów), nie giną mi dane, nie zmieniam sterowników do grafiki co tydzień, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajne zabawki ale mnie ostatnio OSX zrazil tym ze nie moglem odtworzyc/edytować filmow ze swojej kamerki JVC bo sa kodowane jako MPEGi... a za kodek do OSX trzeba zaplacic jeszcze 20$ :/ i jak na razie nie znalazlem alternatywy za friko.

 

Najwieksza zaleta jak dla mnie jest doskonala klawiatura, kulturalna praca i dobra bateria ktora trzyma 5h :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość janefonda

dzięki. jako alternatywę widzę lenovo x60. (wazy 1,3kg!) co byście wybrali?

Edytowane przez janefonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WARTO !!!

Posiadam MacBook-a prawie pół roku i chciałbym aby wszystkie produkty były tak przereklamowane B-)

Owszem cena nie jest niska ale używanie Mac OS-X na MacBook-u powoduje szczere zadowolenie.

Ostatnio zauważyłem u siebie dziwne zjawisko - mam sporo wolnego czasu, który mogę przeznaczyć na rozrywkę (film, muzyka, gry). Po prostu komutera używam, nie instaluję co 2 miechy systemu, nie ma wirusów (brak spowalniających antywirów), nie giną mi dane, nie zmieniam sterowników do grafiki co tydzień, itp.

No popatrz a ja u siebie jakos nie instaluje co dwa mce systemu, nie gina mi sterowniki oraz dane, antywir mi nie zamula kompa itp..

 

Jak dla mnie MacBook to zabaweczka nie na nasze realia (cena, zastosowanie) stad wolalbym lepszego lapka niz to "cudo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki. jako alternatywę widzę lenovo x60. (wazy 1,3kg!) co byście wybrali?

Pisząc "dzięki" widać, że dokonałeś już wyboru. Jeżeli o mój wybór się pytasz to odpowiedż zapewne znasz :wink:

 

No popatrz a ja u siebie jakos nie instaluje co dwa mce systemu, nie gina mi sterowniki oraz dane, antywir mi nie zamula kompa itp..

 

Jak dla mnie MacBook to zabaweczka nie na nasze realia (cena, zastosowanie) stad wolalbym lepszego lapka niz to "cudo".

Oczywiście bardzo trudno przekonać kogoś do zmiany Win+PC na Mac OS-X+Mac al zapewniam, że warto spróbować. Dodam tylko, że także myślałem iż jestem zadowolonym użytkownikiem PC i nie potrzeba mi do szczęścia nic - teraz wiem że się myliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że także myślałem iż jestem zadowolonym użytkownikiem PC i nie potrzeba mi do szczęścia nic - teraz wiem że się myliłem.

Tyle tylko że twój laptop jest najzwyklejszym komputerem PC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko że twój laptop jest najzwyklejszym komputerem PC...

Nie do końca zwykłym PC :wink:

Na PC miałbym windę i byłbym "zadowolony", tu mam OS-X i jestem rzeczywiście zadowolony.

Jak jedna z reklam głosi PRAWIE robi różnicę - w tym wypadku system operacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję korzystać trochę z Macbook'a i wrażenia jak dla mnie super! System nie zaśmieca się tak łatwo jak to wygląda w przypadku Windows'a. Nie będę wspominał o wrażeniach wizualnych bo praktycznie to samo można uzyskać na zwykłym PC. Co do samego komputera, jego wykonanie stoi naprawdę na bardzo wysokim poziomie i nie jeden laptop z wyższej półki może schować się pod stół. Bateria trzyma ok 5-6h, to kolejna zaleta. Teraz kupując jakiegoś notebook'a wolałbym dopłacić do MAC'a.

Edytowane przez Griszman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam nienawiść.

 

Widziałem, uzywałem - mocno przereklamowany i dla mnie OS X nie oferuje niczego co było by warte o tyle wyższej ceny, za komputer który od normalnego PC rózni sie tylko systemem i wyglądem.

 

 

Może jakbym nigdy w zyciu nie widział niczego poza windowsem tak jak większosc uzytkownikiów nowych maców to miał bym trochę inne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panna kupiła sobie maca i dosłownie to samo co kucyk pisał o koledze, starego vaio który miał służyć jako sprzęt na windowsie wogóle nie używa. Jak to ktoś kiedyś ładnie ujął "Mac-a sie nie posiada, Mac-a się wyznaje"

 

Jak dla mnie to ten lapek jest zamały do codziennego użytku, chociaż wygląd w wersji black ma całkiem całkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać że nie miałeś w ręce macbooka Pro :D miodzio.

Chociaż jestem zdania że powinni taak jak był ibook 14" (G4) zrobić wersję 14" macbooka. albo 15" tylko że uboższą niż macbook pro, żeby nei dublować.

 

 

Ja się właśnie do jakiegoś używanego powerbooka szukuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...