Skocz do zawartości
Maverik

Lg 226 Wa-wn Vs. Samsung 226 Bw

Rekomendowane odpowiedzi

Roznice w obu monitorach :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zdjecia sa w kolejnosci Samsung (lewa) --- LG (prawa)

 

Jutro odbieram mojego LG 226 wa-wn postaram sie dodac sporo testow i zdjec calego monitora, a odnosnie tych zdjec powyzej to chyba nie ma watpliwosci ze LG wypada lepiej niz Samsung. Byc moze na tych zdjeciach prezentowany jest ten z gorsza matryca np "A", lub "C" tego nie wiem... Mimo to uwazam ze bezpieczniej jest zakupic LG chocby dlatego ze nie jestescie narazeni na "loterie" matryc no i ta 30 dniowa gwarancja na piksele. Aha czytalem ze w Samsungach o tych slabszych matrycach istnieje 100% szansy pojawienia sie badpiksela... co wiecej zazwyczaj lubia sie spalac parami :D czyli czeka was lipna matryca plus dwa piksele. Oczywiscie nie twierdze ze jest tak w kazdym modelu, jednak szansa jest sporo powyzej 70 %. I nie jest to mojde zdanie tylko opinia osob ktore je posiadaja.

 

Aha testy Samsunga pokazuja ze ten ma zbyt przejaskrawiona matryce, specjalisci twierdza ze jest ona zbyt przesadzona, trzeba sie sporo nameczyc aby ja przywrocic do normalnosci.

 

Mam nadzieje ze troszeczke pomoglem :)

Edytowane przez Maverik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczegolne uznanie w przypadku LG zasługuje technologia F-ENGINE, która wpływa na poprawienie jakości kolorów, obrazu i pola widzenia, dzięki wykorzystaniu technologii DAFITM (Digital Adaptive Fine Image). DAFITM zawiera funkcję RCM (Real Color Management), która pomaga uzyskać naturalne barwy oraz funkcję ACE (Adaptive Color and Contrast Enhancement), która optymalizuje jasność i kontrast oraz zwiększa dynamikę ruchomego obrazu filmów, gier i animacji.

Oraz Technologia DFC (Digital Fine Contrast) któa pozwala uzyskać bardzo wysoki kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Maverik, takiego czegoś potrzebowałem, poczekam na twoje testy i się chyba przekonam do tego LG bo na 226CW nie chce mi sie czekać, a ciekawe jak Xvid z birate ok. 850 kb wygląda z odległości 3 m na tym LG. Przypadkiem ten LG nie ma czegoś takiego jak rwanie na krawędziach poruszających sie obiektów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maverik, Ty chyba dla LG pracujesz :lol:

zwlaszcza Twoj drugi post w ktorym dosc bezczelnie cytujesz jakas reklamowke LG ;)

 

a zeby nie bylo OT, to faktycznie 226bw wypada bladzienko.. przydalaby sie informacja, ktora to matryca jest na tych fotach, ale pewnie testujacy takowej nie posiadal.. ciekawe jak wypadlyby fotki z bokow robione i z dolu/gory, bo takie efekty "przygaszenia" i "rozjasnienia" mozna chyba w ustawieniach zrobic.. choc w przypadku samsunga czern niebedeca czernia powala..

Edytowane przez Mumin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem, więc tak... Monitor posiadam od jakis 3 godzin, zdazylem wszystko podlaczyc i dojsc do pewnych poczatkowych wnioskow. Oto one:

 

1. Wizualnie monitor naprawde powala, biała stopka oraz tylnia obudowa i czarna ramka na przodzie, wszystko z ekskluzywnym lekkim połyskiem.

2. Jakosc wykonania na wysokim poziomie, detale oceniam w skali 1-10 na 10.

3. Bardzo wygodna jest mozliwosc obrocenia monitora wokol wlasnej osi o 360 stopni, w stopce jest umieszczony mechanizm obrotowy, oraz mozliwosc pochylenia panelu do przodu badz tylu.

4. Menu troszki zakrecone, ale mozna sobie poprzez program (w wyposazeniu CD) sterowac z poziomu windowsa.

5. Niektorzy narzekaja troche na podswietlenie przycisku czuwania (pomarancz) i pracy (niebieski), że ten ostatni troche jest za mocny, mi to wogole nie przeszkadza.

 

To narazie poczatkowe wnioski dotyczace raczej wygladu. W piatek specjalnie wypozyczam dobra cyfrowke i porobie zdjecia calego monitora, matrycy, menu itp. Dodatkowo chce nakrecic kilka filmikow jak monitor sprawuje sie w grach , filmach. Postaram sie umiescic wszystko jak najszybciej na forum. Filmiki pojawia sie na YouTube (link oczywiscie podam).

 

Pozdrawiam i zapraszam w weekend !

 

Udało mi się odszukać coś takiego:

Teraz kolejnosc jest taka : LG - - Samsung

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zeby nie bylo OT, to faktycznie 226bw wypada bladzienko.. przydalaby sie informacja, ktora to matryca jest na tych fotach

nikt nie wspomina tu i na innym forum ale monitory do robienia fotek porównawczych muszą być ustawione conajmniej na taką samą jasność :) :) :) :) w tym LG albo jest włączony F-engine albo ręcznie podbita jasność, kąty na TN (w pionie) tez zależą od nastawy KONTRASTU!!!

 

przykład z mojego zbioru fotek iiyama 22" 1000:1

 

http://img180.imageshack.us/img180/6236/kontrastvsux2.jpg

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"w tym LG albo jest włączony F-engine albo ręcznie podbita jasność,"

Taaa a to ciekawe skad Pan ma takie informacje ? A moze Ten Samsung ma specjalnie zmniejszona jasnosc ? Aby Lg wypad lepiej :blink: Nie rozumiem po co firma zajmujaca sie testami mialaby ktorys model faworyzowac :blink: Wiec takie prorocze sugestie sa chyba nie na miejscu...

 

Wiecej zdjec jak juz mowilem dodam na weekendzie.

Edytowane przez Maverik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa a to ciekawe skad Pan ma takie informacje ? A moze Ten Samsung ma specjalnie zmniejszona jasnosc ? Aby Lg wypad lepiej :blink: Nie rozumiem po co firma zajmujaca sie testami mialaby ktorys model faworyzowac :blink: Wiec takie prorocze sugestie sa chyba nie na miejscu...

 

Wiecej zdjec jak juz mowilem dodam na weekendzie.

heh, ciekawe że:

 

TU SAMSUNG 2232GW BIJE NA ŁEB samsunga 226BW :mur: :mur: :mur: :

http://product.pcpop.com/000046575/Picture.html

 

TU SAMSUNG 223BW bije na łeb samsunga 226BW :mur: :mur: :mur: :

http://product.pcpop.com/000047752/Picture.html

 

 

 

proszę zobaczyć mega test 22" z tej samej strony:

http://www.pcpop.com/doc/0/174/174242_9.shtml

 

SAMSUNG i LG zdobyły 2 najwyższe miejsca (samsung wygrał) z minimalną różnica końcowa w punktach, te same fotki porównawcze juz wyglądają inaczej:

 

biel samsung 226:

http://product.pcpop.com/000037087/Picture/000304498.html

 

biel LG 226 fatalnie:

http://product.pcpop.com/000034761/Picture/000306624.html

 

itd:

http://www.pcpop.com/doc/0/174/174242_9.shtml

http://www.pcpop.com/doc/0/174/174242_10.shtml

http://www.pcpop.com/doc/0/174/174242_11.shtml

http://www.pcpop.com/doc/0/174/174242_12.shtml

http://www.pcpop.com/doc/0/174/174242_13.shtml

http://www.pcpop.com/doc/0/174/174242_14.shtml

http://www.pcpop.com/doc/0/174/174242_15.shtml

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście coś nie gra w tych testach. Ja mam Samsunga 226bw najprawdopodobniej na matrycy c.

W tych testach chyba jest ustawiona inaczej jasnośc na monitorach mojemu samsungowi na pewno jest bliżej do lg226 lecz na maksymalnej jasności ten monitor średnio nadaje się do pracy. Zresztą czarny ekran na oko też nie wygląda tak źle jak na załączonych obrazkach podświetlanie na czarnym widzę jedynie przy krawędziach. Niestety nie mam aparatu żeby zrobic zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze zwrocic jednak uwage Panie GmFriend ze ja porownalem modele inne... Ten Lg ktory podales to LG 225 WTQ a nie WA-WN (jest na szybszej matrycy), tak samo Samsung jest jakis inny... podejzewam i pewnie mam racje jest to maksymalna bilem monitora na ktorej własnie jak mowi PIOTRELE nie da sie wogole pracować. Bo do tych zdjec podkrecono biel na maxa.

Edytowane przez Maverik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się źle zrozumieliśmy chodziło mnie o testy mavrika i to że na LG jest podbita jasnośc. Na pewno gdyby na dwóch monitorach była nastawiona ta sama jasnośc wyglądało by to inaczej. Ustaw jasnośc na 50 i wyślij fotki wtedy bedzie można ocenic. Zresztą i w drugie testy też śrenio wieżę bo byc może są podobnie opracowywane jak testy kart graficznych w myśl zasady kto więcej da ten je ma.

Edytowane przez piotrele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na biel zawsze sprawdzajcie jaki jest przy danym ustawieniu poziom czerni. Gorzej jeśli monitor ma aktywne funkcje dynamicznego kontrastu itp. - w takim przypadku trzeba wyświetlić połowę ekranu czerni i połowę bieli - gdyby nie dało się takiej "dynamicznej funkcji" wyłączyć ( i najlepiej zmierzyć natężenie tych dwóch wartości ;) )

 

Chyba się źle zrozumieliśmy chodziło mnie o testy mavrika i to że na LG jest podbita jasnośc. Na pewno gdyby na dwóch monitorach była nastawiona ta sama jasnośc wyglądało by to inaczej. Ustaw jasnośc na 50 i wyślij fotki wtedy bedzie można ocenic. Zresztą i w drugie testy też śrenio wieżę bo byc może są podobnie opracowywane jak testy kart graficznych w myśl zasady kto więcej da ten je ma.

To nie jest dobry pomysł z tą 50 - cyferka cyferce może nie być równa ;)

 

Lepiej wyświetlić kolor 127/127/127 , ustawić oba monitory na taką jasność aby natężenie emitowanego światła na obu monitorach była identyczna ( powiedzmy jeden ustawiamy na jasność 75% i drugi tak korygujemy aby mu dorównać ). Następnie robimy fotkę czerni na obu , bieli i.... możemy w ten czas o czymś rozmawiać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobie dokladne zdjecia i bieli i czerni akurat tego modelu LG wa-wn. Postaram sie rowniez nakrecic kilka filmow. Mam nadzieje ze uda mi sie pokazac co potrafi ten monitor. Na ostateczne starcie zapraszam w sobote do tego czasu udokumentuje wszystko. Napisze tez wyczerpująca opnie z tych kilku dni posiadania owego modelu.

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobie dokladne zdjecia i bieli i czerni akurat tego modelu LG wa-wn. Postaram sie rowniez nakrecic kilka filmow. Mam nadzieje ze uda mi sie pokazac co potrafi ten monitor. Na ostateczne starcie zapraszam w sobote do tego czasu udokumentuje wszystko. Napisze tez wyczerpująca opnie z tych kilku dni posiadania owego modelu.

Pozdrawiam !

Dzisiaj zakupiłem tenze monitor. W czwartek ma byc w domu, wiec ja tez jakies foty dam, wyraze swoja opinie i porownam z moim staruszkiem Samsungiem 795MB. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem tenze monitor. W czwartek ma byc w domu, wiec ja tez jakies foty dam, wyraze swoja opinie i porownam z moim staruszkiem Samsungiem 795MB. :)

No to zapowiada sie piekny tescik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem dodać że wczoraj oglądałem Samsunga 226BW (oczywiście bez oznaczenia matrycy więc chyba wersja "C") i miał uszkodzoną matrycę - subpixele. W sklepie grzecznie mi powiedziano że nie wiadomo kiedy przyjdą nowe (chyba dopóki ten nie zejdzie), a subpixele w takiej liczbie nie podlegają wymianie gwarancyjnej (Apollo/Kraków). To już trzeci tego typu przypadek w przeciągu tygodnia w Kraku (poprzednie dwa na szczęście znajomi).

 

Dzisiaj jadę obejrzeć LG226WA :-)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko ma jakies inne oznaczenie, musisz poszukac. Tylko patrz na oznaczenia bo jest taki w tych kolorach o ktore pytasz ale WTQ a to calkowicie inny model.

Edytowane przez Maverik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A panorame LG 20 cali na tej matrycy znajdę? Wypuścili w ogóle takie modele?

 

Ciekawie zapowiadają sie te testy :) Jeśli faktycznie monitor będzie tak dobry jak wychodzi z pierwszych zdjęć szykuje sie bardzo poważna pozycja dla wszystkich zaintresowanych, w tym i dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie caly czas rozmawiamy na temat tego monitora: LG 226 WA-WN

Dołączona grafika

@DziubekR1 dobrze rozumie. To jest tylko takie zdjecie na skapcu. I tak szczesliwie dla mnie sie składa, ze kupowałem w sklepie na pierwszej pozycji z tym, ze zapłaciłem 20zł mniej. :razz:

 

Jest tylko ma jakies inne oznaczenie, musisz poszukac. Tylko patrz na oznaczenia bo jest taki w tych kolorach o ktore pytasz ale WTQ a to calkowicie inny model.

Z tego co sie orientuje to WTQ od WA-WN rozni sie design-em i brakiem HDMI. TU jest ladne porownanie dostepnych w Polsce monitorów LG zaczynajacych sie na L226.

 

 

@Maverik na ile masz ustawiana jasnosc i kontrast? Ustawiłem na 25 jasnosc, a 30 kontrast i dalej daje mi po oczach. Wczesniej na CRT jasnosc miałem ustawiona na 0 takze moze dla tego nie moge sie przyzyczaic do zywszych kolorów. :)

Edytowane przez new332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DziubekR1 dobrze rozumie. To jest tylko takie zdjecie na skapcu. I tak szczesliwie dla mnie sie składa, ze kupowałem w sklepie na pierwszej pozycji z tym, ze zapłaciłem 20zł mniej. :razz:

Z tego co sie orientuje to WTQ od WA-WN rozni sie design-em i brakiem HDMI. TU jest ladne porownanie dostepnych w Polsce monitorów LG zaczynajacych sie na L226.

@Maverik na ile masz ustawiana jasnosc i kontrast? Ustawiłem na 25 jasnosc, a 30 kontrast i dalej daje mi po oczach. Wczesniej na CRT jasnosc miałem ustawiona na 0 takze moze dla tego nie moge sie przyzyczaic do zywszych kolorów. :)

Ja mam to i to ustawione na 85, :D na takich parametrach jak masz Ty to jak dla mnie zbyt ciemno:)

 

Model WA-WN ma wejscie HDMI, a WTQ niestety tego wejscia nie ma :(

Juz jutro pojawie się z fotkami i tescikiem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to i to ustawione na 85, :D na takich parametrach jak masz Ty to jak dla mnie zbyt ciemno:)

 

Model WA-WN ma wejscie HDMI, a WTQ niestety tego wejscia nie ma :(

Juz jutro pojawie się z fotkami i tescikiem:)

8O Mi przy takich ustawieniach oczy wypala. Ciemno Ci?! To Ty w okularach przeciwsłonecznych przy kompie? Do gier/filmow takie ustawienia sa jak najbardziej optymalne, ale do codziennego korzystania to smierc oczom...

 

WTQ takze nie ma opcji PIP. ;) I paru innych bajerów, które rzadko sie przydaja.

Mi tam sie nie chce na razie pstrykac fotek - z roboty zmeczony przychodze i wole odpoczac niz robic zdjecia. Jak pozycze statyw to w niedziele zrobie kilka ciekawszych fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...