Skocz do zawartości
Maverik

Lg 226 Wa-wn Vs. Samsung 226 Bw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W simtechu w Bialystoku zalamali mnie ... 1700 za ten monitorek :pmasakra jednak poszukam gdzies w sklepie internetowym .

wtf lol ocb :lol2: W necie mozna znalezc za 1200zl a oni chca 500zł wiecej. Jakie zdzierstwo. :lol2: Bodajze w siriusie jest z aok 1,2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak. Tego monitora juz nie ma w produkcji. Niedlugo wychodzi nastepca, wiec mozna poczekac. Co do Siriusa, nie radze tam kupowac. Ja mialem "problemy" z nimi jeszcze zanim cokolwiek kupilem. Konkretnie to nawet sami nie wiedza co sprzedaja i na jakich zasadach. Sirius jak i spora czesc sklepow w ktorych zostaly jeszcze te monitorki, nie udziela gwarancji LG tylko swoja wlasna, przez co 30dniowa gwarancja LG przepada. Co jest smiesznego dalej? za 100,- mozna wykupic sobie u nich gwarancje na 0bad pix na 7DNI!!! czyli wielkie gowno, bo jak prawdopodobnie kazdy sie orientuje, przy zakupie towaru przez internet obowiazuje 10dniowa mozliwosc zwrotu. czyli od przekazania monitora przez firme, mamy mozliwosc obejrzenia monitora, a jesli nam sie nie spodoba, to w nieuszkodzonym opakowaniu fabrycznym i z cala zawartoscia mozemy go spokojnie zwrocic. Duza czesc sklepow o tym nie informuje, tak jak Sirius, przez co naciagaja ludzi na gwarancje 7dni, gdzie z ustawy mamy 10dni.

 

A tu male info. Jesli sklep w zaden sposob nie poinformuje was o tym, ze przysluguje wam 10dni na oddanie sprzetu bez podania przyczyny, okres ten wg. ustawy przedluza sie nawet do 3 miesiecy, od daty przekazania sprzetu. chyba ze sklep z opoznieniem was o tym poinformuje, wtedy liczy sie 10 dni od dnia poinformowania.

 

sam szukalem tego monitora no i niestety juz nigdzie go nie ma na korzystych warunkach. Sory, zostala 1 sztuka w MM, ale 1700,- to ja za niego nie dam :P

 

 

@new332 w Vobisie z tego co wiem nie prowadza LG, bynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Zamierzam kupic Lg 226 WA-WN

czy sa jakies opcje w menu ktore pozwalaja wyswietlic 3 kolory (zieolony, niebieski, czerwony) lub w jaki inny sposob sprawdzic monitor na pixele lub subpixele?

Na co zwrocic uwage przy kupnie

Monitor jest jeszcze dostepny w hurtowniach.

LG w rozmwie telefonicznej potwierdzilo ze daje 30 dni gwarancji na swoje monitory i jesli pojawi sie choc jede subpixel nastepuje wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pokaz mi sklep, ktory udzieli ci gwarancji producenckiej, a nie swojej wlasnej. Odpusc ten monitor, bo to co zostalo na naszym rynku, to sprzet od ruskich, albo innych tam ukrain.

hurtownia ABC DATA

 

gwarancja jest producenta 30 dni na podstawie karty gwarancyjnej i dowodu zakupu.

 

Zamowienie juz poszlo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i spoko monitor jest moim zdaniem lepszy od samsunga 226bw wiec sie nie martw co do 3 kolorow to np w programie everest jest monitor diagnostic tool i tam masz te plansze z kolorami

dodam ze mala szansa jest na badpiskele w tym modelu ;) na 4 modele zaden nie mial ani jednego badpixela

kolorki dopiescisz i bedzie smigac najwazniejsze moim zdaniem troche gamme obnizyc w sterach i czern jest 1 klasa ;)

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 3 kolorow to np w programie everest jest monitor diagnostic tool

Mala szansa jest na badpiskele w tym modelu ;)

Troche gamme obnizyc w sterach i czern jest 1 klasa ;)

dziekuje za cenne porady i informacje. Jak monitor dotrze do mnie zdam krotka relacje.

A jesli chodzi o te sterowniki to trzeba zainstalowac? Myslalem ze wystarczy podlaczyc do kompa jak crt.

Czy nie mozna wyregulowac tylko lcd w menu?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymalem juz monitor. Pierwsze wrazenia pozytywne. dobra jakosc wykonania. Kupowalem w ciemo nie widzac monitora, tylko ze zdjec. I pierwsze co zauwazylem to blyszczaca ramka, szkoda ze nie czarna matowa, tyl bialy i stopka nie przeszkadzaja. Jakosc obrazu w porownaniu do crt dobra. Szukam tylko odpowiedniej rozdzielczosci. Rozdzielczosc natywna jest dla mnie zbyt duza i za male jest wszystko. Probuje dostroic monitor takze pod siebie. Zauwazylem ze przy zmiejszaniu jasnosci zaczyna cos buczec w lcd. czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam sie nad kupnem 226WA-SN (srebrny). Przez jakis miesiac nie bylo go nigdzie dostepnego, wkoncu pojawil sie w Komputroniku. Jednak jest on tam dostepny na zamowienie, co zwrocilo moja uwage. Wyslalem kilka mejli, zeby sie dowiedziec czy czasem nie jest to jakis lezak magazynowy lub moze z zagranicy, jednak nie dostalem zadnej odpowiedzi na te pytanie. Orientowal sie moze ktos jak to wyglada i moze dostal jakas odpowiedz na to ??

 

Jeszcze mysle tez nad nastepca (??) tego modelu - 227WT. Ten jednak jest czarny ( wolalbym srebrnego). Wykorzystywany bedzie glownie do internetu, sporo filmow, troszke pracy biurowej i CAD, gry baaardzo zadko (moge powiedziec ze wcale). "Koczowac" na tego 226 czy moze brac 227 ??

 

Dzieki za wszelkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i spoko monitor jest moim zdaniem lepszy od samsunga 226bw wiec sie nie martw co do 3 kolorow to np w programie everest jest monitor diagnostic tool i tam masz te plansze z kolorami

dodam ze mala szansa jest na badpiskele w tym modelu ;) na 4 modele zaden nie mial ani jednego badpixela

kolorki dopiescisz i bedzie smigac najwazniejsze moim zdaniem troche gamme obnizyc w sterach i czern jest 1 klasa ;)

Tak skąd masz takie wyrobione zdanie, matryce Samsunga 226BW - S są niesamowite w parametrach jakościowych i maja niezwykle niski input lag, przy niej LG jest miękkie.

 

Witam. Zastanawiam sie nad kupnem 226WA-SN (srebrny). Przez jakis miesiac nie bylo go nigdzie dostepnego, wkoncu pojawil sie w Komputroniku. Jednak jest on tam dostepny na zamowienie, co zwrocilo moja uwage. Wyslalem kilka mejli, zeby sie dowiedziec czy czasem nie jest to jakis lezak magazynowy lub moze z zagranicy, jednak nie dostalem zadnej odpowiedzi na te pytanie. Orientowal sie moze ktos jak to wyglada i moze dostal jakas odpowiedz na to ??

 

Jeszcze mysle tez nad nastepca (??) tego modelu - 227WT. Ten jednak jest czarny ( wolalbym srebrnego). Wykorzystywany bedzie glownie do internetu, sporo filmow, troszke pracy biurowej i CAD, gry baaardzo zadko (moge powiedziec ze wcale). "Koczowac" na tego 226 czy moze brac 227 ??

 

Dzieki za wszelkie odpowiedzi

Takie małe przemyślenie, premiera medialna LG L227WT/WH odbyła się kilka dni temu, wobec tego modele są dopiero zapowiedziane w sklepach. Nie wierzę, by w Polsce zdążyli z masowymi dostawami do sklepów jeszcze tego roku, będą to raczej sporadyczne przypadki, ale powodzenia. Lepiej wyszukać na dobrej matrycy 226BW, ewentualnie 2232BW po skalibrowaniu kolorów, ale ma dużo większy input lag :mad: . Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymalem juz monitor. Pierwsze wrazenia pozytywne. dobra jakosc wykonania. Kupowalem w ciemo nie widzac monitora, tylko ze zdjec. I pierwsze co zauwazylem to blyszczaca ramka, szkoda ze nie czarna matowa, tyl bialy i stopka nie przeszkadzaja. Jakosc obrazu w porownaniu do crt dobra. Szukam tylko odpowiedniej rozdzielczosci. Rozdzielczosc natywna jest dla mnie zbyt duza i za male jest wszystko. Probuje dostroic monitor takze pod siebie. Zauwazylem ze przy zmiejszaniu jasnosci zaczyna cos buczec w lcd. czy to normalne?

Witam

aktualnie mam jasnosc 35 kontrast 20 gdy schodze do 0 to z janoscia nic nie buczy, co do sterownikow jak pytales w poprzednim poscie to tak sa do monitora tez ;) no ale mi akurat chodzilo zeby pobawic sie obrazem rowniez w sterach do karty grf

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam problem ze swoim LG 226WA a mianowicie włącza sie on dopiero jak pokaze sie pulpit, po uruchomieniu komputera pozostaje w trybie czuwania i swieci sie zolta lampka. Monitor jest polaczony przez kabel DVI-D z grafika X800 GTO. Wiecie moze o co chodzi? nie da rady nawet wejsc do biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam problem ze swoim LG 226WA a mianowicie włącza sie on dopiero jak pokaze sie pulpit, po uruchomieniu komputera pozostaje w trybie czuwania i swieci sie zolta lampka. Monitor jest polaczony przez kabel DVI-D z grafika X800 GTO. Wiecie moze o co chodzi? nie da rady nawet wejsc do biosu.

 

 

 

zmien grafike albo podlacz przez dsub - po prostu niektore starsze grafiki maja wlasnie taki problem jak opisales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien grafike albo podlacz przez dsub - po prostu niektore starsze grafiki maja wlasnie taki problem jak opisales

ja mam X700 Pro i podlaczonego NEC 20WGX2 Pro Przez DVI i smigal od razu po odpaleniu kompa. a podlaczanie LCD pod D-suba jesli ma sie DVI to glupota. moze lepiej przeinstalowac stery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącza sie on dopiero jak pokaze sie pulpit, po uruchomieniu komputera pozostaje w trybie czuwania i swieci sie zolta lampka. Monitor jest polaczony przez kabel DVI-D z grafika X800 GTO.

Ja podlaczelem do zintegrowanej grafiki przez d-sub a potem do nvidia fx5200 dvi-d i zawsze byl wyswietlany post od plyty glownej i moglem wejsc do biosu.

Przyzwyczailem sie juz do tej natywnej czestowtliwosci 1650x1050 i jest naprawde duzy obszar roboczy.

Co do ustawien to na codzien uzywam jasnosc = 55, a kontrast 50 . Próbowalem cos zmienac w sterownikach nvidia ale nie bylem zadowolony ze zmnian ,zostalo na default.

Mialem natomiast inny problem na zintegrowanej grafice nie chcialy dzialac sterowniki LG, natomiast na laptopie na zintegrowaej, tez intelowskiej juz dzialaly, po zainstalwoani grafiiki na agp stery zaczely dzialac PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam problem ze swoim LG 226WA a mianowicie włącza sie on dopiero jak pokaze sie pulpit, po uruchomieniu komputera pozostaje w trybie czuwania i swieci sie zolta lampka. Monitor jest polaczony przez kabel DVI-D z grafika X800 GTO. Wiecie moze o co chodzi? nie da rady nawet wejsc do biosu.

widzialem gdzies taki problem koles podobno wymienil kabelek dvi i smigalo lepiej

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...