Skocz do zawartości
The_Crow

Amd Czy Intel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

 

Będę zmieniał kompa, jestem zdeklarowanym zwolennikiem AMD oraz ATI od wielu lat, ostatnie obniżki cen procesorów dają do myślenia. Nie znam się na procesorach Intela, ale zastanawia mnie czy rozsądne jest kupno(po niedawnych obniżkach cen) AMD Athlon 64 X2 6000+ czy może lepiej zainteresować się Intel E6750 s.775;

 

Interesuje mnie również wasza opinia co do karty graficznej. Chodzi o dwie sprawy, po pierwsze ATI czy Nvidia, po drugie jak już wspomniałem jestem zwolennikiem ATI, stąd moje pytanie czy warto teraz kupować np. Radeon 2900XT Asus 512MB VIVO, czy też prawdą jest że obecne karty to przedsionek do prawdziwych produkcji directX 10 zapowiadanych na wiosnę 2008 (R700) i lepiej jest wstrzymać się z kupnem nowego komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze od czego (Intel czy AMD / ATI czy Nvidia) nie będe pisał bo można poszukac w sieci parę testów i będzie wiadomo.

Wróżyć tez nie potrafię - więc nie mam pojęcia czy to przedsmak prawdziwych DX10 czy nie :P

 

Generalnie jak nie podasz jaki masz teraz konfig, to trudno będzie cos doradzać/odradzać. Ale jak masz jakiś sprzecik który ma co najmniej 3 lata, to na co byś nie zmienił to i tak odczujesz poprawę.

 

Co do samej karty graficznej (pewnie masz teraz na AGP jakiś zabytek) - to zawsze możesz kupic jakąś przejściową np GF6600GT (używka) lub GF7300GT (nówka) na PCI-E - na 1 wydasz ~100 PLN, na 2 ~200PLN, a przy wyminanie po nowym roku odzyskasz z 1/2 każdej z sum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumieliśmy się, ja zmieniam całego kompa a pytam tylko o grafę i procka. nie muszę brać bdziewnej grafy tylko po to żeby przeczekać do nowego roku, moja obecna karta pomimo że na AGP jeszcze sobie radzi. jeśli jest sens w kupnie Radeon 2900XT Asus 512MB VIVO to super jeśli nie to poczekam. nie czekam na odpowiedź wróżki tylko osób, które wiedzą coś na temat obecnych kart graf. co do procka to jak już powiedziałem nie znam sie na Intelu, dlatego ciekawi mnie czy różnica w wydajności jest aż tak duża że warto brać core 2 duo, czy jest znacząca różnica w poborze prądu przy AMD 6000+ jest to 125W a w E6750?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Co do proca AMD X2 6000+ jest wydajnym procem ale wydajniejszy i to jeszcze po oc będzie od niego E6750 one idą spokojnie na ok 4Ghz przy nieprzeciętnej płycie i pamięciach, i właśnie brałbym Intela, co do grafiki to radeony 2900 jakoś nie zachwycają, lepszym wyborem będzie 8800GTS 320/640mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest w Overclockingu procesora. Bo za cenę 6000+ nie dostaniesz tak wydajnego CPU u Intela.

 

Z kolei C2D po podreceniu do 3.0 Ghz będziesz miał 20- 30 % wydajniejszego procka od 6000+, oczywiście na oko i zależnie do czego wykorzystujesz.

 

 

Co do grafy, to moje zdanie jest takie jakie przypuszczasz, że GPu do dx10, będzie się nadawać dopiero w kolejnej generacji.

 

E6750 one idą spokojnie na ok 4Ghz

Naprawdę? :?: Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E6750 one idą spokojnie na ok 4Ghz przy nieprzeciętnej płycie i pamięciach

Ciekawe, bo na forum trochę osób je ma i wyniki to okolice 3,5-3,8.

Jeszcze bardziej naciągane, niż te rzekomo lekkie 3Ghz na brisbane.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ja nie lubię bawić się w podkręcanie wole wziąć mocniejszy sprzęt i tyle:P, jak na razie nadal nie wiem którą stajnię wybrać, ale jak wieści o grafach potwierdzą się to i tak będę czekał do wiosny 2008r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ja nie lubię bawić się w podkręcanie wole wziąć mocniejszy sprzęt i tyle:P, jak na razie nadal nie wiem którą stajnię wybrać, ale jak wieści o grafach potwierdzą się to i tak będę czekał do wiosny 2008r.

Czekać to możesz w nieskończoność. Masz potrzebę to zmieniasz sprzęt nie masz to nie.

Nie podkręcasz to kup 6000+. Wyjdzie taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać to możesz w nieskończoność. Masz potrzebę to zmieniasz sprzęt nie masz to nie.

Nie podkręcasz to kup 6000+. Wyjdzie taniej

Czyli podsumowując:

- nie podkręcasz - AMD [np. A64 X2 6000+/3.0 GHz BOX Socket AM2 588,00 zł]

- podkręcasz - Intel [np. Core2 D / 2.33 GHz BOX LGA775 629,00 zł]

Dobrze zrozumiałem ;) ?

 

Pozdrawiam, wyyzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując:

- nie podkręcasz - AMD [np. A64 X2 6000+/3.0 GHz BOX Socket AM2 588,00 zł]

- podkręcasz - Intel [np. Core2 D / 2.33 GHz BOX LGA775 629,00 zł]

Dobrze zrozumiałem ;) ?

 

Pozdrawiam, wyyzy.

Tak, ale...

 

Kupiłbym jedank e4500 na M0. Kosztuje te 150zł mniej niż e6550 i 100zł mniej niż 6000+

Wydajnościowo odpowiada on x2 @2.7-2.8ghz. Nawet jeżeli nie podkręcasz to będzie to chyba najlepsza propozycja. Chociaż całe oc może ograniczyć się jedynie do przestawienia fsb na 250 bez zmiany innych parametrów i wtedy mamy już 2750mhz czyli spoooro wydajniej niż jakikolwiek x2

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zxspectrum

panowie ja nie lubię bawić się w podkręcanie wole wziąć mocniejszy sprzęt i tyle:P, jak na razie nadal nie wiem którą stajnię wybrać, ale jak wieści o grafach potwierdzą się to i tak będę czekał do wiosny 2008r.

Procesor : AMD Athlon X2 6000 - 577 zł

Płyta Główna : DFI Infinity NF SLI-M2/G - 299 zł

 

to bedzie bardzo dobry wybor

 

pozatym w grudniu beda phenomy juz na rynku wiec zawsze masz opcje upgrade

 

ten model x2 6000 dostaje w boxie fajne chlodzenie z heatpipeami badzo wydajne i ciche odpowiednik takiego freezera 64 za 60zl cyzli dodatkowa osczednosc

 

 

jesli nie podkrecasz w tej cenie nic wydajniejszego od intela nie dostaniesz

 

Tak, ale...

 

Kupiłbym jedank e4500 na M0. Kosztuje te 150zł mniej niż e6550 i 100zł mniej niż 6000+

Wydajnościowo odpowiada on x2 @2.7-2.8ghz. Nawet jeżeli nie podkręcasz to będzie to chyba najlepsza propozycja. Chociaż całe oc może ograniczyć się jedynie do przestawienia fsb na 250 bez zmiany innych parametrów i wtedy mamy już 2750mhz czyli spoooro wydajniej niż jakikolwiek x2

jakby bylo pentium d czy 4 to tez bys to kupil i tak w kolko macieju

 

liczac plyta + procek od amd mamy konkurenta e6600 a w tej samej cenie e4500 + dobre plyciowo mamy zaledwie odpowiednika e6400

 

pozatym ten ujadajacy box ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara miłość nie rdzewieje, zostaje przy AMD i kupuję AMD Athlon X2 6000+. Mam tylko pytanie do "zxspectrum" jak to jest z tym upgradem, tzn. że będę mógł Athlona upgreadować do Phenoma? :) Co do płyty głównej to wybrałem Asus Crosshair - znalazłem ją za 590zł na jednej ze stron. Wszystko ładnie pięknie, tylko przerażają mnie cały czas te cholerne grafy. Na pewno poczekam do grudnia i zobaczę co się będzie działo na rynku. Jeśli chodzi o pamięci to zastanawiam się pomiędzy KINGSTON HyperX 800MHz DDR2 CL4 (4-4-4-12) a Corsair Twin2X DDR2 800MHz CL4-4-4-12 teraz patrze na 2Gb w grudniu pewnie będą to już 4Gb:) Monitor wybrałem EIZO LCD 17" S1731SHB - http://www.sirius.pl/partner_url_3_1185759...7_S1731SHB.html

Zasilacz TAGAN 500-U25 (500 Watt) Dual Engine.

 

Czekam na wasze opinie i ewentualne korekty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opowiedz nam wszystkim dlaczego akurat taka płyte głowna wybrałes ?

 

wg zapewnien AMD upgrejd do Phenoma bedzie mozliwy, jak to bedzie w praktyce wygldalo ? czas pokaze

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co to AMD 6000+? NIe dość, że piekarnik (125W!) to jeszcze słabsze niż odpowiednik u Intela. Przejrzyj testy i tyle, a nie polegaj na opiniach wyssanych z palca. O ile te 20-30% zegrar w zegra Intel jest szybszy zawsze, to w grach różnice potrafia być naprawdę ogromne - np. w niszczącym procesory Supreme commander.

 

Czyli - nie kupuj piekarnika tylko chlodny i wydajny proc. Jak nie ejstes przekoanny to uzyj google i sprawdz testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co to AMD 6000+? NIe dość, że piekarnik (125W!) to jeszcze słabsze niż odpowiednik u Intela. Przejrzyj testy i tyle, a nie polegaj na opiniach wyssanych z palca. O ile te 20-30% zegrar w zegra Intel jest szybszy zawsze, to w grach różnice potrafia być naprawdę ogromne - np. w niszczącym procesory Supreme commander.

 

Czyli - nie kupuj piekarnika tylko chlodny i wydajny proc. Jak nie ejstes przekoanny to uzyj google i sprawdz testy.

Nie przekonanych nie przekonasz :)

 

Dość, że najdroższy procek w ofercie AM2 to jeszcze płyta za ponad 5 stów. W takiej konfiguracji to już w ogóle się opłaca AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytę wybrałem m.in. po przeczytaniu jej testu na purePC.pl :P Powiedzcie dlaczego nie ta płyta? Ględzenie że płyta za ponad 5stów mnie nie przekonuję, każdy kupuje to na co go stać. Co do procka i testów, przeczytałem kilka dość ciekawych i szczerze mówiąc nie zauważyłem jakiejś znaczącej różnicy w grach pomiędzy Intel a AMD. Wiem, wiem zaraz fani Intela zaczną się śmiać, ale ja mówię poważnie przy porównaniu procków o tych ~samych parametrach różnice w grach są naprwde nie wielki. Natomiast różnica w cenie zauważalna. Jeśli się mylę proszę bardzo przekonajcie mnie, przecież właśnie po to napisałem tego posta. Mam taką prośbę jeśli ktoś ma zamiar przedstawić mocne argumenty co do Intela gromiąc AMD, proszę o podanie płyty głównej do tego procka wdzięczny bym był za Asusa.

 

PS. Zawęźmy rozważania do AMD Athlon 6000+ i Intel C2D E6600;6750;6850 - podałem taka rozpiętość w Intelu ponieważ ceny zmieniają się z dnia na dzień, więc dobrze mieć szerszą wiedzę.

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Edytowane przez The_Crow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Zawęźmy rozważania do AMD Athlon 6000+ i Intel C2D E6600;6750;6850 - podałem taka rozpiętość w Intelu ponieważ ceny zmieniają się z dnia na dzień, więc dobrze mieć szerszą wiedzę.

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Ale po co e6550, wystarczy jak kupisz e4500 i mobo za 400zł na P35. Nie przekroczysz 1000zł. A sprzęt będzie wydajniejszy.

Tutaj test e2100 czyli słabszego procka

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2906-7

 

Zwróć uwagę co potrafi taki e2100@ 2.4ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aldam - podałeś bardzo ciekawe rozwiązanie, ale zrozum ja chce kupić naprawdę porządny sprzęt. Spójrz na test AMD athlon 6000+ na http://www.benchmark.pl/ Wyraźnie widać że chcąc mieć coś lepszego od AMD 6000+ trzeba by wziąć Intel E6700. W takim układzie sytuacja wygląda tak: AMD 6000+ - 590zł i 160W Intel E6700 - 990zł i 130W. Marnie to wygląda biorąc pod uwagę ten test z którego jasno wynika że różnica w wydajności między tymi dwoma jest nieznaczna a różnic cenowa to aż 400zł :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aldam - podałeś bardzo ciekawe rozwiązanie, ale zrozum ja chce kupić naprawdę porządny sprzęt. Spójrz na test AMD athlon 6000+ na http://www.benchmark.pl/ Wyraźnie widać że chcąc mieć coś lepszego od AMD 6000+ trzeba by wziąć Intel E6700. W takim układzie sytuacja wygląda tak: AMD 6000+ - 590zł i 160W Intel E6700 - 990zł i 130W. Marnie to wygląda biorąc pod uwagę ten test z którego jasno wynika że różnica w wydajności między tymi dwoma jest nieznaczna a różnic cenowa to aż 400zł :mur:

Odpisuje na tego posta jedynie z dobrego serca;), bo w końcu to twoja kasa, a upierasz sie jakbys koniecznie chcial ja wydac na najgorsza opcje. Kupc co chcesz, ale chociaz zerknij na ceny:

 

E6750 (czyli lepszy od e6700 bo na szybszej szynie):

http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/197659 - od 680zl.

 

E6700 to stary, wycofywany z oferty model z dawno nieauktualizownymi cenami...

 

Za 900zl to masz u Intela Q6600, czyli czterordzenowiec taktowany zegrem 2,4GHz. Jak to nie jest porządny sprzęt, to co jest?

http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/150953

 

Za 950 zł to masz E6850zl, ktore zjada wszystko na sniadanie bez podkręcania.

 

Tak więc kup co chcesz, ale oszczedz tu nam swoich przemyslen nt. oplacalnosci, bo gdybys sie nzal i wiedzial co i jak, to bys nie pytal, a najapierw zadajasz pytanie,m a lyszac odpowiedzi probujesz nawrocic innych. Fanbojowanie zostaw na inne fora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komisarz - stary i wycofywany mówisz a e6750 to cudeńko tak? ciekawe jak to ma się do tego http://pclab.pl/art27171-9.html :lol2: mi to wygląda na zwyczajny proc po tuningu, ale przyzwyczaiłem się już do tego że fani Intela ratują swoje wywodu nie współmiernym do sytuacji prockiem. Zestawiasz dwie różne półki kolego i oczekujesz uznania. Na takie banialuki nie ma miejsca u moim poście, ja czekam na sensowne porównania i ewentualne przymiarki. Uważasz że e6750 jest godny uwagi? - super. Tylko mam jedno pytanie, gdzie widziałeś test w którym występuje e6750 i adm6000+? Bo ja nigdzie a tylko w takim zestawianiu widać by było różnice między nimi. Ja nie trzymam się kurczowo AMD, ale jeśli mam płacić więcej a nie od dziś wiadomo że intel jest droższy od AMD to chce wiedzieć że to jest dobra zmiana.

Edytowane przez The_Crow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komisarz - stary i wycofywany mówisz a e6750 to cudeńko tak? ciekawe jak to ma się do tego http://pclab.pl/art27171-9.html :lol2:

Stary - stary. Wycofywany - wycofywany. A gdzie napisałem że E6750 tego nie wiem, zapewne ulągło się to w twoim fanbojskim umysle... Co do linka - przeczytaj go sam, napisali dokladnie to samo co ja.

 

Chcesz siać zamęt, lolować i uprawiać inne formy fanbojowania - to idź na oślą, tutaj daj sobie już spokój, albo zamiast dawać linki do esejów pokaż jakieś konkretne wykresy na znanym portalu.

 

Zresztą - chcesz kupić AMD to kupuj, ale nie dorabiaj do tego ideologii... Ja swojego cennego czasu wiecej na ten wątek tracić nie zamierzam.

 

 

Tylko mam jedno pytanie, gdzie widziałeś test w którym występuje e6750 i adm6000+? Bo ja nigdzie a tylko w takim zestawianiu widać by było różnice między nimi.

Może jeszcze przynieśc i na tacy podać? A wcześniej prztłumaczyć? Jak nie potrafisz znaleźć testu, albo porównac wyników dwóch testów zawierającech interesujące cie procesory, to faktycznie masz problem, ktory nie ogranicza sie do wyboru procesora.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz max zestaw to w tej chwili bierz tylko Intela

 

A plyta teraz godna polecenia to ABIT IP35-E - ok 400 zl

 

I zauważ ze amd praktycznie sie konczy na 3000 Mhz, intel idzie troche lepiej, a jak porownujesz procesory to tescik od aldam'a TEST przedstawil wszystko - zauwaz ze jest tam w tescie X2 przetaktowany do 3000 - czyli jest to praktycznie Twoj 6000+...

 

wedlug mnie jak chcesz miec super sprzet to bierz ABIT IP35-E i q6600 - 4 rdzenie starcza Ci jeszcze na dlugo

 

A grafa ati 2900 jest ok - sam jestem posiadaczem poczciwe 9500pro i sobie chwale ;)

nv 8800 - tez jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...