Skocz do zawartości
N0M4D

Włączniki Przełączniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, krotkie szybkie pytanie [nie bardzo wiedziałem do ktorego działu się nadaje to zamieszczam tu

powiedzcie mi przeto zacni uzytkownicy jak działają przyciski power i reset, kiedy naciskam reset totak jak bym złączył ze soba dwa kable biegnące do niego? power działa na tej samej zasadzie czy na takiej ze włacza styk a po ponownym wciśnięciu rozłącza obwod? precyzyjniej tego nie nazwe, więc z gory przepraszam za archaicznie sformuowanego posta ;)

 

Pozdrawiam

 

Nomad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyzej 3 sekund bedzie sie wylaczac... O ile tak jest ustawione w biosie... Chyba ze sie myle :wink:

 

Mowie oczywiscie o przycisku power [;

Mi się wydaje że się jednak mylisz :P Szczerze mówiąc ja b. często pracuję na tzw. "pająku" (czyli podzespoły popodpinane kablami leżące na biurku/podłodze bez obudowy). I nie mam przycisków, toteż zawsze odpalam komputer jumperkiem (zworką) - taką jak ustawia się np. tryb pracy napędów IDE czy też resetuje BIOS.

 

Zwarcie dwóch drucików odpowiadających za Power On powoduje uruchomienie. Jeżeli zbyt długo przytrzymiesz zworkę (mowa tutaj o jakichś 5-10 sekundach) to czasami komputer może się spowrotem wyłączyć (tak jakbyś cały czas przycisk POWER na obudowie trzymał wciśnięty). Jeżeli chcesz go wyłączyć to na tej samej zasadzie - tylko czasem trzeba przytrzymać dłużej. Jeżeli przytrzymasz dłużej w jakimkolwiek przypadku to nic się nie stanie ;)

 

Miłego majsterkowania.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz niektore biosy maja ustawienie albo soft-off albo suspend przy >3 sekundach. A wlaczanie/wylaczanie to chyba jasno z siebie wynika, prawda? Wiec gdzie sie myle na chwile obecna? :wink:

Dobrze, już dobrze ;) Niektóre. Nie warto spekulować nad szczegółami, skoro temat został już zakończony, a poza tym nawet gdyby czas był nieco krótszy to i tak nie ma w tym praktycznie żadnej różnicy (patrząc oczywiście pod kątem tego wątku)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...