Skocz do zawartości
Pk.Master

Ati Radeon 9700PRO wzrost wydajności?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam kartę Ati Radeon 9700PRO (orginalna, z USA), słyszałem że te nowsze się nie kręcą ale moja się naszczęście kręci. Mój problem polega na tym że podkręcanie nie daje prawie żadnych rezultatów, różnice w 3dMarku są bardzo znikome (max. 300-400 3dMarków).

Co mam zrobić? Dlaczego się tak dzieje?

Proszę pomóżcie (proszę uprzejmie o nie pisanie odp. typu "a po co ją podkręcać")!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! 

Mam kartę Ati Radeon 9700PRO (orginalna, z USA), słyszałem że te nowsze się nie kręcą ale moja się naszczęście kręci. Mój problem polega na tym że podkręcanie nie daje prawie żadnych rezultatów, różnice w 3dMarku są bardzo znikome (max. 300-400 3dMarków). 

Co mam zrobić? Dlaczego się tak dzieje? 

Proszę pomóżcie (proszę uprzejmie o nie pisanie odp. typu "a po co ją podkręcać")!!!

IMHO

aby bylo widac rozneice w kreceniu grafy to proc musi byc wydajnieszy niz garfika a w twoim przypadku jest odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZALEŻY W KTÓRYM 3D MARKU TESTUJESZ? BO JAK W 03 TO 300-400 MARKÓW TO WCALE NIE JEST "ZNIKOMY" TYLKO TO JEST DUŻO. MYSLAŁEŚ ,ŻE CI PRZYBĘDZIE 2000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręci się kiepsko, ale się kręci - 325@360, 620@680.

 

Przy okazji, czy ktoś słyszał już o sterownikach (winMe) do tej karty które obsługiwały by już directX 9.0? Bo co mi po DirectX 9.0 jeżeli nie mam sterowników obsługujących najnowszego directa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to mam około 12500 3dMarków 2001SE.

Dobra, koniec tych rozpoznawczych pytań proszę przejść do tematu.

max cienizna

 

ja mam ponad 14000

 

ps.moze spróbj wgrac inny bios do tej grafy

Niema co sie dziwić , 3D MARK 2k1Se nie jest zbytnio obiektywnym testem , za duże znaczenie ma procesor , grafa niema za dużo do powiedzenia w tym tescie.Ja ma jakieś 15400 3D marków i nie sądze aby mój komp był aż tyle wydajniejszy od kompa PK.mastera wręcz przeciwnie w grach powinieniem mieć niższą wydajność.Chodzi mi oczywiście o te nowsze gry np.UT 2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! 

Mam kartę Ati Radeon 9700PRO (orginalna, z USA), słyszałem że te nowsze się nie kręcą ale moja się naszczęście kręci. Mój problem polega na tym że podkręcanie nie daje prawie żadnych rezultatów, różnice w 3dMarku są bardzo znikome (max. 300-400 3dMarków). 

Co mam zrobić? Dlaczego się tak dzieje? 

Proszę pomóżcie (proszę uprzejmie o nie pisanie odp. typu "a po co ją podkręcać")!!!

Ha wlasnie nie! Imnowsza tym lepiej sie kreci. moj stary sapphire chodzil ledwie na 370/340 a nowy na 410/350. A poza tym to masz cos skopane. Ja na AXP2200+ mialem 14500pkt.

Co do sterow to wszystkie catalysty od 3.0 w gore (najnowsze 3.2) obsluguja DX9.0. Do WinME tez sa-luknij na strone ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam chyba problem skoro ciągnie mi tak mało, czy to może być zpowodowane uszkodzeniem mechanicznym karty?

napewno nie! przejdz na WinXP i zaostrz timingi pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety WinXP sobie nie zainstaluje gdyż nie przepadam za tym systemem, a co do pamięci to masz rację, po ich "tuningu" mam praiwe 13000 3dMarków

wiec sugeruje chociaz win2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartezjusz, kręciłeś tego Radeona 9500PRo, bo masz dobry wynik?

Doszłem do tego że to procek napewno, podobno na P4 3,06 osiąga się w 3dMarku 2003 nawet powyżej 6000.

proc w 2003 nie ma wielkiego znaczenia (oczywiscie bez przesady ale czy jest to p4 3.0 czy xp 2ghz -nie ma praktycznie zadnego znaczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może, to było 16000 w 2001SE, nie wiem coś pokręciłem, ale to nie ważne. Mój kumpel ma prawie identycznego kompa tylko XP 2000 i ma 4150 (2003) Marków. Czym może być spowodowana różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 9500 zmodowane na 9700 i w 3dmarku 2003 na XP1700@2400 mialem 4100pkt dokladnie tyle samo co na 9700 sapphira, a jeszcze dodatkowo ta karta sie dobrze kreci 385/600 w 3dmarku 5000 rdzen idzie nawet na 400 ale po czasie sie zgrzewa i krzaki sie pojawiaja, musze mienic chłodzenie na Zalmana :)

 

Widzial ktos moda napiecia do 9700/pro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...