Skocz do zawartości
ULLISSES

Gg Czyli Gadu-gadu

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim zadasz jakiekolwiek pytanie, to koniecznie rzuć okiem do POMOCY, GG FAQ, skorzystaj z TEGO oraz przeczytaj poniższe info:

 

1. GG zawsze będzie darmowe.

2. GG ma częste problemy z działaniem.

3. GG może być obsługiwane przez wiele innych komunikatorów.

4. Większość problemów rozwiązuje ponowna instalacja.

 

Przepis na "mocną reinstalację" - usuwa problemy, których nie załatwia zwykła reinstlacja:

Skopiuj plik z archiwami (najlepiej tylko archives.dat i config.dat) Po tym odinstyaluj GG i wywal też pliki z C:\Documents and Settings\User\Gadu Gadu i jeszcze raz zainstaluj. Po instalacji skopiuj spowrotem 2 powyższe pliki do wojego profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faq

Do czego mi gg?

- do otrzymywania spamu i linków do stron z wirusami

 

Co potrafi gg?

- nic czego nie potrafiłby kazdy inny komunikator

 

Co wyróznia gg wsrod innych komunikatorow?

- to ze zwykle nie dziala

 

Po instalacji gg uzycie cpu wynosi 100%, co zrobić?

- odinstalować gg.

 

GG umozliwia sluchanie radia dlatego jest lepsze od innych komunikatorów

- gg nie umozliwia słuchania radia. Do odtwarzania radia wykorzystywany jest winamp.

 

Inne komunikatory są gorsze bo nie obslugują wszystkich funkcji gg

- inne komunikatory obsługują prawie wszystkie funkcje gg(np tlen obsługuje rozmowy, przesyłanie plików, obrazków, a z wtyczkami nawet rejestrację kont gg i obsluge gg radio), a często posiadają wiele opcji, ktorych nie ma oryginalny klient.

 

 

Nie dziala mi GG, co mam zrobic?

- poczekac az zacznie działać, zainstalowac inny komunikator

 

GG nie lączy się z siecią, co zrobic?

Poczekac az sie połaczy

 

Gg często się rozłącza i przez kilkanascie minut nie moze się połaczyc z siecia. Dlaczego?

- ten program tak ma

 

Czy można coś zrobic zeby gg się nie rozłaczalo?

- zainstalowac inny komunikator z obsluga gg i ustawic jeden z działających serwerow gg.

 

Jakie inne kominikator obsluguja gg?

- windows: tlen, konnekt, miranda,

- linux: kadu, ekg, pidgin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne pytania (cytaty bez edycji, więc nie jechać mi tu o ortografii):

 

Czy da sie dojsc do numeru GG na podstawie sms'a wyslanego z tego komunikatora?

NIE

 

Dlaczego nie działają mi animacje emotikonek itp?

IE -> Narzedzia/opcje/zaawansowane/.. odtwarzaj animacje na stronach...

 

czy jest taka wtyczka do gg która by mi pokazawała osobe niewdoczną jako dostępna?

NIE

 

Czy jest wtyczka która sprawdza, czy dana osoba ukrywa się?

NIE

 

W jakim pliku trzymane jest archiwum?

archives.dat

 

Co trzeba zrobić i oile da sie zrobić żeby w okienku wyświetlało wszystkie emoty albo chociarz troche więcej niż jest standardowo?

Wchodzisz do C:\Program Files\Gadu-Gadu\emots i w kazdym folderze jest plik emots.txt, otwierasz go i po lewej strony w niektórych nazwach jest *, trzeba tylko te gwiazdki usunąć, zresetować gg i już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odzyskać zapomniane hasło do GG?

Bardzo łatwo siedzi ono w pliku config.dat.

Do odczytania wystarczy mały programik służący do tego celu.

W internecie jest ich naprawdę wiele... np. restorepassword, GaduReader, GG Config Reader i wiele innych...

Linków nie podaje bo można znaleźć łatwo na googlach...

 

 

Czy rozmawiając na GG można czuć się anonimowym? (szyfrowanie SSL)

Niestety nie GG nie posiada szyfrowania SSL.

 

 

Jak zrobić pionowy opis w GG?

Wystarczy po każdym wyrazie, literce wstawić znak który GG czyta jako enter ten znak to taki kwadracik. :P

Ściągamy go stąd. (Zapisz element docelowy jako... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w bardzo łatwy sposób można też odczytać archiwum gg i zapisać do pliku tekstowego co przy innych komunikatorach jest juz problemem. No i samo gg co prawda nie umożliwia sprawdzenie czy ktoś jest niewidoczny, ale na innym programie obsługujących gg nie jest to problemem, sam stosuje jak pisze do osób które mają mi zapłacić za neta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne pytania (cytaty bez edycji, więc nie jechać mi tu o ortografii):

 

Czy jest wtyczka która sprawdza, czy dana osoba ukrywa się?

NIE

Za moich czasow to sie inwigilator nazywalo w konnekcie jest lepsza wtyczka jednak mozna je obie latwo obejsc bo opieraja sie na pingowaniu kompa (fajerka albo cos) Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej jak chcesz komuś pomóc w rozwiązaniu problemu to pisz FAQ z prawdziwego zdarzenia a nie odrazu go depczesz.

zniechecanie do gg to wlasnie jest pomoc! ;)

 

a do faq tak poza tym to mozna by jeszcze dodac jak naprawic problem z innym czasem w gg (no ze w windzie np jest 11:05, a na gg 12:05 ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRRRRR!

 

Po pierwsze:

SGJ napisał to FAQ dla żartu. To ja zdecydowałem, iż w sumie może zostać jako "FAQ w krzywym zwierciadle". Jak ktoś nie ma poczucia humoru, to nic na to nie poradzę...

 

Po drugie:

Wszelkie dyskusje o sensie ratowania GG i innych aplikacji wyp* w kosz. Jak to się powtórzy, to porozdaję procenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odzyskać zapomniane hasło do GG?

Bardzo łatwo siedzi ono w pliku config.dat.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Nie wiem czy mogę napisać jak je odzyskać, czy nie podlega to pod regulamin.

Niech ktoś z modów napisze mi w tym poście czy tak czy nie.

//edit by ULLISSES:

A dawaj. Przecież to może się zdarzyć każdemu, a gdy ma się 5 kont email i każde z nich ma po 2 aliasy, to nie każdemu się chce zgadywać, które podał do przypomnienia.

Ostatnio poszedłem na łatwiznę i założyłem nowe - tyle, że to konto było tylko do testów "niewidzialności" konta stałego. ;)

GaduGadu Password Reader 2.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRRRRR!

 

Po pierwsze:

SGJ napisał to FAQ dla żartu. To ja zdecydowałem, iż w sumie może zostać jako "FAQ w krzywym zwierciadle". Jak ktoś nie ma poczucia humoru, to nic na to nie poradzę...

 

Po drugie:

Wszelkie dyskusje o sensie ratowania GG i innych aplikacji wyp* w kosz. Jak to się powtórzy, to porozdaję procenty.

Po pierwsze: Sorry, ale wypadałoby w takim razie zaznaczyć to w tytule.

 

Po drugie: Ja nie zamierzam nic ratować ale nie podoba mi się takie zachowanie. Czemu nie zostawiłeś tego co napisałem na temat AltServer? Jeżeli już wykasowales to powienienes to zrobić z postami innych użytkowników którzy dali jakąś wskazówkę do czegoś.

 

W tym momencie jest to chamstwo z Twojej strony.

 

A skąd ja niby do cholery mam wiedzieć że to FAQ dla żartu był? Zaznaczone było w tytule albo pierwszym poście? NIE

Twój pierwszy post zotał napisany normalny sposób..normalne wytłumaczenie. Natomiast post SGJ to już kpina, więc nie broń się teraz jakimś "krzywym zwierciadlem"

 

Chcesz za tego posta dać mi procenty? Daj mi od razu 20. Ale jeżeli wykasujesz tego posta i dasz te procenty to będzie to świadczyło tylko o twojej ignorancji wobec innych uczestników, chamstwie i .... i dalej nie będę pisał bo doskonale wiesz o czym mówię.

 

Tak więc proponuję zastanowić się czy to Forum ma być dla ludzi tworzone przez ludzi, czy zaczynamy wyznawać zasadę Admin ma zawsze rację nawet jak jej nie ma a zwykły user niech się w dupe pocałuje.

 

Jak to widzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mój post nie mial trafic w takiej postaci na forum ale poniewaz widze ze jednak są fanatyczni wyznawcy najgorszego komunikatora w Polsce to jednak tak zostanie.

 

A no i trzeba jeszcze pokazac ze admin ma racje nawet gdy jej nie ma wiec 3 losowo wybrane punkty....

 

Do czego mi gg?

- do otrzymywania spamu i linków do stron z wirusami

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=217894

 

Po instalacji gg uzycie cpu wynosi 100%, co zrobić?

- odinstalować gg.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;hl=update.tmp

 

 

GG umozliwia sluchanie radia dlatego jest lepsze od innych komunikatorów

- gg nie umozliwia słuchania radia. Do odtwarzania radia wykorzystywany jest winamp.

 

http://www.gaduradio.pl/FAQ.php#f4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ i co z tego że to podałeś? Przywróć moją poprzednią wypowiedź ...tam napisałem co mam do powiedzenia na ten temat.

 

I nie jestem jakimś fanatykiem czy zagorzałym promotorem gg bo nikt mi za to nie płaci, a po za tym ja z tym komunikatorem nie mialem do tej pory problemów więc dlaczego miałbym twierdzić że jest najgorszy???????

I jeszcze jedno!! Jak przywrócisz tamtą wypowiedź to wtedy przeczytaj wszystkie moje posty z tego tematu, ale tym razem przeczytaj ze zrozumieniem. Może zrozumiesz o co mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak się tak prosisz o procenty, to możesz dostać - w sumie powinieneś już dostać 10% za OT + arogancję.

 

2. Wywaliłem całego posta, to nie chciało mi się bawić w edycję. Jak masz coś mądrego i na temat do napisania, to napisz w oddzielnym poście, aby nie wylądował w koszu.

 

3. Tego posta Ci teraz nie usunę, aby można było przeczytać dyskusję. Zostanie on jednak usunięty (jak wszystkie inne posty OT), gdy wyjaśnimy sobie wszystko.

 

4. Nawet politycy się tak nie obrażają na krytykę, jak Ty na krytykę GG. To, co napisał SGJ to cała prawda o GG, tyle że powiedziana bez owijania w bawełnę. Po systemach Windows też wszyscy jadą równo, ale nikt go nie broni aż tak zajadle i nadal wszyscy go używają - z GG jest ta sama historia. To nie jest forum miłośników GG, tylko temat o GG. Każdy pisze to, co uważa. Zawsze możesz napisać FAQ zawierający zalety GG. :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mogę z Wami :)

 

Ullisses ..czy ty czytasz dokladnie co ja piszę? Nie jestem miłośnikiem GG ...ale każdy tak jedzie na to, każdy miesza z błotem a nikt nie pomyśli, że łatwo temu zaradzić.

GG nie dziala

Serwer siadl

itd. itd. itd.

 

No szlak mnie trafia poprostu jak widze odpowiedź

 

ZAINSTALUJ INNY KOMUNIKATOR

 

 

Teraz odwróćmy sytuację... FAQ o Mirandzie (bądź innym polecanym przez Was komunikatorze)

 

Pojawia się problem.. jakiś błąd.. cokolwiek... co zrobicie?? Powiecie żeby zainstalował sobie plugina poprawiający błąd czy każecie wypieprzyć do kosza ten komunikator bo już jest bleeee???

 

Co do procentów: chcesz to mi je daj ...myślisz że się przestraszę? Arogancja? A jak nazwiesz wywalenie mojego postu a później ustosunkowanie się do niego?? W rakim wypadku albo się nie kasuje, a jeżeli już to przynajmniej nie powienieneś go komentować.

Bo inny user czytając tą wpół skasowaną dyskusję zgłupieje.

Jakie OT? Moja wypowiedź dotyczyła konkretnie postu dotyczącego tematu przez Ciebie założonego, więc o jakim OT ty mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc na chwilę obecną to mogę z czystym sumieniem powiedzieć, iż nie ma na rynku dobrego komunikatora. Każdy z nich ma jakieś wkurzające wady.

Żeby było śmieszniej, to sam obecnie używam GG, ale nie przeszkadza mi to pisać o nim negatywnie. Gdyby była jakaś sensowna alternatywa, to bym się przesiadł.

Osobiście też nigdy nie miałem problemów z GG, ale (co widać po tematach w tym dziale - spis przedstawił SGJ) dużo ludzi ma ogromne problemy. Dla nich właśnie jest FAQ, które radzi zmienić komunikator w myśl zasady "Jeśli nie umiesz się czymś posługiwać, to nie używaj".

Po prostu mamy już dość czytania po raz milionowy, że "GG znów mi nie działa, wam też?"...

Jeśli ktoś używa GG i mu chodzi normalnie, to nawet tutaj nie będzie zbytnio zaglądał, bo już dawno poznał strony typu:

http://www.komunikatory.net/

http://komunikatory.wiadomosc.info/

http://komunikatory.bajo.pl/

i wie o GG więcej, niż można przypuszczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Ullisses.. a ja wychodzę z założenia że "Jeśli nie umiesz się czymś posługiwać, to wpierw spróbuj się nauczyć. Dopiero gdy to nie pomoże to zmienić to na coś innego":)

 

Po prostu mamy już dość czytania po raz milionowy, że "GG znów mi nie działa, wam też?"...

Więc trzeba karać za powielanie. Z resztą admina nie muszę uczyć jak ma postępować w takich wypadkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CosmiChild

 

wlasnie przed chwila przez 2 minuty gadu nie chcialo mi sie z serwerem polaczyc. ty to nazywasz dobrym komunikatorem... a sory, on JEST dobry, ale nie BARDZO dobry ;) sam go uzywam bo sie przyzwyczailem, a SGJ piszac ze gdy cos nie dziala najlepiej sie go pozbyc MA RACJE.

 

Niestety nie ma go na co zbytnio zamienic pod Windowsem (ja sie do niczego nie przekonalem) , ale np pod linuksem jest EKG, co uwazam za najlepszy komunikator. Dlatego pod windowsem uzywam GG, a gdy jestem na linuksie EKG .

 

To czy komus sie gg podoba czy nie, to jego prywatna sprawa wiec mozna juz IMHO skonczyc ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ:

Nawet jeśli nie EKG, to na 100% jeden z tych linuksowych chodzi na cygwin - sam miałem swego czasu.

 

CosmiChild:

Słuchaj, sprawa jest tego typu: Jeśli GG byłby jedynym dobrym komunikatorem pod Windows, to jest sens szukania przyczyn i pisania tysięcy teorii i porad. Ale ponieważ jest alternatywa (i to dość spora), to po co się męczyć. Gdy jedziesz przez miasto i nabijesz się na korek, to czekasz cierpliwie czy szukasz objazdu? Chyba rozumiesz, do czego zmierzam...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xacti sorki to z przyzwyczajenia :)

 

Ullisses...tak wiem do czego zmierzasz ale ja bym to porównał troszkę inaczej.. To tak jakbym miał się przesiąść powiedzmy z Opla Vectry z klimą i elektrycznymi szybami do liuzyny z tv 10 siedzeniami i innymi bajerami ...ale co z tego skoro sam muszę kierować tą limuzynę..nie wykorzystam tych możliwości co znajdują się z tyłu bo jako kierowca to nie potrzebuję. Moi znajomi korzystają albo z GG, MSNa albo Skype'a... i tylko do tego potrzebuję te komunikatory. Nie potrzebny mi jest np. inny komunikator z nie wiadomo jaką ilością pluginów i skryptów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale zauwaz ze twoja Vectra nie odpala co trzecie wlaczenie, i trzeba czekac z 5 minut, zeby ruszyc . a limuzyna myk myk i juz jestes w ... sieci ;] to jest wlasnie gg vs reszta swiata. no ale proponuje zakonczyc ten spor jakims milym akcentem -zainstalowac kilka komunikatorow i bedzie spokoj.

 

Ullisses...tak wiem do [...]

hmm czy czasem nie ULLISSES? ;) Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programu już dawno się pozbyłem, czekam teraz na dzień w którym będę wolny od tej pseudo-sieci "gadu-gadu". Niestety, wszyscy znajomi używający tego czegoś skutecznie mi to uniemożliwiają ;(

 

Jak zrobić pionowy opis w GG?

Wystarczy po każdym wyrazie, literce wstawić znak który GG czyta jako enter ten znak to taki kwadracik. :P

Ściągamy go stąd. (Zapisz element docelowy jako... )

proszę to usunąć!! :ph34r: Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...