Skocz do zawartości
ULLISSES

Gg Czyli Gadu-gadu

Rekomendowane odpowiedzi

tu jest monitor serwerow gg

http://www.kadu.net/monitor/

mi tez pada nonstop gg i zaczyna mnie to draznic.

ten programik pozwala zmienic serwer gg na dzialajacy

http://www.programs.pl/program,29.html

 

mi to jednak nie pomaga :( gg v6.1 jak padnie tak padnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie te pady serwerów gg cieszą - dzięki nim w końcu udało mi się większość znajomych przekonać do jabbera i mirandy :P

A co ma jedno wspólnego z drugim? Ja używam konnekta i jakoś nie widzę żeby mi coś działało ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leborg: Nie wazne czego uzywasz a z ktorego protokołu korzystasz. Pady serwerow gg przekonuja ludzi do przerzucenia sie na inne 'sieci'. Jabber chyba nie ma obsługi sieci gadu gadu, zas minianda ma własna siec? Troche dziwnie to sformułowałes marcinz90 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jabber chyba nie ma obsługi sieci gadu gadu, zas minianda ma własna siec? Troche dziwnie to sformułowałes marcinz90 icon_wink2.gif

Rzeczywiście trochę źle się wyraziłem, ale to chyba oczywista oczywistość, że chodziło mi o protokół Jabbera działający na Mirandzie. B-)

 

Ale i tak wszystkich nie przekonasz...zwłaszcza takich lamek co jeszcze GG nie znają tym bardziej icon_neutral3.gif Nie wspominając o laskach. Cóż, GG jest jak Windows, może i zły ale i tak go używa większość...

Jak lamki się boją zmienić komunikator, to niech sobie patrzą wieczorami w niedziałające gg ;) W multikomunikatorze (konnekt / miranda) możesz mieć protokoły wielu sieci naraz i rozmawiać (lub nie, jak w w ostatnich dniach) z "lamkami" i "laskami" przez gg, jak i z resztą znajomych przez tlen, jabber. Edytowane przez marcinz90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, mi zas wczoraj zbanowali numer gg. Cholera go wie za co :) Moze z okazji przejscia z konnekta na konnekt plus. AMATORZY

Lekko oftopowo, ale twórca KonnektPlus jest aktywnym userem PPC ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma jedno wspólnego z drugim? Ja używam konnekta i jakoś nie widzę żeby mi coś działało ;]

A no może to że teraz, żeby rozmawiać nie muszą korzystać z protokołu GG tylko używają jabbera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na GG? Cieszcie się że nie musicie za nie płacić. Wiem że za inne komunikatory też nie trzeba płacić, ale po co tyle szumu i krzyku że GG nie działa, mają awarie, ale usuną ją, zmodernizują coś i dale będzie chodzić.

 

A zróbcie taki trick jak na obrazku...

 

Dołączona grafika

 

...możecie wpisać też inny adres serwera, ale port musi być 443 lub 8074.

 

inne adresy

217.17.45.143

217.17.45.144

217.17.45.145

217.17.45.146

217.17.45.147

Ustawiacie w ten sposób jeden z serwerów na sztywno i może to jest akurat ten który nie ma awarii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia z wpisywaniem serwerów GG w opcjach Proxy, które słuzy do czego innego...

 

mają awarie, ale usuną ją, zmodernizują coś i dale będzie chodzić.

Od kilku lat mają co chwilas awarie, nic nie modernizują poza dorzucaniem kolejnych niepotrzebnych funkcji do komunikatorea, który juz od dawna potrafi ubic nawet n ajszybszy cpu i dalej co chwila nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, jesli ktokolwiek chce wybierac serwery, z ktorymi sie łączy to nie w gadulcu :P

Zibo: Wybierasz sposob łaczenia a nie serwer docelowy ;)

 

Konnekt, kadu.. w nich na pewno mozna taki myk wykonac.

U mnie konnekt łaczy sie zazwyczaj z pierwszym wpisanym serwerem - m1.gadugadu.pl

Jak nie działa, pozostaje strona http://www.kadu.net/monitor/ i wybor ktoregos z jeszcze działajacych ...

 

A co do polityki gadu. nie rozumie, jak firma ktora przynosi podobno spore dochody, tak zaniedbuje klientow, bo przeciez banerki sie im wyswietlaja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś modem/router Asmaxa AR701U, lub jakikolwiek asmaxa?

Przegladałem różne fora i często pojawia się informacja, że ludzie narzekają na częste rozłączanie gg, kiedy stosują routery tej firmy.

Może to ktoś potwierdzić? U mojej siostry rzeczywiście tak jest, ja np. mam net od kolesia który ma liveboxa i nic takiego nie występuje.

 

edit:

 

Sprawdziłem ten fakt i rzeczywiście jest to wina tego routera, a konkretnie to jego firewalla, po jego deaktywacji wszystko działa jak należy.

To tak dla informacji :)

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest "fanem" GG 6 jak ja, to rzucę kilka porad, bo może komuś się przydadzą, a jeśli ktoś nie ma GG6, to jeszcze niżej może go zachęcę do spróbowania:

 

1. Nie używaj najnowszej wersji 6.1 build 158 tylko poszukaj builda 157. 158 w skopany sposób wyświetla listę kontaktów, czasem przycina tekst, blokuje się i nie odświeża listy (żeby zobaczyć czy ktoś zmienił status/opis, trzeba było kliknąć na listę i ogólnie krzaki są z głównym oknem. 157 jest miodzio pod tym względem.

2. poszukaj skórki xp 3D 3.5 , dzięki której gg będzie wyglądać w cywilizowany sposób, zamiast być żółto-pomarańczowe jakby ktoś je (przepraszam) zwymiotował.

3. używaj starszego ggb killera. U mnie po użyciu 2.4, gg nie wstaje. Z 2.01 wszystko gra. Z tego co pamiętam to 2.2 też było dobre

 

Główne różnice GG6 i 7

 

+ 6 po uruchomieniu (bez reklam) używa około 8mb ramu ( w tym momencie po rozmowach z kilkoma osobami proces gg.exe zjada niecałe 7mb :D) Dla porównania gg7 na dzień dobry (także bez reklam) zjada 20-25

 

+ Gadu Radio, Gadu telefon, gadu srelefon, wideokonferencje, ostrzeżenie przy otwieraniu linków, gadu serwis i bóg wie co jeszcze tam gg7 ma a o czym nawet nie wiem i nie chcę wiedzieć bo i tak bym tego nie użył (jak 90% ludzi?) raczej nie jest tym czego chcę od komunikatora. IMO prostota i optymalizacja działania a nie dodawanie kolejnych bezsensownych śmieci, to właściwa droga rozwoju, dla tego gg7 mówię "nie".

 

żeby nie było, ze jestem totalnie stronniczy:

 

- Niektóre rzeczy mimo wszystko się przydają w gg7 (pamietam, ze cos takiego w 7 znalazłem, ale nie pamiętam co ;-) i niektóre, już obecne w 6 działają lepiej (SMS express w gg7 jest lepszy i obsługuje więcej sieci/numerów których w czasach gg6 nie było (np tych zaczynających się na 7XX)

 

-Możliwe, że gg6 nie obsługuje wszystkich serwerów które ma centrala gadu, bo kiedyś kilka im padło, a kilka wciąż działało (sprawdzałem na stronie gg monitor) a moje gg nie mogło złapać połączenia, choć kolegom z 7 działało bez zarzutu

 

- 6.1 tez ma swoje drobne bugi. Oprócz listy kontaktów skopanej w buildzie 158 u mnie po dłuższej rozmowie i zamknięciu okienka, jego ponowne otwarcie obciąża proca do 100% zamula kompa. (Cieszę się, że mam C2D i 2gb ramu, bo na AXP to było nieznośne), Przycinanie na liście kontaktów opisów zbyt krótkich, żeby przerzuciło ich część do następnej linijki, ale też za długich, zeby się zmieściły w okienku (wiekszosc dziala dobrze, tylko czasami sie to zdarza) to kolejny, który zauważyłem, choc wielkiej tragedii to dla mnie nie robi.

 

Próbowałem już wszystkiego: Tlenu, Konnekta, Mirandy GG-Lite i innych rzeczy "lepszych" od gg, ale zawsze coś było nie tam gdzie trzeba albo wymagało dłubaniny. Moim ideałem jest GG 6, ale wygladające ładnie, bez bugów i z wszystkimi bardziej potrzebnymi lub mniej potrzebnymi, ale mimo to zawsze "użytecznymi" (gg radio się nie zalicza :P ) rzeczami, do tego proste w instalacji, konfiguracji i obsłudze. Niestety taki ideał nie istnieje, ale najbliżej niego jest GG 6.1 build 157 z wyłączonymi reklamami i skórką XP 3D. Jak ktoś się pewnego dnia wkurzy na gg czy co tam używa to polecam spróbować tej kombinacji, myślę, ze jest duża szansa, że się spodoba. PZDR dla wszystkich desperatów. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa problemy w GG 7.7.0 [build 3725]

 

1. Gdy wchodzę w ustawienia -> Komunikator -> i odznaczam opcję zezwalaj na wielokrotne uruchomienie, następnie klikam OK. Wyłączam GG, po chwili włączam gg, wchodzę w ustawienia -> Komunikator, a ta opcja jest zaznaczona!

2. Wchodzę w ustawienia -> Status -> zaznaczam opcję "Po wyjściu z programu ustaw opis:" wpisuje opis, OK i wyłączam gg. Następnie włączam gg wchodzę w ustawienia -> status -> a ta opcja odznaczona i opisu nie ma.

 

Kto ma jakiś ciekawy pomysł na poprawę tego?

Edytowane przez Zibo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością bym się przeniósł do innej sieci, tylko poco skoro będę tam sam ? Większość zostanie przy gg do usranej śmierci, nawet jeśli co dzień będzie padać. gg jest jak windows.........

ja przekonalem pare osob tak ze im poinstalowalem tlena i jak nie banglalo przez gg to przez tlena dzxialalo bez problemu :D. I szybko sie przekonali ze tlen nie jest taki straszny ... poprostu poczta z bonusem ;d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy ktos ma albo wie skad sciagnac banner killera w wersji 2.1?? Oszaleje zaraz, bo wszedzie 2.4 a to mi powoduje zwiech programu w Viscie (oczywiscie z reklamami dziala jak marzenie <_<)

 

edit.

Ok, nieaktualne, kolega poratowal i wszystko gra :D

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przekonalem pare osob tak ze im poinstalowalem tlena i jak nie banglalo przez gg to przez tlena dzxialalo bez problemu :D. I szybko sie przekonali ze tlen nie jest taki straszny ... poprostu poczta z bonusem ;d.

ja tam z obecna wersja GG pod XP nie ma najmniejszych problemów [od spraw technicznych programu]

 

co do serwerów, jak jakiś padnie zawsze można zmienić na inny

GG serwer changer

i

http://www.kadu.net/monitor/

 

a jak wszystkie nie działają to protokół GG nigdzie nie zadziała bez względu czy masz tlena, mirande ...

 

minusem może być dla niektórych 20MB zajętego RAMu, ale w końcu od czego mamy 2GB w PCtach, więc te 20mb tragedii nie robi.

 

najbardziej wnerwiają mnie, wiadomości z reklamami stron www, "część jestem Kasia, chciała bym ci zrobić loda, szczegóły www.napalonekasie.pl "

kiedyś tego nie było, teraz nawet po dwa w ciągu dnia [tak wiem AŻ dwa, ale chyba nikt nie lubi spamu w telefonach, poczcie, komunikatorach] - oczywiście można zaznaczyć "nie pokazuj wiad od nieznajomych" ale przez to możemy innym utrudnić kontakt z nami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...