Skocz do zawartości
ULLISSES

Gg Czyli Gadu-gadu

Rekomendowane odpowiedzi

jest jakiś sposób na pozbycie się wyskakującej informacji (v7.7) że moje gg jest stare i nie moge odczytywać wiadomości z numerów wiekszych niż 1700000 ileśtam ;) opcja instalacji nowszej wersji nie wchodzi w grę. ta wersja potraktowana ggkilerem jest spoko dla mnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą włączyłem GG i nie dostałem wiadomości. Jedna po przeczytaniu tego posta włączyłem jeszcze raz i się wyświetliło :mur:

 

Napisałem do nich maila sugerującego, że użytkownicy CGG są świadomi problemu i nie chcę być o nim informowani przez następne 100 lat. Zobaczymy, czy coś wskóram.

 

Edit: (18:21)

Dostałem odpowiedź:

Nie jestem w stanie podać czasu zakończenia akcji informacyjnej.

Czyli trzeba będzie się jeszcze jakiś czas męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w nawiązaniu, ja nie dostawałem żadnych wiadomości (mam 7.1) i dopiero dziś pokapowałem się dlaczego nie dochodzą mi wiadomości od osób, których nie mam na liście i mają jeden z ostatnich numerów, przecież nie będę instalował nowszej wersji, bo mnie krew zaleje, jest jakiś zacny sposób na to? Ewentualnie jakiś inny program - byle nie AQQ, bo się zraziłem do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ULLISSES - fajne, tylko emotków mi brakuje :(

Przecież pisałem, że jest bez zbędnych śmieci ;]

 

Myślę, że z powodu nowego protokołu niedługo ten temat stanie się martwym tematem - każdy będzie się musiał przesiąść, gdy chociaż jeden z jego znajomych dostanie numer powyżej 17 milionów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nr 144 tys. kiedy się tak namnożyło ludu że już ponad 17mln. Licząc ze około 37mln jest polaków to co drugi ma gg:]. Nie licząc małolatów którzy mają po 5 nr.

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polaków jest 38 MLN.

 

Numery poniżej 10 000, a na pewno poniżej 1000, są własnością firmy SMS Express i sprzedawane są na różnego rodzaju aukcjach lub używane jako serwisowe.

 

Niektórzy maja po 2 lub więcej numerów.

 

Do tego dochodzi wiele numerów, które ktoś zarejestrował, a potem przestał używać bo zgubił/zapomniał hasło.

 

No i jeszcze grupa numerów, z których ktoś wysyłał spam i teraz numer jest na liście zablokowanych u większości użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odrażę się, bo ten program mnie po prostu irytuje, począwszy od tworzenia konta na wyglądzie kończąc.

 

@ ULLISSES - fajne, tylko emotków mi brakuje :(

do emotków jest specjalna wtyczka :)

 

też polecam WTW2, sam używam już od roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta informacja o tym, że moje GG nie obsługuje nr powyżej 17 mln, jest jakoś związana z tym, że ktoś próbuje do mnie napisać z takiego numeru? Może ktoś chce się ze mną skontaktować, a nie może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z powodu nowego protokołu niedługo ten temat stanie się martwym tematem - każdy będzie się musiał przesiąść, gdy chociaż jeden z jego znajomych dostanie numer powyżej 17 milionów.

no właśnie mam 6.1 i wszystko by było cacy gdyby nie obsługa do 17M :( i teraz problem już sporo moich znajomych pozmieniało numery na te najnowsze czyli POW 22M i teraz problem bo nie odczytuje od nich wiadomości, niby błahostka bo polecicie mi się przesiąść na jakiś inny program ale tu zaczynają się schody mam archiwum gg z końca 2005 chce je zostawić i żeby to archiwum działało tak jak teraz działa żeby kolejne rozmowy dopisywały się do tego archiwum jak jest do tej pory. Poza tym wolał bym zostać przy 6.1 :) da rade coś zrobić ?

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby błahostka bo polecicie mi się przesiąść na jakiś inny program ale tu zaczynają się schody mam archiwum gg z końca 2005 chce je zostawić i żeby to archiwum działało tak jak teraz działa żeby kolejne rozmowy dopisywały się do tego archiwum jak jest do tej pory. Poza tym wolał bym zostać przy 6.1 :) da rade coś zrobić ?

Gg 6.1 i numery > 17 mln nie idą w parze. W nowych wersjach gg tj. 8.0+ archiwum jest w innym formacie więc o dopisywaniu zapomnij. Z mojej strony mogę polecić pidgina ale dopiero od wersji 2.7.0 (niedługo powinna się pojawić) bo 2.6.6 nie ma obsługi nr > 17 mln, chyba, że pod linuksem ;) Poza tym niedawno widziałem obejście pozwalające obsługę wysokich numerów w gg 7.x ale jest to dosyć pokrętne obejście, które ma pewne wady.

 

P.S. Archiwum możesz eksportować do txt. Pidgin zapisuje logi (oddzielnie dla każdego kontaktu) w txt więc odrobinka kombinacji i masz dopisywanie.

Edytowane przez kfgz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem że 6.1 i >17M nie idą w parze dlatego pytam o jakąś alternatywę ale na pewno nie jakieś 8.0 lub gg10 (o tym zapomnijcie ze będę tego badziewia użytkował :)) po prostu jak widzie przy 10 ze przy użyciu ma 154MB a przy paru okienkach jej się robi ponad 250MB użycia RAM-u to ja postoję i poczekam :D )

6.1 używa mi tylko ponad 6MB RAM-u :) i właśnie o takie coś mi chodzi :)

A może ktoś już się pokusił o zmiany w 6.1 i zrobienie tego żeby działało >17M ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji - poczytaj FAQ na stronie gadu-gadu.pl. Nikt się nie podejmie grzebania w zabytku, bo trzeba przepisać protokół oraz wszelkie dodatki do jego obsługi - ergo: prawie cały program prócz interfejsu.

 

Import archiwum jest możliwy do AQQ. Nie wiem jak w innych to wygląda. Zdolny programista z nadmiarem czasu może się pokusić o napisanie konwertera - potrzebuje jedynie znajomości układu danych w archiwum GG oraz w archiwum komunikatora, do którego dane chce przerzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...