Skocz do zawartości
ULLISSES

Gg Czyli Gadu-gadu

Rekomendowane odpowiedzi

no ja wiem ze 6.1 to zabytek i tego się nie wspiera a szkoda bo super wersja to jest :)

 

ULLISSES mówisz ze import do AQQ jest możliwy ale jak jest np z dalszymi rozmowami które prowadził już na AQQ też będą dopisywane do istniejącego archiwum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem rozgryzać Kadu (pod windows) i muszę powiedzieć, że spełnia moje wszystkie wysokie wymagania, polecam każdemu przetestować, moim zdaniem to najlepsza alternatywa dla zawiedzionych użytkowników nierozwijanego Konnekta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez parę godzin miałem GG, ale przed chwilą znów padło, a na stronie jaką podałeś mam wszystko na czerwono

 

Status huba: Nie można połączyć się z HUBem

 

91.214.237.10	2010-05-25 19:24:16	Connection refused	port 8074	time 20ms91.214.237.11	2010-05-25 19:24:16	Connection refused	port 8074	time 22ms91.214.237.12	2010-05-25 19:24:16	Connection refused	port 8074	time 15ms91.214.237.13	2010-05-25 19:24:16	Connection refused	port 8074	time 17ms91.214.237.14	2010-05-25 19:24:16	Connection refused	port 8074	time 13ms91.214.237.15	2010-05-25 19:24:16	Connection refused	port 8074	time 15ms
...

 

 

update

 

właśnie coś ruszyło i mimo, że HUB nie odpowiada to zadziałało kilka serwerów i znów GG działa

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do uzytkowników AQQ. Aktywne linki z numerami gg nie otwierają sie w aqq dopóki w firefoxie nie przydzieli się im AQQ.

 

Natomiast jak już to zrobiłem to teraz numerek gg otwiera się w AQQ, ale nie można nic napisać (komunikat: połącz sie z serwerem). Ktoś wie jak to rozwiazać? Nie chce za każdym razem dodawać kontaktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Ustawienia -> System -> Powiązania masz oczywiście powiązane wszystko z AQQ (przynajmniej GG)?

Upewnij się, że masz najnowszą stabilną wersję (Pomoc -> Sprawdź aktualizacje) - powinieneś mieć wersję 2.2.2.10 - i czy na pewno jesteś podłączony do sieci GG.

 

Podaj przykład strony z linkami GG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład: Aktywny link z numerem gg z aukcji:

 

ORANGE 25 -EXPRES W 30 SEK-7 dni w tyg.24/dobe (1162290028) - Aukcje internetowe Allegro

 

Po kliknięciu w niego ukazuje się niedostępny kontakt o takim numerze i komunikat: Połącz się z serwerem. Mimo, ze w okienku obok gadam sobie z moimi kontaktami.

 

wszystko co napisaliści sprawdziłem - mam najnowszą wersję - w ustawieniach powiązane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz może klona wtyczki GG?

 

Sprawdziłem przed chwilą i przez Operę jak i FF, otworzyło mi się okno rozmowy, ale bez komunikatu. Stan kontaktu był niedostępny (wiadomo), do momentu dodania go do listy..

 

Może jakiś zrzut z FF, AQQ i komunikatem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jak? Mi też sie otwiera okno rozmowy. I też stan niedostępny. komunikat wyskakuje jak chce coś do tego niedodanego kontaktu napisać.

 

Bo jak dodam do listy to jego status od razu widze. Chciałem tylko móc pisać do niedodanego do listy kontaktu :-0

Edytowane przez majk3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio(a raczej dowiedziałem się od koleżanki) że kiedy ja do niej pisze to tak jakbym pisał z jakiegoś numeru 800. Ona wybiera mnie z listy kontaktów, pisze do mnie, ja odbieram wiadomość, odpisuje ale to co ja odpisuje nie pojawia się w oknie rozmowy tylko wyskakuje jako zaproszenia do wideokonferencji i otwiera się w zupełnie nowym oknie. Ona ma jakąs starszą wersję gg niż moja(ja mam 10)

 

Nurtuje mnie to więc zrobiłem dziś test jak to jest z kompatybilnością wersji gg. Niby powinno być ok w przypadku pisania pomiędzy wszelakimi wersjami gg ale jest tak:

 

gg 10 i gg 7 niekompatybilne ponieważ mój numer z gg 10 wyświetlał się jako niedostępny w gg 7, poza tym pojawiał się taki

problem jak opisuje powyżej

gg 10 i gg 8 kompatybilne, wymiana wiadomości normalna,

 

Teraz mam pytanie czy taki test był wiarygodny skoro robiłem go na jednym komputerze używając kilku numerów(czyli tak jakby pisały dwie osoby na dwóch komputerach)? Doradźcie coś ponieważ już teraz nie wiem dla kogo wyświetlam się jako dostępny i mogę normalnie pisać a dla kogo wyświetlam się niedostępny(mimo że jestem dostępny) i normalnie pisać nie mogę.

 

Wiem że starsze wersje gg nie obsługują numerów wyższych niż 17 mln ale jednak w przypadku gg 8 było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wszystkiego i za którymś podejściem udało mi się przejść na inny program niż oficjalne gg. Po odpowiednim dopasowaniu AQQ jest świetne, działa jak burza i zajmuje 5mb ramu nie 150. Ma kilka rzeczy które mi się nie podobają np to, że jest przeznaczone do wielu komunikatorów a chciałbym, żeby nie było tego po nim widać. Ale to raczej kwestia przyzwyczajeń niż wada. Sam program jest b-dobry.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skapnąłem się, że AQQ pozwala na obsługę czata z facebooka. http://www.facebook.com/note.php?note_id=127798713903470&comments&ref=mf

Chyba nie może być lepiej.

Ale i tak spróbuję trilliana. EDIT: Obsługuje toto gadu? bo nigdzie o tym info nie widzę na stronie...

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam Mirandę. Obsługuje bardzo dużo różnych protokołów (w tym gg, xmpp, icq). Ma wręcz ogromne możliwości konfiguracji. Dzięki potężnej bazie wtyczek można przekształcić ją w prężnego kombajna. Ja, jednak, zadowalam się podstawową funkcjonalnością (nic poza obsługą gg i jabbera nie jest zwyczajnie potrzebne). Zużycie pamięci jest niewielkie (kilka, kilkanaście MB).

Brakuje tylko wersji na [brzydkie określenie na linuksa]a, ale WINE pomaga obejść ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...