Skocz do zawartości
ULLISSES

Gg Czyli Gadu-gadu

Rekomendowane odpowiedzi

Sprecyzuj pytanie, bo są w nim sprzeczności - mają widzieć ludzie z listy czy nie?

 

Jest opcja "Pokazuj status tylko znajomym" - znajdziesz ją po kliknięciu w słoneczko ze statusem.

Dodatkowo przy każdym kontakcie jest "Ukrywaj przy opcji tylko dla znajomych" i zaznaczenie tego powoduje efekt, jak by dana osoba nie była na liście - w połączeniu z pierwszą opcją powoduje, że taka osoba też nie widzi Twojego statusu.

 

Widzenie statusu i opisu to jedno i to samo, więc jak ktoś nie widzi opisu/statusu, to widzi cały czas "niedostępny" i tyle.

 

W przypadku używania tych opcji, zaawansowane komunikatory raportują, że osoba która dodała Cię w ten sposób do listy, nie ma Cię na liście. Niektóre więc osoby mogą mieć do Was pretensje, że nie macie ich na liście w czasie gdy Wam jedynie chodzi o ukrycie osobistych opisów przed nimi. Bo przecież różne człowiek nastroje miewa i nie zawsze ma ochotę mówić o tym wszystkim na liście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj pytanie, bo są w nim sprzeczności - mają widzieć ludzie z listy czy nie?

 

Jest opcja "Pokazuj status tylko znajomym" - znajdziesz ją po kliknięciu w słoneczko ze statusem.

Dodatkowo przy każdym kontakcie jest "Ukrywaj przy opcji tylko dla znajomych" i zaznaczenie tego powoduje efekt, jak by dana osoba nie była na liście - w połączeniu z pierwszą opcją powoduje, że taka osoba też nie widzi Twojego statusu.

 

Widzenie statusu i opisu to jedno i to samo, więc jak ktoś nie widzi opisu/statusu, to widzi cały czas "niedostępny" i tyle.

 

W przypadku używania tych opcji, zaawansowane komunikatory raportują, że osoba która dodała Cię w ten sposób do listy, nie ma Cię na liście. Niektóre więc osoby mogą mieć do Was pretensje, że nie macie ich na liście w czasie gdy Wam jedynie chodzi o ukrycie osobistych opisów przed nimi. Bo przecież różne człowiek nastroje miewa i nie zawsze ma ochotę mówić o tym wszystkim na liście...

Moj błąd, miało być: zeby opis był niewidoczny dla nieznajomych :). Czyli jak dam w słoneczku "Pokazuj statu tylko znajomym" to go bedą widzieć tylko osoby z listy kontaktów i bede niewidoczny dla nieznajomych ?

 

Dzieki za pomoc ;)

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło nowe gg: 8 beta build 5443

http://www.gadu-gadu.pl/beta/

Co nowego w Gadu-Gadu?

 

- nowy, bardziej przyjazny wygląd Gadu-Gadu!

- wiele skórek do wyboru

- wgrywanie awatarów, zdjęć i obrazków

- pomocne zakładki - prowadzenie rozmów z wieloma osobami w jednym okienku naraz

- szybkie wyszukiwanie osób na liście kontaktów wg nazwy lub nr GG; przyjazne zarządzanie kontaktami

- uruchamianie wielu profili GG jednocześnie

- jedno okienko do wielu rozmów – tekst, głos, SMS

- nowe emotikonki

- automatyczne aktualizacje komunikatora do najnowszych wersji

- udoskonalone dobieranie czcionek oraz tła

- możliwość głosowania w Gadu Radio

- edycja kontaktu z możliwością uzupełnienia danych z katalogu publicznego

- jeszcze lepiej zabezpieczone hasło do profilu GG

- przyjazne okno rozmowy – łatwo dostępne użyteczne opcje „pod ręką”

- ułatwione tworzenie i zarządzanie profilami GG w intuicyjnym kreatorze

 

Nowości techniczne w Nowym Gadu-Gadu:

 

- aplikacja wykorzystuje technologię Qt 4.3

- aplikacja wykorzystuje UNICODE/UTF-8, treści wiadomości, treści opisów, informacje o kontakcie

- archiwum rozmów przechowywane jest w bazie SQLite

- konfiguracja aplikacji jest niezależna od rejestru MS Windows - użyto LMX, binder XML do C++

- zabezpieczenie hasła przed wykradaniem z pliku konfiguracyjnego

 

i wiele innych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem, i pierwszy zgrzyt - za nic nie chce mi zaladowac listy z serwera :D

 

Kolejna sprawa, reklamy

Nastepna wyglad

 

Na tym zakoncze testy nowego gg i wracam do swojego tlena ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem z gg,jak wejde tam gdzie jest wyslij obrazek ,bo mam tam np chyba ze 40 obrazkow animacji to jak wybiore np jakas animacje to tam gdzie sa slowa z tekstem to wybiera mi inny

wybieram np jedan jakis tam a tu pkazuje sie inny i tak w kolo macieju ale niektore co wybiore to te same sa wiec co sie dzieje??????za odp z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki problemik: ostatnia siódma wersja gadu nie wyświetla emotek w oknie rozmowy (od razu po instalacji tak było, wyświetlanie emotek włączone), niby kliknięcie na ikonę pokazuje wszystkie emotki ale po wybraniu jednej nie ma go w oknie edycji wiadomości (w treści rozmowy również) wstawia się pusty obszar zamiast obrazka (adresat oczywiście taką ikonkę dostaje poprawnie). Podejrzewam że czegoś brakuje w systemie, tylko czego (Win XP)? Przeinstalowanie gg nic nie daje.

Za odpowiedzi typu usuń i zainstaluj aqq, tlen, konnekt itp. dziękuję, musi być to gadu i już, to nie mój komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis z koniecznosci zmiany hasla gg (dosc czesto zmieniam haslo na gg, bo serwery zawsze mieli dziurawe, nie wiem jak teraz ale 3 lata temu mialem liste z numerami i haslami na okolo 10000 kont, wiekszosc 4 cyfrowych ;]) zainstalowalem gg beta i :wacko: Stwierdzam ze gg spadlo juz na samo dno, nie wiem jak ktos moze tego badziewia uzywac... Poprostu tragedia.. GG 7.7 wcale nie lepsze, z 5 razy zmienialem haslo bo wywalalo blad <_<

 

 

Ciekawe czy kiedys wprowadza SSL, bo testuja juz od 2005r. :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to że nieudolność tych idiotów odbija się na polskim internecie, przez dużą popularność protokołu gg jesteśmy skazani na jego korzystanie i świadome narażanie się na konsekwencje, niestety gg jest wciąż rozwijany w złym kierunku i zdobywa jeszcze większa popularność, gadugadu to żenada polskiego internetu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa tylko, ze tlen wiecej zasobow zzera

 

Hehe, masz 4GB Ramu i co ? Kompa Ci spowolni XD "zŻarł" mi aż 35mb pamięci, gdy z kimś piszę to procek jest obciążony na poziomie Jednego % , to aż tak duużo ?

 

Tlen , w przeciwieństwie do GG, zawsze się "łączy" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Stacha :), GG to nie wypał, a nowa wersja (8,0 - wiem że beta, ale działa jakby to co najmniej alpha była) to już milowy krok wstecz. Tlen jest o wiele bardziej dopracowany, można go rozbudowywać zgodnie z własnymi potrzebami i nie jesteśmy skazani tak jak to jest z GG na łaskę programistów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę, do jasnej ... co jest grane. Włączam sobie tlena i wyskakuje mi komunikacik o błędnym haśle do naszego kochanego gg. Żeby było śmieszniej to hasło jest poprawne. Na webgadu się zalogować umiem, ale zmienić hasła się nie da bo wyskakuje 'błędne hasło'. W akcie desperacji nawet kliknąłem sobie 'przypomnij hasło' tylko po to, żeby się dowiedzieć, że to, które wpisuję jest POPRAWNE. Wgrałem sobie nawet backup tlena z wtorku i dalej to samo. Może mi to ktoś jakoś normalnie wytłumaczyć? I przy okazji odpowiedzieć na nurtujące mnie od 3,5 roku pytanie (od kiedy mam tlena) dlaczego ta zakała polskiego internetu, jak to jest wyżej w postach napisane, ma u nas taką popularność? Co te wszystkie dzieciaki w nim widzą? Dlaczego pierwszą rzeczą, którą robi statystyczny polski obywatel, który dostaje dostęp do sieci to rejestracja do gg? Dlaczego nie tlen, albo aqq/miranda etc? Albo jeszcze jedno - dlaczego duża liczba osób jest na tyle bezmyślna (żeby nie powiedzieć głupia), że jeśli już korzysta z IM to jest to tylko jeden komunikator, w dodatku ten najgorszy i po jego krachu (co ostatnimi czasy nagminnie się zdarza) nie da się z nimi 'inaczej' skontaktować?...

To by było na tyle, jeśli chodzi o moje przemyślenia. Aha i jeszcze jedno - rejestracja nowego numeru nie wchodzi w grę.

 

Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy.

________________

Nie aktualne. Naprawiło się.

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sorki ze zalozylem nowy temat ale zalezy mi na szybkiej odpowiedzi. Mam problem z polaczeniem sie GG. Po reinstalacji systemu (zainstalowalem Black XP v8 remastered edition) wszystko elegancko smiga oprocz GG. Bannery dzialaja ale nie laczy sie z serwerem( nie moge zmienic statusu na inny niz niedostepny). W firewall'u odblokowalem gg, takze powinno dzialac. Gdy wchodze na web gadu tez nie dziala. Klikam zeby sie zalogowac to widac tylko tlo strony a cala reszta znika Dodam jescze ze jest to angielski windows. Prosze o szybko pomoc bo GG potrzebne mi jest do pracy.

 

pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz ale niestety moja praca wymaga ode mnie posiadania windowsa gdyby nie to mialbym linuxa. Mam oryginalnego ale wszyscy dobrze wiemy jaki jest. jezeli jest jakis komunikator, do ktorego moglbym przeniesc moj obecny nr gg i kontakty to chetnie zmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...