Skocz do zawartości
pmp

Asus Blitz Formula / Asus Blitz Extreme

Rekomendowane odpowiedzi

Commando na P35 + jakis tani "blok" wodny i jedna rurka wiecej.

 

Jaka to ich dobra strona ? To moze zobacze co to warte, po Commando mam dosc wynalazkow ROG na 965/P35 ( Commado ubila 2 x PSU, GPU i na koniec sama padla ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większy Vcore, Vmem, Vdimm, VMCH, odczyty temperaturek SB/NB + dla kręcących na powietrzu jakiś wyłącznik przy zadanych temp.

 

Crosslink, niesamowita konewka w komplecie - bezcenna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci :lol:

 

Ruch w tym temacie jak w ulu :lol2: Rozmowa idzie, ze hej.

 

A tak powaznie, to zrazilem sie do Asusa na P35 po P5K Dlx, sztuka z CB sie trafila i jakos nie mam ochoty znowu czas tracic dla FSB 420MHz i tyle.

 

Mobo ciekawa, ale dla ludzi lubiacych bajerki, wyswietlacze, "bloczki :P", mnostwo zbednych opcji w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmowy na razie nie bedzie bo mobo chyba jest nie do kupienia na ten moment. lezy sobie u mnie na biurku wypozyczony sampelek i dziala w zasadzie tak samo jak p5k dlx. nie ma wifi, a to dla mnie jednak duzy minus. nie ma dla mnie znaczenia za bardzo pomiar temperatury nb, ale to cos nowego czego chyba jeszcze u asusa nie bylo.

 

fajnie ze ma przyciski do odpalania/resetacji/clrcmos, nie musze srubokretem dziubac.

 

sata gniazdka ma jak striker wywiniete w poziomie a nie w pionie, kolejna mala rzecz a cieszy.

 

poza tym bardzo duzy zakres regulacji napiec - do domowego uzywania mobo tylko dla tych co za wszelka cene chca zbic rozmaite napiecia o 0,0xx V, do zabawy dla Kielbasa Squadu bardzo przydatne np. 1,9v na cpu badz mozliwosc podkarmienia ramek od 2,55v az do absurdalnego 3,4v :].

 

na kaskadzie uzyskalismy w zasadzie takie samo fsb jak na p5k premium, ~560, co pozwala podejrzewac ze to raczej koniec tego proca a nie wina mobaskow.

 

poza tym swieci, mruga itp. niejednemu sie spodoba.

 

karty dzwiekowej nie mam nawet zamiaru wyciagac ;].

 

to co jeszcze przyuwazylem, jakby chlodniejsza jednak od p5k. na ramki i konewke dmucha sobie delikatnie jeden fander, sekcja zasilania mimo kentsfielda chlodna, a radiatorki mniejsze...

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie napiecia sprawdzic miernikiem? Bo Commando ma fajne napiecia z biosu, ale realnie z nimi jest ciut inaczej.

No wlasnie, sekcja zasilajaca wyglada ladnie i solidnie, a jak dziala w rzeczywistosci?

Zastanawiam sie mocno nad ta plytka w parze z Q6600, calosc chlodzona woda, wiec podczepie sie jeszcze z innymi pytaniami.

Jak sie sprawuje dwufazowe zasilanie DDR? daje cos?

Probowales moze podlaczyc wode pod NB? duzo chlodniej? temperatura reszty elementow tez spada?

I co Ci sie w niej nie podoba? ;)

 

A te dolaczone wentylki zapinane na radiatory to glosne?

Edytowane przez fields

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, sekcja zasilajaca wyglada ladnie i solidnie, a jak dziala w rzeczywistosci?

Działa zacnie. Kentsfield przy 5G+ daje rade, pomiar miernikiem - 1.8V ustawione daje okoliczne 1.793 tudzież 1.788 z SP2004 przy takich częstotliwościach.

Jak sie sprawuje dwufazowe zasilanie DDR? daje cos?

Patrząc po naszych wynikach z DDR2 - zdecydowanie daje coś :)

Probowales moze podlaczyc wode pod NB? duzo chlodniej? temperatura reszty elementow tez spada?

:banana: nie, i nigdy nie zamierzam. ta konewka to ekhm... konewka właśnie.

I co Ci sie w niej nie podoba? ;)

Nie mam uwag.

A te dolaczone wentylki zapinane na radiatory to glosne?

Nie wiem. również nigdy nie uruchamiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz się wytłumacz dlaczego zaposiadłeś :lol2:

:-P

 

Szybkie mobo i musze powiedziec, ze z wczesniejsza seria ROG ( Commando ) ma wspolnego nie wiele z ta, bo dziala 5 razy lepiej, opcje w biosie dzialaja itp, bez problemowa plyta.

 

Cofam to co powiedzialem w pewnym sensie, bo mi spasowala ta plyta w sumie.

 

 

Juz sie Sobih wygadal :wink:

 

ps. bloku na nb tez nie podlaczylem, ale grzeje sie NB bez nawiewu i to dosyc nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli :banana:

No to witamy w klubie F1.

F1 w pewnym sensie to jest, bo na 333MHz strap leci wsio jak dzikie :blink:

 

Aczkolwiek szkoda, ze nie ma takiego biosu, ze mozna ustawic 266MHz i jechac na mem 1:1 jak ma to miejsce np. w P5K Vanilla :rolleyes:

 

Memek z kosmosu nie mam i to by sie zdalo.

 

Diody zbyteczne, bo ciezko z nich wycignac co nie trybi, predzej ten LCD cos pokaze :wink:

 

Konewka roxuje :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody zbyteczne, bo ciezko z nich wycignac co nie trybi, predzej ten LCD cos pokaze :wink:

E nieprawda, diody pokazują, że jesteś crazy :lol2:

A konewka... kurde nikogo nie moge namówić, żeby pod nią coś podłączyć :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E nieprawda, diody pokazują, że jesteś crazy :lol2:

A konewka... kurde nikogo nie moge namówić, żeby pod nią coś podłączyć :lol2:

LED od SB mam chyba jakis zjeb... bo prawie zawsze swieci na czerwono :lol2: A napiecie na auto.

 

Skala tych diod imho za mala dla mnie Ustawiam 1.8V na CPU a mobo twierdzi crazy :lol:

 

Na konewke chcialem dzisiaj wsadzic weze itp ... ale dla CPU robiacego 540MHz nie widzialem sensu.

 

Taki cep jak Ty masz i weze zapinam na powitanie :wink:

 

Ponoc woda w konewce daje 10C mniej na NB <_<

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mala ciekawostka. dla stabilnej pracy 4x1gb ae 1000mhz 4-4-4-4 na p5kdlx musialem dac 2,25v. p5kpremium ma niedorobiony bios i nie obsluguje poki co 4x1gb. na formulce mam to samo stabilne na 2,10-2,12v. dwufazowe zasilanie ramek jednak cos daje :).

rowniez dla stabilnosci CPU sprawdzanej na roznych taktach orthosem wystarcza mi o 0,01-0,02v mniej niz na p5kpremium.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mala ciekawostka. dla stabilnej pracy 4x1gb ae 1000mhz 4-4-4-4 na p5kdlx musialem dac 2,25v. p5kpremium ma niedorobiony bios i nie obsluguje poki co 4x1gb. na formulce mam to samo stabilne na 2,10-2,12v. dwufazowe zasilanie ramek jednak cos daje :).

rowniez dla stabilnosci CPU sprawdzanej na roznych taktach orthosem wystarcza mi o 0,01-0,02v mniej niz na p5kpremium.

Czy da sie cos z tym biosem zrobic?Wasnie u mnie widzi tylko 3GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach stane sie szczesliwym posiadaczem Formulki ;] Mam nadzieje, ze na C2Q pojdzie ponad 3 Ghz ;]

 

Tylko, ze narazie nie mam jej w zadnej hurtowni :/ Dystrybutor skopal sprawe mam nadzieje, ze w przyszlym tygodniu juz bedzie ...

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak opcja na to pozwala? :D

 

Ja opieralem sie na: http://thetechrepository.com/showthread.php?t=153

 

Execute Disable Bit (NX bit) provides limited hardware-level virus/malicious software protection by allowing the CPU to mark resident memory data pages as read- and write-only (no execute), thereby preventing methods primarily used in buffer overflow exploits. Windows XP SP1 and later support this CPU feature. This functionality also allows for PAE (Physical Address Extention) support, which makes running >4GB of memory an option in Windows 2003 SP1 (32-bit) and later. Set this to Enabled unless you have a good reason otherwise.

Z tego co kiedys czytalem to XP SP2 takze obsluguje PAE, a nic innego w biosach ASUSa nie widze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E nieprawda, diody pokazują, że jesteś crazy :lol2:

A konewka... kurde nikogo nie moge namówić, żeby pod nią coś podłączyć :lol2:

moze jutro ew. w srode podepne cieknaca rynnę więc.................... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieknąca rynna :) Ja dziś znalazłem dla niej zastosowanie.

Aby w pełni je wykorzystać - potrzebny jest lejek.

Ów lejek, nalezy wsadzić w otworka, i podlać troszkę LN2 - szybko i skutecznie mostek jest przyzwoicie chłodny :)

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieknąca rynna :) Ja dziś znalazłem dla niej zastosowanie.

Aby w pełni je wykorzystać - potrzebny jest lejek.

Ów lejek, nalezy wsadzić w otworka, i podlać troszkę LN2 - szybko i skutecznie mostek jest przyzwoicie chłodny :)

Przy -40 pewnie powie: "Pierd**e nie robie" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieknąca rynna :) Ja dziś znalazłem dla niej zastosowanie.

Aby w pełni je wykorzystać - potrzebny jest lejek.

Ów lejek, nalezy wsadzić w otworka, i podlać troszkę LN2 - szybko i skutecznie mostek jest przyzwoicie chłodny :)

szybciej i łatwiej będzie wkręcić mufe do kranu ogrodowego i puścić wężyk 8/10 z zimna wodą (czemu sprzyja aura) a 2-gi koniec za okno

przynajmniej trawnik się podleje a i efekt zacny też ;)

Bez jaj jutro ją odpale jak bo0zia da i pytanko czy trzeba się przygotować na jakies fajerwerki ??

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybciej i łatwiej będzie wkręcić mufe do kranu ogrodowego i puścić wężyk 8/10 z zimna wodą (czemu sprzyja aura) a 2-gi koniec za okno

przynajmniej trawnik się podleje a i efekt zacny też ;)

Bez jaj jutro ją odpale jak bo0zia da i pytanko czy trzeba się przygotować na jakies fajerwerki ??

:wink:

Nie trzeba, wsio dziala od kopa.

Nawet 3V i wiecej na ram :lol2:

 

 

btw. mobo lekko dla mnie ssie w 3D :rolleyes:

 

W PI szybka na 333, ale w 3D z leksza sie ciagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...