Skocz do zawartości
pmp

Asus Blitz Formula / Asus Blitz Extreme

Rekomendowane odpowiedzi

btw. mobo lekko dla mnie ssie w 3D :rolleyes:

W PI szybka na 333, ale w 3D z leksza sie ciagnie.

A miałem już o tym pisać jakiś czas temu, ale nie było kiedy...

Potwierdzam. Wyniki są... ale jakby nie takie jak trzeba. Osobiście podejrzewam Crosslinx'a, bo zaintrygowany faktem przerobiłem to samo na różnych wersjach BIOS i za każdym razem jakiś niedosyt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trza bedzie poszperac po forach co z tym fantem

moze ktos znajdzie jakiegos apap-a na ten ból <_<

ciekawostka:

ASUS Maximus Extreme

http://www.hardspell.com/english/doc/showc...sp?news_id=1431 :unsure:

edytka:

rozczarowanie cieknąca rynną

Dołączona grafika

 

lipton na całego ;( niby wew. śr. to 7 mm ale w środku jest przewężenie do 6mm i gdzie ja do niej z wężami 10/13 :cry: :D

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipton na całego ;( niby wew. śr. to 7 mm ale w środku jest przewężenie do 6mm i gdzie ja do niej z wężami 10/13 :cry: :D

Ale w komplecie są "przejściówki" z cudownymi zaciskami, chyba 10/13 coś podpasuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaciski "roxują"

walka z mobo trwa ................... <_<

fakt ze na starym biosie lece ale dropa to ma dziwnego ? bios 1,36 --> real 1,29 ??

jest śmiesznie

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak coś czułem

walki dzień drugi (max. temp. NB na KONEWCE to 43C)

ramki prowadzi masakrycznie :rolleyes: 2,3 Vmem 600MHz 5-4-4-4 2x1GB GKX

;)

 

No ramki prowadzi ladnie vide 490MHz 3-3-3-8 @ ... vdimm :-P 5-4-4-4 level 7 @ 600MHz 2 x 512MB GMH @ 2.5V

 

Jestes jedyna osoba w sumie z niewielu co konewki uzywa :lol2: Ja sie zabieralem do tego, ale mi sie odechcialo siakos, bo nie napawa optymizmem ten blok, a dla 5C nie ma sie co szarpac.

 

Jesio niech cos zrobia, aby mobo ladnie grala z kazdym GPU nV, bo narazie to z ATI gra super, szczegolnie 2900XT, ale z nV to gra jakby rozstrojona gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec dzisiaj zostalem szczesliwym posiadaczem jak dla mnie zajefajnej plytki :D Jutro zdam relacje jak C2Q sie kreci bo dzisiaj juz jestem padniety i za jakis czas ide spac ;] Plytka robi duze wrazenie ... po przesiadce z NF7-S jestem w szoku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie C2Q6600 @ 3,4 Ghz ... i niewiem czy probowac dalej bo temperaturka robi sie juz dosc wysoka. Jaka znosnosc na temp maja intelki ?? Bo akurat jest o to chodzi to jestem zupelnie nie w temacie. Acha no wlasnie co do tych temperaturek to wydaje mi sie, ze czujnik troche swiruje poniewaz z temp 40 potrafi w sekunde wskoczyc na 50 a jak wlaczylem prime95 to odrazu po wlaczeniu testu bylo 55 ... takie nienaturalne sa te skoki, no jedynie, ze ja o czyms nie wiem.

 

Jakies porady mile widzane ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to jeszcze pokombinuje ... narazie jade na 9x375 jak zmniejszylem mnoznik to sie kaszana zrobila ale poczaruje jeszcze na nowym biosie moze 8x400. Narazie nie tykalem pamiatek, ale na nie to juz w ogole nie mam koncepcji ;P

 

 

No i niestety mam dziwne wrazenie, ze pamiaki maja problem, zeby wstac na 1000Mhz ;/ Procek z palcem w nosie polecial by 6x500 moze i 7x500. Przy ustawieniu 8x450 system wstaje ale pamieci maja straznego bola, i wywala sie prime95. Chodziaz dziwi mnie wysypka prime bo reszta smiga. No nic narazie lece na 8x400 i nie ma tragedii ;] Mam tylko pytanko czy lepiej miec wieksza szyne czy wiecej Mhz ?? To takie pytanie z ciekawosci.

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to bedac teraz w Poznaniu na studiach dowiedzialem sie, ze w czasie mojej nie obecnosci w domu RAID strasznie sie sypie i plyta jedzie do serwisu. Moze to byc powodem wycofania ...

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasu minelo co najmniej sporo. Jest szansa na wyrwania Formuly za ~300pln. Highendowa plyta w bardzo rozsadnej cenie. Czy jeszcze warto?

Chcialbym sobie umiescic na niej q6600@~3.4, czy sa jakies przeciwwskazania?

Poza tym wazne jest dla mnie zlozenie raid'u 0+1, ale rozumiem ze obsluga bedzie wygladala tak samo jak na kazdej innej mobo z p35, czyli raczej problemow byc nie powinno, racja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto. Jedna z najlepszych mobasów na rynku pod LGA775. Trudno ją zabić, bardzo świetnie się kręci, jest stabilna :) i ma nawet Crossfire (fakt, ze 8&8 ale źle nie jest).

 

Mam oba mobasy tytułowe i bardzo je chwalę :] aż żal się rozstawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Mam pytanko do użytkowników Blitza w wersji extreme:

 

Czy chodzi u was coś z nowych 45nm proców? Konkretnie interesuje mnie E7200, Q9300, Q8200, i najbardziej E5200

 

mimo zapewnień ze strony Asusa, po zaktualizowaniu BIOSu do najnowszego 1101 - E5200 nie chodzi

 

jak do tej pory nie miałem problemów z E8200 i E8400 i bodajże Q9300 (tego ostatniego nie jestem pewien w 100%)

 

Natomiast E5200 nie chce wstać za h...a

 

Poza tym - po wgraniu biosu w informacjach o systemie (w BIOSIE) mam date wydania przy biosie 1101 06-18-08, a z tego co widziałem na stronie Asusa powinno być 2008-08-06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tę płytę na początku tygodnia. I teraz mam kilka pytań odnośnie overclockingu na tej płycie. Sprzęt z sygnatury leci teraz na 3GHz, w jaki sposób go moge jeszcze przyspieszyć, powyżej proc już traci stabilność. Temperatura pod obciążeniem jest 57 stopni.

Aha i jeszcze jedno, BIOS jest w wersji 0503 (2007/12/06) więc może powinienem go zaktualizować. Proszę o wypowiedź na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tę płytę na początku tygodnia. I teraz mam kilka pytań odnośnie overclockingu na tej płycie. Sprzęt z sygnatury leci teraz na 3GHz, w jaki sposób go moge jeszcze przyspieszyć, powyżej proc już traci stabilność. Temperatura pod obciążeniem jest 57 stopni.

Aha i jeszcze jedno, BIOS jest w wersji 0503 (2007/12/06) więc może powinienem go zaktualizować. Proszę o wypowiedź na ten temat.

Aktualizacja biosu nie zaszkodzila by, a zeby podciagnac proca wyzej nie tracac na wydajnosci mozesz pobawic się strapem.

 

 

DRAM reference voltage - co to jest i jaki wplyw ma na oc

 

Transaction booster - co to daje i jak ustawic dla lepszego oc

 

Execute disable bit - co to jest czy to wlayczyc/wylaczyc dla oc

 

Tm function - co to jest i czy to wlayczyc/wylaczyc dla oc

 

PECI - j/w

 

o co w tym chodzi??

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Własnie też chciałbym się dowiedzieć o powyższych opcjach. A jak to jest z tym strapem? Jak mam go ustawiać? Mam Ramy 1333 ile dac ten strap?

wyższy strap = mniejsza wydajność

 

DRAM reference voltage - napięcie pamięci- większe to i bardziej się kości podkręcą, ale to zależy od kości własnie

 

Transaction booster - niezbyt istotne

 

Execute disable bit - funkcja antywirusowa :-D

 

Tm function - można wyłączyć - również funkcja procesorowa

 

PECI - nie wiem - to jakiś skrót? możesz rozwinąć? gdzie to sie znajduje w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyższy strap = mniejsza wydajność

 

DRAM reference voltage - napięcie pamięci- większe to i bardziej się kości podkręcą, ale to zależy od kości własnie

 

Transaction booster - niezbyt istotne

 

Execute disable bit - funkcja antywirusowa :-D

 

Tm function - można wyłączyć - również funkcja procesorowa

 

PECI - nie wiem - to jakiś skrót? możesz rozwinąć? gdzie to sie znajduje w biosie?

 

DRAM Reference Voltage to jest chyba coś innego a nie napięcie RAMu, dla RAMu ja mam opcje DRAM Voltage (ustawiłem na 1,6V) a ten Reference mam 0,82V i nie wiem o co w tym biega. Co do STRAPu to mam 3 opcje 200MHZ, 266MHz i 333MHZ i nie wiem jak to ustawiać, jak to się liczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe zebym zabił mozliwosci o/c procka duzym pll voltage?? bo dzieje sie cos takiego ze go puszczam na 4ghz 1.32V i przechodzi orthosa ale komputer sie zawiesza i jest czarny ekran i tyle diody na mobo sie swieca wiatraki sie kreca ale komp nie reaguje teraz ustawilem na default zeby przetestowac, narazie nie zwiesił sie.

 

Czy moze mobas pada bo czestowalem vfsb i vnb chojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...