Skocz do zawartości
pmp

Asus Blitz Formula / Asus Blitz Extreme

Rekomendowane odpowiedzi

proca na cewce,przy sokecie,memy w slotach ,pierwszy pin od środka

 

Teraz nie ma mnie w domu, będę w piątek to się tym pobawię. Jesli chodzi o ram to pierwszy pin od wcięcia w pamięci Ram tak?

 

Czy w tych punktach co zaznaczyłem na tym przykładowym zdjęciu?

post-156111-1224682796_thumb.jpg

Edytowane przez SPEEDY2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak na załączonym zdjeciu ,tylko teraz nie dam palca obciąć który to dokładnie pin,ale sprawdź nic się nie stanie.Ale odrazu mogę Ci powiedzieć ze memy podbija o ok 0,08V,przy procu z włączaną funkcją eliminacji droopa,napięcie z bios jest prawie idealne.

btw.sprawdzałeś moze maxa stabilne fsb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max stabilnego FSB nie sprawdzałem. Muszę obniżyć mnożnik proca i podnieść FSB, a jak ze strapem na ile go ustawić? Dzielnik dla pamięci też obniżyć? Dziś będę w domu to sprawdzę na ile ta płyta poleci.

Edytowane przez SPEEDY2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max stabilnego FSB nie sprawdzałem. Muszę obniżyć mnożnik proca i podnieść FSB, a jak ze strapem na ile go ustawić? Dzielnik dla pamięci też obniżyć? Dziś będę w domu to sprawdzę na ile ta płyta poleci.

zobacz na 266,jak nie pójdzie to 333,tak dzielnik 1:1

 

Ile ta mobo potrzebuje vsb, vnb, i vfsb do osiągnięcia 100% stabilnosci na fsb = 467

Vnb 1.4,Vsb auto,lub cos pod 1.2V,Vfsb 1.2V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ustabilizowałem fsb = 467 teraz próbuje 473 daje takie v jak na 467 i error po 40 sec w orthosie dalem vfsb = 1.24 , nb = 1.43 i vsb = 1.125, error po 1m 40sec, ustawić większe??

 

Nie wiem czy jest sens jeszcze podnosić napięcie, to jej raczej nie pomoże, a jakie temperaturki masz na mostkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzielniku 1:1 przy strapie 400 i FSB 200 nie jest stabilny. Ustawiłem na strap 266, pamięci 1:2 i tak sprawdzałem FSB przy mnożniku x6 dojechałem do FSB 370MHz i to jeszcze nie koniec, a temperatury na procesorze dochodzą mi do 70 stopni w Orthosie. Czy to na BoXie jest normalne? Widzę że do większego OC będę musiał wymienić chłodzenie, co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resetuje ci ustawienia za każdym razem jak wyłączasz i włączasz komputer? Komp włącza się normalnie czy wyskakuje komunikat o Overclockingu i napis żeby wcisnąć klawisz F1? Jeśli pierwsza opcja i komputer włącza się normalnie a ustawienia wracają do domyślnych to zmień baterię na płycie. Jeżeli natomiast druga opcja to znaczy że coś masz źle ustawione i płyta nie chce działać na takich ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tema zamarł. Postanowiłem jednak go odświeżyć, zebrałem się ostatnio do pomiarów na tej płycie, wyniki zamieszczam poniżej:

 

1,412v - BIOS (tyle ustawiłem z BIOSu)

1,392v - CPU-Z

1,380v - miernik

 

to samo pod obciążeniem prezentuje się tak:

 

1,368v - CPU-Z

1,360v - miernik

 

Po tych i innych pomiarach widać wyraźnie że BIOS płyty (przynajmniej mój) zawyża napięcie o jakieś 0,03-0,04v w stosunku do rzeczywistego napięcia. CPU-Z pokazuje prawidłowo napięcia i monitor "Voltages" w BIOSie płyty również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(pavel54 @ 29 X 2008, 22:05) *

Ile ta mobo potrzebuje vsb, vnb, i vfsb do osiągnięcia 100% stabilnosci na fsb = 467

 

Vnb 1.4,Vsb auto,lub cos pod 1.2V,Vfsb 1.2V

Jakie max fsb osiaga to mobo? Będą jakies problemy z fsb 500 na codzien?

 

CYTAT(DEVILEK @ 17 wrz 2007, 22:03) *

btw. mobo lekko dla mnie ssie w 3D rolleyes.gif

W PI szybka na 333, ale w 3D z leksza sie ciagnie.

 

A miałem już o tym pisać jakiś czas temu, ale nie było kiedy...

Potwierdzam. Wyniki są... ale jakby nie takie jak trzeba. Osobiście podejrzewam Crosslinx'a, bo zaintrygowany faktem przerobiłem to samo na różnych wersjach BIOS i za każdym razem jakiś niedosyt...

Poprawiło się coś w tej kwestii? :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...