Skocz do zawartości
Narkies

Athlon Xp 2200+ / Jakie Mozliwosci Oc ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam athlona xp 2200+ tak jak w signie podkrecony z 2200+ (1800mhz) na 2600+ (2088mhz) fsb:166.

Czy moze slyszeliscie cos o potencjale o/c tego procesora? t.z.n tej serji :blink:

jego foto:

post-149164-1185901764_thumb.jpg

Daje jeszcze na ImageShack jakby komus tamto nie chcialo sie zaladowac.

napiecie 1,6v nic nie podnoszone procesor stabilny a temperatura raz maxymalnie doszla mi do 46C.

jak dobze odczytalem procesor ten zostal wyprodukowany w 46 tygodniu 2002r.

Chłodze go tym:

post-149164-1185902026_thumb.jpg

Daje jeszcze na ImageShack jakby komus tamto nie chcialo sie zaladowac.

dostalem od kumpla nowke z free :D napewno lepsze od boxowego.

i jeszcze screen z temperatur w tej chwili i napiecia z cpu-z:

post-149164-1185902239_thumb.jpg

Daje jeszcze na ImageShack jakby komus tamto nie chcialo sie zaladowac.

prosze o pomoc.

pozdrawiam.

Edytowane przez Narkies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może (skoro już pytasz o serię) zasugeruję najpierw zapoznanie się z tym:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic455661.html

 

Procesor na pewno jest stabilny? Przechodzi wszystkie testy w Prime95 czy też Orthos'ie?

 

Pzdr.

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe nie nei nie takich testow nie przechodzil ale dzsiaj 5 testow 3dmarkies03 potem 4h grania w san andreas potem latanie po necie i zadnego zawieszenia czyli chyba stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe nie nei nie takich testow nie przechodzil ale dzsiaj 5 testow 3dmarkies03 potem 4h grania w san andreas potem latanie po necie i zadnego zawieszenia czyli chyba stabilny.

No właśnie. Tutaj "CHYBA" robi wielką różnicę. Ja też swojego Semprona 2600+ [1833MHz] na zestawie zawartym w sygnaturce bez problemu podciągnąłem na 2150MHz nie podnosząc napięcia - i grałem w NFS:MW kilka godzin i tak dalej. Ale Prime95 i Orthos pokazywał, że komputer jednak nie jest stabilny i wykładał się po parunastu sekundach testów (podczas, gdy na standartowym taktowaniu Orthos mógł chodzić kilka godzin) - więc chyba coś w tym jest, prawda? Też twierdziłem że jest stabilny - ale przekonano mnie, że jednak nie jest.

 

Tak więc dopóki nie przetestujesz i nie upewnisz się że jest stabilny to nie możesz mówić, że tyle z niego wyciągnąłeś. Rzecz w tym, że jeżeli jest dobra seria (np. Athlony XP Thoroughbredy z serii JIUHB - więcej masz opisane w tym artykule do którego link ci podałem), to można znacznie podkręcić procesor i będzie stabilny.

 

Po następne - zadałeś pytanie "Czy słyszał ktoś możliwości tej serii?" NIE PODAJĄC wogóle serii. Co my mamy, zgadnąć jaką Ty masz dokładnie serię procesora..?

Wyjmij go, spisz numery i porównaj je z "normami" w tamtym artykule. Naprawdę ciężko dostać dobry do podkręcania procesor.

 

Tak na marginesie - mi w podkręcaniu przede wszystkim przeszkadza zablokowany mnożnik (którego nie mogę odblokować, bo mój chipset - nForce2 - "nie akceptuje" Sempronów modowanych na Athlony MP za pomocą połączenia mostków L5) oraz krytycznie wysoki Batch (>1000) - poza tym wszystko jest w normach, ale i tak znaczy to, że nie mam się co bawić w podkręcanie.

 

Pzdr.

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po następne - zadałeś pytanie "Czy słyszał ktoś możliwości tej serii?" NIE PODAJĄC wogóle serii. Co my mamy, zgadnąć jaką Ty masz dokładnie serię procesora..?

Wyjmij go, spisz numery i porównaj je z "normami" w tamtym artykule. Naprawdę ciężko dostać dobry do podkręcania procesor.

No tak a widziales jego zdjecie ?. Zdjecie przeciez jego dalem a tam jest napisane. Moze nie wczytuje ci zdjecia ?. Niewiem dam jeszcze na imageshack.us. A dzsiaj zarz sprawdze w tym programie czy na prawde jest on stabilny.

Dziekuje i pozdrawiam.

 

@Edit

Moze to glupie ale nigdy sie nie bawilem tym Prime95. jak jest ta czerwona ikonka to znaczy ze jusz testuje ?. jesli nei to co trzeba zrobic?

Ale chyba tak bo uzycie procesora jest wyswietlane w menadżerze zadan 100%. i narazie nic mi ten program wiecej nie powiedzial wiec to chyba dobze? Aha no i jak go mialem wlaczonego to temperatura max 47C jak wylaczylem zaczela spadac wiec chyba cos testowal hehe.

A co do tego >>> http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic455661.html

to jak poruwnuje z tamtym swoj procesor to wynika z tego ze jest nie najgorszy. ma max temperature pracy 85C

zostal wykonany z najlepszej klasy wafla (A), zostal on takze wyciety z wafla jako 77. jak wynika z tego:

KILKA INFORMACJI NIE Z TEORII TYLKO Z PRAKTYKI :

-Najlepsze w podkręcaniu są procesory MOBILE czyli MOBILNE (wytwarzają one mniej mocy a co za tym idzie mniej się nagrzewają)

-Jeśli masz procesor z serii : JIUHB , JIUCB , JIUGB ,AIUHB,AQXEA,AQYFA,KQYHA to powinien się bardzo dobrze podkręcać

 

a moj pochodzi wlasnie z serji AIUHB.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Narkies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie? Ech, ale ze mnie głomb :mur:

Mam, załadowało mi się, ale nie zwróciłem uwagi :lol:

 

No czyli tak:

Napięcie to 1.6V

Max. temp. to 85 stopni

Batch <100

Jakość wafla najlepsza

No i data produkcji to 46 tydzień 2002r. - czyli mnożnik powinien być odblokowany!

 

W takim razie gratuluję, bo jesteś posiadaczem naprawdę dobrego egzemplarza ;)

Teraz tylko jakieś fajne chłodzonko i brać się za overclocking.

 

Co do posługiwania się Prime95 - wejdź w "options" i "torture test". Jeżeli po kilkiu chwilach pokaże "Critical Error" znaczy, że jest niestabilny. Jeżeli kilka godzin będzie chodził i nic nie pokaże tzn. że jest stabilny.

 

Program ten po prostu wykonuje skomplikowane obliczenia i wykłada się, gdy procesor przy wyliczaniu popełni jakiś błąd. Skoro procesor wszystko robi metodą działań binarnych to w normalnym działaniu mogłoby to zaskutkować błędem, zwisem itp.

 

Podczas testu bacznie obserwuj temperaturę ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec naprawde wielkie dzieki ci za pomoc. dobra dzsiaj jeszcze cos pokombinuje i zaraz potestuje go tak jak mowiles.

jeszcze raz dzieki !

pozdrawiam.

 

@edit

jak zrobie tak jak mowiles to program mowi mi cos takiego:

ERROR: ILLEGAL SUMOUT

Possile hardware failure, consult rademe.txt, restarting test.

i tak ciagle co sie z nim dzieje?

Edytowane przez Narkies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edit

jak zrobie tak jak mowiles to program mowi mi cos takiego:

ERROR: ILLEGAL SUMOUT

Possile hardware failure, consult rademe.txt, restarting test.

i tak ciagle co sie z nim dzieje?

Tłumacząc na język polski: "Błąd: zła suma"

Znaczy to, że procesor popełnił błąd w obliczeniach. To z kolei znaczy, że jest niestabilny.

Dobra rada: "Odkręć" procesor i na standartowym taktowaniu sprawdź, w jaki sposób ten test powinien przebiegać.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem, dzieki. Ale podniesienie napiecia powino go usabilizowac?

No tak ale nie w nieskończoność - jezeli po podniesieniu V umie więcej to się uczenie mówi że proc się skaluje do napięcia - nie każdy się skaluje, a zwykle po przekroczeniu pewnego pułapu przestaje się skalować. Przyjmuje się że 1,85 przy dobrym chłodzeniu można dać na axp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale nie w nieskończoność - jezeli po podniesieniu V umie więcej to się uczenie mówi że proc się skaluje do napięcia - nie każdy się skaluje, a zwykle po przekroczeniu pewnego pułapu przestaje się skalować. Przyjmuje się że 1,85 przy dobrym chłodzeniu można dać na axp.

No ja specem od overclockingu szczerze się przyznam nie jestem, ale z tego co słyszałem jest jakaś reguła kręcenia - że najpierw kręcimy szyną, później stabilizujemy napięcie, a potem dopiero jedziemy mnożnikiem (czy coś takiego) - pogoogluj, powinieneś coś znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wiem, wiem ze w nieskonczonosc podnosic nie mozna :-P a co do tego googlowania to znalazlem cos takiego

http://81.15.150.34/art.php?id=81&typ=...id=72&pid=1 tu koles kreci 3 athlony xp i wlasnie jak mo jego 1700+ nie byl stabilny to dawal mu troche wieksze napiecie oczywiscie bez przesady :D i chodzilo a z tym chlodzeniem to chlodzenei tego kolesia nie wygladala na takie "super" dobre :blink: a plytka na ktorej to robil prawie identyko moja ;]. A ja tez tylko co sie ucze overlockingu.

Dziekuje i pozdrawiam.

 

ps: zauwazylem ze ep-8rda+ a ep-8rdae ruznia sie tylko przynajmniej z wygladu innym rozstawem portow usb i ta ma jeszcze comy pod lpt.

@q8ic fajne masz chlodzenie na procku ;] ile za to dales ?

@obiogs fajne mobo chcialbym takie teraz miec ;].

Edytowane przez Narkies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@obiogs fajne mobo chcialbym takie teraz miec ;].

obiboQs :P

 

Co do mobo - owszem, wiem, jest to "mistrz overclockigu" :P Ale ja paradoksalnie nie kierowałem sie tym przy wyborze - wtedy gdy kupowałem była to najtańsza płyta mająca wszystkie bajery które chciałem :P

 

Zastanawiam się, bo skoro nie mogę wykorzystać w pełni możliwości tej płyty i skoro jeszcze teraz są one w cenie, czy nie wymienić tej płyty i procka na jakiś zestaw na s754 (bo dokładając parę groszy mógłbym mieć dobrą płytę z A64)

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up no jasne ja bym na twoim miejscu zmienial. ja tez niedlugo przesiade sie na jakies x2 ;] ceny plyt pod x2 samych procesorow sa mneij wiecej takei same jak na socket A :lol: . ale poki co jeszcze troche posiedze na tym.

 

@q8ic a moglbys zapodac nick z allegro :D . wydajne to jest (przynajmniej od mego duzo wydajniejsze bo to miedz jednak jest) i z tego co mowisz to nie drogie ;].

@edit: sorry za przekrecenie nicku ;D (obiboqs) ;]bede pamietal hehe.

 

pozdrawiam.

Edytowane przez Narkies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...