Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ dosyć często w różnych tematach jest poruszana kwestia nowej serii dysków twardych Seagate Barracuda 7200.11 (250GB/talerz), postanowiłem utworzyć ten temat (jako ekwiwalent tematów o poprzednich seriach Barracud).

 

Barracuda® 7200.11

Interface / Capacity / Model #

SATA NCQ / 250GB / ST3250310AS (1)

SATA NCQ / 250GB / ST3250410AS (1)

SATA NCQ / 500GB / ST3500320AS

SATA NCQ / 500GB / ST3500620AS

SATA NCQ / 750GB / ST3750330AS

SATA NCQ / 750GB / ST3750630AS

SATA NCQ / 1000GB / ST31000340AS

 

(1) Modele te oficjalnie (na stronie producenta) nie są pod szyldem 7200.11 - prawdopodobnie pozostaną w rodzinie 7200.10.

Seagate ST3250410AS jest szybki (średni odczyt ok. 86MB/s), dość chłodny - 1 talerz, 2 głowice, (temp. ok. 33-35*C - HDD standardowo zamocowany w obudowie, temp. otocz. ~25*C) oraz średnio głośny (cichym bym go nie nazwał). Testowałem 2 takie dyski - w obu przypadkach w trybie idle jest wyraźnie słyszalny świst talerzy/piszczenie, przy czym jest to dźwięk dość wysokiej częstotliwości, a więc męczący. Z kolei w stresie - podczas pracy głowicy zapis/odczyt pracuje ona stosunkowo cicho. Wolałbym na odwrót, bo zdecydowaną większość czasu dysk pracuje w trybie idle... Ten model jest produkowany w Tajlandii lub Chinach, ten pierwszy jest ponoć statystycznie cichszy. Oba testowane przeze mnie pochodziły z Chin.

EDIT: Wymieniłem go na Samsung HD250HJ - okazał się wyraźnie cichszy (zwłaszcza w idle!) oraz parę MB/s szybszy w Hd Tach. Reasumując to chyba najlepszy obecnie dysk (250GB/talerz).

post-118671-1219145129_thumb.jpg

 

Czy Seagate zdecyduje się wypuścić tą serię z interfejsem ATA (PATA)? Osobiście wątpię, tym bardziej, że pojawiły się w sieci informacje o zaprzestaniu produkcji dysków PATA przez Seagate => http://itbiznes.pl/art27698.html oraz (bardziej optymistycznie) => http://www.benchmark.pl/aktualnosci/news960.php Trochę szkoda... Choć z drugiej strony już od paru lat Serial Advanced Technology Attachment (SATA) jest standardem na płytach głównych. Należy też pamiętać, że pojedynczy dysk generacji 250GB/talerz nawet nie wykorzystuje w pełni przepustowości interfejsu PATA (ATA/133), który wynosi 133MB/s. Przykład:

post-118671-1215775951_thumb.jpg

 

WYDAJNOŚĆ:

Oczywiście nowsza seria musi być szybsza - o ile? Przykładowe porównanie starej generacji (160GB/talerz - 7200.10) i nowej (250GB/talerz) => http://www.hkepc.com/bbs/viewthread.php?ti...tra=&page=8

Wyraźnie widać, że wydajność (średniej prędkości odczytu) wzrosła o ok. 25-30% To dobry wynik; choć na długo nie zapewni firmie Seagate pozycji lidera wydajności - tym razem to Samsung wyprzedził innych producentów zapowiadając serię SpinPoint F1 (334GB/talerz), która to już wkrótce ma się pojawić w sklepach (znając życie to w Polsce jeszcze trochę poczekamy...).

 

GŁOŚNOŚĆ:

Tu też powinno być lepiej wzgledem poprzedniej serii - widać poprawę parametrów akustycznych w Data Sheet 7200.11.

A propos "głośności" dysków twardych to należy pamiętać, że w obrębie dysków o podobnych parametrach, które są odpowiedzialne za produkowanie hałasu, tj:

- liczba obrotów talerzy na min. (standard to 7200obr/min)

- liczba obracających się talerzy (1-4; teoretycznie dyski z mniejszą liczbą talerzy pracują ciszej (2))

- liczba głowic odczyt/zapis

- rodzaj stosowanych łożysk talerzy

- konstrukcja (szczelność akustyczna obudowy dysku)

nie ma kolosalnej różnicy w poziomie głośności pracy dysku. Po prostu newralgiczne parametry (odpowiedzialne za natężenie dźwięku) są takie same we wszystkich popularnych obecnie dyskach. W zasadzie to przede wszystkim typem zastosowanego łożyska oraz konstrukcją (szczelnością obudowy dysku) dany producent może wykazać się podczas opracowywania cichych konstrukcji.

Ważny jest też sposób montażu dysku w obudowie komputera oraz jakość (rodzaj i grubość blach, sztywność konstrukcji) samej obudowy - zwłaszcza przy tradycyjnym zamocowaniu dysku "na sztywno" (na śrubki w zatoce/koszyku 3,5"), gdzie tanie obudowy z cienkiej "konserwowej" blachy mają skłonności do wpadania w wibracje/rezonans, co znacznie potęguje emisję hałasu.

 

(2) Logicznie rzecz biorąc wydaje się to być prawdą - im mniej ruchomych elementów w konstrukcji dysku, tym mniejsza jego potencjalna awaryjność oraz emitowany hałas. Jeśli jednak się przyjrzymy Data Sheet (np. 7200.10), to zauważymy drobną nieścisłość. Otóż dyski 2, 3 i 4 talerzowe faktycznie potwierdzają tą tendencję (więcej talerzy/głowic => większy hałas), natomiast 1-talerzowe są pewną niespodzianką... Są niby trochę cichszę podczas pracy dysku, ale za to wyraźnie głośniejsze podczas spoczynku - względem 2 talerzowych! Z czego to wynika? Prawdopodobnie z fizycznych rozmiarów (może też konstrukcji?) dysku - 1 talerzowe należą do tzw. "cienkich" (wysokość obudowy: ~20mm), a 2, 3, 4 talerzowe do "normalnych" (26,1mm). Żeby było ciekawiej to generalnie są dyski 1-talerzowe w "normalnych" obudowach o wysokości ~26mm, m.in. wspomniany wcześniej Samsung HD250HJ. Reasumując, jeśli zależy nam na cichej pracy dysku to właśnie takich modeli powinniśmy poszukiwać (1-talerz + standardowej wys. obudowa ~26mm).

PS: Oczywiście są to czysto teoretyczne spekulacje na temat głośności, oparte na danych technicznych w Data Sheet.

 

Strona producenta => http://www.seagate.com/www/en-us/products/...racuda_7200.11/

Data Sheet => http://www.seagate.com/docs/pdf/datasheet/...uda_7200_11.pdf

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, tylko wszystko co opierwa się o 1 talerzowej 250GB i zaliczaniu tego hdd do 7200.11 jest błędem. Dysk ten jest sprzedawany już od dawna i do tego od początku został zakwalifikowany do 7200.10. Sam takiego mam i jest na nim wyraźne 7200.10.

 

Po co wspominasz w tym wątku o F1 Samsunga... Po pierwsze jak na razie to tylko przechwałki. I to jest fakt!! Ale jak juz sie pojawią te dyski, to będą rozchwytywane, bo jeszcze przed ich sprzedażą każdy chce je mieć. Czysty marketing. Osobiście tego bardzo nie lubię, ale takie jest prawo rynku.

 

A 7200.11... Jak na razie dostępne 1TB, ale mało kto sie na takiego hdd porwie, po pierwsze lepiej i taniej kupić dwie 500GB i do tego korzyść dwóch hdd względem jednego jest miażdząca.

Mozna podyskutowac nad różnicami pomiędzy 7200.10 i nowymi 11 i czy te nowe tech. coś dadzą... Poza ładną marketingową nazwą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze dyski z nowej serii juz pojawiaja sie w sklepach:

 

http://www.enter.bydgoszcz.pl/sklep/produc...roducts_id/1692

 

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Wew...pelny,id,45355/

 

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Wew...pelny,id,42323/

 

P.S. w pierwszym linku niby napisane, ze to model 10, ale oznaczenie zgadza sie z tym co widnieje na stronie producenta:

 

http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?loca...p;reqPage=Model

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej beda bezkonkurencyjne, poniewaz przy gestosci 250GB/talerz nie trzeba sie wiele wysilac by otrzymac bardzo duza wydajnosc. moj obecny dysk ma 120GB/talerz tyle co swietny SP2504C, wiec do czasu pojawienia sie samsungow F1 nowe seagate beda ownowaly konkurencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak bedzie w porownaniu do

 

WD AAKS - badz co badz to chyba na dzien dzisiejszy Najlepszy dysk (najlepsza propozycja)... Szybkosc/transfery/ kultura pracy

Wg mnie najlepszym dyskiem teraz jest jednotalerzowy Seagate ST3250410AS 250 GB - cichy, bardzo wydajny, cienki. Transfer u mnie dochodzi do 90 MB/s. Zaznaczam, że miałem do czynienia z WD AAKS, które są oczywiście także dobrymi dyskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ja także rozglądam się za dyskiem 500GB, na tu akurat ukazała nowa rewizja Barracudy. BTW, na Allegro ktoś sprzedaje dysk Seagate 500GB (i to zresztą z powodzeniem) o symbolu ST3500641NS, niestety na stronie producenta nic nie można znaleść na temat w/w modelu :huh: . ?!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ja także rozglądam się za dyskiem 500GB, na tu akurat ukazała nowa rewizja Barracudy. BTW, na Allegro ktoś sprzedaje dysk Seagate 500GB (i to zresztą z powodzeniem) o symbolu ST3500641NS, niestety na stronie producenta nic nie można znaleść na temat w/w modelu :huh: . ?!!

Ale po wpisaniu symbolu w google wszystko staje się jasne...

http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=913&pageID=2229

Dysk cienki IMO, ledwo 50 mega odczytu w HD Tachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ST3500641NS

Z symbolu widać, że dysk ma 4 talerze i 16MB buforu. Nie ma się co dziwić że osiąga tylko 50MB/s. Talerzyki tylko 125GB, więc to jakaś staroć.

ST3250410AS wszędzie jest chwalony za ciszę. Osobiście nie zwracam uwagę na opinię innych, bo każdy inaczej to ocenia. Ostatnio zaczyna mi brakować miejsca, a że dysk jest w rozsądnej cenie to śmiało przy okazji zmodernizuje RAIDA. Na początek 1, a za miesiąc drugi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wolisz się już w 500GB 11 wpakować?

Widocznie nie jest mu potrzebny taki olbrzym, a talerze te same...

 

Lepiej Seagate ST3250410AS 250 GB czy wd aaks 320 gb ? :D (zaznaczam że 250gb spokojnie mi starcza, tylko pozostaje kwiestia tego co cichsze i szybsze ;) )

Ktory szybszy to wiadomo, ale ktory pracuje ciszej, o to musisz zapytac, a raczej poszukac w odpowiednim watku, co by nie bylo ST3250410AS to jednak 10, a nie 11.

 

->http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=199506&st=1260

Edytowane przez Manial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wolisz się już w 500GB 11 wpakować?

No akurat resztę funduszy chciałbym kolekcjonować na 8800GT UT 3 już zamówiony, więc trzeba go czymś napędzić :)

 

Manial

Odnośnie tego Seagate'a to już się naczytałem sporo :D. Na bierząco się udzielam w Forum dyskowym, więc mało mi umyka :). Z ciszą akurat problem będzie najmniejszy, ponieważ skoro teraz nie słyszę mojego RAID'u na dyskach z 160GB talerzami, to co dopiero będzie z 250GB. Wiele osób już zachwaliło nowe modele za obniżenie generowanego szumu :). Nawet gdyby były głośniejsze, to i tak bym je wciągnął :D. Moje skrzyneczki by je wytłumiły. Moja zasiłka i tak byłaby sporo głośniejsza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ST3250410AS wszędzie jest chwalony za ciszę. Osobiście nie zwracam uwagę na opinię innych, bo każdy inaczej to ocenia. Ostatnio zaczyna mi brakować miejsca, a że dysk jest w rozsądnej cenie to śmiało przy okazji zmodernizuje RAIDA. Na początek 1, a za miesiąc drugi :)

Akurat, sam takiego mam, miałem wcześniej inny egzemlarz (padł) a do tego przysłuchiwałem się kolejnemu w Apollo. Wszystkie pracowały podobnie "kulturalnie". "Kulturalnie" czyli jak? A no tak, że na wibracje nawet SQD mi nie pomaga, choć trzeba przyznać, że wspomniany SQD dosyć skutecznie eliminuje piskliwy dźwięk jaki generuje silnik/talerz. Samsung 250 mojej dziewczyny nie dość, że pracuje ciszej (silnik) to do tego tak nie wibruje. Plusy tego dysku są takie, że nie grzeje się mocno i przy tym jest bardzo szybki. Ja teraz czekam na samsungi F1 320GB - HD322HJ.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sobie poczekasz dlugo :)

 

Ma ktoś już jakieś namiary na datę premiery tych F'jedynek ? bo nie wiem czy jest sens czekać... To WD czy Seagate ? :]

Nie jestem przekonany, że aż tak długo. Na stronie samsunga jest już oficjalnie przedstawiona cała seria (począwszy chyba od wersji 160GB). Wersja 1TB została już przetestowana przez jeden z zagranicznych serwisów, a dyski tej serii zaczynają pojawiać się w cennikach zagranicznych sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany, że aż tak długo. Na stronie samsunga jest już oficjalnie przedstawiona cała seria (począwszy chyba od wersji 160GB). Wersja 1TB została już przetestowana przez jeden z zagranicznych serwisów, a dyski tej serii zaczynają pojawiać się w cennikach zagranicznych sklepów.

 

a mozesz podac link do tego testu 1TB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem co nieco na jakimś zagranicznym forum:

 

* 160Go avec 8Mo de cache:HD161GJ -->

* 160Go avec 16Mo de cache:HD162GJ -->

* 250Go avec 8Mo de cache:HD251HJ -->

* 250Go avec 16Mo de cache:HD252HJ -->

* 320Goavec 8Mo de cache: HD321HJ --> ~70€

* 320Goavec 16Mo de cache: HD322HJ -->~80€

* 500Go avec 8Mo de cache: HD501IJ -->~130€

* 500Go avec 16Mo de cache: HD502IJ -->~130€

* 640Go avec 16Mo de cache: HD642JJ

* 750Go avec 16Mo de cache: HD752LJ -->~180€

* 750Go avec 32Mo de cache: HD753LJ -->~??€

* 1To avec 16Mo de cache: HD102UJ -->~260€

* 1To avec 32Mo de cache: HD103UJ -->~340€

 

Hm... Za 320gb, 16mb cache ~320zł...

Edytowane przez dede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem co nieco na jakimś zagranicznym forum:

 

* 160Go avec 8Mo de cache:HD161GJ -->

* 160Go avec 16Mo de cache:HD162GJ -->

* 250Go avec 8Mo de cache:HD251HJ -->

* 250Go avec 16Mo de cache:HD252HJ -->

* 320Goavec 8Mo de cache: HD321HJ --> ~70€

* 320Goavec 16Mo de cache: HD322HJ -->~80€

* 500Go avec 8Mo de cache: HD501IJ -->~130€

* 500Go avec 16Mo de cache: HD502IJ -->~130€

* 640Go avec 16Mo de cache: HD642JJ

* 750Go avec 16Mo de cache: HD752LJ -->~180€

* 750Go avec 32Mo de cache: HD753LJ -->~??€

* 1To avec 16Mo de cache: HD102UJ -->~260€

* 1To avec 32Mo de cache: HD103UJ -->~340€

 

Hm... Za 320gb, 16mb cache ~320zł...

to nie temat o samsungach :) a o takiej cenie za dysk w polsce to mozesz zapomniec - mysle ze ten dysk mniej niz 400zl nie bedzie kosztowal ( szczegolnie przez pierwsze miesiace)

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat, sam takiego mam, miałem wcześniej inny egzemlarz (padł) a do tego przysłuchiwałem się kolejnemu w Apollo. Wszystkie pracowały podobnie "kulturalnie". "Kulturalnie" czyli jak? A no tak, że na wibracje nawet SQD mi nie pomaga, choć trzeba przyznać, że wspomniany SQD dosyć skutecznie eliminuje piskliwy dźwięk jaki generuje silnik/talerz. Samsung 250 mojej dziewczyny nie dość, że pracuje ciszej (silnik) to do tego tak nie wibruje. Plusy tego dysku są takie, że nie grzeje się mocno i przy tym jest bardzo szybki. Ja teraz czekam na samsungi F1 320GB - HD322HJ.

Oczywiście musiał się trafić koleś, który nie mógł scierpieć, że Seagate jest chwalony za ciszę.

Twój komentarz w ogóle nie ma odzwierciedlenia np do tych w:

Komputroniku

Lub coś z zagranicy: Newegg

Najlepsze jest to, że 95% ludzi na forach pisze, że dysk jest cichy, nawet ci którym trafił się wadliwy egzemplarz.

150 komentarzy vs "Samotny jeździec pan przemo3642" Innych jeszcze nie widziałem.

Jestem ciekawy, gdzie przysłuchiwałeś się temu dyskowi w SQD, masz u siebie w domu, czy może w sklepie ci na życzenie zmontowali? A w jakiej obudowie był zamontowany dysk/zestaw SQD+dysk? Lian-Li, Coolermaster, Codegen, Tracer, a może na szybce sklepowej? Iloma śrubkami był przykręcony? Hmm, możliwości jest raczej sporo.

Wcześniej anty Seagate'owcy jechali bo głowice pierdziały, teraz głowice zwolniły do 15ms, więc trzeba jechać za coś innego. Oczywiście, no przecież firma zmienia dostawcę silniczków co każdy model, zapomniałem, przepraszam. Rozumiem, lubisz inne firmy. Życzę Ci jak najlepiej z twoim ukochanym F1, wypuszczonym 5 miesięcy po chamskiej marketingowej plocie: "Niedługo my wypuścimy dyski lepsze od tych nowych Seagateów, które JUŻ SĄ NA RYNKU. Czekajcie cierpliwie... pod koniec wakacji się pojawią" LOL

 

SQD wibracji nie wytłumia? To ja podziękuje już tym bardziej za ten przereklamowany szajs.

Ponoć 160GB były ogólnie jeszcze głośniejsze pod każdym względem i co? Ano to, że za 20zł wyciszyłem z tego co mówisz, do poziomu o którym SQD może tylko pomarzyć.

W skrzynkach żadnego szumu talerzy, głowice to ledwo słyszę, nawet jak obudowę podczas defragmentacji otworzę. Zaś wibracje znikają, tylko trzeba mieć solidną obudowę i umieć to ufiksować.

Podsumowując: Nie zwracam uwagi na opinie na temat głośności. Jak sygnaturkę będziesz miał taką jak moja, to wtedy możemy pogadać.

POZDRO

 

EDIT:

HEHE, no to sobie jeszcze poczekasz. Poza tym powodzenia w zbieraniu kasy :D

Jeśli będziesz chciał kupić je w rozsądnej cenie, to może w styczniu się wyrobisz.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie jest mu potrzebny taki olbrzym, a talerze te same...

Zapowiada dwa raid'y :unsure: Ale HDD mu duży nie jest potrzebny...

 

Link do jednego z testow ( mniejsza, że ogólnie o F1, ale tam jest 1TB Barka i chodzi mi o jej wyniki... )

 

1TB czas dostęu ma w teście 12.7ms, zakładam, że ta 250 7200.10 to ( 1 talerzówka, bo 2 miały też czas dostęu na poziomie ~13ms ), bynajmniej 250 ma 15.1ms, co się też potwierdza, bo w większości testów widzialem rezultaty na takim poziomie, sam też taki mam. Jak dla mnie to jest bardzo duża różnica. Już nie wnikajmy, po co i dlaczego w 250 aż taki długi ten czas dostęu zrobili. Ale jeśli chodzi o ciszę, to wolę szybszy HDD i odpoiwdnio go potraktować, czyt. ( jakiś app box itp... Tzn. sam mam taką skrzynkę i potwierdzam jej skuteczność. ) Więc nie bardzo uważam, ze w tym przypadku przyrównywanie wydajności 11 do 250 ( 1-talerzowych ) będzie calkowicie zgodne z prawdą, mimo iż wielkość talerzy ta sama.

 

Nie wnikając też, że to o F1 było, ale jakby jakiś producent zażyczyłby sobie ~400 nawet na poczatku sprzedaży za 320GB, to by było duże przegięcie, w które wątpię.

Bo teraz Samsung 400GB ( 300pln ) 500 ( 370 ), Seagate 400 ( 370 ) 500 ( 400 ), więc sami widzicie... Do tego o ile mnie pamięć nie myli, to od początku 320 10 kosztowały tyle co 320 9. To co prawda o niczym nie przesądza, ale wątpię, żeby aż takie wielkie ceny były. ( o ile z HDD nie będzie, jak z obecnymi grafami :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pojawiła się 500gigówka w komputroniku jako dostępny. Tylko cena 510zeta taka "Komputronikowa", przydałby sie jakiś teścik porównawczy z innymi.

 

jak masz jakis salon w swoim miescie to mozesz zawsze troche wytargowac - ja u siebie w miescie zawsze mam jakies 5% upustu ( nigdy jeszcze nie kupilem po cenie ktora jest na stronie).

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście musiał się trafić koleś, który nie mógł scierpieć, że Seagate jest chwalony za ciszę.

Najlepsze jest to, że 95% ludzi na forach pisze, że dysk jest cichy, nawet ci którym trafił się wadliwy egzemplarz.

150 komentarzy vs "Samotny jeździec pan przemo3642" Innych jeszcze nie widziałem.

Miałem ten dysk niedługo po tym jak pojawił się na rynku, jako jedna z pierwszych osób piszących na tym forum i nie kierując się żadnymi komentarzami (takowych wówczas jeszcze nie było) stwierdziłem, że dysk emituje nieprzyjemne dźwięki i wpada w wibrację. Ja tylko stwierdziłem fakt odnośnie trzech dysków, z którymi miałem do czynienia. W między czasie spotkałem się z opiniami podobnymi do mojej. Może trafił Ci się świetny model, a może ja mam wyjątkowego pecha. Gdzie masz problem? Bez względu na powyższe, należy wziąć pod uwagę, że większość spośród użytkowników komputerów nie ma wyciszonego komputera w stopniu umożliwiającym usłyszenie pracy silnika/talerzy.

 

Jestem ciekawy, gdzie przysłuchiwałeś się temu dyskowi w SQD, masz u siebie w domu, czy może w sklepie ci na życzenie zmontowali? A w jakiej obudowie był zamontowany dysk/zestaw SQD+dysk?

Ja mam ten dysk, podobnie jak SQD w moim własnym, domowym komputerze. Albo masz jakieś kłopoty ze rozumieniem tekstu pisanego i poprawnym wyciąganiem wniosków albo starasz rozładować swoją frustrację obrażając mnie. Moja obudowa to Chieftec LCX. SQD słabo wycisza wibracje dysków (nie tylko seagatów) o czym możesz sobie poczytać w temacie o chłodzeniu i wyciszaniu hdd.

Co do "anty seagetow'ców" itd. to nawet nie będę tego komentował...

EDIT:

HEHE, no to sobie jeszcze poczekasz. Poza tym powodzenia w zbieraniu kasy :D

Jeśli będziesz chciał kupić je w rozsądnej cenie, to może w styczniu się wyrobisz.

Owszem, poczekam, mam teraz seagate, jak samsung będzie wyraźnie lepszy to go sobie kupię (i wcale nie muszę zbierać kasy). Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronek - Tobie Seagate placi za tego typu posty? Fajnie, ze trafil Ci sie wzglednie cichy i kulturalny dysk, ale nie znaczy to ze kazdy jest. Opinie o glosnosci Seagate'ow nie biora sie z niczego, nie sa tez wynikiem ludzkiej zawisci - jesli ktos pisze, ze jest glosny, to zapewne ma racje, bo taki mu sie trafil. Wiec przestan najezdzac na ludzi i traktowac ich jak debili, bo nie skladaja hołdu Twojej ulubionej firmie. Wyluzj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"SQD słabo wycisza wibracje dysków (nie tylko seagatów)"

Dziękuje bardzo. Mój post wymusił na Tobie delikatne sprostowanie. Wcześniej wprowadzasz ludzi niepotrzebnie w błąd pisząc, jak to nie wycisza wibracji tylko Seagate'ów.

 

"większość spośród użytkowników komputerów nie ma wyciszonego komputera"

Co do tego to nie byłbym pewien. Na pewno grono to stale się powiększa. Każda nowsza grafika/płyta główna z nowym prockiem same dostosowują prędkość wentylatorów. Jeśli nie robi się nic wymagającego, poziom szumu jest naprawdę niski. Jedyne na co trzeba zwracać uwagę to porządny zasilacz. Takim sposobem już po zakupie mamy w miarę cichy komputer.

Przemo, jeśli Cię uraziłem moim komentarzem to przepraszam. Pisałem go po wróceniu z uczelni :P

Tak od siebie napiszę, że troszkę skromności z tymi pieniążkami by także się przydało, bo nie wiadomo jak to ci się w życiu jeszcze potoczy :)

 

Cruel

Ja opinie o głośności doskonale rozumiem i szanuję. Chodziło mi o to, że przemo jako jeden z nielicznych "pojechał" ten model za hałas, co mnie ogromnie zdziwiło przy masie innych odwrotnych komentarzy. Może rzeczywiście trafił kiepski model. Nie bardzo w to wierzę, ale niech tak zostanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście musiał się trafić koleś, który nie mógł scierpieć, że Seagate jest chwalony za ciszę.

(...)

Ale Seagate nie jest chwalony za ciszę :? Rozumiem Ciebie, że masz dysk/i tej firmy i "lubisz" ją (jeżeli mogę użyć takiego sformułowania), ale to nie znaczy, że każdy MUSI podzielać Twój entuzjazm :? Imo ciche dyski Seagate produkował za czasów serii IV (miałem 20, 40 i 60), a potem miałem WD, Szajsung i ostatnio wpadła mi w ręce 320'tka z 16MB cache'u (seria 10). Po szybkim "zapoznaniu" i przemęczeniu kilku miesięcy pozbyłem się bydlaka i wróciłem do starego cichego szajsunga :wink:

 

Może seria 11 jest już cicha tego nie wiem mam nadzieję, że jest, czego sobie i innym życzę :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...